Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2010 o 16:17, Ibou napisał:

Gra ma ewidetne minusy:
- mapa
- dziennik
- jazda konna


Dla mnie są to mało istotne minusy
mapa nie jest najgorsza,dziennik też jest dla mnie ok,jazda konna nie będzie mi przeszkadzać gdyż wolę chodzić na piechotę,do klawiszologii też się przyzwyczaiłem
mnie osobiście denerwuje trochę to że aby zamknąć jakieś okienko trzeba kliknąć i esc i f1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Mastermind powinien się trochę zastanowić nad oceną i przeprosić wszystkich a jakby się dało to wystawić ją jeszcze raz no chyba że jest totalnym d...... bo widać po ilości komentarzy że ocena jest ZA NISKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mastermind
Jakim prawem masz własne zdanie!? Kto Cię do jasnej c...iasnej upoważnił do wyrażania własnej opinii i oceniania gier wg Twoich kryteriów!? Recenzowanie gier najlepiej zostaw panom od promocji/reklamy danego tytułu...


PS. Ludzie! Zamiast siedzieć przed kompem i piep**yć bzdury o tym, że recenzent NIE MA PRAWA wystawić grze oceny na jaką wg Niego produkt zasługuje, lepiej zrobicie dla siebie jak wyjdziecie na świeże (jeszcze w miarę ciepłe) jesienne powietrze. Ochłońcie trochę. Złość szkodzi zdrowiu. No i na koniec pytanko: Od kiedy oceny typu 6 bądź 7 to złe oceny? Jak rozumiem, wnioskując z Waszych wypocin, skala wygląda następująco:
9-10 -wspaniała, genialna
8-dobra
6-7 - szajs jakich mało.

A o ocenach 1-5 to świat zapomniał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Growin - nie chodzi tu o to,czy recenzent miał prawo do własnego zdania i własnej oceny,czy nie - bo miał
chodzi o to,że Jego minusy są słabe i wyszukane " na siłę " ( niektóre można sobie samemu naprawić - klawiszologia ) a od recenzenta wymaga się profesjonalizmu ( nie widać go chociaż w tym że kompletnie przemilczał on tryb multiplayer w grze ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 19:32, lis_23 napisał:

Growin - nie chodzi tu o to,czy recenzent miał prawo do własnego zdania i własnej
oceny,czy nie - bo miał
chodzi o to,że Jego minusy są słabe i wyszukane " na siłę " ( niektóre można sobie samemu
naprawić - klawiszologia ) a od recenzenta wymaga się profesjonalizmu ( nie widać go
chociaż w tym że kompletnie przemilczał on tryb multiplayer w grze ).


A za samo multi ja bym postawił tej grze 5/10 czyli prawie tyle co dostała gra.Dochodzi do oceny tryb dla jednego gracza i mamy bardzo dobry produkt o niebo lepszy od Arcani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w pierwszego TW i pod względem technicznym był kompletnym gniotem. Bugi natrafiały się co krok, pomimo tego grało mi się przyjemnie, gra po prostu wciągała... I właśnie dlatego to pierwszej części przyznałbym ocenę 6. A tutaj naglę patrze - TW II dostało właśnie taką ocenę. Co prawda nie grałem, ale myślę że nota jest znacznie zaniżona. Czy TW II jest rzeczywiście tak kiepskie ? Jeśli ktoś grał i borykał się z z większymi błędami to proszę o odpowiedź...

PS. do pana: Growina. Ocena 6 wskazuje raczej na przeciętności tytułu, a myślę że TW 2 średniakiem nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że gra nie jest średniakiem a ludzie którzy używają sarkazmu żeby ośmieszyć ludzi broniących gry niech przeczytają temat od początku, zagrają w grę a dopiero potem się wypowiadają bo nie rozchodzi się o to że recenzent niema prawa do wyrażania własnej oceny tylko że ta jest zaniżona na siłę i opiszę to w prosty sposób:
Testuję samochód. Jeździ się wyśmienicie, przyśpieszenie bardzo dobre, hamulce też. Czuję się naprawdę dobrze jadąc tym samochodem, komfort jazdy stoi na wysokim poziomie. Siedzenia są wygodne, klimatyzacja działa jak należy. Ale zegary na desce rozdzielczej mogły by być większe, a drążek skrzyni biegów nieco bardziej wysunięty w stronę prawej ręki, podobnie z lusterkami... ocena samochodu 6...
I to jest waszym zdaniem ok? Porównywać duperele do kluczowych elementów które wychodzą na plus? W/w przypadku minusy to sugestie do producenta odnośnie tego co powinien zmienić w kolejnych wersjach samochodu co DOPRACOWAĆ. Nie są to elementy które w drastyczny sposób wpłyną na ocenę samochodu... nieznacznie owszem ale nie aż tak jak w przypadku pana Masterminde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2010 o 13:06, Midarktemp napisał:

Kolejny, który niegrał a się wypowiada...


Na twoje nieszczęście grał [a jedynkę nawet kiedyś zmęczył w całości, choć nie było łatwo, nie mniej dwójki do końca nie pociągnę bo jest totalną porażką, a szkoda bo nie pogardził bym jak pisałem kolejnym dobrym crpgowym tytułem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2010 o 20:56, Pietro87 napisał:


Na twoje nieszczęście grał [a jedynkę nawet kiedyś zmęczył w całości, choć nie było łatwo,
nie mniej dwójki do końca nie pociągnę bo jest totalną porażką, a szkoda bo nie pogardził
bym jak pisałem kolejnym dobrym crpgowym tytułem]


A co jest w niej takiego złego że gra ta jest " totalną porażką "?
jak na razie,brak konkretnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty masz w poprzednim poście.

Fatalny interfejs, masa drobnych irytujących błędów [blokujący się npce, blokująca się postać - jakiś problem z detekcją kolizji], kretyńskie AI [na które narzekam z resztą nie tylko ja], i moje osobiste widzi mi się czyli drętwa koślawa animacja postaci. Mapa jak i wspomniany interfejs też woła o pomstę do nieba.
Fabularnie jest nieco lepiej, ale jakiś rewelacji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 21:06, Pietro87 napisał:

Argumenty masz w poprzednim poście.

Fatalny interfejs, masa drobnych irytujących błędów [blokujący się npce, blokująca się
postać - jakiś problem z detekcją kolizji], kretyńskie AI [na które narzekam z resztą
nie tylko ja], i moje osobiste widzi mi się czyli drętwa koślawa animacja postaci. Mapa
jak i wspomniany interfejs też woła o pomstę do nieba.
Fabularnie jest nieco lepiej, ale jakiś rewelacji nie ma.


Ale to nadal nie są błędy przekreślające całą grę i wystarczające aby uznać że gra to " crap "
bo przecież gra ma ciekawe i rozbudowane questy,rozwój postaci.modyfikowanie sprzętu,dosyć ciekawą walkę,magię,piękną grafikę ( choć odrobinę zbyt sztuczną ) i dobrą optymalizację,otwarty ( w miarę ) świat,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomine kwestie 7 dla Arcani czy 8 dla dupiastego (jak dla mnie) Risena hehe tam dopiero animacje są koślawe, zewsząd jestesmy atakowni armią klonów, kobiety wyglądają jakby miały belkę zamiast głowy, od połowy gra staje sie załkowićie liniowa itd. i dlaczego gra otrzymała 8?? Za klimat, gameplay, a rzeczy które ja wymieniłem są nieistotne dla recenzenta i po części go rozumiem... po części bo w przypadku Risen jest to czwarta gra zrobiona przez Piranha Bytes dlatego w przypadku Risena poprostu nie wybaczyłbym powielania czwarty raz tych samych błedów... w przypadku TW2 producencie poprawili wszystko w stosunku do części pierwszej. A teraz uwaga przypomnienie małe artykułu Rzut okiem - Two Worlds w wykonaniu nikogo innego jak Masteminda :)
Z tego co pamiętam część pierwsza miała od groma błedów jeszcze gorszy interface no ogólnie była na max 6/10
w minusach mamu:
Wady:
- fatalna jazda konna
- przegadana
- liczne pomniejsze bugi
TRZY minusy
teraz cytat z tego artykułu:
Two Worlds w pełni realizuje zasadę: "jeszcze jeden quest, jeszcze jeden przeciwnik, jeszcze jedna minutka". Ta gra ma w sobie jakiś magiczny element, który przyciąga jak magnes przed ekran i sprawia, że blady świt zastaje nas nad klawiaturą. Suma summarum, należy zatem wrzucić ją do koszyczka z napisem "dobre, ale nierewelacyjne".
DOPRE ALE NIEREWELACYJNE
dobre rozumiem powyżej połowy jak z ocenami w szkole 4/6 albo 6/10 może nawet 6+,7-,7 więc skoro w TWO WORLDS 2 poprawiono wszystko co można było poprawic w stosunku do części pierwszej to jakim cudem gra dostaje naciągane 6?? Dostałeś w łapę i tyle i dla mnie jesteś burak, niekompetentny i tyle niema wyjaśnienia dla twojej oceny ani minusy nie wskazują na to, ani opis recenzji to było poprostu TWOJE WIDZIMISIE koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lisu, szkoda Twoich, czy moich nerwów. Ja już odpuściłem. Ci, co nie grali, ale bronią tej recenzji albo wyjeżdżają z prawem do subiektywnej oceny, nie są warci wysiłku ani poświęconego czasu. Głową muru nie przebijesz, lepiej wrócić do Antalooru niż się z takimi męczyć - ja właśnie tak robię ;) nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ponad 80 % osób nie zgadza się z oceną , wiec cos w tym musi nyć . Wiec recenzent czytając te posty na przyszłość nauczy sie wystawianie oceny i zacznie grac w gry od początku do końca.

Jak ktoś wystawia recenzje i ocene to powinien w 100 % przejść gre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 20:17, LaRone napisał:

PS. do pana: Growina. Ocena 6 wskazuje raczej na przeciętności tytułu, a myślę że TW
2 średniakiem nie jest...


Nie grałem, mam nadzieję, że produkcja jest dobra i zasługuje na więcej niż 6.
To tak drogą wstępu żeby uciąć część ewentualnych zarzutów co do mojej wypowiedzi ;p

Teraz część właściwa - skoro TWII średniakiem nie jest, to wymień parę gier rpg które są średniakami. Albo jeszcze inaczej, podaj kilka średniaków oraz gier SŁABYCH. Mam wrażenie, że każda (no dobra, powiedzmy 85% gier) gra którą widzę na półce w MM czy gdziekolwiek indziej dostała w recenzjach np: w CDA 8, a przynajmniej 7+ i więcej a więc noty wysokie, jesteśmy zasypywani przez produkcje najwyższych lotów, a kiepskich czy nijakich gier po prostu nie ma (no tutaj pozwoliłem sobie nieco przesadzić :P)

Coś tu jest nie halo, bo zerkając na półkę bez problemu wymienię gry znacznie lepsze i gorsze od siebie, czy te które w mojej opinii nie są nawet warte by w nie zagrać, a gatunki generalnie lubię niemal wszystkie.

Doszedłem więc do wniosku, że taką oceną średnią, (czyli dla gry - średniaka) według np: wspomnianego wyżej CDA jest właśnie ocena +7 ~ 8.

Pomińmy produkcje City Interactive ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:51, karolekx23x napisał:

Widac ze ponad 80 % osób nie zgadza się z oceną , wiec cos w tym musi nyć . Wiec recenzent
czytając te posty na przyszłość nauczy sie wystawianie oceny i zacznie grac w gry od
początku do końca.

Jak ktoś wystawia recenzje i ocene to powinien w 100 % przejść gre .


Skręca mnie w dołku jak czytam twoje bzdurne wypociny. Czasami mam wrażenie, iż pieprzysz po to tylko, żeby nabić sobie kolejne posty. Chrzanisz non stop tylko o jednym w kółko i czekasz, aż w końcu ktoś ci przytaknie. Jestem niezmiernie ciekaw ile razy jeszcze napiszesz, iż nie zgadzasz się z oceną recenzenta oraz, że jest ona wielce niesprawiedliwa. Wymiotować mi się chce na takich napinaczy jak ty. Swoją drogą nie narzucaj innym, tego co mają robić, gdyż jest to niesamowitym nietaktem. Teksty typu

"na przyszłość nauczy sie wystawianie oceny i zacznie grac w gry od początku do końca"

zostaw sobie dla kolegów z ławki szkolnej. Okaż odrobinę szacunku i zachowuj się jak przystało. Jeżeli cię rodzice kultury nie nauczyli to być może nie jest jeszcze za późno, gdyż wnioskuje po twoich postach, że nie liczysz zbyt wielu lat. A jeżeli jesteś taki kozak sam napisz jakąś super recenzje i pokaż światu jak się to powinno robić. Swoją drogą jeszcze w życiu nie wiedziałem w 100% obiektywnej recenzji, tak więc zastanów się może najpierw 10x nad tym czego wymagasz od innych i zanim coś napiszesz.

A jeżeli już tak wytykamy sobie niedoskonałości, to może zacznij pisać uważniej i zacznij używać znaków interpunkcyjnych, gdyż twoje posty są strasznie nieczytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam coś od siebie.

Imć Mastermind ma prawo do wyrażania własnego zdania i całkiem zgrabnie mu to wychodzi. Jednak moim zdaniem końcowe oceny często są krzywdzące bo recenzentowi nie podszedł klimat gry, nie wczuł się w nią itd. i następnie wystawia ocenę z połowy skali (bo konikiem się ciężko skręca, za duże ikonki w plecaku, bo nie chce mi się klawiszy zmieniać itd.). Osoba recenzująca powinna zdawać sobie sprawę z tego, że reprezentuje [biedę - dop. Peja, hehe] cały portal cyfrowej rozrywki i należy zachować pewien stopień profesjonalizmu przymykając oko na PIERDOŁY których pełno nawet w grach pokroju Crysis, AC etc. Powiem szczerze, że najbardziej rozwalił mnie minus (inne pomniejsze bugi). Jakie bugi? Konkrety proszę! Gra się tnie i wywala do desktopa jak Gothic3? Bohater skacze i skręca w locie (wtf-omg-lol) jak Spiderman jak w Risen? Towarzysze w questach nagle znikają albo zacinają się jak w Oblivionie? NIE. Powiedzcie mi proszę, co jest najważniejsze w RPGach? Świat? Fabuła? Przygoda? Rozwój postaci? Czy czegoś tej grze do cholery brakuje? Świat może nie tętni życiem jak w GTA4 ale Hatmandor, Chezznadar i [ZWŁASZCZA] Nowe Ashos (klimat lepszy niż w Jade Empire) są świetnymi miejscówkami. Fabuła może nie jest najwyższych lotów ale na pewno przebija drętwego pod tym względem Obliviona (który i tak jest przyjemną grą, co więcej gniecie jaja pobocznymi questami). Zadania są zróżnicowane i ciekawe. Zadaniom tym towarzyszy KAPITALNA muzyka, za soundtrack jestem gotowy wydać więcej niż kosztuje nadchodzące DLC do Mafii 2. Grafika, zwłaszcza druga wyspa - miód dla oczu i śmiga na maksa na moim laptopie który nie jest pierwszej młodości (C2D P7350, 4GB RAM, 260 GTX). Multi może nie wciąga jak WoW ale jest bardzo miłym urozmaiceniem i pozwala ponawalać się z kolegami mieczami po ryjach, zarządzać wioskami itd. Jest to jeden z niewielu RPG z multi (co więcej, nie wymaga kosmicznego łącza - przy mojej 512tce - nie śmiejcie się - nie laguje, jest stabilnie). Crafting, system czarów DEMONS, alchemia, minigierki, żegluga, peleryny trzepoczące na wietrze, arena gladiatorów itd. Smaczków i cukierków w tej grze jest od [to co masz chłopie w spodniach]. A, no i jestem dopiero na drugiej wyspie a licznik wybił 30tą godzinę gry.

Dobra nie chce mi się więcej pisać, mój tekst jest bez ładu i składu ale jestem po trzech piwach.

Mastermind, lubię Twoje recenzje ale ta mi trochę śmierdzi rybami. Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego posta jak ataku. Po prostu musiałem się trochę "wypisać" a walenie czołem w stół już mi się znudziło.

Moje zalety TW2:

- Różnorodność świata,
- Mnogość zadań,
- Sprzęt (zbroje, broń, peleryny, tarcze) z niesamowitą dbałością o szczegóły oraz jego upgrade,
- DEMONS,
- Grafika, niektóre animacje, stabilność, wydajność silnika gry,
- MUZYKA,
- Klimat, grywalność,
- Minigierki (otw. zamków, kości)

Moje wady TW2:

- Nieładne pudełko.

Ocena 2/10.

-----

Hehe, teraz serio:

Wady:

- Fabuła nie gniecie jaj,
- AI czasami zawodzi,
- Niektóre animacje,
- Kiepskawe spolszczenie.

Moja ocena to 79%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 23:07, Pitej napisał:

Doszedłem więc do wniosku, że taką oceną średnią, (czyli dla gry - średniaka) według
np: wspomnianego wyżej CDA jest właśnie ocena +7 ~ 8.

Okrutne czasy gdy średniak jest oceniany na 8/10. Skoro coś jest średniakiem to zdecydowanie powinno być 5-6. By wskazać to, że jest po prostu OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 23:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Skoro coś jest średniakiem to zdecydowanie
powinno być 5-6. By wskazać to, że jest po prostu OK.


Hym, do tego zmierzałem. Tylko albo Ty nieuważnie czytałeś albo ja nieuważnie pisałem xd

Sytuacja wygląda tak, że jak, część (większość?) osób widzi ocenę 5 to równoznaczne jest to dla nich z syfem niesłychanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować