Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2010 o 22:37, Arkads napisał:

> A w dwójkę TW pograł, że się wyzłośliwia i pastwi nad zdziwionymi oceną?

Napisałem cokolwiek złego o drugiej części? Nic. Tylko po prostu stwierdzam fakt, piszę
że Mastermind może wystawić oceną jaką on chce, nie Wy. Pogram, zobaczę. Spodoba mi się,
nie zgodzę się z Jego opinią, ale nie będę płakał na forum, tylko uszanuję Jego spojrzenie
na tą grę.


Moga byc Jego indywidualne odczucia tylko mnie dziwi dość bardzo inne odczucia od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, niestety, ale ocena gry jest niesłuszna. Przyczyną tego jest zestawienie jej z Arcanią. Two Worlds II zasługiwałoby na 6.0 gdyby Arcania została oceniona na 5.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 22:50, karolekx23x napisał:


Moga byc Jego indywidualne odczucia tylko mnie dziwi dość bardzo inne odczucia od innych.


Jakby każdy był taki sam to świat byłby cholernie nudny. Jeżeli Ty podpisujesz się pod opiniami większości internautów to Ci współczuje braku indywidualizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 22:37, Arkads napisał:

Napisałem cokolwiek złego o drugiej części? Nic. Tylko po prostu stwierdzam fakt, piszę
że Mastermind może wystawić oceną jaką on chce, nie Wy. Pogram, zobaczę. Spodoba mi się,
nie zgodzę się z Jego opinią, ale nie będę płakał na forum, tylko uszanuję Jego spojrzenie
na tą grę.


Po to jest forum, żeby wyrazić opinię. Po to jest temat pod recenzją, żeby o niej dyskutować. A Ty nie musiałeś nic pisać o drugiej części. Wystarczy to, co napisałeś:

"Co z tego że, masz prawo wystawić ocenę jaką tylko chcesz. Gówno nas to obchodzi. Nam się nie chce pisać recenzji, ale chcemy 9 dla TWII,[ironia off] którego pierwsza część była tak ch***wa że się grać nie dało."

Twoja próba ironizowania została zrozumiana, jednak wszystko to wzięte razem jest dosyć słabe i naciągane, podobnie jak cel tych Twoich wypowiedzi, w których chodzi chyba jedynie o niepotrzebne bicie piany i nabijanie się na siłę z tych, którzy grali i się z recenzją nie zgadzają, podczas, gdy Ty sam nie grałeś, tylko sobie teoretyzujesz, że forumowa brać przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2010 o 23:27, ArkStorm napisał:

>
> Moga byc Jego indywidualne odczucia tylko mnie dziwi dość bardzo inne odczucia od
innych.

Jakby każdy był taki sam to świat byłby cholernie nudny. Jeżeli Ty podpisujesz się pod
opiniami większości internautów to Ci współczuje braku indywidualizmu.


Ja sie pod nic nie podpisuje tylko po graniu w gre sam potrafie ocenic czy mi sie podobała i czy mnie nie zanudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2010 o 08:05, karolekx23x napisał:


Ja sie pod nic nie podpisuje tylko po graniu w gre sam potrafie ocenic czy mi sie podobała
i czy mnie nie zanudziła.


To nie znaczy, że każdy ma mieć takie samo zdanie. Więc nie wiem czemu Cię tak bardzo dziwi, iż autor recenzji ma odmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 09:31, ArkStorm napisał:


>
> Ja sie pod nic nie podpisuje tylko po graniu w gre sam potrafie ocenic czy mi sie
podobała
> i czy mnie nie zanudziła.

To nie znaczy, że każdy ma mieć takie samo zdanie. Więc nie wiem czemu Cię tak bardzo
dziwi, iż autor recenzji ma odmienne.


Mnie najbardziej dziwi różnica ocen Niemców i Polaków i jest ogromna różnica , wiec czyżby Polacy chcieli zniszczyć tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia opinią, a rzetelność swoją drogą. Ocena powinna być merytoryczna, a nie tylko oparta na własnej opinii. Co byście powiedzieli, jeśli nauczyciel od powiedzmy polskiego języka, oceniając jakąś waszą ważną pracę na koniec semestru powiedział wam: "wypracowanie poruszające ciekawe tematy, napisane poprawnie stylistycznie i ortograficznie, ale zabrakło 2 przecinków i napisane nieładnym pismem, a tak ogólnie to mi się nie podobało bo mam takie zdanie. Dostateczny. Do widzenia." A inny by ci dał 4 albo 5. Ale przecież o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie niskiej ocenie. A dla kogo została ta recenzja napisana (miejsce publikacji)? Dobrze, że w ogóle się pokazała. A recenzent też człowiek i musi z czegoś żyć. A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby, żeby w oceny w obrębie serwisu dawały jakiś ogólny ogląd gier z danego gatunku. Jeśli nie wszystkich, to przynajmniej wydanych w danym roku. Tak, żebym mógł spojrzeć na oceny rpgów czy fpsów wydanych, na przykład, w roku 2010 i mógł stwierdzić: ta gra jest najgorsza, ta średnia, ta najlepsza - tę kupuję.
Na gram.pl, który to serwis szczyci się(!) tym, że każdy recenzent ocenia w kompletnym oderwaniu od pozostałych recenzentów i wystawianych przez nich ocen, to już od dawna nie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że to będzie crap ? [podobnie jak arcania]
Koślawy interfejs, koślawe animacje - sztywne, nienaturalne. Debilne AI, sporo małych upierdliwych bugów np. blokowanie się postaci przez koślawe kolizje.

Jedynka była crapem jej następca jest niewiele lepszy [a szkoda, bo chętnie zagrał bym w kolejnego dobrego crpga zrobionego przez naszych rodaków]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 10:08, RexNebular napisał:

Wypadałoby, żeby w oceny w obrębie serwisu dawały jakiś ogólny ogląd gier z danego gatunku.
Jeśli nie wszystkich, to przynajmniej wydanych w danym roku. Tak, żebym mógł spojrzeć
na oceny rpgów czy fpsów wydanych, na przykład, w roku 2010 i mógł stwierdzić: ta gra
jest najgorsza, ta średnia, ta najlepsza - tę kupuję.
Na gram.pl, który to serwis szczyci się(!) tym, że każdy recenzent ocenia w kompletnym
oderwaniu od pozostałych recenzentów i wystawianych przez nich ocen, to już od dawna
nie jest możliwe.


I to dobra myśl ocena powinna być także wystawiana pod rożnymi względami , jeżeli np. takie Two Worlds II jest uważane za 2 grą w 2010 to o czymś świadczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 09:45, Nalfein napisał:

Opinia opinią, a rzetelność swoją drogą. Ocena powinna być merytoryczna, a nie tylko
oparta na własnej opinii. Co byście powiedzieli, jeśli nauczyciel od powiedzmy polskiego
języka, oceniając jakąś waszą ważną pracę na koniec semestru powiedział wam: "wypracowanie
poruszające ciekawe tematy, napisane poprawnie stylistycznie i ortograficznie, ale zabrakło
2 przecinków i napisane nieładnym pismem, a tak ogólnie to mi się nie podobało bo mam
takie zdanie. Dostateczny. Do widzenia." A inny by ci dał 4 albo 5. Ale przecież o gustach
się nie dyskutuje.


Dobrze prawi, polać mu! Przy okazji, coraz więcej tutaj teoretyków, co w grę nie zagrali, ale wyśmiewają tych, co się z recenzją nie zgadzają. Przypomina mi się więc pewien dowcip:

Jaka jest różnica między teorią a praktyką? - w teorii nie ma żadnej. Dopiero w praktyce okazuje się, że jest.

Przy okazji skoro tyle pojawia się głosów, że recenzja jest przesadnie krytyczna, to jak, do jasnej panienki, na podstawie wyłącznie tej właśnie recenzji, nie grając w grę, można wnioskować, że ci ludzie nie mają racji?! Logika się kłania. Wiem, trudne to, ale prościej wyśmiać bez sensu wszystkich w koło niż się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 11:03, Pietro87 napisał:

A nie mówiłem, że to będzie crap ? [podobnie jak arcania]
Koślawy interfejs, koślawe animacje - sztywne, nienaturalne. Debilne AI, sporo małych
upierdliwych bugów np. blokowanie się postaci przez koślawe kolizje.

Jedynka była crapem jej następca jest niewiele lepszy [a szkoda, bo chętnie zagrał bym
w kolejnego dobrego crpga zrobionego przez naszych rodaków]



I następny który wyzywa grę od " crapa "
a grał chociaż?

co mi przeszkadza " koślawy interfejs,animacje czy małe bugi " skoro sama gra jest " miodna " i chce się w nią grać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 11:03, Pietro87 napisał:

A nie mówiłem, że to będzie crap ? [podobnie jak arcania]
Koślawy interfejs, koślawe animacje - sztywne, nienaturalne. Debilne AI, sporo małych
upierdliwych bugów np. blokowanie się postaci przez koślawe kolizje.

Jedynka była crapem jej następca jest niewiele lepszy [a szkoda, bo chętnie zagrał bym
w kolejnego dobrego crpga zrobionego przez naszych rodaków]


Kolejny, który niegrał a się wypowiada... ludzie zrozumcie, że recenzent totalnie dał d*py...
w grach zawsz odkąd pamiętam ludzie piszą, że najważniejszy jest gameplay i klimat zwłaszcza w grach rpg.
WIĘC POWIEDZCIE MI jakim códem w grze w której na plus są właśnie gameplay, zadania, klimat, kurcze chyba pierwszy raz grafika która poza tym że wygląda przepięknie to ma wymagania wręcz śmieszne (na twoim gtx260 ta gra nie schodziła by poniżej 40fps na max ustawieniach, a mowa tu świecie otwartym a nie jakimś zamknieteym podzielonym na etapy CoD) że nie wspomne o śmiesznych 3,5 gb na dysku... tak gra zajmuje tylko tyle w porównaniu do gier które ważą po 10-12gb, a da sie przejść w 3-6h. Interface jest taki sam jak w innych grach, bar na czary umiejętnoście w jednym rogu mapa w innnym życie, mana... to ma być minus? Jak do minusów można zaliczyć dziennik...? Bo co zamiast książki masz liste... wszysko czytelna masz spis, otwierasz daną zakładę i od niej otwiera sie lista z historią zadania... wygląda to jakbyś przeglądał foldery w systemie... niewiem co w tym skomplikowanego? Twórcy gry tak postanowili i juz... na pewno nie jest to minus... kolejna rzecz klawiszologia... tak trudno recenzentowi wejść w opcje i pozmieniać? W wiekszoście gier jak odpalam to zmieniam ustawienia pod siebie... a autor niepotrafi? Minusem mogło by to być GDYBY NIE BYŁO OPCJI ZMIANY KLAWISZY!!! AI to kolejna sprawa jest normalne jak juz pisałem wcześniej łucznicy strzelaja z daleka, z bliska wyciągają miecze magowie albo używaja magi ofensywnej albo defensywnej całkowity standard... a że sie czasami przeciwnicy zblokują raz na godzinę gry jeden gdzieś utknie, straaaszne normalnie. Takie rzeczy były w Arcani, Gothicach, Morrowind, Oblivionie nawet w Crysisie i wielu wielu innych... niewiem może autor chciałby systemu osłon jak Gears of War lol. Minusy jak juz sporo osób KTÓRE GRAŁY/GRAJĄ są wciśniete na siłę... jak można jazdę konną dać jako minus który zaważa na ocenie gry?? Jak można napisać w minusach "pomniejsze bug" jakie KU*WA bugi jakoś nie widziałem na żadnym forum (polskim/zagraniczym) żeby ludzie narzekali na zadania których nie da się wykonać, na NPC które się gubią, na problemy z wyświetlaniem grafiki nic takiego miejsca niema... Po recenzji naprawdę można odnieść wrażenie, że ktoś dał w łape... Odtrzymaliśmy wciągający tytuł... z dobrą fabuła... wręcz świetnymi zadaniami pobocznymi... cała masą przedmiotów i możliwości modyfikowania ich, przepiekną grafiką która CHODZI PŁYNNIUTKO na starszych konfiguracjach (sam mam miedzy 50-100fps) ogólnie jak na dzisiejsze czasy jeden z najbardziej dopracowanych tytułów jakie grałem... dostaje ocenę 6 bo wręcz kluczowe elementy gry są liczone na równi z na siłe (i w praktyce) nic nie znaczącymi minusami. Pragnę też zauważyć, osoby broniące gry nie mówią ani o tym, że gra zasługuje na 9 czy 10 ale na te 8. Bo 10 to grą idealna nie jest... 9 bezkonkuręcyjna (na te chwila w sumie jest :) też nie, ale 8 jako gra bardzo dobra, solidna, w wielu aspektach dopracowana jak najbardziej.

PS. Nie zauważyliście, że zagraniczne tytuły są oceniane z przymrużeniem oka na tego typu "minusy" jak TW2, byle by miały to coś co niepozwala się oderwać od komputera (TW2 ma btw) zaś polskie gry są zawsze oceniane przez pryzmat ideału i wszelkie najmniejsze niedociągnięcia są traktowane jakby były kluczowym elementem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma ewidetne minusy:
- mapa
- dziennik
- jazda konna
-walka magiem (niestety całkowity brak balansu między wojem a magiem)
z czego dwie pierwsze kwestie uważam za bardzo istotne w grach rpg. Mozna było zaczerpnąć nieco z innych hitów rpg i na pewno wyszło by to grze na plus...a tak lipa :(
Na plus zalicze:
-grafikę (osobiście uważam że jest ona średnio istotna w rpg''u)
- róznorodność i ilość zadań
- możliwości upgradu i downgradu broni, zbroi itp
- możliwości tworzenia czarów i mikstur
Na koniec musze powiedzieć, że wolę aby gra była oceniona bardziej rygorystycznie, niż by ją słodzono. Dlatego tak sądzę, że wielu graczy myśląc o zakupie gry bierze pod uwagę recenzje na różnych portalach tematycznych. Ja również zaliczam się do takich osób. Dzięki wytknięciu wad i pokazaniu zalet można już obrać jakąś wstępną opinie na temat gry....polecam wszystkim spokój i próbę rzetelnych recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować