Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

15 lat PlayStation (PS)

75 postów w tym temacie

tekken, cool boarders 3, tony hawk wtedy wymiatał, lisek (crash), dino crisis (jak już wspominaliście), no i oczywiście Abe''s exoddus i odysey to było to :) achhh. A najbardziej pamiętam jak dostałem PSX''a ale niestety bez gier- dopiero miała być chyba tydzień później. I kitowałem w demo GT2 i Tekkena3. Pierwszą grą jaką dostałem był tomb raider 3 i nfs: high stakes. Pozdro dla wszystkich peesowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię jeszcze swoją poprzednią wypowiedź kilkoma tytułami, których jeszcze nie wymieniono:
- Bugs Bunny: Lost in Time
- Bugs Bunny & Taz: Time Busters
- A Bug''s Life:)
- Destrega
- Grind Session
- Hogs of War:)
- Myst
- Oddworld - Abe''s Exodus
- Oddworld - Abe''s Oddysee
- Return Fire
- Sled Storm
- Soviet Strike
- Street Skater
- Tenchu - Stealth Assassins
- Tenchu 2 - Birth of the Stealth Assassins
- Tomb Raider 4: the Last Revelation
- Tomba!
- Tomba 2 - the Evil Swine Returns
Troszeczkę się rozpisałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż sie łezka w oku kręci, gdy sobie przypomne ten szary kolor konsoli i pada i ten dekielek otwierany aby wlozyc plyte. Pierwsza moja konsola (nie liczac komodore) i do tego na plyty :) i ten Metali Gear Solid i udawane przeziebienie aby moc pograc dłuzej w Crasch Bandicott i ISS Pro Evo Sto Lat Playstation!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwsza tego typu? Czyli jakiego typu? Poza 3d i cd nie miała nic specjalnego. Wszystko to było w nes, czy snes, że już o pongu nie wspomnę. Jedyną innowacją o jakiej mogę pomyśleć jest rozgrywka w 3d, no i nośnik. Reszta już była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 22:35, Waaazuuup napisał:

Jak to pierwsza tego typu? Czyli jakiego typu? Poza 3d i cd nie miała nic specjalnego.
Wszystko to było w nes, czy snes, że już o pongu nie wspomnę. Jedyną innowacją o jakiej
mogę pomyśleć jest rozgrywka w 3d, no i nośnik. Reszta już była.

Czytaj ze zrozumieniem. Pierwsza, która się tak sprzedała.

Tekkena lubiłem, ale Crash Bandicoot to była gierka... I Oddworld: Abe''s Oddysee ;]

Ja już miałem PS One, a nie PSX. Czyli wersję "slim" ;] Wcześniej grałem u kuzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza poważna konsola (ps- uprosiliśmy sąsiada z z kolegami aby wziął ją nam na raty )bez zgody jego żony i naszych rodziców, to były czasy.Ale było warto jak wszyscy diabli.A jeśli chodzi o Nr 1 na PS 1 to bez dwóch zdań Resident Evil 2 i Metal gear Solid.Boże to to były czasy aż się łezka w oku kręci ile to było nieprzespanych nocyyyyyyyy!!!!!!! Ale wiecie co!!! BYŁO Warto jak wszyscy diabli, ba dalej jest warto........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Apocalypse'''' , ''''Alien Trilogy'''',''''Z'''' ,''''Parasite Eve ''''1 i 2 jakoś nikt nie wymienił.Dziś już nikt nie robi tak wciągających gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 lat :) i chociaz sprzedałem PSX''a i PS2 a teraz posiadam PS3 to właśnie szaraka wspominam najgoręcej. pamietam nawet jak bez przerabiania oszukać konsole i puścić na niej kopię zapasową i nigdy nie zapomne dźwieku loga PS i sony przy starcie konsoli. I oczywiście te oryginalne czarne krążki były mega :)

A z Gier jakie wspominam najcieplej to:
Destruction Derby 1 i 2 _ JESZCZE NIKT ICH NIE WYMIENIŁ SIC o_O
Rollcage 2
Wipeot 3
Tekkeny
Gran Turismo 1 i 2
Syphon Filter 1 i 2
Crashe - wszystkie części
Abe''s exodus i oddworld
Medal Of Honor 1 i 2
Medievil 1 i 2
Resident Evil - pamietam mialem Director cut edition :D
Driver 1 i 2
Metal Gear Solid
V8 - Vigilant8
Sled Storm
WWF Smackdown
Tenchu 1 i 2
Ace Combat
... jest jeszcze parę tytułów których nie pamiętam, a tych nie dało się zapomnieć

We wszystkie te gry zagrywałem się jak głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trylogia Spyro i Crasha to prawdziwe perełki na PSX ;)Pamiętam jak za młodu się w to grało (jeszcze bez memorki, trzeba było nieraz pół dnia poświecić,by jeden tytuł przejść...ech stare dobre czasy) Z innych gier dodałbym jeszcze Silent Hilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 16:26, meryphillia napisał:


Tekken ssał BTW. Soul Blade ROX. ;]


Może nie ssał, ale SB faktycznie bił go na głowę. :)

Dla mnie to przede wszystkim FFVII, pierwsze Residenty, Silent Hill, MGS i GranTurismo - dla tych gier odstawiłem na jakiś czas peceta. Niewyobrażalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Killzone nie jest dla mnie badziewiem :)) ale pamiętam jeszcze tekkena 1 :)) jak to się wtedy z kumplami zagrywało przy telewizorku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak... Za sprawą szaraka na dobre zaraziłem się zamiłowaniem do gier...
Medal of Honor 1 i 2, Driver, Crash Bandicoot (on chyba nawet był traktowany jako "maskotka" konsoli?), obie części Medievil (genialny główny bohater hah! i co za klimacik miała ta gierka), oczywiście Final Fantasy (ja osobiście ukochałem część ósmą (-; ), hmmm... Red Alerty, Gran Turismo 2 (jaki ta gra robiła szał...), w końcu - ISS Pro! Początki najlepszej konsolowej kopaniny (te mecze i "turnieje" z kumplami zaraz po powrocie ze szkoły... aż łezka się w oku kręci)
oraz... dla mnie wtedy (choć chyba nawet do dziś... bo żadna produkcja już później nie dostarczyła mi tylu emocji i zabawy) król wszystkich gier - Metal Gear Solid.
Większość wymienionych tytułów do dziś stoi na mojej półce i zarasta kurzem... konsoli sony już dawno nie mam (aktualnej trójki także nie posiadam), ale mam tak ogromny sentyment do nich... że stać będę chyba tam po wsze czasy... (-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować