Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[POGŁOSKA] GOG wykupiony przez konkurencję?

64 postów w tym temacie

Byłbym jak najbardziej za pojawieniem się gier z GOG na Steamie, bardzo lubię tę platformę. ^^

@donard
Pewnie będzie jakaś inna oferta, bądź nie będzie żadnej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:12, donard napisał:

Jeżeli Steam wykupi GOG.com to co się stanie z pkt i programem partnerskim?


To jest raz. A dwa to ciekawe jak załatwią kwestię fuzji kont z GOG''u ze Steam''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Jakoś nie chce mi się wierzyć. Co prawda byłby to pewnie niezły zastrzyk gotówki dla CDP ale nie wiem czy taka fuzja wyszła by na dobre serwisowi.
Raz, że GoG i Steam mają totalnie różną politykę odnośnie DRM, a dwa, że GoG miał możliwość zbijać ceny przez to, że był serwisem relatywnie małym. Po fuzji ze Steamem dystrybutorzy mogą zażądać większych cen za te gry któr kosztowały 5$ "bo Steam to wielka platforma, ma wielu klientów i można dużo zarobić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:28, Phobos_s napisał:

Po fuzji ze Steamem dystrybutorzy
mogą zażądać większych cen za te gry któr kosztowały 5$ "bo Steam to wielka platforma,
ma wielu klientów i można dużo zarobić".


Mała "popierdółka" (GOG) ma większe pole manewru w zakresie negocjacji cenowych niż gigant z mnóstwem klientów (Steam)? Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:34, Vilmar napisał:

Mała "popierdółka" (GOG) ma większe pole manewru w zakresie negocjacji cenowych niż gigant
z mnóstwem klientów (Steam)? Gdzie tu logika?


Spójrz na sklepy, czy to internetowe czy zwykłe. Zwykle niższe ceny znajdziesz właśnie tych małych bo one w ten sposób starają się zdobyć klientów. A duże sieci sprzedają drożej bo mogą.
Tu nie chodzi o możliwości negocjacyjne. Bo duże sklepy mają je oczywiście większe, ale za to małe sklepy potrafią działać na granicy opłacalności i dzięki temu oferować tańsze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:30, TobiAlex napisał:

Jezu, przestańcie już z tym DRM na Steamie.


Na Steam nie ma DRM-u. To Steam jest DRM-em. GOG i Steam to dwa przeciwstawne podejścia do tej kwestii i po ewentualnym wykupieniu GOG przez Valve, idea "No DRM" zostanie uśmiercona. Ja wiem, że niektórzy mają to w dupie, ale dla wielu osób był to jeden z decydujących powodów wyboru GOG-a. Pomijam tak oczywistą korzyść dla Europejczyków, jak kupowanie w dolcach, a nie euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:42, Vojtas napisał:

Na Steam nie ma DRM-u. To Steam jest DRM-em. GOG i Steam to dwa przeciwstawne podejścia
do tej kwestii i po ewentualnym wykupieniu GOG przez Valve, idea "No DRM" zostanie uśmiercona.


Sama prawda, wiele osob korzystalo z GOG dokladnie z tego powodu - nie bylo zadnych ograniczen typu drm. No ale to juz problem valve (jesli plotka sie potwierdzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przepadałem za Steamem, a z GOG pobrałem 3 gry za punkty i śmigają, aż miło (bez konieczności podłączenia do netu, co jest największym minusem Steama imo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Merge kont to pewnie będzie pół biedy, po prostu dorzucą zakupione na gogu tytuły do tych steamowych.

Mnie martwi to, co parę osób napisało - ceny. Co z nimi zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 13:53, Garett napisał:

Sama prawda, wiele osob korzystalo z GOG dokladnie z tego powodu - nie bylo zadnych ograniczen
typu drm. No ale to juz problem valve (jesli plotka sie potwierdzi).


Mam jednak szczerą nadzieję, że to nieprawda. Ten serwis, gdyby nadal podążał w kierunku "gamers for gamers", mógłby się stać kultowy. Ludzie bardzo doceniają zaangażowanie deweloperów, cieszą się, że ktoś słucha tych uwag i je uwzględnia - wiele razy polecano GOG w tematach związanych z Wiedźminem. Z ust do ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Michał Kiciński z firmy CD Projekt zaistniałą sytuację skomentował na forum serwisu bankier.pl w następujący sposób:
„Uwaga, data konferencji to pewnie 22gi środa wczesnym wieczorem. Informacja o tym wkrótce na GOG.com (proszę nie robić paniki po przeczytaniu informacji tam umieszczonych:). Proszę pamiętać, ze to konferencja on-line, pierwszy raz w taki sposób organizowana:)”


Może duża aktualizacja i w końcu wybór wersji językowej?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 14:18, TobiAlex napisał:

Vojtas i ten "DRM" z Steama Ci przeszkadza? Steam jest tak samo niezauważalny jak uruchomiony GG czy Xfire więc naprawdę nie przesadzajmy już.

Korzystam ze Steama ale nie jest on tak samo niezauważalny jak X-fire bo to zupełnie coś innego. X-Fire to program rejestrujący, Steam - kontrolujący.
Gry na Steamie wymagają uruchomienia Steama (czy to w trybie off- czy też on-line), jest on integralną ich częścią i bez niego żadna nie ruszy, do tego każda gra przypisana jest do konkretnego konta. X-Fire to niezależna platforma społecznościowa, która nie jest wymagana do uruchomienia jakiegokolwiek tytułu.

Z GOGiem nie miałem okazji się jeszcze zapoznać ponieważ dopiero całkiem niedawno założyłem tam konto, mam jednak nadzieję, że oba systemy nie zostaną połączone (GOG i Steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować