Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2008 o 09:49, Solstheim napisał:

Z tego co pamiętam minimalny lvl na klase prestiżową to 6, ale i tak później będziesz
musiał dobić do 10lvlu podstawową klasą.


oh czyli jest ok, dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 09:00, ShaDoW Energy napisał:

Parowanie Wynosi 6

Daruj sobie kapłanem tą umiejętność. Chodząc w pełnej płycie i z pawężem ma się strasznie duże kary do tej umiejętności (chyba -18). O wiele lepiej dawać w czaroznastwo, gdyż każde 5 punktów tej umiejętności zwiększa twoje rzuty obronne przeciwko czarom o 1 (przy czym w przeciwieństwie do upadania, tutaj liczą się te punkty, które masz na karcie postaci, a nie z samych awansów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 11:12, ShaDoW Energy napisał:

Jeszcze jedno :P
Mam koniec rozdziału 1 i Poziom 8, czy to dobrze? Grałem bez niczyjej pomocy, czasami
pomagał mi mój przywołany wilk. A więc mam dobry level?

myślę że to dość wysoki poziom. ja jak ostatnio przechodziłem podstawkę po raz trzeci to miałem 9 poziom ale patrzyłem do opisu żeby wykonać możliwie wszystkie zadania poboczne których wcześniej nie robiłem bo po prostu nie wiedziałem że istnieją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o trzy dzieła sztuki dla Ofali jak dobrze pamiętam, chyba, ze zadanie pomyliłem. Co do Grobowca, też jeszcze mnie się nie udało, tego zadania wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ostatnio tak mało czasu... Powspominał bym sobie stare dobre czasy i pograł trochę w NWN-a :) Moją ukochaną klasą - paladyn :) A może tym razem magiem lub wojownikiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim!
Mam takie zapytanie: czemu nie mogę wziąć Tancerza Cieni skoro moje staty to(bez niczego na sobie):
Cichy chód:17, Ukrywanie się:17, Upadanie:12
i mam Mobilność oraz Uniki, a jego wymagania to:
ukrywanie się:1, skradanie:8, upadanie:5, uniki i mobilność ???!!!
Wkurza mnie to bo już myślałem że będę mógł go wziąć, a (nie wiem czemu) nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy twoja postać spełnia wszystkie wymagania, byś mógł wybrać dla niej klasę prestiżową Tancerz Cieni... Klasy prestiżowe wymagają, na przykład: odpowiedniego charakteru, klasy czy rasy - nie tylko "statystyk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:42, LordYoghurt napisał:

Sprawdź czy twoja postać spełnia wszystkie wymagania, byś mógł wybrać dla niej klasę
prestiżową Tancerz Cieni... Klasy prestiżowe wymagają, na przykład: odpowiedniego charakteru,
klasy czy rasy - nie tylko "statystyk".


Kurde nie rób ze mnie idioty-przecież o tym dobrze wiem i nawet podałem WSZYSTKIE jego wymagania...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robię z ciebie - cytuje - idioty... :-P Zauważ, że umiejętności Ukrywanie się i Upadanie się zgadzają... Natomiast podałeś Cichy Chód, a nie Skradanie się... Tak więc już nie wiem, chyba mam jakieś omamy... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja postać, jak rozumiem, ma poziomy w mniej niż trzech klasach?
Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to nie mam pojęcia, dlaczego nie możesz wybrać tancerza.

Albo rzeczywiście pomyliłeś umiejętności, jak to LordYoghurt nade mną zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:55, LordYoghurt napisał:

Nie robię z ciebie - cytuje - idioty... :-P Zauważ, że umiejętności Ukrywanie się
i Upadanie się zgadzają... Natomiast podałeś Cichy Chód, a nie Skradanie
się
... Tak więc już nie wiem, chyba mam jakieś omamy... :-)


Tak, ale podobno: Ukrywanie sie i Cichy chód składają się na Skradanie i nie ma z statach Skradania
A moja postać jest 4lvlw Łotrzyku i 2lvl w Łowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 22:12, Le Golas napisał:

> Nie robię z ciebie - cytuje - idioty... :-P Zauważ, że umiejętności Ukrywanie
się

> i Upadanie się zgadzają... Natomiast podałeś Cichy Chód, a nie Skradanie

> się
... Tak więc już nie wiem, chyba mam jakieś omamy... :-)

Tak, ale podobno: Ukrywanie sie i Cichy chód składają się na Skradanie
i nie ma z statach Skradania
A moja postać jest 4lvlw Łotrzyku i 2lvl w Łowcy


Jak byście aby nie wierzyli to tu jest spis wszystkich umiejętności i przeczytajcie po Cichy chud albo Ukrywanie się...
http://dolina.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=43
Bo w sumie to głównie chodzi mi o to jak te skille się "składają"...
A tu macie wszystkie wymagania Tancerza:
http://dolina.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid= 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co: chamski błąd(nie wiem czy mój ale chyba raczej tekstu w grze), tam w wymaganiach Ukrywania miało być:10 a nie 1, a ja ukrywania mam 9 :P
Cofam wszystko!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 17:44, LordYoghurt napisał:

Tak, w opisie wymagań Tancerza Cieni w grze jest błąd. I tu wychodzi na to, że ekipa
lokalizacyjna chciała zrobić z nas idiotów... ;-)


No może nie chciała, ale zrobiła ;)
Aha zapomniałem PODZIĘKOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram łotrzykiem w SoU i Yorguś doradził mi (bo chciałem mieć tancerza cieni) żebym zrobił sobie łotrzyko-łowco-tancerza ("Ja skończyłem całego Neverwintera grając dokładnie taką postacią, tzn. łotrzykiem/łowcą/tancerzem cieni (14/10/5 lvl.), i muszę przyznać że ogólnie problemów nie miałem. W niektórych miejscach było wręcz zbyt łatwo - tam gdzie można było przeciwników eliminować pojedynczo, zachodząc ich od tyłu, zadając cios w plecy, a potem dobijając w (krótkiej) otwartej walce i wycofując się w cień.") ja oto próbowałem, ale pakowałem gównie w łotrzyka i teraz w tancerza a w łowce b.mało (mam łotrzykiem:5lvl, łowcą:2lvl i tancerzem:1). I teraz (przez małą ilość hp i przez to że mało wale-cóż no łotrzyk-małe bronie) cały czas gine!
Z tego mam takie pytania:
1. Jak w ogóle gra się (samym)łotrzykiem!??? Bo tak w zwykłej walce (może tylko mój) ale jest bardzo słaby, a pułapki-owszem można założyć, ale bez przesady! Znowy ataki z zaskoczenia są niezłe, ale albo musi być najemnik który ich odciąga (i wtedy b.szybko ON ginie...) albo trzeba się cały czas kryć, atakować, kryć, atakować itd.-co jest "trochę" dziwne i wręcz głupie...
2. Co mam teraz zrobić z moją postacią(kiedy cały czas gine)?
3. Denerwuje mnie to że o ile nie mam Ataku z zaskoczenia to wale strasznie mało, mimo że mam 20 zwinności, finezje w walce i walcze 2 krótkimi mieczami (jak coś to mam walke dwiema broniami itp.-dzięki łowcy), a na dodatek wcale nie unikam jakoś strasznie dużej ilości ciosów i nie wiem co mam zrobić (i czemu tak jest)!

Mam nadzieje że "ktoś" szybko odpowie na tego posta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 18:35, Le Golas napisał:

Znowy ataki
z zaskoczenia są niezłe, ale albo musi być najemnik który ich odciąga

Używaj ukrywania się - po to masz Znikanie na Widoku od Tancerza Cieni, żeby nawet w czasie walki 1v1 walić zakoski. ;)

Dnia 06.06.2008 o 18:35, Le Golas napisał:

2. Co mam teraz zrobić z moją postacią(kiedy cały czas gine)?

Mieć dużo punktów w ukrywaniu się i cichym chodzie (powód - patrz wyżej)

Dnia 06.06.2008 o 18:35, Le Golas napisał:

3. Denerwuje mnie to że o ile nie mam Ataku z zaskoczenia to wale strasznie mało, mimo
że mam 20 zwinności, finezje w walce i walcze 2 krótkimi mieczami (jak coś to mam walke
dwiema broniami itp.-dzięki łowcy),

Obrażenia są liczone na podstawie siły. O ile nie grasz niziołkiem, weź lepiej dwa rapiery - mają ten sam typ obrażeń, tą samą kostkę, ale większy zasię krytyków. Chyba, że wziąłeś już takie atuty jak ulubiona broń (+1 do ataku wybraną bronią) i ulepszone trafienie krytyczne (zwiększony zasięg trafienia krytycznego - na rapierze z ostrością będzie to 13-20) dla krótkiego miecza, to wtedy nie opłaca ci się już zmieniać.

Dnia 06.06.2008 o 18:35, Le Golas napisał:

a na dodatek wcale nie unikam jakoś strasznie dużej
ilości ciosów i nie wiem co mam zrobić (i czemu tak jest)!

Za mało KP. Upewnij się, czy nie nosisz zbyt lekkiej zbroi - jej maksymalna premia za zręczność (w opisie zbroi następna pozycja za bazową klasą pancerza. Dla zbroi o bazowej klasie pancerza 2 będzie to 6, dla 1 będzie 8, a dla 3 będzie 4) nie powinna być większa, niż o 1 od twojej premii za zręczność (czyli na karcie postaci po prawej obok wartości cechy). Dawaj też dużo punktów umiejętności w upadanie - w czasie przemieszczania się po polu bitwy będziesz unikać dodatkowych ataków, a za każde 5 punktów rozdane podczas awansu w tą umiejętność dostaniesz dodatkowo +1 do KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał BlekDef dodam jeszcze, że cała sztuka walki TC polega na tym, by co chwila się chować i atakować z cienia. Jeśli wydaje Ci się to dziwne i głupie, to skasuj postać i zrób inną, bo inaczej TC nie pograsz.

Zamiana krótkich mieczy na rapiery da również karę -2 do trafienia przy używaniu obu broni (bo rapier jest bronią normalną, a miecz krótki małą). BlekDef, on nie może mieć jeszcze UTC. Ma tylko +5 BAB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować