Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout: New Vegas - przegląd recenzji

70 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2010 o 11:46, igor8472 napisał:

Zgaduję że Cenega dziś zacznie wysyłać paczki, co prawda dopiero premeira w USA ale chyba
wszyscy wszędzie dostali już gry odpowiednio wcześniej i po prostu od dziś mogą je rozsyłac/sprzedawać.
W UK shopie gdzie kupowałem właśnie zmienili status zamówienia na ''processing'' :-).
Ci co brali w Cenedze pewnie pograją już jutro :-). Z Mafią II było podobnie.

Rozczaruję Cię. New Vegas używa Steam jako DRM, więc niezależnie od tego czy dostanie się grę jutro czy dostało się ją tydzień temu, w Europie pograć będzie można dopiero w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 14:35, bora napisał:

Złożyłem w Cenedze swoje zamówienie na Fallout New Vegas EK jak tylko się pojawiła oferta.
Dziś dzwoni do mnie gość i mówi, że mi zamówienia nie zrealizują bo dostali za mało egzemplarzy.
Cóż miłe to nie jest. Zasuwam więc na Allegro i oto co widzę:

http://allegro.pl/fallout-new-vegas-pc-pl-edycja-kolekcjonerska-i1263340562.html

Licytacja Cenegi. Jak miło.

Od dziś nie kupię niczego co wydaje Cenega. Ściągam z game i Amazonu choćbym miał dopłacać.


Nie Cenega tylko cenega. Ta "firma" nie zasługuje, aby jej nazwę pisać z dużej litery. Po drugie - ja na Twoim miejscu zgłosiłbym to do Federacji Konsumentów (chociaż spytał czy jest to zgodne z prawem). Po trzecie - jakim trzeba być psycholem aby wydać 450 zł na kolekcjonerkę, która normalnie kosztuje 300 zł. I to jeszcze wystawia sklep. Rozumiem, gdyby to szło na cele charytatywne, ale tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 14:35, bora napisał:

Złożyłem w Cenedze swoje zamówienie na Fallout New Vegas EK jak tylko się pojawiła oferta.
Dziś dzwoni do mnie gość i mówi, że mi zamówienia nie zrealizują bo dostali za mało egzemplarzy.
Cóż miłe to nie jest. Zasuwam więc na Allegro i oto co widzę:

http://allegro.pl/fallout-new-vegas-pc-pl-edycja-kolekcjonerska-i1263340562.html

Licytacja Cenegi. Jak miło.

Od dziś nie kupię niczego co wydaje Cenega. Ściągam z game i Amazonu choćbym miał dopłacać.

Hehehe, to wydaj 450 na allegro, dostaniesz grę w piątek jak należy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 14:38, bora napisał:

Chyba zjadło mój poprzedni komentarz. Oto licytacja Cenegi. A jednocześnie dzwoni do
mnie pracownik i mówi, że mojego zamówienia na EK nie zrealizują bo dostali za mało egzemplarzy.


Wiem, też to już widziałem i po prostu mnie zatkało. Jeszcze nie slyszałem, żeby sklep wystawiał ostatni egzemplarz na licytację. W ogóle ta EK od cenegi to jakaś pomyłka. Ile było sztuk tego wydania? Pięć? Ja rozumiem, że chcieli uniknąć takiej sytuacji jaka jest z F3 gdzie kolekcjonerki do teraz walają się po sklepach za dosłownie kilka dyszek, no ale... Cena to już inna kwestia, wiem, że to nie dokońca zależy od nich, ale 250zł za wydanie PC i w sumie niewiele tam jest w tej EK. Jestem ciekaw, czy ta edycja będzie w ogóle dostępna w normalnych sklepach, bo jak nie to zostają aukcje, albo sprowadzanie gry zza granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z chęcią grę kupię, jak już mi się inne znudzą. Obsidian słynie z tego, że potrafi na podstawie fatalnego prequela stworzyć dobry, klimatyczny sequel. Udowodnili to w przypadku Neverwinter Nights - po beznadziejnej w każdym aspekcie (mówię o single) części pierwszej, potrafili zrobić ciekawą, wciągającą część drugą, która chociaż starała się udawać, że nie jest młócką, a i fabułę miała niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gry nie chciałem, nie, nie, nie! Owszem, może i mnie zaczniecie wyzywać, ale gry ze słąbą grafiką mnie jakoś tak... odpychają. Nie chodzi mi o grafikę w sensie gładkich postaci i tekstur w rozdzielczości HD. Chodzi mi o jakiś projekt graficzny i kilka kwestii związanych z wykonaniem, dlatego taki Half-Life 2 czy Fable to według mnie bardzo ładna gra. Fallout: New Vegas jakoś mnie nie przekonywał, ale jak zobaczyłem dzisiaj rano gameplay to jakoś mnie ścisnęło i już chcę tą grę. Zobaczymy jeszcze jak z mechaniką, ale niewykluczone że prędzej czy później New Vegas sobię sprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Cenega rozsyła już (moze jutro bedzie?) pakunki. Normalnie zamówiłbym na gram.pl ale tam dodają figurę pimpy. A co do gry już dawno przestałem słuchać emo frustratów komputerowych, którzy ino biadolą jak to im producenci komputerowi zepsuli dzieciństwo wydajac gry. F3 była bardzo solidnym kawałem giery i z bardzo dobra warstwą wizualna (ostatnio zainastalowałem i powiem wam że grafa dalej robi wrazenie) a dla malkontentów: musicie zrozumieć, że to jest gra z otwartym światem a nie oskryptowana strzelanka COD czy MOH, co powoduje że gra wygląda tak a nie inaczej, gdyby chcieli robić wszystko Highend to produkcja trwała by z 20 lat. Acha czytając recenzje (na ign) widać nawet, że gra jest sporo lepsza od F3- dużo bardziej rozwinięta warstwa fabularno-rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach dużo premier z czego większość ma oceny poniżej oczekiwań (za wyjątkiem nowej FIFY). MoH poniżej oczekiwań, Arcania, też nie za dobrze. Mam nadzieję że przynajmniej New Vegas będzie grą która zbierze dobre oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@igor8472
Też mam taką nadzieję. OBY cenega wysyłała paczki przed premierą, w końcu to PREORDER. Tak sklep gram.pl zrobił z ME 2 - grę odebrałem z salonu Sferis dwa dni przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze te pierwsze noty są wysokie, później średnia opada w dół, tak jest najczęściej (SC2 miał 97 spadł do 93/92?), osobiście nie cierpię tego nowego Fallouta (za bardzo ''oblivionowaty'' - wiem czepiam się), ale życzę grze jak najlepiej, bo to jeden z lepszych rpg - rpg, nie pseudo rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do tego jeszcze bezczenie sprzedają tą grę od 1 wystawioną 14 dni temu, wygląda na to, że pewnie gdzieś ta kopia się zagubiła pod stołem jednego z pracowników ;) ja sam próbowałem zamówić od razu jak tylko pojawiła się taka możliwość, ale niestety nie udało mi się, miesiąc temu informacja, że wszystkie EK zostałty wyprzedane, w takiej sytłacji tylko czekać na to, aż po tej EK pojawi się kolejna, też ostatnia, powiem szczerze, że ja się z tym nie patyczkowałem, widać z tego wszystkiego, że egzemplarze EK posiadali, i powinna decydować kolejność zgłoszeń.

Jedyne co pozostało zrobić to spakować całą korespondencję z pracownikami sklepu Cenega, znalezienie strony UOKiK i napisanie ciekawego maila opisującego całą sprawę, ja tam się nie będę patyczkował - jeżeli chcecie też tak zrobić wasz wybór może to nie da nic, a może sprawdzą Cenegę i to co zrobiła - osobiście uważam, że jest to próba wyciągnięcia jak największej kasy - ignorując wcześniejsze zamówienia ze sklepu

PS: Nie napisałem tego bezpośrednio - dlatego to post scriptum - kilka dni temu napisałem skargę do UOKiK i proponuję uczynić to samo, nie patyczkujcie się z bandą naciągaczy z Cenegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, staram się śledzić info o grze, a to o STEAM''ie jakos przegapiłem... No cóż będzie kolejne pudełko ozdoba... bo nie zaryzykuję instalacji z płyty... Swoją drogą wolałbym GFWL... Do gier z samym singlem jest lepsze, a w przypadku multi to STEAM wygrywa, ale trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:23, Gremo napisał:

Damn, staram się śledzić info o grze, a to o STEAM''ie jakos przegapiłem... No cóż będzie
kolejne pudełko ozdoba... bo nie zaryzykuję instalacji z płyty... Swoją drogą wolałbym
GFWL... Do gier z samym singlem jest lepsze, a w przypadku multi to STEAM wygrywa, ale
trudno...

Ehm, Cenega by znowu pewnie "zaimplementowała" GfWl tak jak to zrobiła z trójką (czyli go wywaliła). Teraz przynajmniej możemy być pewni, że nasza wersja F: NV nie będzie się niczym różnić od zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 17:47, Myszasty napisał:

Gram od kilku dni. Wypatrujcie recki w najbliższym czasie, może się pojawić o zmutowanej
godzinie. ;)


Wypatrujemy, wypatrujemy ;)
A możesz nam powiedzieć czy gra się przyjemnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 17:47, Myszasty napisał:

Gram od kilku dni. Wypatrujcie recki w najbliższym czasie, może się pojawić o zmutowanej
godzinie. ;)


a możemy prosić o tekst bardziej w stylu "jak to się ma do F1/2" zamiast (hiperbolizuję, acz w podobnym stylu się pojawiały) "co prawda fabuła denna, świat kartonowy, nijak ma się do poprzedniczek i jest kiepskim RPG ale w kategorii turowych wyścigów to absolutny must have, 10/10" ?
Bo podejrzewam, że komu failout3 podszedł ten NV i tak kupi, ale chętnie bym się dowiedział czy się natnę zawierzając obsidianowi czy nie (lub mówiąc wprost, na ile bethesda wpieprzała się w proces produkcji mówiąc że coś jest zbyt hardkorowe i gra się nie sprzeda). Zwłaszcza, że zapowiadali powrót do korzeni (na tyle na ile się da - vide tragiczny silnik i orkowie zostali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować