Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2008 o 12:04, simonemaster22 napisał:

najlepiej to wejdź w swój profil na gram.pl i tam mas zarejestruj :).

Na gramie to sie chyba rejestruje się gry tylko i wyłącznie wydawane przez CD Projekt, a Mafia to gra od Cenegi, więc raczej nic z tego.

Black Heart --->

Chyba tutaj:

http://kompania.cenega.pl/profile.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciekawi mnie, jaka jest wg. was najtrudniejsza misja w Mafii? Wg. mnie są to wyścigi bolidów. Są zarówno bardzo trudne jak i wkurzające. Przeszedłem je na normalnym poziomie trudności ostatni raz w tą niedzielę, a męczyłem się nad nimi około półtorej godziny ;p Strasznie denerwujące jest to, że wystarczy wjechać na mały kamień i już samochód leci w powietrzu i za chwile wyląduje na dachu, co oznacza rozpoczęcie wyścigu od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiałem się o co chodzi ludziom z poziomem trudności tej misji z bolidem. Ile to żali i złości gracze w necie powylewanych z jej powodu, a ja przeszedłem ją za pierwszym razem bez żadnego problemu... ale przyznam, że ogromny problem miałem z misją na poziomowym parkingu - chyba ze 30 razy do tej misji podchodziłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 10:59, Laid back napisał:

Zawsze zastanawiałem się o co chodzi ludziom z poziomem trudności tej misji z bolidem.
Ile to żali i złości gracze w necie powylewanych z jej powodu, a ja przeszedłem ją za
pierwszym razem bez żadnego problemu... ale przyznam, że ogromny problem miałem z misją
na poziomowym parkingu - chyba ze 30 razy do tej misji podchodziłem ;)

To albo strasznie dobrze grasz, albo masz niezwykłe szczęście. Bo ja także przechodziłem misję z bolidem z 30 razy... za każdy razem albo śmiertelny upadek, albo nie byłem ostatni. Ale ostatecznie jednak się udało. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:02, Chaotizz napisał:

To albo strasznie dobrze grasz, albo masz niezwykłe szczęście. Bo ja także przechodziłem
misję z bolidem z 30 razy... za każdy razem albo śmiertelny upadek, albo nie byłem ostatni.
Ale ostatecznie jednak się udało. ;>


Raczej to drugie :D Misję w opuszczonym więzieniu też sobie zapamiętałem, jako niezłe cholerstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:15, Laid back napisał:

Raczej to drugie :D Misję w opuszczonym więzieniu też sobie zapamiętałem, jako niezłe
cholerstwo :)

Misja w więzieniu... Ach pamiętam, świetnie przemyślana, genialna po prostu! W sumie każda misja w Mafii ma swój klimat, i każda jest na swój sposób ciekawa.A zakończenie po prostu mną wstrząsnęło, coś się poruszyło...

Spoiler

W końcu zabito naszego dość dobrego przyjaciela... A zabójca był nasz były kumpel, z tego co pamiętam.

Było to dawno, więc mogłem coś pokręcić. Początek też nieźle wprowadził w świat i mechanikę gry. Jak dla mnie Mafia jest i będzie nieśmiertelna. Czekam na zapowiedzianą część drugą. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Mafię i muszę przyznać, że to jest genialna gra ^^ Zakończenie świetnie zrobione,

Spoiler

pod sam koniec mieliśmy dowód, na to, że mafia potrafi się mścić po latach. Chodzi mi o to, że zabili Tommyego, kiedy ten wyglądał na jakieś 50 lat, a pod koniec gry Tommy miał około 30.

Wszystkie misje mają swój klimat, a jeżeli mowa o więzieniu - szczerze mówiąc bałem się idąc tymi korytarzami ;p
I mam jeszcze jedno pytanie. Na czym polega tryb jazdy ekstremalnej? Wiem, ze można odblokować nowe auta, ale w jaki spoasób? Też wykonując misję u Lucasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby odblokować auta musisz wykonywać misje od takich facetów, którzy stoją przy drodze. Rozpoznasz ich po tym, że machają ręką. Zresztą kiedy zaczniesz grać w tym trybie to zaraz naprzeciw twojego domu stoi pierwszy, który Ci wyjaśni co i jak ;]


Z głównego wątku najtrudiejsza jest dla mnie misja pt. "Dziwka" łącząca się z misją "Ksiądz". Nie wiem dlaczego, ale potrafi mi ona przysporzyć problemów. Więzienie to moja ulubiona misja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:35, igorn55 napisał:

Z głównego wątku najtrudiejsza jest dla mnie misja pt. "Dziwka" łącząca się z misją "Ksiądz".
Nie wiem dlaczego, ale potrafi mi ona przysporzyć problemów. Więzienie to moja ulubiona
misja ;]

Też miałem z nią pewne problemy... chyba w całej grze, najwięcej podejść miałem do tej misji na dachach...

Spoiler

zawsze wyskakiwał jakiś zagubiony policjant który krótką serią z bliska, pozbawiał mnie życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;) Ale przy wykonywaniu tych zadań już pojawiły mi się dwa problemy. Pierwszy dotyczy faceta który każe mi jeschać ciężarówką z bombą. NIe mogę zwolnić poniżej 34 mil bo bomba wybuchnie. Jak to przejść? :/ A drugi problem, to facet na parkingu na wyspie centralnej. Mam przebiec dookoła budynku, ok, zrobione. 3 przysiady, ok zrobione. Iść za niem z beczką, ok. I pod koniec on się zatrzymuje mówi "zostaw beczkę, bierz samochód i zjeżdżaj" i koniec. I co mam zrobić? Jadę tym samochodem, a czas misji ciągle mija i po pewnym czasie jest "koniec gry". Moze mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 20:23, Adam k. napisał:

Niedawno dostalem od kolegi. Calkiem, calkiem, szkoda tylko, ze ta grafa jest tak zacofana.

Ech rozpieszczone pokolenie Cryssisów... ;P Grafika owszem ważny element, ale nie najważniejszy by gra była dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to nie będę oryginalny, chyba najgorszym momentem były wyścigi bolidów, może dlatego, że nie przepadam za wyścigami (co prawda jak po raz pierwszy przechodziłem grę, grałem w jedną z nielicznych podobających mi się wyścigówek - Gran Turismo i szło mi w niej b.dobrze, a na bolidach spędziłem pół niedzieli, natomiast gdy przechodziłem Mafię ostatnio, przeszedłem wyścig w kilkanaście minut, a w taktym okresie grałem tylko w symulacje i strategie).
Kolejnym momentem, który zapamiętałem gdyż zaciąłem się na nim na trochę czasu, było wysunięcie blokady spod kół cysterny... sądziłem, że bramę otworzę "cysterną", tylko jakoś nie spróbowałem wyciągnąć jej przy kucnięciu (podszedłem, spróbowałem wyciągnąć blokadę stojąc, nie działało, więc zacząłem kombinować jak rozwiązać sprawę na 1001sposobów)...
Umiarkowanie trudne (nie trudne, ale upierdliwe) były dla mnie fragmenty na lotnisku, oraz końcowa walka w muzeum, ogólnie czasami jak miałem zły dzień to miejsca większych strzelanin czasami dawały mi się we znaki (często przez jakiś głupi błąd, albo zbytni pośpiech zdarzało mi się ginąć przed samym końcem, albo przez wrodzoną oszczędność powtarzałem dany fragment - "za dużo amunicji zużyłem, to lepiej zacznę od nowa":D).
Za to bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie,

Spoiler

brak klasycznego happy endu jest naprawdę miłą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować