Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Nowy Resident Evil powróci do korzeni serii

31 postów w tym temacie

Zdecydowanie byłby wskazany, dla mnie seria umarła po 3 części. Jak widziałem tego RE na PS3 to aż ręce opadły, że walczy się z jakimiś mackami wirusowymi (czy czymkolwiek to było). A na dodatek leci się z bronią i maczetą i tnie się tych wszystkich bezbronnych murzynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to powrót do Raccoon byłby genialnym pomysłem :D to chyba jedna z najbardziej klimatycznych miejscówek w grach ever :D poza tym stęskniłem się troche za zombie z RE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwarta i piąta część Resident Evil może i nie były złe, ale z pewnością nie były to już też survival horrory. Jeśli powrót serii do Raccon City miałby także oznaczać powrót do pierwotnej konwencji, to ja jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pablo brawo!

Dokladnie jest tak jak on pisal, to byly zupelnie inne gry i dla mnie byly genialne. Powrot do korzeni? Czemu nie, mnie zadna gra z serii Resident Evil (nie liczac tandet na Wii) jeszcze nie rozczarowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 09:50, Gniewny1j napisał:

Zdecydowanie byłby wskazany, dla mnie seria umarła po 3 części. Jak widziałem tego RE
na PS3 to aż ręce opadły, że walczy się z jakimiś mackami wirusowymi (czy czymkolwiek
to było). A na dodatek leci się z bronią i maczetą i tnie się tych wszystkich bezbronnych
murzynów.

dokładnie! mam to samo. Zombie to zombie, a nie jakieś Las Plagos czy co oni tam wymyślili dalej...
Problem w tym, że za bardzo się nie łudzę. Przed 5 myślałem też że będzie jakoś lepiej i po staremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jednogłośnie :)
Dla mnie Resident Evil to RE1, RE2, RE3, RE:CV, RE:0. Mam je wszystkie na GC i kiedyś będę pokazywał wnukom. Reszta serii to jakaś kpina.
Sens powrotu do Raccon będzie tylko wtedy gdy gra będzie chronologicznie umiejscowiona u podstaw serii, tj. w okolicach 2giej i 3ciej części. I bardzo na to liczę. Choć wydaje mi się że RE:RC będzie raczej remake''iem RE2 i RE3 w aktualnych standardach (sterowanie i takie tam) co mnie oczywiście cieszy jeszcze bardziej. Remake RE1 już był, fani od dawna domagają się reaktywacji RE2 więc to bardzo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynka to najlepsza część serii bo najbardziej klimatyczna i choć dwójka i trójka też były bardzo dobre to jednak daleko im do pierwszej części:)
W code veronica nie grałem, a czwórka i piatka nie powinny nosic nazwy Resident Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie nowe RE będzie się działo w Racoon City i będą ponownie zombie to dla mnie będzie to must have.
RE4 mnie znudziło a do RE5 nawet nie podszedłem.
Powrót do korzeni jak najbardziej wskazany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością powitam nowego RE który będzie survival horrorem a nie co-op shooterem. I nie chce żadnych "zombie" z dzidami i maskami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okaże się plotka prawdą będzie fajnie, ale myślę, że na plotce się skończy..., jak sobie to wyobrażanie, że niby co? wrócimy do zgliszczy miasta zniszczonego przez bombę? kim wrócimy Chrisem, Jill, Leonem, Clarie? kim? a może cofniemy się w czasie? ja tego nie widzę osobiście, jak dla mnie Panowie z Capcomu powinni najpierw dobrze się zastanowić, może w tym czasie jak 34all powiedział wydać RE Zero na wszystkie platformy, może odświeżyć poprzednie części jak w przypadku pierwszego RE. Koniec końców czas pokaże, z ciekawością będę śledził informacje na ten temat.

P.S
Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał Czaja_PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie twórcy gry kombinowali z wymyślaniem jakiegoś nowego super wirusa mogli pozostać przy osławionym wirusie T. Dla mnie najlepszą grą z serii był RE 3. Gra stara ale nawet teraz gra się w nią fajnie :) Zdecydowanie ucieszyłbym się z powrotu do korzeni. I jeśli to prawda to już nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chętnie zobaczył bym reboot serii. Nowa historia osadzona w czasie dwójki i trójki była by ciekawa, ale ciężko było by zrobić ją tak, żeby nie wyglądało to nienaturalnie. Już w tym momencie ważnych postaci w mieście było tyle, że ciężko powiedzieć jakim cudem na siebie nie wpadały co krok ;)

Natomiast opowiedzenie całej historii od nowa, najlepiej z perspektywy nieznanej dotąd postaci mogło by odbudować atmosferę ciągłego zagrożenia z pierwszych części. Można by ponownie iść w kierunku dużej ilości zombie, małej ilości amunicji i dziwnych zagadek, które powodują że człowiek zastanawia się, jak naukowcy z Umberelli chodzili po kawę, skoro do powrotu do laboratorium potrzebowali pięciu medali, rozrzuconych po całym budynku. Najbardziej w ostatnich częściach drażniło mnie to, że bohaterowie wszystkie cyrki dookoła traktowali z dużą dozą nonszalancji. Protagonistę pyskującego nieumarłym to ja mogę lubić w Army of Darkness, nie w grze mającej uchodzić za horror.

Cóż, liczenie na grę nastawioną na fabułę i atmosferę, zamiast na radosną rozwałkę i ciągłe qte jest raczej naiwne. Dopóki nie zobaczę jakichś oficjalnych informacji, nie mam zamiaru się tą plotką zbytnio interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawie mogloby wygladac pokazanie histori z perspektywy naukowca lub straznika jakiegos z pierwszego labolatorum i sytuacji w ktorej wszystko sie zaczelo czyli wydostanie sie wyrusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jestem jednym z niewielu, którym podobała się konwencja RE5 i szczególnie RE4. Co jak co, ale mało która gra ma taki klimat zaszczucia, jaki był obecny w czwórce i to właśnie ona jest dla mnie synonimem survival horroru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować