Zaloguj się, aby obserwować  
SHADOW-XIII

EVE Online

930 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2007 o 09:05, Ecko09 napisał:

Przejdź samouczek czy coś takiego. Trwa on "jedyne" 3 godziny.

I pytanie w związku z tym: czy trzeba to przejść za jednym zamachem ten samouczek czy można zapisać stan i powrócić później? Bo w końcu dorwałem klucz do triala i nie wiem czy poczekać z odpaleniem gry aż będę miał wolne te 3 godziny, żeby czasu nie tracić, czy mogę odpalić w dowolnym momencie i później sobie dokończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na kilka pytań. Ta gra nie jest podobna do Ogame (przynajmniej ja się tam nie doszukuję żadnych podobieństw). "Glidie" w tej grze nazwyają się korporacjami. Róźnią się one planami, założeniami, sposobem egzystancji w grze. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć: to jest najlepsza polska korporacja.. Ludzie w to grają różnie: jarają się pvp, produkują, wydobywają, handlują, bawią się w gwiezdne piractwo, walczą z gwiezdnym piractwem, wykonują misje dla NPC zwiedzają bawią się w politykę i mieszanie szyków innym czy też robią z siebie najemników którzy zwiedzają największe nory świata eve w poszukiwaniu ISK (waluta w eve nie nazywa się kredytami/creditsami a właśnie ISK). Każdy może mieć swój pomysł niektórzy np tylko po to wywołują wojny (płacac ogromne pieniądze concordowi za nie wtracanie się), aby bezkarnie wybijać staki zaopatrzeniowe latajace z empire (co daje jeszcze większe pieniążki korporacji). Porównywanie tej gry do WoW''a czy GW jest błędnym podejściem bo to jest gra inna, nastawiona na taktykę i pomysł. Eve przytłacza możliwościami (WoW odpada w przedbiegach - grałem w niego kilka miesięcy i muszę stwierdzić, że nie daje mi on takich możliwości jak Eve) i np samo "zagłębienie" się w rynek w grze może przyprawić o ból głowy. Niestety ze względu na właśnie te możliwości w grze jest nie wielu młodych graczy (wiekowo w mojej korporacji najmłodszy ma bodajrze 16, reszta w większości ma już dzieci). Co do świata gry to jest on naprawdę ogromny - kilkadziesiąt tysięcy sytemów, każdy swoje planety stacje itp. Podział na empire czyli systemy bronione przez policje gdzie kwitnie handel i systemy "low sec" gdzie piraci ucztują i melanżują a wielkie korporacje i alinasy walczą o wpływy i tereny.
Nie mogę też jednozancznie poradzić rasy którązacząć. Ja się kierowałem historiami poszególnych nacji. Gallante lejbowaci wojownicy o wolność i demokrację :). Amarzy nacja która zniewolila mimitarów, tacy troszkę fanatycy i zadufoani w sobie kolesie. Minmitarzy - wojownicy ktorzy giną z uśmiechem na ustach jednak dali się złapać w siatke na własnym podwórku. Caldari - tu siłowe rozwiązania mają pierwszeństwo. Oczywiście wszystkim rasami da się walczyć, każda preferuje inny styl. Polecam przestudiowanie tego: http://www.ravetech.org/?mode=5&lang= troszkę podstarzałe ale da się mniej wiecej załapać o co biega.
Można w grze kupować karty przedłużające abonament za ISK (waluta w grze) lecz jest to nie mile widziane przez GM, znam jednak graczy którzy zapłacili za swój pierwszy miesiac pieniążkami prawdziwymi a reszte koszą za pieniądze z gry.
Dla tych co nie wiedzą jak zdobyć klucz do triala zapraszam na tą stronę: https://secure.eve-online.com/ft/?aid=101461&nogreet=1&l=po i tam wklepanie mejla i kod powinien dojść.
Ostatnia sprawa.
Ta gra wcale nie zjada tak wiele czasu jak niektórzy uważają. Ja osobiści potrafię sobie zrobić dłuższa przerwę gdy mam coś na głowie. Puszczam wtedy poprostu dłuższego skilla i robie co mam robić. Skill ten trenuje się nawet jak konto nie jest opłacone. Są tu i maniacy którzy nie mają RL ale to chyba jak w każdym MMORPG.
Pozdrawiam i może będziemy mieli okazję robić wspólne interesy w grze lub nie koniecznie miłe spotkania na torpedy i lasery. Warto jednak spróbować w tą grę zagrać i dać jej szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co mi radzicie kupić 512ramu i zacząć grać w eve czy poczekać z miesiąc i wymienić cały komputer.I czy poradzę sobie w tej grze bez świetnej znajomości angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 20:22, xefs napisał:

co mi radzicie kupić 512ramu i zacząć grać w eve czy poczekać z miesiąc i wymienić cały komputer.I
czy poradzę sobie w tej grze bez świetnej znajomości angielskiego

Cały komp lepiej wymienić. Wkrótce (pod koniec roku, na początku 2008) zostanie wymieniony cały engine graficzny i dostosowany do standardów DX10. Oznacza to wiele nowych możliwości (moduły inne niż turrety widoczne na statku, ślady obrażeń, animacje armor repów), ale będą one dostępne tylko dla tych, którzy będą mogli dźwignąć DX10 na swoim sprzęcie. A skoro nowa grafika to i pewnie nowy Windows - czyli 1BG RAMu minimum.
Oprócz tego zbliża się ambulacja (dodanie ciała do postaci) a to zupełnie zmieni wymagania EVE. Pierwszy dostepny (oficjalny!!!) filmik wyglądał tak:
http://youtube.com/watch?v=abMEVENz1jQ
Więcej pewnie na tegorocznym FanFest.
A tu screeny starego i nowego Abaddona oraz Apocalypse. Mam ich jeszcze trochę (mega, scorp) i dodam wkrótce na gramsajcie.
Wkrótce tez reklama polskiego corpa nastawionego na produkcję, eksploracje i robienie misji (z wypadami PvP też ;] )

@ LoisMustDie
Systemów jest około 5.5k z tego co pamiętam. I zapomniałeś wspomnieć o tym, że oprócz Imperiów i low-secu jest jeszcze 0.0, gdzie nie ma żadnych praw ;]

20070805023746

20070805024005

20070805024115

20070805024202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podoba Ci sie muzyka z EVE a nie wiesz jak sie do niej dobrac?
zrobisz to programem Dragon UnPACKer (aktualna wersja to v5.2.0b)
wystarczy ze po uruchomieniu programu wskazesz plik resMusic.stuff a po jego rozpakowaniu mozesz cieszyc sie niesamowita ambientowa muzyka prosto z gry :)

program mozna pobrac np stad:
http://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/dragonunpacker/dup520bcinthia-setup.exe (polecam jednak wybrac jakiegos download menagera gdyz link jest bardzo wolno dzialajacy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 17:15, morthi napisał:

program mozna pobrac np stad:
http://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/dragonunpacker/dup520bcinthia-setup.exe (polecam
jednak wybrac jakiegos download menagera gdyz link jest bardzo wolno dzialajacy)

To jest link do jeszcze innego programu wyciągającego muzę z gry. Naprawdę świetną muzę.
http://dl.eve-files.com/media/corp/NICRA/EVE_Stuff_Extractor.zip

morthi
Czyżbyś grywał w EVE?

W listopadzie wychodzi oficjalnie nowy content patch - Revelations III. Nowy silnik, nowych 8 statków, nowe skille, nowe możliwości, nowe moduły, zmiana interface''u dron i masa innych dodatków. Baaardzo pięknie!

20071016192812

20071016192831

20071016193109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego programu wlasnie szukalem ale nie moglem go znalezc :/ no to znalazlem inny :P tez dziala :D

a gram gram - ale tylko wtedy kiedy braciak odejdzie od swojego statku to wtedy go przejmuje i warpuje na podboje w pasach asteroidow :P (ale nie pozwala mi na to za czesto :D )

no dokladnie - ciekawa rzecz - eve zmienia silnik, dodaje mnostwo roznych rzeczy a gra ma przeciez juz swoje lata. wow w tym czasie silnika jakos bardzo nie zmienil... to powoduje ze eve jest tak dobra gra no i ze mozna za isk przedluzac sobie konto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:49, morthi napisał:

a gram gram - ale tylko wtedy kiedy braciak odejdzie od swojego statku to wtedy go przejmuje
i warpuje na podboje w pasach asteroidow :P (ale nie pozwala mi na to za czesto :D )

No to czemu by nie założyć własnego konta? Koszty chociaż pewne są to nie są aż tak wygórowane, a z czasem jak piszesz można opłacać grę za sam ISK.
A brat tez z gram.pl? I czemu tak mało ludzi pokazuje swoją aktywność w EVE na forum? Powinniśmy chociaż umieć się spotkać ze sobą gdzieś w przestrzeni...

Dnia 16.10.2007 o 19:49, morthi napisał:

no dokladnie - ciekawa rzecz - eve zmienia silnik, dodaje mnostwo roznych rzeczy a gra ma przeciez
juz swoje lata. wow w tym czasie silnika jakos bardzo nie zmienil...

Heh, ten silnik był już od dawna oczekiwany i zmiany też. Zresztą ciągłe udoskonalanie i balansowanie gry sprawia, że rozrywka z niej płynąca jest... ogromna :) Chociażby rozwój eksploracji i logistyki. Anathema i Guardian ftw!!! \o/ \o/ \o/
Oto kilka linków do informacji o nowym patchu:
http://www.mmoscribe.com/gnews.php?nid=777
http://www.mmoscribe.com/gnews.php?nid=811
I poprawione screeny, tym razem oprócz starego tez nowy Executioner ;]

20071016235142

20071016235256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu na dluzsze granie - praca i nauka skutecznie zjadaja zasoby wolnego czasu, a zalozenie konta tylko po to by zwiekszac umiejetnosci pilota to troche bez sensu :)

dlaczego tak malo osob z gram.pl pisze o eve? pewnie dlatego ze malo osob z tego portalu gra :] eve jest gra zaawansowana - to nie guild wars czy wow - samdobrze wiesz ile czasu zajmuje poznawanie samej mechaniki (fakt ze poznaje sie ja sukcesywnie ale dobrze wiedziec na poczatku ze mozna sie wybrac na skanowanie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 07:18, morthi napisał:

nie mam czasu na dluzsze granie - praca i nauka skutecznie zjadaja zasoby wolnego czasu, a
zalozenie konta tylko po to by zwiekszac umiejetnosci pilota to troche bez sensu :)

No niekoniecznie musi to tyle czasu zabierać - to wszystko zależy co się robi i jak bardzo hardcore''owo chce się grać. Nie da sie jednak zaprzeczyć, ze EVE czasu wymaga, ale jest to czas, który chce się tej grze poświęcać - jest ona po prostu tak dobra. Zakres możliwości i wpływ jaki ma społeczność na rozrywkę jest niespotykany. Najlepiej to widać, gdy się spojrzy na politykę oraz rynek - wszystko co tam się dzieje wynika z inicjatywy i postawy graczy. Wojny sojuszy decydujące o granicach dzielących wolną przestrzeń lub to, ze nowe statki można kupić dopiero wtedy, gdy gracze stworzą ich plany i zbudują te okręty. Tylko dwa z wielu przykładów, tego wirtualnego ''sandboxa'' ;)

Dnia 17.10.2007 o 07:18, morthi napisał:

dlaczego tak malo osob z gram.pl pisze o eve? pewnie dlatego ze malo osob z tego portalu gra
:] eve jest gra zaawansowana - to nie guild wars czy wow - samdobrze wiesz ile czasu zajmuje
poznawanie samej mechaniki (fakt ze poznaje sie ja sukcesywnie ale dobrze wiedziec na poczatku
ze mozna sie wybrac na skanowanie ;) )

Dlatego, z chęcią zmiany tego już teraz tworzymy filmiki instruktażowe pokazujące podstawowe (i nie tylko) aspekty mechaniki gry, które będą dostępne z MMO Scribe. A jeśli chodzi o to kto gra... cóż nie każda gra MMO może pochwalić się średnią wieku graczy bliską 30 (27 z hakiem ostatnio chyba). To jest gra dojrzała, która bezlitośnie karze za błędy - rękami innych graczy:
http://veto.griefwatch.net/?p=details&kill=16276

]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zebrac albo 450 mln alno 4,5 miliarda isk (ale chyba 450 mln) i mozesz sobie wykupic subskrybcje na kolejne 3 miesiace (lacznie z aktywacja konta trialowego :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:00, flymar napisał:

Mógłbys to rozwinąć?

Rozszerzając to co napisał morthi.
ISK to Inter Stellar Kredits, czyli waluta w świecie EVE (coś jak platyna i złoto w Guild Wars). Płacąc nimi możesz kupić od innych graczy kod pozwalający na przedłużenie aktywacji konto o 30, 50, 90, 180 lub 360 dni. Działa to na tej zasadzie, że kupują oni karty pre-paid za normalne pieniądze i w specjalnej sekcji oficjalnego forum EVE moga składać oferty sprzedaży. Zgłaszasz się do nich mając na koncie postaci w grze odpowiednią ilość ISK (ok. 200mil za 30 dni, 400 za 90 etc.) i wtedy oni przygotowują ci ofertę. Wchodzisz na stronę swojego profilu i akceptujesz ofertę - pieniądze ISK zostają automatycznie przelane na konto sprzedawcy, a twoja aktywacja zostaje przedłużona o wykupiony czas.
Można tez opłacać przedłużenie trialu, co wychodzi taniej niż zwykłymi pieniędzmi ($20 za aktywację, przy $15 za normalny miesiąc grania).

Przy okazji polecam nowy dev-blog opisujący wprowadzenie nowego patcha i silnika graficznego - 1GB to rozmiar update''u o.O!!!
http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=511

EDIT:
Uzbieranie tych 200mil w pierwszym dwóch tygodniach (trial) może być trudne, bez zdecydowanej pomocy z zewnątrz, ale w kolejnych miesiącach jest to zdecydowanie osiągalne bez jakiegoś psychodelicznego i niezdrowego farmu. Mój zysk z tej nocy to około 400 milionów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm 1 gb update a sam instalator zajmuje 700 mb ;) jak dla mnie to nowy update jest de facto nowa-stara gra. zostaje to co najlepsze a wymieniaja cala reszte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:25, morthi napisał:

hmm 1 gb update a sam instalator zajmuje 700 mb ;) jak dla mnie to nowy update jest de facto
nowa-stara gra. zostaje to co najlepsze a wymieniaja cala reszte ;)

Ech... na tyle zmian liczę. Interface dron przede wszystkim - ostatnio kumpel stracił Vindicatora na bramie. Statek z wyposażeniem wart 3.5 miliarda ISK o.O !!! Zaatakował go Armageddon i Dominix na bramie, a po chwili zaczęły się pojawiać trzy carriery. Chciał uciec przez bramę, ale drony nie wróciły na pokład, więc brama nie chciała go wypuścić. Oj było dużo pocieszania na ventrilo ;)
http://veto.griefwatch.net/?p=details&kill=16143

No i jeszcze te nowe statki. Nie zdążę ze skillami na tech2 battleshipy, ale zamierzam od razu niemal latać e-wa fregatą, a krótko potem nowym krążownikiem. Złoty Maller z możliwościami Heretica? Nice! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 09:20, Graffis napisał:

> Mógłbys to rozwinąć?
Rozszerzając to co napisał morthi.
ISK to Inter Stellar Kredits, czyli waluta w świecie EVE (coś jak platyna i złoto w Guild Wars).
Płacąc nimi możesz kupić od innych graczy kod pozwalający na przedłużenie aktywacji konto o
30, 50, 90, 180 lub 360 dni. Działa to na tej zasadzie, że kupują oni karty pre-paid za normalne
pieniądze i w specjalnej sekcji oficjalnego forum EVE moga składać oferty sprzedaży. Zgłaszasz
się do nich mając na koncie postaci w grze odpowiednią ilość ISK (ok. 200mil za 30 dni, 400
za 90 etc.) i wtedy oni przygotowują ci ofertę. Wchodzisz na stronę swojego profilu i akceptujesz
ofertę - pieniądze ISK zostają automatycznie przelane na konto sprzedawcy, a twoja aktywacja
zostaje przedłużona o wykupiony czas.
Można tez opłacać przedłużenie trialu, co wychodzi taniej niż zwykłymi pieniędzmi ($20 za aktywację,
przy $15 za normalny miesiąc grania).

Przy okazji polecam nowy dev-blog opisujący wprowadzenie nowego patcha i silnika graficznego
- 1GB to rozmiar update''u o.O!!!
http://myeve.eve-online.com/devblog.asp?a=blog&bid=511

EDIT:
Uzbieranie tych 200mil w pierwszym dwóch tygodniach (trial) może być trudne, bez zdecydowanej
pomocy z zewnątrz, ale w kolejnych miesiącach jest to zdecydowanie osiągalne bez jakiegoś psychodelicznego
i niezdrowego farmu. Mój zysk z tej nocy to około 400 milionów ;)

Ech, raz przeszedłem triala i podobało mi się. Niestety ze względu na pracę odpadają nocne farmy. To również odrzuca mnie od abonamentowych gier. Z przyczyn obiektywnych nie mogę grać zbyt wiele, więc szkoda mi kasy do płacenia za czas, w którym nie jestem zalogowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować