Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2011 o 12:48, Stalker69 napisał:

Ostatnio się właśnie nad tym zastanawiałem czemu tego nie ma. Szkoda. Pamiętam, że jak
w to grałem było interesująco. Tak powinno wyglądać zdobywanie zamków w pełnej wersji
:]


Jest, ale tylko w multi i niby ma ograniczać kampienie armią w jakimś doskonałym do obrony miejscu i czekanie aż przeciwnik się wykrwawi atakami bez szans powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 12:40, Volvox napisał:

A jak już przy temacie bitew - jakie macie taktyki/ulubiony skład armii w kampanii?
Pierwszy raz grałem Chosokabe i oczywiście połowę mojej armii stanowili łucznicy. Reszta
armii (spodobali mi się samuraje z niagatami) stanowiła głównie dla nich tarczę i sposób
na dobicie niedobitków.
Drugim razem gram jako Date i postanowiłem postawić bardziej na mieczników i mur z yari,
ale jak oglądam statystyki armii to nawet łucznicy ashigaru (bez żadnego upgrade) zwykle
są na szczycie listy jeśli chodzi o ilość zabitych przeciwników. I jak ich tu ograniczać
skoro tak wymiatają? :P

Ja skład armii opieram na jednostkach, do których dany ród ma bonusy. Uesugi - mnisi wojownicy, Date - samuraje no-dachi, Shimazu - samuraje z katanami, itd. Z tym że w przypadku takich Uesugi, zanim moja armia zaczęła się składać z mnichów wojowników to lecę na samurajach z katanami i łucznikach ashigaru.
A tak ogólnie to 2 generałów (którzy później służą do wykańczania jak jazda) + 4 oddziały łuczników + 2 yari / naginata + 2 jazda z yari do wykańczania, a reszta to samuraje z katanami lub no-dachi.
Armia złożona z piechoty z naginatami średnio mi podeszła, wolę jednak łucznikami i yari przyjmować "na klatę" szarżę wroga, po czym zaszarżować samurajami ukrytymi w lesie z prawej i lewej flanki, na koniec zamykając kocioł jazdą.

Dnia 10.09.2011 o 12:40, Volvox napisał:

Nigdy jednak nie potrafiłem wykorzystać ninja. Przeciwnik praktycznie zawsze ma armię
razem, więc ciężko go jakoś zaskoczyć. W walce 1v1 nie są rewelacyjni, bomb mają mało
i z generałem przeciwnika raczej szans nie mają.

Ninja miałem 1 oddział i używałem go głównie w zdobywaniu zamków - zdobycie bramy, wieży, ewentualnie jak się jakimś dziwnym trafem uda to Tenshu. W zwykłych bitwach próbowałem dorwać generała rzucając granatami a potem spierniczać gdzie wiśnie rosną, znaczy się do lasu, ukryć i znów próbować.

Dnia 10.09.2011 o 12:40, Volvox napisał:

Wojska z rusznicami jakoś mnie nie zachwyciły również. Mały zasięg, problem ze strzelaniem
z drugiej linii i ogólnie jakoś nie mam pomysłu jak ich wykorzystać (jak mogę przeciwnika
oddział zajść z flanki to wole to zrobić oddziałem z no-dachi niż z rusznicami).

True, true.
Rusznice najefektowniejsze były gdy broniłem nimi zamku, albo ustawiałem ich prostopadle, w lesie, do linii łuczników na flance. Wróg szarżuje na łuczników, a ja rozkaz otwarcia ognia z rusznic, trochę ich to uszczupliło, ale bez jakiś super efektów, z drugiej strony mało nimi grałem. Jeszcze ani razu nie przyjmowałem chrześcijaństwa ^^
Przypomniało mi się jak konnica szarżowała mi na rusznice. To była bodajże jazda z katanami, skubańcy zaskoczyli mnie wyłaniając się z lasu, na moje rusznice. Stwierdziłem że nie mam ich jak wycofać, uciec, trudno, niech strzelają, ślę do nich yari. Efekt.. nie mogłem uwierzyć. Położyli większość jazdy :O Konnica praktycznie dogalopowała.. i zaraz uciekła. W sumie to muszę sprawdzić dokładnie jak się sprawdzają rusznice vs. jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rusznicer chyba można dostać też poprzez Sztuki, ale to na pewno zajmuje dużo dłużej niż przyjęcie Europejczyków i chrześcijaństwa (znaczy zakładam, że można, bo Ikko Ikki mają mnichów z rusznicami, a chyba niezbyt da się przyjąć chrześcijaństwo i dalej mnichami walczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 14:55, Bambusek napisał:

Rusznicer chyba można dostać też poprzez Sztuki, ale to na pewno zajmuje dużo dłużej
niż przyjęcie Europejczyków i chrześcijaństwa (znaczy zakładam, że można, bo Ikko Ikki
mają mnichów z rusznicami, a chyba niezbyt da się przyjąć chrześcijaństwo i dalej mnichami
walczyć)


Tak, do Ashigaru z Rusznicami trzeba odkryć "Atak Ogniem", a do Samurajów z rusznicami trzeba wybudować rusznikarnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie kawalerię? (w kampanii)
Jak do tej pory to jakoś nie zawracałem sobie nią głowy, ale chcę teraz spróbować. Która lepsza - yari czy katana? Wiem, że niby każda do czegoś innego, ale może jedna jest jednak bardziej praktyczna w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:23, Volvox napisał:

A jak oceniacie kawalerię? (w kampanii)
Jak do tej pory to jakoś nie zawracałem sobie nią głowy, ale chcę teraz spróbować. Która
lepsza - yari czy katana? Wiem, że niby każda do czegoś innego, ale może jedna jest jednak
bardziej praktyczna w ogóle?


Kawaleria jest przede wszystkim strasznie droga, wymaga dużej ilości budynków. Która lepsza? Chyba ta, która się lepiej wpasuje w aktuualną armię -Yari pomoże w walce z inną kawalerią kiedy masz dużo jednostek z katanami, katana wesprze armie z dużą ilością jednostek Yar/Naginata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 16:23, Volvox napisał:

A jak oceniacie kawalerię? (w kampanii)
Jak do tej pory to jakoś nie zawracałem sobie nią głowy, ale chcę teraz spróbować. Która
lepsza - yari czy katana? Wiem, że niby każda do czegoś innego, ale może jedna jest jednak
bardziej praktyczna w ogóle?

Jeżeli mam być szczery, to nie warta swojej ceny. Droga, potrzeba czasu na budowę odpowiednich budynków, a na spore oddziały piechoty za słaba. No i nie sprawdza się w oblężeniu/obronie miast, chyba że do wykoszenia wrogich łuczników (podczas obrony, ale to dosyć ryzykowne ruszać konnicą z twierdzy)
Warto mieć jednak jakieś 2-4 oddziały do przełamywania morale wroga na flankach, a później ścigania uciekających wojsk. Pytanie jednak czy nie lepiej wykupić tańszą, i skuteczniejszą piechotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 20:00, Darkstar181 napisał:

Warto mieć jednak jakieś 2-4 oddziały do przełamywania morale wroga na flankach, a później
ścigania uciekających wojsk. Pytanie jednak czy nie lepiej wykupić tańszą, i skuteczniejszą
piechotę.

IMO piechota jest zbyt wolna do doganiania uciekających wojsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 20:50, Stalker69 napisał:

IMO piechota jest zbyt wolna do doganiania uciekających wojsk.

Ależ ja się z tym zgadzam. Tyle że jest równie skuteczna do łamania morale na flankach. Ale owszem, piechur piechura nie dogoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, nie mam żadnego kompana w tej grze. A mianowicie jest kampania wieloosobowa, próbuję dołączyć do jakiejkolwiek gry, a jest tak: Niewłaściwa wersja gry, wyrzucają mnie, bo ktoś ma swojego kompana,albo jakieś mody... Chciałem samemu zrobić kampanię,ale widzę,że trzeba mieć kompana drugiego. Jakiś sposób to ominąć? Bo jak widzę,że ktoś ma jakąś dobrą flotę, albo jakąś wypasioną drużynę samurajów to mi się w głowie nie mieści. A jak mnisi mnie zniszczyli szybko... Więc chciałem to zacząć... Posiadam rank:3. 5/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, znalazla by sie jakas chetna osoba do pogrania w kampanie multi w przeciagu najblizszego tygodnia? (jesli nie shogun, to moze byc rownie dobrze napoleon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was NAPRAWDĘ!!! Ale od cholery ni grucha,ni pietruchy nie rozumiem. A mianowicie Podbój Avatara to są bitwy dobierane, jak mam mapę to mam zaznaczony taki krąg na pewnym miejscu w Shogun 2,co to jest? Narrator w ogóle mi nie powiedział. A przeszukałem całą encyklopedię Shogun 2. Ale Kampania Avatara to jest kampania długa i krótka z graczem z kimś... Ale TYLKO w tej kampanii zdobędę wszelkie umiejętności, jednostki?

Czy mi się zdaje,że im droższe jednostki tym lepsze morale i dłużej walczą -> niekoniecznie lepiej?

Mogę ściągnąc legalnego moda do wyłączenia tego na początku co trwa z 30sec.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 18:36, BartexooN napisał:

Przepraszam was NAPRAWDĘ!!! Ale od cholery ni grucha,ni pietruchy nie rozumiem. A mianowicie Podbój Avatara to są bitwy dobierane, jak mam mapę to mam zaznaczony taki krąg na pewnym miejscu w Shogun 2,co to jest? Narrator w ogóle mi nie powiedział. A przeszukałem całą encyklopedię Shogun 2.

Zgaduję że należysz do jakiegoś klanu, zatem ten krążek oznacza o która prowincję na mapie podbojów, należy walczyć wg Twojego przywódcy.

Dnia 15.09.2011 o 18:36, BartexooN napisał:

Ale Kampania Avatara to jest kampania długa i krótka z graczem z kimś... Ale TYLKO w tej kampanii zdobędę wszelkie umiejętności, jednostki?

Kampania Awatara polega głownie na bitwach w trybie multiplayer. wygrywasz bitwę dostajesz nowy obszar, poza nim również bonusy jakie on daje. Np zdobyłeś prowincję z kolejnymi koszarami, zatem masz następną lepszą jednostkę piechoty, kolejna strzelnica pośród Twych włości, zatem odblokowują się doskonalsi łucznicy.
Co do wszelkich umiejętności to owszem, za kolejne poziomy awatara (generała) dostajesz punkty, które to możesz przydzielić na dowolny sposób w drzewce rozwoju postaci.
Jeśli natomiast chodzi o jednostki to tak jak pisałem wcześniej, zdobywając kolejne budynki z danego łańcucha produkcyjnego dostajesz ich coraz mocniejsze wersje (jednostek). Wyjątek stanowią jednostki dostępne poprzez wykupienie odpowiedniego DLC.

Dnia 15.09.2011 o 18:36, BartexooN napisał:

Czy mi się zdaje,że im droższe jednostki tym lepsze morale i dłużej walczą -> niekoniecznie lepiej?

Czy ja wiem czy niekoniecznie. Wystaw przeciw sobie 1 oddział Ashigaru z pożyczonymi mieczami (120 osób w oddziale) i jeden odział Bohatera z kataną (20 osób) i zobacz kto wygra. To jest dość skrajny przykład, jednak doskonale ukazujący możliwości doboru armii. Albo idziesz w ilość wybierając tanie jednostki o słabym morale albo idziesz w jakość wybierając droższe lecz elitarne oddziały.

Dnia 15.09.2011 o 18:36, BartexooN napisał:

Mogę ściągnąć legalnego moda do wyłączenia tego na początku co trwa z 30sec.?

Pewne coś się takiego znajdzie , wystarczy tylko dobrze poszukać, polecam stronę Total War Centre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po razdrugi zainstalowałem Shoguna. Zainstalował się dobrze, aktualizacje Steam sobie ściągnął, ale teraz jak chcę go włączyć to pojawia mi się ten pierwszy ekran i po chwili wyskakuje mi komunikat, że shogun2.exe przestał działać i system Windows 7 wyszukuje rozwiązań. Wcześniej chodził bez problemu.

Aha, gra była modowana (po pierwszej instalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli modowana, to czasami są problemy z rejestrami i ich odczytaniu, lub się "odpychają". Wszelkie rejestry możesz wyczyścić CCleanerem.

Lub:

Będziesz musiał dokładnie wyczyścić zawartość lokalną znowu, usunąć rejestry z tego,że coś pozostało i zainstalować jeszcze raz.

Jest jeszcze możliwość odpalenia wersji na ang [zmiana języku w STEAM na angielski], potem odpalenie po angielsku, jak zadziała to znowu zmień na język polski. Ale to małe prawdopodobieństwo. Miałem tak przy Napoleon Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 17:42, BartexooN napisał:

/.../

Widzę,że ktoś w modach jest...

To akurat za dużo powiedziane, poprostu raz na ruski rok przeglądam stronę http://www.twcenter.net/forums/index.php

Dnia 23.09.2011 o 17:42, BartexooN napisał:

Posiadasz mod skracający czekanie tego napisu "Shogun 2 Total War"?

Niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć mam wielki problem w S2TW proszę o pomoc dlaczego nie mam żadnej bitwy na liście bitew w multi a mam steam włączone próbowałem nawet zapore kompa* wylaczyc to nic nie dalo plis juz mi nawet bitew nie wyszukuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować