Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Czytałem w listopadzie artykuł w CD-Action (dość stary numer to był), gdzie jeden z redaktorów tego czasopisma (Allor, konkretnie) miał podobny problem jak ty. W skrócie - ów redaktor kupił sobie nową kartę graficzną (ATI Radeon 9550) i wszystkie gry "śmigały" aż miło, ale z jednym wyjątkiem - Neverwinter Nights. Kombinował biedak na różne sposoby i pomogło dopiero zakupienie nowego zasilacza do komputera i update BIOS-u do najnowszej wersji. Zauważ, że przy twojej konfiguracji sprzętowej dobry zasilacz to podstawa. Lecz nie jakiś "bez nazwy", tylko sprawdzonej, renomowanej firmy. A co do aktualizacji BIOS-u - jest to podstawa. Zawsze, gdy mam problem z jakąś nowszą (w rozumieniu mojego komputera), to aktualizuje BIOS i w większości przypadków pomaga. Tak więc - życzę ci jak najszybszego rozwiązania problemów z grą i przypływów przyjemności płynących z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole Geforce :) to co mówi LordYoghurt racja :) Wczoraj czytałem ten artykuł i wszystko jest prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Wystarczyło wyłączyć refleksy na wodzie w opcjach gry...dziwne, ale podziałało i wreszcie rozpierducha z krasnoludem w roli głównej ruszyła pełną parą :).
Widać NVN niezbyt lubi się z moją kartą...przed wakacjami postaram się kupić nowy komputer, ale już z kartą GeForce. "Zabaw" z moim Radeonem mam już dosyć(bo to nie pierwszy problem, kiedy coś co dobrze chodzi na podobnej wydajnościowo karcie od Nvidii a na ATI już niekoniecznie...). Póki co dzięki za pomoc.
ZA NEVERWINTER! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zgiń przypadkiem, bo Lady Aribeth de Tylmarande nie wypłaci ci należnej tobie zapłaty. :-P Swoją drogą - może kiedyś zagramy razem w grze wieloosobowej, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NWN-diamentowa edycje i odnosze wrazenie ze gra z tymi wszystkimi dodatkami chodzi mi znacznie wolniej:| Wczesniej gralem na wersji z EKN i tam mi wszystko smigalo a teraz przy wiekszych walkach mam pokaz slajdow. Czy mial ktos podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 13:18, dave03 napisał:

Posiadam NWN-diamentowa edycje i odnosze wrazenie ze gra z tymi wszystkimi dodatkami chodzi
mi znacznie wolniej:| Wczesniej gralem na wersji z EKN i tam mi wszystko smigalo a teraz przy
wiekszych walkach mam pokaz slajdow. Czy mial ktos podobny problem?


I Twoje wrażenie jest trafne. Jest to związane z tym, że dodatki dołączają dodatkowa mechanizmy, atuty, przedmioty itd. których nie było w podstawce.
Jeszcze bardziej to będzie widoczne na słabym kompie jeśli zechcesz grać w dodatkowy moduł (napisany np. dla HotU) wymagający hakpacka (pliku zawierającego dodatkowe elementy dla tego modułu).

NWN jest świetną grą jeśli chodzi o grywalność, niestety jej wielką wadą jest grafika o nadmiernie wygórowanych wymaganiach.

Przy słabszym kompie jedyną możliwością zwiększenia płynności gry jest radykalne zmniejszenie wymagań w opcjach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 08:39, dave03 napisał:

Ale czy sama podstawka juz wolniej chodzi ? Bo u mnie tak niestety jest. Dodatkow jeszcze nie
sprawdzalem


Czy chodzi wolniej od czego? Bo jadam''owi chyba chodziło o to, że dodatki spowalniają grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy ktos moglby mi powiedziec czy jest jakis sposob na problem z zawieszajaca sie gra lub wieszajacym sie savem (Edycja diamentowa).Mój PC spełnia wymagania sprzętowe gry. Rozwiazanie znalezione w pomocy nie jest satysfakcjonujace gdyz nie zapobiega powstawaniu takiego problemu w przyszlosci. A wsrod tematow nie znalazlem zadnego rozwiazania poza linkami ktore mialy takowe niby zawierac i irytacja ze takie tematy juz byly.Mozliwe ze cos pominalem w szukaniu ale ta wyszukiwarka przeszukuje jedynie tematy a te bywaja czesto malo precyzyjne. Bede bardzo wdzieczny za pomoc i wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś kiedyś pułapkę założoną na zwłokach(pierwszy obrazek). Ja znalazłem w Ruinach Illusk, bodajże na 2poziomie:D Moim zdaniem to głupio wyglądało, ale to dobiero jest zabezpieczenie prze zbeszczeszczeniem zwłok i to nie byle jakie zabezpieczenie jak się dokłem tej pułapki to mnie odrazu zabiło(miałem pełny pasek życia i poziom miałem wysoki).
Jeszcze zrobiłem zdjęcie mumi, która weszła na drzwi i nie chciała zejść, trzeba było drzwi rozwalić żeby spadła:D(obrazek drugi). Taki drobny bug.

20070303114954

20070303115505

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 12:03, Kostka XXL napisał:

Widział ktoś kiedyś pułapkę założoną na zwłokach(pierwszy obrazek).

Na wyspie Golemów w HotU są zwłoki zabezpieczone pułapką ale warto poświęcić kilkadziesiąt hp dla krótkiego miecza (z tego co pamiętam) który się w nich znajduje - wartego 10.000 ;-)

sig. gratuluje awansu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 12:43, sig. napisał:

i tak masz szczęście mi na futrynie została, ciało też nie spadło

Pamiętam, że miałem podobny problem z jakimś wilkiem(napewno więcej miałem takich bugów). Wyszedł jakoś na skałę na która nie było drogi. Dobrze, że miałem kusze to go zastrzeliłem, ale już jego skóry nie udało mi się wźiąźć.
To ja też ci pogratuluje awansu na Sekretarza.

-------->Do sodolis<---------

Nigdy się nie spodziewałem, że pułapka może być założona na zwłokach. Od tamtej pory zawsze poczekam przed zwłokami chwilę zanim je przeszukam bo może znowu się jakaś pułapka trafi;) Ale śmiesznie taka pułapka na zwłokach wygląda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 13:46, Kostka XXL napisał:

Nigdy się nie spodziewałem, że pułapka może być założona na zwłokach. Od tamtej pory zawsze
poczekam przed zwłokami chwilę zanim je przeszukam bo może znowu się jakaś pułapka trafi;)
Ale śmiesznie taka pułapka na zwłokach wygląda:D

Ja grałem druidem, także z pułapkami radziłem sobie za pomocą czarów dystansowych ( błyskawice, ogniste bicze) bez żadnych strat własnych ( chyba że się zapomniałem;-) ). Dopiero jak wszystko poszło w drzazgi albo proch zabierałem się do zbierania fantów ;-D.
Jeśli chodzi o pułapki w zwłokach (w realu), to w czasie wojen, często wtykano np. granat pod ciało martwego żołnierza, żeby w razie przeszukiwania zwłok przez wrogów w poszukiwaniu np. amunicji lub broni, zabić lub zranić jeszcze paru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z płynnością gry w NWN a zwłaszcza wczytywania save.
Oprócz ustawień grafiki bardzo ważna jest defragmentacja dysków systemowego i zawierającego folder NWN.
Istotne to jest zwłaszcza u osób, które dużo nagrywają i kasują. Warto poświęcić nawet i 2 godziny aby pliki na dyskach nie były poszatkowane. NWN jest dość czułe na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego etapu doszliście w modzie Witch''s Wake ?
Chcę jedynie zapytać czy ktoś zdołał przejść dalej niż rozmowa z elfem wtrąconym do starej kopalni żelaza ?
Próbowałem na różne sposoby przejść dalej ale jeśli tak kończy się ten moduł to jakoś dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos kiedy bedzie dostawa NWN (2 dodatki) w EKN? Chodzi o ta w pre-orderze. Chcialem dzisiaj sobie akurat zamowic a tu patrze - "naklad wyczerpany" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 19:12, gogowitczak napisał:

wie ktos kiedy bedzie dostawa NWN (2 dodatki) w EKN? Chodzi o ta w pre-orderze. Chcialem dzisiaj
sobie akurat zamowic a tu patrze - "naklad wyczerpany" :(


Już jest dostępny, i o co tyle krzyku? ;]

BTW: Też dziś zamawiam pre-orderem. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować