Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 doczeka się DLC?

87 postów w tym temacie

Po obejrzeniu zajawki z fragmentami gameplay''u, mogę powiedzieć jedno: Wieśmaka 2 na pewno kupię. Ale pod jednym warunkiem: że będzie to wersja anglojęzyczna. Porównując polską wersję z jedynki i angielskie dialogi z dwójki dochodzę do wniosku, że jednak polskim aktorom nadal daleko do poziomu swoich zachodnich odpowiedników. Nie zmienia to natomiast faktu, że gra zrobiła na mnie naprawdę niesamowite wrażenie.

Szkoda tylko, że znowu dostajemy Geralta. Milutko by było poprowadzić jakiegoś kompletnie zielonego, nikomu nieznanego wiedźmina.

A jeszcze przyjemniej byłoby zagrać w porządne MMO w tym uniwersum. To świat wręcz proszący o to, by ulokować w nim ememoerpega. Wyobraźcie sobie takiego Warhammera: Age of Reckoning, tylko dopracowanego... Jedni walczą po stronie Nilfgaardu, inni przyłączają się do Wiewiórek, jeszcze inni bawią się w zwyczajnych bandziorów, a w tle tego wszystkiego rozgrywka Realm vs Realm - czyli wielka wojna królestw... Ech, to ludzka rzecz - pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... trochę dziwne, że nawet "redzi" chcą się bawić w płatne DLC... Dobrą renome jedynki zbudowali też na tym, że wszelkie dodatki (i sporo zmieniający patch 1.4) były za friko.

W takim układzie - jeśli dam rade wytrzymać poczekam na jakąś wersję GOTY. Ewentualnie na konsolową, która jak sądze będzie już miała te dodatki w komplecie.

ps. Choć pewnie nie dam rady wytrzymac i kupię premierowkę :))) Zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 22:23, Ring5 napisał:

Po obejrzeniu zajawki z fragmentami gameplay''u, mogę powiedzieć jedno: Wieśmaka 2 na
pewno kupię. Ale pod jednym warunkiem: że będzie to wersja anglojęzyczna. Porównując
polską wersję z jedynki i angielskie dialogi z dwójki dochodzę do wniosku, że jednak
polskim aktorom nadal daleko do poziomu swoich zachodnich odpowiedników. Nie zmienia
to natomiast faktu, że gra zrobiła na mnie naprawdę niesamowite wrażenie.


Żartujesz sobie?! Polska wersja Wiedźmina gorsza od angielskiej. Przestań... Tutaj nie działa zasada "angielskie=lepsze". Z tego co mi wiadomo, to rodzime dialogi były pierwsze, a zagraniczne zrobione na ich wzór.

Dnia 19.10.2010 o 22:23, Ring5 napisał:

Szkoda tylko, że znowu dostajemy Geralta. Milutko by było poprowadzić jakiegoś kompletnie
zielonego, nikomu nieznanego wiedźmina.


I jeszcze jeden głupi pomysł. Wiedźmin bez Geralta to dupa, nie Wiedźmin. Chociaż stylizowanie go na Batmana mi się już nie podoba zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 22:32, sinir napisał:

Żartujesz sobie?! Polska wersja Wiedźmina gorsza od angielskiej. Przestań... Tutaj nie
działa zasada "angielskie=lepsze". Z tego co mi wiadomo, to rodzime dialogi były pierwsze,
a zagraniczne zrobione na ich wzór.


Jeden lubi jabłka, drugi - pomarańcze. Po przesłuchaniu próbki dialogów, jaką zaserwowano nam w trailerze dwójki i porównaniu ich z tym, co dostaliśmy w jedynce, polska wersja może się schować. Aktorzy czytający teksty są tak sztywni, że już Marek Kondrat czytający reklamy pewnego banku jest od nich bardziej naturalny. Wersja angielska dwójki brzmi NIESAMOWICIE. Różnorodne akcenty (np. krasnoludy mówiące z twardym, szkockim akcentem) dają pole do popisu, jakiego najzwyczajniej w świecie nie sposób oddać w wersji polskiej.

Dnia 19.10.2010 o 22:32, sinir napisał:

I jeszcze jeden głupi pomysł. Wiedźmin bez Geralta to dupa, nie Wiedźmin. Chociaż stylizowanie
go na Batmana mi się już nie podoba zbytnio.


Po pierwsze, wyrażaj się troszkę. Kultura nie boli.

Po drugie, od tego jest forum, że każdy ma prawo podać swój pomysł. Oczywiście, możesz uważać, że Wiedźmin bez Geralta nie ma prawa bytu, tylko zastanów się, co jest lepsze: granie zupełnie nowym wiedźminem, czy może jakaś durna historyjka o tym, jak to Geralt zmartwychwstał (a pewnie, czemu nie, wskrześmy go... jeden taki już był, i mówią o tym nawet dwa tysiące lat po tym wydarzeniu ;) ) i stracił pamięć? Jak dla mnie, to bardziej naciąganej, sztucznej i kompletnie niewiarygodnej historyjki, niż ta, którą dostaliśmy w Wiedźminie 1, w historii gier komputerowych jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja. Miałem zamiar kupić grę w dniu premiery. Już chyba nigdy więcej nie zakupie nic po premierze. Te całe DLC tylko zabijają przyjemność z kupowania oryginalnych gier. Legalni gracze, albo DLC nie będą mieli albo zakupią za dodatkowe pieniądze, a pirat będzie miał za darmo z internetu wszystko. Jest to dla mnie śmieszne że zapłaciłem 120zł za Mafię 2, a kto inny tą grę ukradł i ma lepszą wersję bo z 6 DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to kupie po 2-3 latach jak wszystkie dodatki zostaną zaimplementowane. Gier jest mnóstwo, Wiedźmin 2 nie chce się wybić ponad resztę, zatem kupie grę z bardzo dobrym multi, jakiegoś CoD`a, a na to poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się martwić... Jeśli mają zamiar robić DLC to bardzo poważnie się zastanawiam, czy grę kupić... jestem przeciwnikiem DLC i nie podoba mi się to że Twórcy Wiedźmina myślą nad możliwością wydania ów DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 22:38, Ring5 napisał:

Po pierwsze, wyrażaj się troszkę. Kultura nie boli.


Właściwie to to zdanie było nawiązaniem do książki Ostatnie Życzenie, czyli pierwszego zbioru opowiadań o Wiedźminie. Tam, w jednym z przerywników między opowiadaniami, po walce Geralta z jakimś rycerzem (nie pamiętam imienia) padło podobne stwierdzenie. :) Jak chcesz to poszukaj, cytować nie będę - jest bardziej niegrzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię DLC, ale w przypadku Wiedźmina 2 mogę spróbować się przekonać :P choćby dlatego, że CDP RED to polska firma, więc nie będzie problemu z dostępnością "dodatków". Z resztą pamiętam jaki fajny support był do Wiedźka 1, więc mam do nich sympatię za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin DLC powinien zniknąć na zawsze ze świata gier PC. Mi osobiście kojarzy się to z godzinnymi, beznadziejnymi dodatkami za ciężkie pieniądze, które w sumie nic nie wnoszą (poza lżejszym portfelem, oczywiście), a jeszcze gorsze DLC to te, które "oferują" jakiś syf w postaci ubranek, okularków, bucików itp. dla twoich super bohaterów gry (patrz ME2). Gracze powinni zignorować tego typu dodatki, żeby wymusić na twórcach rozszerzenia z prawdziwego zdarzenia (patrz Shivering Isles), za które nie szkoda sypnąć kasą. A za ubranka niech płacą XKlocki.

Ring5 - proszę Cię, angielskie dialogi w Wiedźminie lepsze niż polskie? Pod jakim względem? Wiedźmin to Polak, do kroćset piorunów i, jak słusznie zauważył kolega sinir, "angielskie" w tym wypadku wcale nie oznacza "lepsze" (czego niestety nie można powiedzieć o Brothers in Arms: Hells Higway - wiwat dubbingi Cenegi - jak ktoś tego nie słyszał, polecam YouTube, można boki ze śmiechu zrywać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedżmin i DLC ? Hmm, o ile te dlc będe darmowe to jak najbardziej jestem za, jeżeli za kase to nie dziękuje ;) No chyba że DLC będą trwać po 4 godziny i będą wprowadzać coś nowego do gry a nie dodawać coś co było z gry oryginalnie wycięte. Na chwilę obecną gra mi się nie podoba a przynajmiej układ tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 22:47, Gzyp_666 napisał:

Nie cierpię DLC, ale w przypadku Wiedźmina 2 mogę spróbować się przekonać :P choćby dlatego,
że CDP RED to polska firma, więc nie będzie problemu z dostępnością "dodatków". Z resztą
pamiętam jaki fajny support był do Wiedźka 1, więc mam do nich sympatię za to

Popieram cię w 100% Ale do dupy jak chcą wydawać DLC. Myślałem że cdp bedzie ostatnią normalną frmą bez DLC :/ I mam nadzieję, że wydadzą DLC w pudełkach albo niektóre DLC za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować