Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V może jeszcze nie trafiło do sprzedaży, ale instrukcja już jest

46 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2010 o 00:07, Myszasty napisał:

Gorzej, jest praktycznie wszystko OPRÓCZ hot-seat...


O to mnie zmartwiłeś, a miałem nadzieję pograć z bratem a tu niespodzianka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całonocne posiadówy z kumplami z redakcji (i nie tylko), to była podstawa. Ja rozumiem, że dbają o nasz sen i zdrowie, ale bez przesady. To tak, jakby kazać nam grać w rpg przez Skype...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 00:13, Myszasty napisał:

Całonocne posiadówy z kumplami z redakcji (i nie tylko), to była podstawa. Ja rozumiem,
że dbają o nasz sen i zdrowie, ale bez przesady. To tak, jakby kazać nam grać w rpg przez
Skype...


Nie martw się, hot-seat będzie jako DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 04:14, Vojtas napisał:


Nie martw się, hot-seat będzie jako DLC...


Tak całkiem poważnie, to jest to wielce prawdopodobne. Pytanie tylko - czy za darmo... Obstawiamy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 21:57, Kirabaxior napisał:

Z tymi instrukcjami dziwna sprawa. Niby to tylko kilka kartek czasem(pozdrowienia dla
instrukcji MW2), ale jednak bez nich gracz nie czuje, że... kupił grę. Też to macie?

Też. Rozpakowanie gry, przejrzenie instrukcji podczas instalacji, pudełko na półce po zakończonej grze to cały rytuał obcowania z tytułem. Poza tym chciałbym mieć w domu coś namacalnego za wydane pieniądze. A tu tymczasem coraz mniej, coraz zgrzebniej, bardziej minimalistycznie. Szczytem minimalizmy jest zakup nowości w dystrybucji cyfrowej. Tu nie ma już kompletnie nic. Starsze tytuły to jeszcze rozumiem, zresztą czasem nie ma innej możliwości ich kupienia, ale nowość? Ani pudełka, ani instrukcji, ani płytki... jakbym z torrenta pociągnął.

Poza tym przeglądanie jakichkolwiek większych dokumentów na komputerze mnie np. denerwuje. Jest bardzo niewygodne. Czytanie kilkusetstronicowej książki to zadanie dla masochistów ze zdrowym kręgosłupem.

Szkoda, że nowa Cywilizacja też sięgnęła tego poziomu. Tu jest co czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż mnie akurat brak trybu HotSeat nie denerwuje. Ostatnie Civki (3 i 4) miały dosyć długie czekanie na "Next Turn" a HotSeat jeszcze wydłużał całą rozgrywkę x2. Dlatego wolę klasycznego multiplayera. Poza tym co to za granie w grę strategiczną kiedy widzi się co robi nasz przeciwnik ? No chyba że ktoś zawsze gra ze swoim rodzeństwem w sojuszu.

Tak czy inaczej Civka V DE leży już u mnie na dysku i tylko czeka na aktywacje. Jeszcze 4dni i 16h i sobie pogram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 21:57, Kirabaxior napisał:

Z tymi instrukcjami dziwna sprawa. Niby to tylko kilka kartek czasem(pozdrowienia dla
instrukcji MW2), ale jednak bez nich gracz nie czuje, że... kupił grę. Też to macie?

Szczególnie moment otwarcia to magiczna chwila, brakuje tego trochę w cyfrowej dystrybucji, choć mnie samych pudełek nie żal, to instrukcje naprawdę czasami były by mile widziane. W grach akcji to wystarczy broszurka 10 stron, albo samouczek w grze, ale w strategiach/rpgach fajnie było by mieć gruby drukowany podręcznik z zasadami i tabelkami (sam z sentymentem wspominam instrukcje do Baldurów ;)).

btw. jak zapisać tą instrukcję z CIV na dysku?

A pro po hot seat - to w CIVce imo sprawdza on się średnio bo tury szczególnie pod koniec są za długie. Jedna gra single może trwać 20 godzin, a jak z 3 osoby grają to już 60 jest. Najlepsi do hot seat to są herosi i basta (tzn. wormy jak ktoś lubi ;) ) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy kupić przez Steam, czy od Cenegi. Czy ktoś może wie, czy ta instrukcja będzie w wydaniu polskim wydrukowana? (Wiadomo, że zagranicą w wersji pudełkowej instrukcja będzie w PDFie na płycie.) Nie mogę znaleźć informacji na ten temat na stronie Cenegi i obawiam się, że dostanę samo DVD w kolorowej okładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie martw się, hot-seat będzie jako DLC...

Dnia 19.09.2010 o 04:40, Myszasty napisał:

Tak całkiem poważnie, to jest to wielce prawdopodobne. Pytanie tylko - czy za darmo...
Obstawiamy? :)


Obstawiam, że będzie w pierwszym pudełkowym dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 12:26, Elwro napisał:

Zastanawiam się, czy kupić przez Steam, czy od Cenegi. Czy ktoś może wie, czy ta instrukcja
będzie w wydaniu polskim wydrukowana? (Wiadomo, że zagranicą w wersji pudełkowej instrukcja
będzie w PDFie na płycie.) Nie mogę znaleźć informacji na ten temat na stronie Cenegi
i obawiam się, że dostanę samo DVD w kolorowej okładce.


Na Steam - 200 zł. W pudełku - nawet 110 zł (Allegro). Grę tak czy inaczej będziesz musiał mieć na Steamie.

Naprawdę trudny wybór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 09:37, Namaru napisał:

A pro po hot seat - to w CIVce imo sprawdza on się średnio bo tury szczególnie pod koniec
są za długie. Jedna gra single może trwać 20 godzin, a jak z 3 osoby grają to już 60
jest.


Zgadza się. Dlatego do hot seat wybiera się małe mapy i szybką rozgrywkę. Do hot-seat dobry jest też szybki start (wprowadzony w BTS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:32, Feallan napisał:

Na Steam - 200 zł. W pudełku - nawet 110 zł (Allegro). Grę tak czy inaczej będziesz musiał
mieć na Steamie.

Naprawdę trudny wybór??

Kupuję mało gier, bo mam mało czasu. Mogę za to trochę wydać. Gdy już kupuję, staram się, jeśli tylko to możliwe, kupować bezpośrednio od twórców, a jeżeli się nie da, to z jak najmniejszą liczbą pośredników. Np. Machinarium i wszystkie Penumbry kupiłem prosto ze sklepów ich twórców, po to, żeby jak największa część pieniędzy do nich trafiła.

W tym przypadku pośrednikiem jest albo sam Steam, albo Cenega + Steam. Jeżeli gra jest świetna, wolę, żeby do twórców trafiła większa część moich 200 zł niż mniejsza część moich 150 zł, bo tyle gra ma kosztować w sklepie.

Pamiętam poza tym smutne przygody z angielskimi patchami do gier wydanych (niby po angielsku) przez Cenegę. Akurat do Civilization IV nie, ale czy ktoś mi zagwarantuje, że DLC do Civ V będą działać z wersją kupioną w Polsce? Ano pewnie nikt mi nie zagwarantuje. (Nie wiem oczywiście, czy cokolwiek takiego będę chciał kupić, bo sam koncept jest obrzydliwy, ale chciałbym ewentualnie mieć taką możliwość.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:06, Elwro napisał:

W tym przypadku pośrednikiem jest albo sam Steam, albo Cenega + Steam. Jeżeli gra jest
świetna, wolę, żeby do twórców trafiła większa część moich 200 zł niż mniejsza część
moich 150 zł, bo tyle gra ma kosztować w sklepie.


W sklepie. Czyli wtedy masz pośredników Sklep + Cenega + Steam.

W sumie nie wiem, ile haraczu bierze Steam. Ale raczej nie tak dużo by się tym przejmować, bo jest na nim wiele tanich niezależnych gier.

Dnia 19.09.2010 o 19:06, Elwro napisał:

Akurat do Civilization IV nie, ale czy ktoś mi zagwarantuje, że DLC do
Civ V będą działać z wersją kupioną w Polsce?


Będą, bo gra będzie na Steamie. A wtedy czy masz wersję polską, czy arabską, musi działać. Zresztą wersje językowe na Steamie różnią się tylko językiem, tak jak to być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:21, Feallan napisał:

Będą, bo gra będzie na Steamie. A wtedy czy masz wersję polską, czy arabską, musi działać.
Zresztą wersje językowe na Steamie różnią się tylko językiem, tak jak to być powinno.

A, to świetnie, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy to Cenega czy CDP sprzedają wersję anglojęzyczną gry a polonizacja ma być dopiero kiedyś tam do poprania poprzez Steam. Więc akurat o patche bym się nie martwił.

A tak w ogóle to rozumiem Elwro Civka jest grą w którą się gra dalej rok czy dwa lata po premierze i nie żal wydać tych 200 czy 220zł na nią. Ja dałem 220zł za wersję Deluxe i na DLC też nie będę żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 19:46, Fenarid napisał:

A tak w ogóle to rozumiem Elwro Civka jest grą w którą się gra dalej rok czy dwa lata
po premierze i nie żal wydać tych 200 czy 220zł na nią.

Dokładnie. Przy poprzedniej Civce i modach do niej spędziłem setki godzin... nawet dzisiaj grałem w Rhye''s and Fall of Civilization. Szczerze mówiąc czwórka jest tak świetna, że nie czuję jakiejś szczególnej motywacji do kupna piątki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować