Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2012 o 09:45, kryst90 napisał:


>
> Napisze to samo co w komentarzu do filmiku. Kupiłeś buty na start. Gdyby przeciwnicy

> chociaż trochę ogarniali to by cię zmasakrowali na lini

Od kilku dni dopiero gram w Dote 2 więc nie wiem jeszcze co dokładnie dla kogo się kupuje,
więc proszę o wyrozumiałość.



To można było zdobyć więcej wprawy przed rozpoczęciem robienia filmik''ów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 08:42, DarkWolf_PL napisał:

No cóż w tym tygodniu nie będzie nam dane zagrać nowym bohaterem, fix uptade plus kilka
tekstur na haloween.


Czyli jeszcze wielu bohaterów nadal brakuje coś mi się widzi, że premiera dopiero w grudniu/styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 15:29, Ciekawski94 napisał:

Czyli jeszcze wielu bohaterów nadal brakuje coś mi się widzi, że premiera dopiero w grudniu/styczniu.

Wątpię, zostało im 19 bohaterów, musieliby się ostro sprężyć, żeby zdążyć do stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 15:51, Fimbulvinter napisał:

Jak budować Quin of Pain, Leshracka, Lunę i Drow Ranger? Skile i przedmioty. Jak ktoś
może napisać to bym prosił. Na linik do buildu też się nie obrażę.


Poradniki
http://www.playdota.com/guides

Nazwy przedmiotów
http://www.playdota.com/items

Leshrack => Tromented Soul
Luna => Moon Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 15:51, Fimbulvinter napisał:

Jak budować Quin of Pain, Leshracka, Lunę i Drow Ranger? Skile i przedmioty. Jak ktoś
może napisać to bym prosił. Na linik do buildu też się nie obrażę.

Wbrew pozorom domyślne proponowane przedmioty w sklepie całkiem fajnie się sprawdzają. Buildy na początku gry zwykle się ograniczają do pierwszeństwa dla dodatkowych obrażeń, coby łatwiej last hitować, ew. stun, żeby zwiększyć szanse na pierwsze zabójstwo.

Na pewno przy Lunie nie bierz najpierw Moon Glaive, bo za szybko będziesz popychał linię starcia creepów, tutaj bym polecał bonus do obrażeń właśnie, zgodnie z powyższą regułą. Q ma tylko ministun i standardowe obrażenia, ale siłą rzeczy na tym drugim poziomie musisz dać - chyba, że wolisz sobie podboostować atrybuty. Zawsze to wtedy 1 hit więcej do zgonu na początku gry.

Drow analogicznie, najpierw pasywny bonus, potem Frost Arrows, bo Silence raczej dużo nie pomoże w early game, a ładnie manę zeżre.

QoP - najpierw Shadow Strike, potrafi ładnie wkurzać wrogów, potem Scream, Blink i atrybut, w dowolnej kolejności, zależnie od tego jak się czujesz na siłach z maną, przewagą na lanie etc.

Leshraca jeszcze nie tykałem, więc nie będę zgadywał.

Jeśli chodzi o przedmioty, to gdy gram jakimkolwiek bohaterem, który aktywnie korzysta z many, biorę butelkę. Tango i eliksir many działają jak dla mnie trochę za wolno, a eliksir życia nie rozwiązuje mi problemów z maną. Potem robię butki, z reguły Arcane i Eul''s dla inteligencji, a Power Treads i Mantę dla zręczności. Jeśli boję się o życie inwestuję w Shadow Blade, szczególnie teraz, z nowym amuletem z receptury, jest to bardzo przyjemna inwestycja. A dalej to coś do obrażeń dla zręcznościowców lub coś dla regeneracji i zasobności many dla inteligencji. Często w trakcie gry zmieniam zdanie i eksperymentuję z czymś innym. I w sumie tego radzę się trzymać, intuicji takiej, bo jak się skupisz na kierowaniu się buildem to nie skupisz się na samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 19:11, Fimbulvinter napisał:

To jeszcze Ursę bym prosił bo zagrałem nim i powiem,. że to jest niszczyciel. Może też
ktoś wyjaśnić dlaczego czasem mogę wybierać tylko jednego z trzech herosów?

Single draft, jeden z trybów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 19:11, Fimbulvinter napisał:

To jeszcze Ursę bym prosił

Ursa to typowy jungler - budujesz jak najszybciej Vladmir''s Offering i lecisz na Roshana, którego powinieneś spokojnie ubić solo, jesli tylko reszta drużyny jako-tako cię będzie w stanie ochronić przed ew. gankiem przeciwnika. Robisz butki (najlepiej Phase), Black King Bar, coś do obrażeń (Daedalus lub przynajmniej Crystalys, nic innego, bo obrażenia i tak masz wysokie, jedyne czego ci brakuje to krytyk właśnie), coś do życia (w przypadku wielkiej biedy Vanguard, jak trochę lepiej Soul Booster, a jak w ogóle super przewagę macie to Heart of Tarrasque) i coś do stunowania/spowalniania (Hex, Rod of Atos) i wygrywasz grę (o ile efektywnie gankowałeś, a reszta drużyny nie sfeedowała).

Ogólnie unikaj przedmiotów z orb effect (czy tam Unikalnym Efektem Ataku) i szybkością ataku (ogółem: zręcznością), bo to strata kasy - orb effect zostanie zablokowany przez twój pasyw, a szybkość ataku i tak masz z Overpower. Dzięki ulti każdy bonus do życia możesz traktować jak bonus do obrażeń, co ułatwia dobór przedmiotów.

Build umiejętności jest prosty: pasyw, Overpower, atrybut (Q póki co jest średnio przydatne). Pamiętaj tylko, że jak zgarniesz tę maskę za 900 złota z lifesteal robiąc Vladmira to nie będzie ci działać, bo twój pasyw jak orb offect będzie się kłócił. Dopiero Vladmir''s Aura to pogodzi i da ci ostrego kopa do przydatności w grze. Potem pamiętaj, że twoje ulti ma stosunkowo niski czas oczekiwania i jest darmowe, więc praktyce spamowalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga co do Akashy- warto się wstrzymać do drugiego poziomu z wybraniem zdolności, bo czasem się okazuje, że gdybyś wziął sztylet, to byś zdobył pierwszą krew, a czasem, że gdybyś wziął blinka, to byś nie był pierwszą krwią.

Zresztą, ten myk działa z większością postaci. Pod warunkiem oczywiście, że jesteś pewien, że zdążysz wybrać zdolność i jej użyć, gdy będzie potrzeba.

EDIT: Akasha to oczywiście Queen of Pain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:30, Madoc napisał:

Mała uwaga co do Akashy- warto się wstrzymać do drugiego poziomu z wybraniem zdolności,
bo czasem się okazuje, że gdybyś wziął sztylet, to byś zdobył pierwszą krew, a czasem,
że gdybyś wziął blinka, to byś nie był pierwszą krwią.

Nie no, uznałem, że drugi poziom zdobywa się na tyle szybko, że naprawdę trzeba się postarać, żeby zginąć wcześniej. Szczególnie, że QoP bardzo lubi mid, a jak wiadomo, tam expienie idzie jeszcze szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie takie. Czy w tej grze się kupuje jakieś upychacze (jak ktoś grał w LoLa: ekwipunek Dorana)? Chodzi mi o jakieś przedmioty dajaće bonusy, ale pozbywamy ich się poźniej. Wiem, że są te różgi, ale to mi się takie słabe wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:52, Fimbulvinter napisał:

To jeszcze pytanie takie. Czy w tej grze się kupuje jakieś upychacze (jak ktoś grał w
LoLa: ekwipunek Dorana)? Chodzi mi o jakieś przedmioty dajaće bonusy, ale pozbywamy ich
się poźniej. Wiem, że są te różgi, ale to mi się takie słabe wydaje.

W zasadzie można tak potraktować kilka przedmiotów, ale większość graczy tak nie gra, tylko od razu buduje właściwe przedmioty. Jedyne co to właśnie te rózgi, ale z nich z kolei można zrobić różdżkę.

Tzn. w naprawdę później grze często sprzedaje się jakieś słabsze przedmioty, żeby kupić mocniejsze, bo się ładną kasę wyfarmiło, ale to nie podpada raczej pod przedmioty typowo do usunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 21:52, Fimbulvinter napisał:

To jeszcze pytanie takie. Czy w tej grze się kupuje jakieś upychacze (jak ktoś grał w
LoLa: ekwipunek Dorana)? Chodzi mi o jakieś przedmioty dajaće bonusy, ale pozbywamy ich
się poźniej. Wiem, że są te różgi, ale to mi się takie słabe wydaje.

Są. Bracery, Wraith Bandy, Null Talisman. Mają dobry stosunek ceny do bonusów, ale potem są za słabe, by je trzymać. Soul Ring też w późniejszych etapach się raczej nie przydaje, tak samo Poor Man''s Shield. Czasem, jak idzie dobrze, wymienia się też buty, szczeglnie się jak się wzięło Arcane''y, na Boots of Travel.

Co do różdżki- na początku ją kupowałem, bo tak kazali w przedmiotach proponowanych. Potem przestałem, bo stwierdziłem, że niewiele daje. Teraz kupuję w zależności od tego, jakiego mam przeciwnika na linii- jeśli kogoś, kto dużo spamuje różnym świństwem, to ruszczka bardzo pomaga jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 17:33, Madoc napisał:


Co do różdżki- na początku ją kupowałem, bo tak kazali w przedmiotach proponowanych.
Potem przestałem, bo stwierdziłem, że niewiele daje. Teraz kupuję w zależności od tego,
jakiego mam przeciwnika na linii- jeśli kogoś, kto dużo spamuje różnym świństwem, to
ruszczka bardzo pomaga jednak.

Ale nie lepszy Vanguard zamiast PMS? Jest chyba niewiele droższy ale IMO lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować