Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

W ten sposób mógłbym "przechodzić" Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark prawie w "nieskończoność" tą samą postacią... To męczy. Około roku temu czytałem w jakimś zagranicznym serwisie internetowym, że miał powstać moduł premiowy dla postaci epickich właśnie... A teraz kiedy pomyślę od jakiego czasu tworzona jest najnowsza poprawka do gry (choć "waży" około 400 MB), to przestaje w stworzenie takiego modułu wierzyć... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:41, Lord Avatar napisał:

Jeśli nie chcesz "magować", to wojownik-mistrz broni jest dla ciebie. Tylko dobrze pomyśl
jaką broń wybierzesz, co byś nie żałował, że znalazłeś jakiś MEGA artefakt, który nie
pozwala ci wykorzystać umiejętności klasowych. Jeśli masz HoTU, to proponowałbym specjalizację
w półtoraku, młocie bojowym albo katanie. Natkniesz się na takie cacka, że oko bieleje
:D

Zaś połączenie kapłana i czarnego strażnika, nie dość, że jest klimatyczne (only for
the bad guys...) to i DIABLO potężne. Cały myk polega na tym, żeby rozwijać CS możliwie
najszybciej i przeskoczyć poziomowo profesję kapłana, dzięki temu będziesz miał 4 ataki,
a nie tylko 3 (tak byłoby, gdybyś rozwinął kapłana do ok 15-16 poz, a potem dorobił profesję
CS). To samo tyczy się drugiego połączenia (czarownik-UCS), tyle, że tam mówimy o 3 atakach.
Poza tym, obydwaj "magują" i znakomicie walczą, z czego kapłan może być zakuty w zbroję,
a czarownik dzięki bonusom od UCS osiąga nadludzkie współczynniki... IMBA :D


Dobra, dzięki :) Mam teraz pytanie co do Mistrza broni, bo oto dobiłem 19 lvl (9woj/10MB) i (dopiero teraz) zauważyłem że od 7 lvl MB nie dostaje z tej klasy nic specjalnego... ani atutów nie ma, ani umiejętności nowych... Dlatego mam takie 2 pytania:
1. Czy na 11 lvl MB będę miał znowu coś specjalnego-no tylko dla niego(typu obrażenia Ki itp.)
2.Bo jeśli nie, albo się nie opłaca to jaką trzecią klasę mi do takiego połączenia polecacie? Chyba że mam już tylko w woja pakować?

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo cały czas (znaczy codziennie) gram i dość szybko lvl bije więc nie wiem co zrobić jak lvl up będzie...

Aha co do 2. to myślałem nad barbarzyńcą albo łowcą, chodzi o to żeby nie była to klasa która GłÓWNIE czaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 13:33, Le Golas napisał:

1. Czy na 11 lvl MB będę miał znowu coś specjalnego-no tylko dla niego(typu obrażenia
Ki itp.)

Na 11 i 12 poziomie zostaje mu zwiększona ilość obrażeń Ki. Na 13 natomiast dostaje automatycznie epicką wybraną broń oraz do wyboru dodatkowy atut, o ile spełnia jego wymagania: Pancerna Skóra, Oślepiająca Szybkość, Niszczycielskie Trafienia Krytyczne, Epicka Redukcja Obrażeń, Epicka Wytrzymałość, Epickie Umiejętności Bojowe, Epicka Ulubiona Broń, Ulepszony Wirujący Atak, Przytłaczające Trafienia Krytyczne, Odpędzanie Pozasferowców, Niesamowita Inicjatywa oraz druga Wybrana Broń.

Dnia 11.06.2008 o 13:33, Le Golas napisał:

2.Bo jeśli nie, albo się nie opłaca to jaką trzecią klasę mi do takiego połączenia polecacie?
Chyba że mam już tylko w woja pakować?

W łotra - 2 poziomy wystarczą. Jeden na powiedzmy 22 poziomie, a drugi niedługo po tym, jak znajdziesz Znającą Miejsca. Za każdym razem dawaj wszystkie punkty umiejętności w Upadanie, a jak coś zostanie, to w Używanie Magicznych Urządzeń. Warto też dlatego je oszczędzać przy awansach. Wojownika 10 wystarczy, reszta w Mistrza Broni.

Dnia 11.06.2008 o 13:33, Le Golas napisał:

Aha co do 2. to myślałem nad barbarzyńcą albo łowcą, chodzi o to żeby nie była to klasa
która GłÓWNIE czaruje.

Barbarzyńca dobrze się sprawdza w połączeniu z Wojownikiem, Łowcę natomiast można połączyć z Tancerzem Cieni oraz Łotrem i Skupić się na Ukrywaniu Się Na Widoku. Byłaby to postać na zręczność wtedy, walcząca rapierem. Mając również 10 poziomów w TC (więcej tak naprawdę się nie opłaca - warto je osiągnąć przed 20 poziomem), 25 zręczności, 1 Upadania oraz ponad 21 poziomów będziesz mógł wziąc bardzo przydatny atut Epicki Unik. W Upadanie należy jednak dawać jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:41, Lord Avatar napisał:

CS). To samo tyczy się drugiego połączenia (czarownik-UCS), tyle, że tam mówimy o 3 atakach.
Poza tym, obydwaj "magują" i znakomicie walczą, z czego kapłan może być zakuty w zbroję,
a czarownik dzięki bonusom od UCS osiąga nadludzkie współczynniki... IMBA :D


Tyle że czystego czarownika nie opłaca się przerabiać na UCSa, bo ten nie ma żadnych zdolności czarujących. Czarownik rzuca czary, UCS zaś to klasa czysto bojowa. Lepiej jest zrobić jakiegoś wojownika/UCS, mnicha/UCS czy Paladyna/UCS z jednym poziomem czarownika koniecznym dla prestiżówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:10, BlekDef napisał:

Na 11 i 12 poziomie zostaje mu zwiększona ilość obrażeń Ki. Na 13 natomiast dostaje automatycznie
epicką wybraną broń oraz do wyboru dodatkowy atut, o ile spełnia jego wymagania: Pancerna
Skóra, Oślepiająca Szybkość, Niszczycielskie Trafienia Krytyczne, Epicka Redukcja Obrażeń,
Epicka Wytrzymałość, Epickie Umiejętności Bojowe, Epicka Ulubiona Broń, Ulepszony Wirujący
Atak, Przytłaczające Trafienia Krytyczne, Odpędzanie Pozasferowców, Niesamowita Inicjatywa
oraz druga Wybrana Broń.

> 2.Bo jeśli nie, albo się nie opłaca to jaką trzecią klasę mi do takiego połączenia
polecacie?
> Chyba że mam już tylko w woja pakować?
W łotra - 2 poziomy wystarczą. Jeden na powiedzmy 22 poziomie, a drugi niedługo po tym,
jak znajdziesz Znającą Miejsca.


1.Nie za bardzo to rozumiem-mam w łotrzyka 2 lvl pakować ??? Po co... przesz to nie jest klas a do otwartej walki...
2. A co dalej z MB... Na 13lvl kończą się jego zdolności klasowe? A co potem...? Na lvlach po 13(14,15 itd.) też mogę sobie jeden z tych atutów wybrać(na każdy lvlu 1), czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inne pytanie:
chciałem sobie pograć w necie, ale do większości(oj dużej większości) gier wykorzystane są mody... skąd takie ściągnąć, może jest jakaś stronka gdzie jest ich dużo...
Wiem że już dużo osób o tym pisało, ale proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:53, Le Golas napisał:

1.Nie za bardzo to rozumiem-mam w łotrzyka 2 lvl pakować ??? Po co... przesz to nie jest
klas a do otwartej walki...

Dla Upadania (za każde 5 punktów umiejętności, które w nie władujesz, dostajesz +1 do KP) i Używania Magicznych Urządzeń (jeśli masz odpowiednio dużo, możesz używać rzeczy, które są zarezerwowane dla innych klas w tym harf, mandolin, zwojów i różdżek). Na 2 poziomie Łotra dostaje się również Odskok, dzięki któremu, kiedy dostajesz jakimś czarem przeciwko któremu można wykonać rzut obronny, by otrzymać połowę obrażeń, jeśli powiedzie się ten rzut, to nie dostanie się w ogóle obrażeń.

Dnia 11.06.2008 o 14:53, Le Golas napisał:

2. A co dalej z MB... Na 13lvl kończą się jego zdolności klasowe? A co potem...? Na lvlach
po 13(14,15 itd.) też mogę sobie jeden z tych atutów wybrać(na każdy lvlu 1), czy jak?

Co 3 poziomy. Czyli na 13, 16, 19 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 16:51, BlekDef napisał:

Dla Upadania (za każde 5 punktów umiejętności, które w nie władujesz, dostajesz +1 do
KP) i Używania Magicznych Urządzeń (jeśli masz odpowiednio dużo, możesz używać rzeczy,
które są zarezerwowane dla innych klas w tym harf, mandolin, zwojów i różdżek). Na 2
poziomie Łotra dostaje się również Odskok, dzięki któremu, kiedy dostajesz jakimś czarem
przeciwko któremu można wykonać rzut obronny, by otrzymać połowę obrażeń, jeśli powiedzie
się ten rzut, to nie dostanie się w ogóle obrażeń.


Dodam też, że Atak z zaskoczenia to również przydatna rzecz dla klas walczących. Szczególnie, że w NWN wchodzi automatycznie w przeciwnika leżącego i w połączeniu z Powalaniem pozwala wyciągnąć te parę punktów obrażen więcej. A traci się jedynie odrobinę BAB (jeden na cztery poziomy w porównaniu z klasami czysto bojowymi) i parę HP na poziom.

Dnia 11.06.2008 o 16:51, BlekDef napisał:

> 2. A co dalej z MB... Na 13lvl kończą się jego zdolności klasowe? A co potem...?
Na lvlach
> po 13(14,15 itd.) też mogę sobie jeden z tych atutów wybrać(na każdy lvlu 1), czy
jak?
Co 3 poziomy. Czyli na 13, 16, 19 itd.


Wydawało mi się też, że dostaje niezły bonus do trafienia w swojej broni. Przypadkiem nie +1 na każdy poziom epicki w MO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo zamierzam znowu przejść Neverwinterka i tak się zastanawiam nad wyborem profesji.
Możecie podać kilka najlepszych połączeń, którymi gra się fajnie i widowiskowo (spory dmg lub coś w tym stylu)? Aha i jeszcze jedno odrazu mówię, że mnich terminator odpada, bo nim przeszedłem diamentową edycję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam NWN + dodatki czas jakiś, ale nie moge wykrzesać w sobie chęci do gry. Najpierw przerobie HotU i mam pytanie - kim bedzie mi się przyjemnie grać? czarownikiem, łotrzykiem? Doświadczenie w erpegach już mam, więc będę umiał stworzyć odpowiednią postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:29, Asthariel napisał:

Mam NWN + dodatki czas jakiś, ale nie moge wykrzesać w sobie chęci do gry. Najpierw przerobie
HotU i mam pytanie - kim bedzie mi się przyjemnie grać? czarownikiem, łotrzykiem? Doświadczenie
w erpegach już mam, więc będę umiał stworzyć odpowiednią postać.

Ja polecam Kapłana którym gram, czyli kapłan/Czempion Torma. Gra się całkiem przyjemnie :P
EDIT:
Ile jest Rozdziałów w NWN? Jestem teraz w Mieście Luskan... Kiedy będzie koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 17:26, pkapis napisał:

Wydawało mi się też, że dostaje niezły bonus do trafienia w swojej broni. Przypadkiem
nie +1 na każdy poziom epicki w MO?

Niestety tylko +1 co 3 poziomy w ramach Epickiej Nadzwyczajnej Broni.

@Le Golas
Akurat w NWN czegoś takiego, jak mody raczej nie ma - przynajmniej, jeśli rozumiemy przez to oddzielnie odpalaną aplikację. Tutaj stosowane są pliki hak, które zawierają dodatkową zawartość (różne modele broni, terenu itp, a czasami też nowe klasy, czary, itd.). Wiele serwerów posiada własny zestaw haków, do którego linki można znaleźć na stronie internetowej danego serwera. Oprócz tego prawie wszystkie serwery korzystają z Community Expansion Pack (w skrócie CEP - ogromny zbiór różnych modeli, tesktur i przedmiotów), którego wersję 2.0 można ściągnąć stąd: http://nwvault.ign.com/View.php?view=hakpaks.Detail&id=7000 - najlepiej wybrać ostatni download o nazwie CEP_v2.exe, który sam zainstaluje wszystko tam, gdzie trzeba. Dodatkowo niektóre serwery korzystają z tzw. PRC (dodaj wiele nowych klas, atutów, umiejętności i czarów), którego najnowszą stabilną wersję można ściągnąc tutaj: http://nwvault.ign.com/View.php?view=Hakpaks.Detail&id=8231&id=4560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są pliki wrzucane do katalogu Override. Różnica polega na tym, że pliki hak dodają nową zawartość, ale moduł musi mieć ustawione, żeby z nich korzystał, a Override zastępuje zawartość oryginalną (tylko dopóki pliki zastępujące siedzą w katalogu Override. Po ich skasowaniu zawartość początkowa zostaje przywrócona). Czyli jeśli wrzucimy sobie np. głowy do Override, to stracimy możliwość wybrania niektórych starych, a na ich miejscach będą nowe.
Druga różnica - przy grze online wszyscy muszą mieć te same haki i widzą ich zawartość, a Override jest lokalny. Jeśli więc wybierzemy sobie głowę z Override, to inni będą widzieć nie ją, tylko tą, która na danej pozycji występuje normalnie. Ponieważ czasami nie ma tam żadnej głowy, zdarzają się przypadki bezgłowych postaci biegających po serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:32, pkapis napisał:

Tyle że czystego czarownika nie opłaca się przerabiać na UCSa, bo ten nie ma żadnych
zdolności czarujących. Czarownik rzuca czary, UCS zaś to klasa czysto bojowa. Lepiej
jest zrobić jakiegoś wojownika/UCS, mnicha/UCS czy Paladyna/UCS z jednym poziomem czarownika
koniecznym dla prestiżówki.


W zasadzie świetny byłby mnich-UCS, tyle, że nie znoszę postaci trójklasowych. Zjadają tylko cenne poziomy. Poza tym, czarownik-UCS staje się postacią niezwykle uniwersalną. Powiedzmy sobie szczerze - plujesz zaklęciami, a dzieki dodatkowemu atakowi i nadludzkim statom "poskładasz" w walce wręcz większość oponentów (jeśli miałbyś taką ochotę). Jak dla mnie - zabawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ja tylko mówię, że opłaca się zajrzeć do HoTU po raz drugi, bo można ominąć sporo przedmiotów (np, młot, który czasami udaje się znaleźć przy obleganej twierdzy lodowych gigantów, broń +5 i dodatkowe 20 obrażeń od zimna...). Poza tym, można też złapać kilka dodatkowych leveli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 11:51, Lord Avatar napisał:

W zasadzie świetny byłby mnich-UCS, tyle, że nie znoszę postaci trójklasowych. Zjadają
tylko cenne poziomy.


Grałem takim w HotU. Najpierw mnich 20, potem czarownik 1 i wreszcie UCS.
Ogólnie gra się fajnie, ale ma parę poważnych problemów. Konkretnie są to:
- Za jednym przejściem nie da się wyciągnąć UCS 10, chyba że weźmie się mniej poziomów mnicha. A to na ostatnim poziomie dostaje się połowę bonusu do siły.
- Golemy na wyspie. Gdy opowiedziałem się po jednej ze stron, musiałem zabić przywódcę drugiej. Fizycznie nie byłem w stanie go zranić, tylko przy pomocy tej różdżki, którą tam można zdobyć, a ona ma ograniczoną liczbę ładunków. Jeśli obrażenia wylosują się słabo trzeba ładować grę.
- Slaady rzucające na siebie Kwasową opokę Mestila. Mnich polega bardziej na ilości ataków niż na ich sile, więc też dużo bardziej obrywa od takich czarów. Praktycznie na każdym slaadzie traciłem sporo życia (nawet do połowy) od samego Mestila.
- Walka w jaskini z grupą starych znajomych (m.in. Grignaw). Masakryczna. Wszyscy są mocni, mało miejsca, ciężko manewrować. Walka wręcz z wszystkimi naraz to zdecydowanie zły pomysł.
- Walka z jednym drowowym czarodziejem po uwolnieniu Astral Devy. Jeden zmaksymalizowany Izaak i zostawałem na końcówce życia, a on ma do tego mocne ochrony. Ale na to jest sposób i tu się jeden poziom Czarownika bardzo przydaje. Trzeba na dzien dobry rzucić na niego Rozproszenie Mordekainena ze zwoju. Potem powalanie i nie zdąży nic zrobić.

Dnia 12.06.2008 o 11:51, Lord Avatar napisał:

Poza tym, czarownik-UCS staje się postacią niezwykle uniwersalną.
Powiedzmy sobie szczerze - plujesz zaklęciami, a dzieki dodatkowemu atakowi i nadludzkim
statom "poskładasz" w walce wręcz większość oponentów (jeśli miałbyś taką ochotę). Jak
dla mnie - zabawa...


Można, tylko ja nie chciałbym angażować Czarownika do walki wręcz, bo on się do tego nie nadaje. Masz 2 ataki na rundę (trzy, jeśli w UCS wchodzisz jeszcze na normalnych poziomach, a nie na epickich) więc i tak w walce niewiele zrobisz. Czarownik ze startową Siłą 10 rozwijający charyzmę (a musi żeby rzucać lepsze czary) na UCS 10 będzie miał siłę 18. Wojownik wystartuje z siłą 16 i już na 8 poziomie będzie miał jej tyle. UCS trochę ulepsza czarownika w walce wręcz, ale nawet nie niweluje podstawowej różnicy między nim a klasami walczącymi.

Ja się zastanawiam nad Paladynem/czarownikiem/UCS z wchodzeniem na UCS jak najszybciej. UCS daje bonus do
siły, ale również do charyzmy. Paladyn idący na boskie atuty mógłby mieć niezłe KP i obrażenia dzięki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem ponownie zagrać w NWN i mam kilka pytań.
1. Można sprawdzić gdzieś jaki ma się ping?
2. Znacie może jakieś dobre Polskie servery?
3. Można skądś ściągnąć portrety do NWN? Kiedyś miałem bardzo dużo, ale już nie pamiętam skąd je miałem.
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 12:45, loytartoreto napisał:

Witam postanowiłem ponownie zagrać w NWN i mam kilka pytań.
1. Można sprawdzić gdzieś jaki ma się ping?


Przed wejściem na serwer. Gdy wchodzisz do gry sieciowej i wyświetla Ci się lista dostępnych serwerów, jednym z parametrów jest ping.

Dnia 12.06.2008 o 12:45, loytartoreto napisał:

2. Znacie może jakieś dobre Polskie servery?


Zależy do czego. Szukasz odgrywania czy raczej chcesz sobie poekspić na potworkach? Niezłym serwerem action są Krainy Cienia. Z RPG fajny jest Embaros, o Consulare Draconis słyszałem trochę dobrego (chociaż tam nie grałem). Jest też parę innych, tylko nazw sobie nie mogę akurat przypomnieć. Wszystkie powinny być dostępne na liście w kategorii stałych światów RPG.

Dnia 12.06.2008 o 12:45, loytartoreto napisał:

3. Można skądś ściągnąć portrety do NWN? Kiedyś miałem bardzo dużo, ale już nie pamiętam
skąd je miałem.


Najlepiej szukać na nwvault.ign.com Największy wybór materiałów dodatkowych do NWN.

Odpowiedź na ostatnie pytanie:
Tak, w zasadzie na każdym serwerze będziesz miał inną postać. Istnieją serwery pozwalające na granie postaciami lokalnymi (czyli istniejącymi na Twoim komputerze), ale ta metoda pozwala na zbyt wiele oszustw, więc praktycznie każdy poważny serwer jej nie dopuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 13:02, pkapis napisał:

Niezłym serwerem action są Krainy Cienia.

Byłem tam, ale ukazało mi się takie coś.
Dzięki ;).

20080612131003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować