Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

/.../
Wii to ma jeszcze sterowanie ciekawe. :)
Co do porównywania to powiem tak: każda konsola jest spoko, z tym, że jednemu się np. bardziej podoba Wii, drugiemu PS2. Nie można natomiast zaprzeczyć, że Wii to już next-gen. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak może grać na PS2 slim online??
Mam kabel, memorke i będę miał jeszcze Network Access. Czy coś jeszcze potrzeba; czy koniecznie trzeba zarejestrować konsole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może pada Logitech Cordless Precision Controller for PS2 i mógłby coś o nim napisać?
Niestety przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu recenzji, opisów i opinii na niewiele się zdało (za to przejrzałem chyba wszystkie wyszukiwarki cen w internecie ;) ).
Sam posiadam Cordless Action od Logitecha niestety pudło na baterie uniemila trzymanie pada szczególnie przy dużych dłoniach (jaki mam nieszczęście posiadać) i jestem ciekawy czy z tym padem sytuacja jest taka sama.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie PS2 jak wcześniej wspominałem mam telewizor LCD 19 Sharp HD. Telewizor ma złącze Euro jak o Component. Który z tych kabli lepiej zainwestować by otrzymać jak najlepszy i najostrzejszy obraz Component czy RGB? I co do componenta który lepiej kupić oryginalny (sony PS2), zwykły za 20zł czy trochę tańszy od oryginała z wysokiej jakości materiałów i końcówek pozłacanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 10:04, Carl92 napisał:

Mam pytanie odnośnie PS2 jak wcześniej wspominałem mam telewizor LCD 19 Sharp HD. Telewizor
ma złącze Euro jak o Component. Który z tych kabli lepiej zainwestować by otrzymać jak
najlepszy i najostrzejszy obraz Component czy RGB? I co do componenta który lepiej kupić
oryginalny (sony PS2), zwykły za 20zł czy trochę tańszy od oryginała z wysokiej jakości
materiałów i końcówek pozłacanych?


Teoretycznie obraz z konsoli powinien najlepiej wyglądać po podłączeniu przez kabel Component. Zajrzyj zresztą w instrukcję swojej PeeS Dwójki, gdzie jest ciekawe porównanie jakości obrazu w stosunku do zastosowanego kabla. Najlepiej oczywiście wypada Component, bo dzięki niemu możemy osiągnąć obraz w jakości HD. Polecałbym Ci to rozwiązanie, bo podpięcie przez RGB da Ci standardową jakość obrazu, a na Componencie będzie ona lepsza. Radziłbym też poczytać nieco na forach, na pewno znajdziesz pikantniejsze szczegóły na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 14:51, master matrox napisał:

Teoretycznie obraz z konsoli powinien najlepiej wyglądać po podłączeniu przez kabel Component.
Zajrzyj zresztą w instrukcję swojej PeeS Dwójki, gdzie jest ciekawe porównanie jakości
obrazu w stosunku do zastosowanego kabla. Najlepiej oczywiście wypada Component, bo dzięki
niemu możemy osiągnąć obraz w jakości HD. Polecałbym Ci to rozwiązanie, bo podpięcie
przez RGB da Ci standardową jakość obrazu, a na Componencie będzie ona lepsza. Radziłbym
też poczytać nieco na forach, na pewno znajdziesz pikantniejsze szczegóły na ten temat.

Czyli warto zainwestować w Componenta niż RGB i chyba tak zrobię. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok i zainwestuje w org. kabel
Z tego co mi się wydaje RGB jest dobry by uzyskać najlepszą jakość w TV kineskopowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Devil May Cry 3, jestem w piątej misji, i pokonuje Jestera (czy jak temu tam pajacowi), idę do tej wielkiej komnaty i wchodzę na sam (chyba szczyt) i włączam te trybiki, przez co ściany na jednym piętrze znikają,a tam jest pewna rzecz co umożliwia podniesienie krat w komnacie za niebieskimi drzwiami, tam się za tymi kratami znajduje się jakiś przedmiot i zabieram go, i pytanie co dalej.

W Blacku jestem po misji na tym moście, ile zostało do końca gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakupić PS2 na święta ;) ale jest mały problem.Byłem w niedzielę w media markt w opolu bo chciałem się dowiedzieć to i owo o konsoli.Pytałem się sprzedawcy ale on mówił że nie opłaca się kupować bo otrzymał informację(z jakiegoś innego media marktu) że PS2 ma pod koniec roku zostać wycofane ze sprzedaży całkowicie!Nie tylko konsola ma zostać całkiem wycofana ale również wszystkie gry na nią!Wiecie coś na ten temat?Bo przez to nie wiem czy ją kupować czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 00:30, grasz napisał:

PS2 ma pod koniec roku zostać wycofane ze sprzedaży całkowicie!Nie tylko konsola ma zostać
całkiem wycofana ale również wszystkie gry na nią!

Bullshit. Chce Cię naciągnąć na droższe PS3 i X360 (które aktualnie są lepszym wyborem, tak szczerze mówiąc).
Na jakich grach Ci zależy? Jakie masz fundusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miała wyjść nowa wersja PS2, która miała być jeszcze mniejsza od Slim i być tańsza.
I mam pytanie, czy ta wersja istnieje, bo jakoś na allegro dalej same grube i slimki, a teraz mnie kusi na P2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 08:59, Sekret Mnicha napisał:

W tym roku miała wyjść nowa wersja PS2, która miała być jeszcze mniejsza od Slim i być
tańsza.
I mam pytanie, czy ta wersja istnieje, bo jakoś na allegro dalej same grube i slimki,
a teraz mnie kusi na P2.

Wyszła nowa wersja Slim, z wewnętrznym zasilaczem i trochę zmienionym wyglądem.
Przykład - http://ujeb.pl/scph-90004/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 08:59, Sekret Mnicha napisał:

W tym roku miała wyjść nowa wersja PS2, która miała być jeszcze mniejsza od Slim i być
tańsza.
I mam pytanie, czy ta wersja istnieje, bo jakoś na allegro dalej same grube i slimki,
a teraz mnie kusi na P2.


Ja tą wersje SCHP-90004 kupiłem w czerwcu jestem z niej bardzo zadowolony, lżejsza od pozostałych modeli (cała z dobrego plastiku, a nie jak w wcześniejszych modelach trochę plastkiu), zapłaciłem za nią 500 zł, ale w pudełku była jeszcze gra singstar wakacyjna impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 00:33, ak.47 napisał:

> PS2 ma pod koniec roku zostać wycofane ze sprzedaży całkowicie!Nie tylko konsola
ma zostać
> całkiem wycofana ale również wszystkie gry na nią!
Bullshit. Chce Cię naciągnąć na droższe PS3 i X360 (które aktualnie są lepszym wyborem,
tak szczerze mówiąc).
Na jakich grach Ci zależy? Jakie masz fundusze?


Głównie zależy mi na 4 grach: Black,God of War 1 i 2 i na The Lord of the Rings: The Third Age(szczególnie na nią bo jestem fanem Śródziemia ;) i do tego jest po polsku).Fundusze hmmm tak około 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PSOne i PS2 wyprodukowano ponad 6000 gier, więc nie bój się o dostępność gier na tą konsolę. Na samym Allegro jest 5000 aukcji z grami na PS2. God of War 1 i 2 świetne gry. Polecam jeszcze Metal Gear Solid 2 i 3. Gwarantuję Ci, że po zakupie konsoli będziesz miał tyle gier do wyboru, że nie będziesz mógł się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:33, DoomnY napisał:

Na PSOne i PS2 wyprodukowano ponad 6000 gier, więc nie bój się o dostępność gier na tą
konsolę. Na samym Allegro jest 5000 aukcji z grami na PS2. God of War 1 i 2 świetne gry.
Polecam jeszcze Metal Gear Solid 2 i 3. Gwarantuję Ci, że po zakupie konsoli będziesz
miał tyle gier do wyboru, że nie będziesz mógł się zdecydować.


A ja proponuję mniej znane (albo rzadziej w tym wątku wymieniane) tytuły, ale naprawdę warte uwagi: Killer 7 (specyficzna gra - dla mnie bomba!), Shadow of Rome (moc!), Okami (klasa, sztuka i w ogóle...), Onimusha: DoD (luubię te klimaty), ICO & Shadow of Colossus (akurat mnie ta druga produkcja średnio podpasowała, ale co kto lubi ;)), Silent Hill 1-4, Devil May Cry (zwłaszcza trójka)... trochę tego jest, a wymieniłem tylko te z naprawdę wysokiej półki.

Aaa! Resident 4 - osobiście uważam, że ta gra ma najlepszy gameplay pośród tytułów wydanych na konsole poprzedniej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 21:58, Bratek196 napisał:

W Blacku jestem po misji na tym moście, ile zostało do końca gry ?

O ile mnie pamięć nie zawodzi to to była chyba piąta czy szósta misja.Misji jest siedem albo osiem(nie pamiętam dokładnie Black był moją pierwszą grą na PS2),ale nie martw się ostatnia daje popalić:).Jak przechodziłem na hardzie to codziennie po cztery godziny przez trzy dni grania nie udawało mi się jej przejść.Ale dla chcącego nic trudnego można przejść.Słyszałem też od kumpla,że na easy się męczył z ostatnią misją.Więc na jakimkolwiek poziomie trudności to nadal wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:44, DoomnY napisał:

RE4 lepsze wersja jest na PS2 czy GCN?


Wiesz co, ja najpierw grałem na PS2, następnie na PC, a niedawno - w czasie urlopu - na GaCku. I powiem tak - sterowanie jest wprost stworzone do tego pada! Makabra, suuuper! A poza tym nadal gra wygląda wprost uroczo.

Chociaż na PS2 też jest niczego sobie.

Swoją drogą uważam, że tego typu sterowanie b. dobrze sprawdziłoby się na PSP (zresztą twórcy Miami Vice zerżnęli - trochę nieudolnie - ten system i sprawdził się świetnie), nie rozumiem, dlaczego Capcom nie zrobi konwersji. Okej, portów nie lubię, ale w tym konkretnym przypadku... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:58, pawciooo23 napisał:

> W Blacku jestem po misji na tym moście, ile zostało do końca gry ?
O ile mnie pamięć nie zawodzi to to była chyba piąta czy szósta misja.Misji jest siedem
albo osiem(nie pamiętam dokładnie Black był moją pierwszą grą na PS2),ale nie martw się
ostatnia daje popalić:).Jak przechodziłem na hardzie to codziennie po cztery godziny
przez trzy dni grania nie udawało mi się jej przejść.Ale dla chcącego nic trudnego można
przejść.Słyszałem też od kumpla,że na easy się męczył z ostatnią misją.Więc na jakimkolwiek
poziomie trudności to nadal wyzwanie.


Tjaa zobaczyłem tą misję po moście, i mogę powiedzieć, że takiego czegoś w życiu nie widziałem, z misji na misje ta gra staję się głupsza.

Może mi ktoś pomoże z 5 misją w Devil May Cry 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować