Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Mam kilka pytań odnośnie gry multiplayer:
Czy można grać w 2 osoby za pośrednictwem LAN na jednym CD-keyu podstawki i obu dodatków? Jeśli nie to czy można grać na dwóch różnych cd-keyach od podstawki ale tych samych od dodatków? No i naturalnie czy jest to legalne :). Chciałbym sobie przez wakacje pograć z bratem po LANie i zastanawiałem się, czy z moim NwN+SoU+HotU dałoby radę przejść wspólnie kampanię czy coś w tym stylu ;).
I jeszcze takie pytanie z innej beczki, mianowicie czy w którymś z czasopism komputerowych ukazało się ostatnio NwN? Wydaje mi się, że widziałem coś takiego gdzieś w empiku ale nie pamiętam jakie to było czasopismo i jakby to był jakiś stary numer to nie chciałbym go przegapić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 12:23, krakus_pl napisał:

Mam kilka pytań odnośnie gry multiplayer:
Czy można grać w 2 osoby za pośrednictwem LAN na jednym CD-keyu podstawki i obu dodatków?
Jeśli nie to czy można grać na dwóch różnych cd-keyach od podstawki ale tych samych od
dodatków? No i naturalnie czy jest to legalne :).

Niestety jedna gra jeden komputer, także nawet jakbyś chciał zainstalować NWN na dwóch kompach, które stoją w jednym pokoju, to byłoby to nielegalne.

Dnia 25.04.2008 o 12:23, krakus_pl napisał:

I jeszcze takie pytanie z innej beczki, mianowicie czy w którymś z czasopism komputerowych
ukazało się ostatnio NwN? Wydaje mi się, że widziałem coś takiego gdzieś w empiku ale
nie pamiętam jakie to było czasopismo i jakby to był jakiś stary numer to nie chciałbym
go przegapić :).

Jestem na 100% pewien, że jest w jakiejś gazecie ale nie pamiętam jakiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2008 o 12:23, krakus_pl napisał:

I jeszcze takie pytanie z innej beczki, mianowicie czy w którymś z czasopism komputerowych
ukazało się ostatnio NwN? Wydaje mi się, że widziałem coś takiego gdzieś w empiku ale
nie pamiętam jakie to było czasopismo i jakby to był jakiś stary numer to nie chciałbym
go przegapić :).

NwN jest w aktualnym numerze Playa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 25.04.2008 o 12:54, Neban napisał:

NwN jest w aktualnym numerze Playa

Sama podstawka NWN co tu dużo mówić: jest nudna.
Za to dodatki są ok, ale cała seria NWN jest taka jakaś dziwna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 22:53, jadam napisał:

Pewnie masz ciężką zbroję i tarczę które dają wysoką karę do rzutów ataku.

Na pewno gramy w tą samą grę? :P W DnD zbroja nigdy, ale to nigdy nie dawała kary do rzutów ataku. Tak samo ma się sprawa z tarczami. Dopiero w edycji 3.5 na której bazuje NWN2 wprowadzono, że używanie pawęży daje -1 do ataku. W edycji 3.0 na której oparte jest NWN1 coś takiego nie występuje. Jedyne do czego dają minusy zbroje i tarcze to umiejętności bazujące na zręczności (parowanie, upadanie, cichy chód itp.) oraz szansa na rzucenie czaru w przypadku czarowników, czarodziejów i bardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zręczność nie wpływa czasem na "prawdopodobieństwo trafienia" (niewiem jak to się w grze nazywa)? Bo jak dla mnie oczywiste jest że zręczniejsza postać będzie częściej trafiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:40, sig. napisał:

a zręczność nie wpływa czasem na "prawdopodobieństwo trafienia" (niewiem jak to się w
grze nazywa)? Bo jak dla mnie oczywiste jest że zręczniejsza postać będzie częściej trafiać.

Tylko wtedy, gdy walczy bronią strzelecką (łuk, kusza, proca, toporki do rzucania i to chyba wszystko) lub gdy weźmie atut "Finezja w walce" i wtedy zamiast premii za siłę, będzie liczona premia za zręczność podczas walki rapierami, krótkimi mieczami, kamami, kukri, sztyletami, bez broni (gołymi pięściami), lekką buławą, sierpem, biczem, toporkiem oraz lekkim młotem. Nadal jednak taka postać nie będzie ograniczona w żaden sposób za zbroję.
Zapomniałem o jednej rzeczy ograniczanej przez same zbroje jeszcze - premia do KP za zręczność. W zależności od KP bazowego zbroi:
0 - brak ograniczeń
1 - makymalnie 8 punktów pancerza za zręczność
2 - maksymalnie 6
3 - maksymalnie 4
4 - rożnie - czasami 4, czasami 3
5 - głównie 2, chociaż chyba zdarzają się i 3
6 - maksymalnie 2
7 - maksymalnie 1
8 - maksymalnie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam problem z gra Neverwinter Nights Daimentowa edycja z extraklasyki hit.
Nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Moja gra straszeni muli - najblizszym rozwiazania był teks dotyczący dwurdzeniowych procesorów ale ja chyba dwurdzeniowego nie mam..
Co mam zrobić by gra działała normalnie?
Oto mój proscesor:
AMD Athlon(tm)64 Processor 3000+,MMX, 3DNow,~2.0GHz
Bardzo proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 14:54, Orochimaru13 napisał:

Witajcie! mam problem z gra Neverwinter Nights Daimentowa edycja z extraklasyki hit.
Nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Moja gra straszeni muli - najblizszym rozwiazania był teks dotyczący dwurdzeniowych procesorów
ale ja chyba dwurdzeniowego nie mam..
Co mam zrobić by gra działała normalnie?


Dokładne objawy podaj, co i jak... "muli" to za mało :P

Dnia 25.04.2008 o 14:54, Orochimaru13 napisał:

Oto mój proscesor:
AMD Athlon(tm)64 Processor 3000+,MMX, 3DNow,~2.0GHz
Bardzo proszę o pomoc!!


Karta graficzna? Ile ramy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludzie sorki ze przeszkadzam ale Musze DOstac odpowiedzi w ramach pracy na technoligi informacyjnej .:
a pytania sa nastepujace
- co to jest Netykieta????
-co to jest ifnormacja ???
-co to jest Macintosh??

Prosze was o pilna odpowiedz mam tylko 15 min prill pomozcie jak nikt nie wie to niech napisze nie mam pojecia lub cos w tym stylu .... plisss

Chodzi mi o odpowiedzi wlasnymi slowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem karty graficnej ati? takowa "gryzie się" z sprzętowym wspomaganiem wody. pozatym zainstalowałeś wszystkie sterowniki (zwłaszcza od czipsetu (ten na samym początku, jeszcze przed innymi) oraz karty graficznej? Można by też wyłączyć programy działające w tle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 DDr, TV&DVI, AGP , Bluk
a ramu mam 512 więc zalecane - tak pisze na pudełku.
Muli- nie wiem jak to inaczej określić , po prosty postać reaguje w zwolnionym tempie no i grafa muli.
Przykro mi że nie mogę napisać bardziej precyzyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:28, BlekDef napisał:

> Pewnie masz ciężką zbroję i tarczę które dają wysoką karę do rzutów ataku.
Na pewno gramy w tą samą grę? :P W DnD zbroja nigdy, ale to nigdy nie dawała kary do
rzutów ataku. ...


Możliwe, że znasz zasady DnD, wierzę nawet że jesteś lepszym graczem w NWN niż ja itd.
Ale uważam Cię za ... zwykłego dupka.
Wymądrzanie się jest dla mnie śmieszne. Jeżeli coś potrafisz to doradź innym coś mądrego.
Czemu zwracasz się do mnie. Ja może popełniam błędy, może robię błędne założenia ale nie mam żadnych kłopotów w grze i radzę sobie bdb.
Takie "akademickie"wymądrzania się niczego nie dają i goń się albo podaj coś konstruktywnego co pomoże *Union Pacific rozwinąć postać.
Nie wiem czy w DnD kary za zbroję mają wpływ na inicjatywę ale ja proponuję dla niskolevelowej postaci ograniczyć kary i zamiast pawęży (obrona 3/kara -10) zamienić na małą tarczę (obrona 1/kara -1)
I albo podaj coś mądrego co pomoże grać innym albo się nie udzielaj.
Jeżeli będziesz odpisywać w tonie autorytetu, który niczego przydatnego nie wyjaśni to nie mam zamiaru Ci nawet odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:19, Orochimaru13 napisał:

Karta graficzna Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128 DDr, TV&DVI, AGP , Bluk
a ramu mam 512 więc zalecane - tak pisze na pudełku.


Masz radka... więc zapewne jest tak jak pisze sig. Wyłącz w opcjach graficznych efekty wody, czyli to co z wodą związane... powinno pomóc

Dnia 25.04.2008 o 16:19, Orochimaru13 napisał:

Muli- nie wiem jak to inaczej określić , po prosty postać reaguje w zwolnionym tempie
no i grafa muli.
Przykro mi że nie mogę napisać bardziej precyzyjnie.


A chodzi tak na każdych ustawieniach grafy? Na minimalnych też chrupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie juz, gra chodzi dobrze.
Podpisuje sie pod pytaniem mojego poprzednika - w końcu to irytujące kiedy Paladyn wysławia się " ja robi , ja służy"

Jakkolwiek uważam że we wszystkich grach ciężko stworzy paladyna-w końcu to wojownik i kapłan w jednym w dodatku jego charyzma to główna cecha.
W Icewind Dale można było chociaż nadrobi to i owo wybierając Aaisara i później rozdajac kilka punktów do cech w czasie gry. Póki co to tylko tworzenie postaci mnie zawiodło w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 17:21, BoloMaster napisał:

mam dylemat związany z rozdawaniem punktów podczas robienia postaci...
jak poustawiać cechy (siła,zręczność itp) aby przyjemnie grać paladynem?


Do paladyna to najlepiej inwestować w inteligencję, charyzmę i siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit: Tutaj powinno być, że to jest odpowiedź na posta dodanego przez Jadam, ale gdzieś wcięło ten tekst.
Też cię lubię :*

> Nie wiem czy w DnD kary za zbroję mają wpływ na inicjatywę ale ja proponuję dla niskolevelowej
> postaci ograniczyć kary i zamiast pawęży (obrona 3/kara -10) zamienić na małą tarczę
> (obrona 1/kara -1)
A ja powrórzę, że ta kara jest jedynie do umiejętności opartych na zręczności, takich jak upadanie, skradanie się, parowanie. Twoja rada jest tak samo dobra, jak zamiana kompozytowego pancerza na karoserię malucha podczas ostrzału artyleryjskiego.

Przemądrzanie się? Może i tak, ale przynajmniej wytłumaczyłem porządnie, jak się ma sprawa ze zbrojami i pancerzami w NWN1, zamiast podać linka do nwn.wikia.com z poradą, żeby sam sobie znalazł, czy zamiast dawać rady, które osłabią postać, zmniejszając jej klasę pancerza, a zatem ułatwiając trafienie jej. Jak to się zwało? Niedźwiedzia przysługa, czy jakoś tak.

Rady, które wzmocnią na chwilę obecną Union Pacific? Brak. Najbliższe atuty dostanie dopiero na 6 poziomie - wtedy można wziąć Ulubioną Broń (polecam sejmitar, topór/młot bojowy) oraz Specjalizację (w tej samej broni, którą wybrało się jako ulubioną). Inne porady? Stworzyć od nowa postać i dać mniej w mądrość, a więcej w siłę i kondycję. Zręczności powinno 13 wystarczyć. Atuty wybierać tak, by móc awansować w Mistrza Broni, a gdy dostaję się punkt do cechy, to tylko w siłę dawać. Z pustego niestety i Salomon nie naleje. Nowej postaci nie proponowałem jednak, bo przechodzenie jeszcze raz wszystkiego od początku nie dla wszystkich może być atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować