Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Mam problem z NWN DE.
A mianowicie, gra strasznie mi zwaalnia, że nie da się w nią normalnie grać.
Komputer mam 2x lepszy niż minimalne wymagania. A gra zwalnia, kroki postaci są nie płynne i przycinają się rozmowa to prawdziwa katorga :(
Próbowałem zmieniać ustawienia w grafice, także rozdzielczość, przeinstalowałem grę no i nadal taki sam problem.
Proszę o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie DE chodzi bez najmniejszych problemów - komputer również około 2 razy to co jest zalecane na pudełku. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby gra przycięła. Masz najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej, nowego DirectX? Nie zaszkodzi też zdefragmentować dysk twardy.
Nie wiem jaki dokładnie masz komputer, ale zajrzyj też tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=37&p=1291

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:36, Sosna321 napisał:

Niestety nic mi to nie dało :(
Prosze o inne rady :)


Próbowałeś powyłączać wszystkie (oczywiście w miarę możliwości i zdrowego rozsądku;)) programy działające w tle, bądź też gdzieś tam równolegle do gry? Bardzo często to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy, która może przyspieszyć działanie gry, to wybranie mniejszego zestawu tekstur - jeśli masz 64 zmień na 32, jeśli 32 to na 16... Chyba, że już to robiłeś - wtedy pozostaje kontakt z pomocą techniczną - może oni będą w stanie coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 19:27, Sosna321 napisał:

Mam problem z NWN DE.
A mianowicie, gra strasznie mi zwaalnia, że nie da się w nią normalnie grać.
Komputer mam 2x lepszy niż minimalne wymagania. A gra zwalnia, kroki postaci są nie płynne
i przycinają się rozmowa to prawdziwa katorga :(
Próbowałem zmieniać ustawienia w grafice, także rozdzielczość, przeinstalowałem grę no i nadal
taki sam problem.
Proszę o pomoc !!!


Jeżeli zakładamy, że to nie grafika to zwróć uwagę na sterowniki do karty dźwiękowej.
Jakiś czas temu w tym temacie była mowa o wpływie przestarzałych sterowników karty dźwiękowej i ustawiania dźwięku przestrzennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może byśmy zagrali na razie w podstawkę ? bo niestety, ale w moim mieście nie ma empiku i nie mam jak kupić, i najwcześniej w poniedziałek wieczorem bym miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 19:27, Sosna321 napisał:

Komputer mam 2x lepszy niż minimalne wymagania. A gra zwalnia, kroki postaci są nie płynne


Zdefinjuj 2x lepszy-innymi słowy podaj parametry dokładnie.

Jeżeli masz dwurdzeniowego athlona musisz zaktualizować sterownik do procka.
Jeżeli masz jakiegokolwiek radeona albo nowszego geforce''a zmień sterowniki do grafy (i to nie na byle jakie-najpierw spróbuj zaktualizować na możliwie najnowsze; jeżeli to nic nie da [przeinstaluj to co masz; jak to nie pomoże poszukaj za starszymi-w 98% wina spowolnień przy sprzęcie spełniającym wymagania to sterownik do grafiki; jeżeli to nic nie da wywal sterownik i zrestartuj kompa-niech sobie winda domyślny dobierze i na tym spróbuj).
Jeżeli to co napisałem nic nie da zainstaluj łatę krytyczną 1.68-może jakiś byk instalatorze, którego się łataniem ponownym usunie.

Jak to nic nie da napisz dokładnie jakiego masz kompa to pomyślim dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:52, Sosna321 napisał:

Robiłem i to ale nic nie pomogło :/

Zmień dostawcę dźwięku w zaawansowanych ustawienaich dźwięku z Hardware na Software. Jeśli nie pomoże zmień w ogóle z 3D na 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grafą z 3D na 2D próbowałem ale nic nie dało. A co do mojego kompa:

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: MEDIONPC
System Model: AWRDACPI
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80GHz
Memory: 512MB RAM
Page File: 323MB used, 925MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Card name: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation)

Naprawdę byłbym wdzięczny za rady, tylko trochę dokładniejsze bo jakie dokładnie łatki skąd itd. nie wiem i wolę nie namieszać :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę ci to trochę dokładniej - niech ta wypowiedź będzie również uzasadnieniem dla "niedowiarków". Chodzi o to, że gdy w oknie dialogowym Właściwości: Ekran w zakładce Ustawienia, w liście rozwijalnej Ekran za nazwą karty graficznej wyświetla się w nawiasach okrągłych tekst Microsoft Corporation (na dołączonej ilustracji tego nie uraczysz), oznacza to, że karta graficzna korzysta ze sterowników przygotowanych przez firmę Microsoft. Dołączone one były do Microsoft Windows XP Service Pack 2 i obsługują zdecydowaną większość kart graficznych wydanych do dnia wydania poprawki, jak i te, które są oparte na chipsetach tychże kart. Na tych sterownikach można uruchomić prawie każdą grę komputerową obsługiwaną przez posiadaną kartę graficzną, lecz ta nie będzie w stanie wykorzystać pełni swej mocy (to już temat do innej dyskusji). Może to się objawiać chociażby tak, jak nam to przedstawiłeś i żadne zmiany w ustawieniach gry nie pomogą... Mam nadzieję, że przedstawiłem zaistniały problem w sposób jasny i zrozumiały... Nigdy nie byłem dobry w dłuższych wypowiedziach.

PS Możesz również skorzystać z tego łączą: http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_84.21_pl.html - powinno być właściwsze.

20071208211947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 20:52, Sosna321 napisał:

...
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80GHz
Memory: 512MB RAM
...
Card name: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation)



NWN jest niestety grą bardzo zasobożerna (niewydajną).
Masz bardzo słabą kartę graficzną, mało pamięci RAM, nie piszesz nic o karcie dźwiękowej a więc prawdopodobnie masz kartę zintegrowaną z płytą główną. Jeżeli nie masz dobrych sterowników do dźwiękówki z płyty głównej to bardziej zaawansowany dźwięk w grze może być także powodem lagów.

Komp na którym gram w NWN mam odrobinkę lepszy (Radeon 9600, 768 MB, SoundBlaster Live) i aby grać płynnie (bez bajerów) ustawiłem sobie minimalne parametry:

grafika
rozdzielczość graf. 800x600 75Hz ; tekstury 32bit jakość obrazu dobra
jakość cieni i gamma - środek suwaka
w zaawansowanych graf. - 3 pierwsze na środek a reszta wyłączona lub minimum

dźwięk
wyłączony EAX
włączone przetwarzanie sprzętowe
2 głośniki chociaż teoretycznie mam lepszą muzę
w zaawansowanych dźw. - dźwięk 2D/3D na środek

Ogólnie nie mam większych kłopotów z lagami oprócz dodatku SOU (przechodzenie przez lokację z podnoszącymi się ścianami w drodze do martwego wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 20:52, Sosna321 napisał:

Card name: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation)

i tu leży problem, sterowniki microsoftu nie obsługują opengl, a neverwinter z niego korzysta. Musisz zainstalować firmowe od nvidii, i będzie ok. co zaś się tyczy wymagań gry, to ja bez problemu grałem zarówno w podstawkę jak i dodatki na sempronie 2400+, 256 mb ram oraz gf 5200 (dzwięk zintegrowany)
edit : "lagowało" mi tylko w jednym miejscu: domena ducha, a i to tylko gdy było duuuuużo czarów obszarowych (przeciwnicy takowymi dysponowali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować