Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2011 o 21:54, tylor2 napisał:

Ale dla wszystkich były z tego patcha?

Jak kupiłeś DLC to nie możesz grać mniszkami wojowniczkami (polonizacja FTW), a jak nie kupiłeś to masz po prostu na szaro je, że w ogóle są.
Śpię, nie wime czy o to chodzi Ci. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 22:12, Markush napisał:

> Ale dla wszystkich były z tego patcha?
Jak kupiłeś DLC to nie możesz grać mniszkami wojowniczkami (polonizacja FTW), a jak nie
kupiłeś to masz po prostu na szaro je, że w ogóle są.
Śpię, nie wime czy o to chodzi Ci. :>

Widać, że śpisz :) Chodziło mi o to, czy jeśli kupiłem to Ikko-Ikki DLC, to mniszkami mogę grać, tylko jako Ikko-Ikki, czy jako Date, Chosokabe itd. też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 22:34, tylor2 napisał:

Widać, że śpisz :) Chodziło mi o to, czy jeśli kupiłem to Ikko-Ikki DLC, to mniszkami
mogę grać, tylko jako Ikko-Ikki, czy jako Date, Chosokabe itd. też.


Mniszki to jeszcze inna jednostka i jest dostępna dla każdego klanu po za Ikko-Ikki. :)

Onna Bushi są jednostką garnizonową (tak jak Samurai Retainers), pojawiają się tylko jak oblegany jest zamek (przy czym zamek w sensie poziom rozbudowy a nie w znaczeniu ogólnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2011 o 21:31, tylor2 napisał:

Przy okazji, co dawał ten Rome totalrealizm?

To był ( jest nadal) mod globalny czyli taki, który zmieniał praktycznie cały aspekt rozgrywki.
Idea moda to odwzorowanie jak się tylko da realiów tamtego okresu:
- poprawiona mapa kampani (cała, nowe prowincje, nowe nazwy prowincji wdł. przekazów historycznych)
- poprawione nacje (wdł. tego co było faktycznie - pograsz w tym modzie frakcjami, które faktycznie były wtedy, itd.
- jednostki - tu największe zmiany ( wykasowona takie kwiatki jak "wrzeszczące kobiety, psy bojowe i podobne udziwnienia ) a dodano bardzo dużo nowych jednostek wdł. przekazów z tamtych czasów oraz wszystkie dostały nowe "skiny" mniej oczojebne kolory, a bardziej realistyczne ubranka.
- cały system budynków został przerobiony ( bardziej sensowny sposób rekrutacji jednostek itd. np - specyficzne i elitarne jednostki mogłeś tylko najmować w danym regione, a nie w każdym twoim mieście, dodano nowych najemników)
Zmian była cała masa i już wszystkich nie pamiętam, ale wiem, że grełem w to dłużej i przyjemniej niż w podstawową wersję.

Mod na dyplomację do Shoguna 2 testuję, bo w kampani na poziomach wysoki i więcej - komputer jest tak zatwardziały i głupi czasem, że szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 23:38, Bambusek napisał:

Onna Bushi są jednostką garnizonową (tak jak Samurai Retainers), pojawiają się tylko
jak oblegany jest zamek (przy czym zamek w sensie poziom rozbudowy a nie w znaczeniu
ogólnym)

A dużo tych Onna Bushi w oddziale jest? Bo komputer nie chce mi w ogóle tych rozwiniętych zamków atakować :)

@scott
Może sobie Rome zafunduję? A do Medivala 2 też takie coś było? Bo nie ukrywam, że nie ciągnie mnie do starożytności, a o średniowieczu, to mogę godzinami, jeśli nie dniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 10:58, tylor2 napisał:

@scott
Może sobie Rome zafunduję? A do Medivala 2 też takie coś było? Bo nie ukrywam, że nie
ciągnie mnie do starożytności, a o średniowieczu, to mogę godzinami, jeśli nie dniami
:)

Polecam Rome jeżeli nie grałeś, ale jak grafika Ci przeszkadza to może być problem z odbiorem :P Gra ma już sporo wiosen.
Do Medievala II wyszło także sporo modów z tych większych grełem i polcem :
Stainless Steel oraz Deus loVult - zresztą na forum twcenter.net znajdziesz sporo modów do wszystkich gier z pod znaku Total Wat.
Pod Medievala II są nawet mody o świecie Tolkiena czy Warhammera :)
Rome i Med II są łatwo modowalne więc twórczość moderów jest spora. Od czasu Empiere CA chcąc zarobić na bzdurnych dlc bardzo ograniczyła możliwość przeróbek, ale z tego co się mówi ponownie ma się otworzyć na scenę moderską chodź nie chce mi się w to wierzyć. Lepiej sprzedać nowe jednostki jako dlc za kilka/nasicie $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 13:57, scott napisał:

> @scott
> Może sobie Rome zafunduję? A do Medivala 2 też takie coś było? Bo nie ukrywam, że
nie
> ciągnie mnie do starożytności, a o średniowieczu, to mogę godzinami, jeśli nie dniami

> :)
Polecam Rome jeżeli nie grałeś, ale jak grafika Ci przeszkadza to może być problem z
odbiorem :P Gra ma już sporo wiosen.

Grafika dla mnie to nie problem, a to że gra ma już kilka wiosen to tylko mojemu komputerowi pomoże :)

Dnia 12.07.2011 o 13:57, scott napisał:

Do Medievala II wyszło także sporo modów z tych większych grełem i polcem :
Stainless Steel oraz Deus loVult - zresztą na forum twcenter.net znajdziesz sporo modów
do wszystkich gier z pod znaku Total Wat.
Pod Medievala II są nawet mody o świecie Tolkiena czy Warhammera :)

Po co ja tego Deus Exa kupowałem!!! Pierwsze co zrobiępo zakupie M2 to ściągnięcie moda na świat Tolkiena.

Dnia 12.07.2011 o 13:57, scott napisał:

Rome i Med II są łatwo modowalne więc twórczość moderów jest spora. Od czasu Empiere
CA chcąc zarobić na bzdurnych dlc bardzo ograniczyła możliwość przeróbek, ale z tego
co się mówi ponownie ma się otworzyć na scenę moderską chodź nie chce mi się w to wierzyć.
Lepiej sprzedać nowe jednostki jako dlc za kilka/nasicie $.

Pewnie, że lepiej. Zaczynam odnosić wrażenie, że granie może być uznawana za sektor AAA jeśli nie ma DLCków. Bardzo bym się cieszył jeśli znowu dałoby się takie mody jak w/w robić. Przy okazji (wiem, że od premiery Shoguna minęły 4 miesiące) wiadomo coś o kolejnej części? Tzn. czy to będzie Empire 2, Medival 3, Rome 2 itd.

EDIT: O albo Prehistory: Total War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2011 o 14:22, tylor2 napisał:

Grafika dla mnie to nie problem, a to że gra ma już kilka wiosen to tylko mojemu komputerowi

tam grafika to imho najmniejszy problem, po medievalu 2 (i późnieszych) boli przede wszystkim pstrokacizna jednostek oraz zwalony system morale (bitwy są ultraszybkie, a jak oddziaał się złamiee, to gdy przerwie ucieczkę i wróci do bitwy wystarczy że zginie dwóch żołnierzy z całej setki, a oni znowu gromadnie uciekają)

Dnia 12.07.2011 o 14:22, tylor2 napisał:

Po co ja tego Deus Exa kupowałem!!! Pierwsze co zrobiępo zakupie M2 to ściągnięcie moda
na świat Tolkiena.

na steam nie kupuj, bo ma autopatchowanie przy pobieraniu. Jak już, to tylko pudełkową edycję, bo często gęsto mody wymagają konkretnej wersji gry.. a już zwłaszcza te do rome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 10:58, tylor2 napisał:

A dużo tych Onna Bushi w oddziale jest? Bo komputer nie chce mi w ogóle tych rozwiniętych
zamków atakować :)


45 chyba tak samo jak Samurai Retainers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 16:37, dark_master napisał:


> Grafika dla mnie to nie problem, a to że gra ma już kilka wiosen to tylko mojemu
komputerowi
tam grafika to imho najmniejszy problem, po medievalu 2 (i późnieszych) boli przede wszystkim
pstrokacizna jednostek oraz zwalony system morale (bitwy są ultraszybkie, a jak oddziaał
się złamiee, to gdy przerwie ucieczkę i wróci do bitwy wystarczy że zginie dwóch żołnierzy
z całej setki, a oni znowu gromadnie uciekają)

Dlatego wychodzą mody xD
Na takim TotalRealizm opisanych przez Ciebie przykładów raczej nie uświadczysz.
Walki są dłuższe, a morale lepsze, dltatego w Total Wary gram głównie na modach poprawiających balans walk w sensowny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2011 o 11:29, scott napisał:

Dlatego wychodzą mody xD

oj wiem, sam po zainstalowaniu jednego miałem opory wracać do podstawki, tak go tylko lojalnie uprzedzam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z grą a mianowicie zauważam spory spadek jakości grafiki jak widać na obrazkach,po i przed. (zaczęło się po ściągnięciu najnowszego patcha do gry). Czasem gra wygląda normalnie ale zwykle fatalnie, jakbym miał ustawione najniższe detale graficzne. Mam radka 4870 z najnowszymi sterami, quada q9550. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ?

20110715121651

20110715121949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 12:20, Zarkadius napisał:

Witam, mam problem z grą a mianowicie zauważam spory spadek jakości grafiki jak widać
na obrazkach,po i przed. (zaczęło się po ściągnięciu najnowszego patcha do gry). Czasem
gra wygląda normalnie ale zwykle fatalnie, jakbym miał ustawione najniższe detale graficzne.
Mam radka 4870 z najnowszymi sterami, quada q9550. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić
?

A opcje graficzne nie zresetowały Ci się ?
Wygląda to tak jak by modele jednostek były na medium - low
Czy grasz w dx 9 czy 11 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT
Zrobiłem reinstalkę i nadal to samo :/ Zastanawia mnie tylko czemu wczoraj gra miała dobry humor i jedną bitwę mogłem zagrać na detalach jak dawniej :P oczywiście po niej wszystko wróciło do normy :) Mogę obejrzeć powtórkę z tej bitwy na max detalch ale już innych - nie, low detale jak z pierwszego szoguna witają -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 12:02, Zarkadius napisał:

EDIT
Zrobiłem reinstalkę i nadal to samo :/ Zastanawia mnie tylko czemu wczoraj gra miała
dobry humor i jedną bitwę mogłem zagrać na detalach jak dawniej :P oczywiście po niej
wszystko wróciło do normy :) Mogę obejrzeć powtórkę z tej bitwy na max detalch ale już
innych - nie, low detale jak z pierwszego szoguna witają -.-


Sprawdź jeszcze w ustawieniech catalystów czy nie masz pewnych opcji wymuszonych - np: mniejsze anzio, antyaliasing itd.
W grze modle jednostek masz na ultra i tekstury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, w catalstach nie grzebałem, ustawione są standardowo te opcje - w zależności od ustawień aplikacji. Chyba, że gdzieś są tam inne opcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować