Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 11:29, Bratek196 napisał:

Jeżeli jest Ci potrzebna przedłużka kabla, jeśli ma to wpłynąć na wygodę grania, to owszem - warto kupić :)

Co do symulatorów lotniczych - porozglądaj się za grami z serii Ace Combat, to chyba najlepsze samolotówki na konsolach :) Oczywiście wiadomo, że nie są to prawdziwe symulatory lotu, tylko zręcznościówki bardziej, ale na konsole nie ma chyba nic bardziej hardkorowego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:29, Bratek196 napisał:

Ehh ja to mam szczęście w Ultimie jest MGS3 za 65 złotych ale jak zawsze nakład wyczerpany,
w sklepie psxextremer jest MGS3 za 100 złotych, i tu nie wiem czy zaryzykować bo rodzice
się zdenerwują. Mam pytanie a dokładniej dwa. Czy znacie jakąś bardzo dobrą grę o samolotach
(oczywiście na PS2), i czy ten kabel opłaca się kupować http://www.ultima.pl/SL_4013_Kabel_przedluzajacy_do_kontrolera_Speedlink/i5405/


Mogę ci pomóc co do Metala- sam zamawiałem na Ultimie i mimo, że pisało "towar dostępny, wysyłamy w 24h" po niemal tygodniu okazało się że gry nie ma na składzie (ale sami maila z informacją nie mogli wysłać). Więc znalazłem sklep na Allegro, niestety drożej (79) :/ Przesyłka pocztą szła tylko dwa dni i dzisiaj po robocie katowałem konsolę nową grą :) To jest genialny tytuł, z tym że trzeba przyzwyczaić się do oglądania filmików (choć mnie podobają się najbardziej z całej gry). Grałem trzy godziny z tego chyba połowę stanowiły przerywniki filmowe :] Aczkolwiek wyreżyserowane po mistrzowsku. Acha, sklep nazywał się black games. Ale z tego co widzę MGSów już nie ma na żadnej aukcji :/ Może za kilka dni znowu wystawią

BTW: Może ktoś pamięta czy w Snake Eaterze da się jakoś strzelać wychylając się zza osłony? W ogóle sterowanie w tej grze ciężko rozkminić (zwłaszcza CQC) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:38, SlimPole napisał:

BTW: Może ktoś pamięta czy w Snake Eaterze da się jakoś strzelać wychylając się zza osłony?
W ogóle sterowanie w tej grze ciężko rozkminić (zwłaszcza CQC) :/

Nie, zdecydowanie lepiej zakraść się od tyłu i typa ''holdupnąć'', ewentualnie walnąć headshota z daleka ;]. A CQC, fakt, łatwe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 11:29, Bratek196 napisał:

Czy znacie jakąś bardzo dobrą grę o samolotach
(oczywiście na PS2)


Do głowy przychodzą mi tylko dwie rzeczy: seria Ace Combat (na PS2 są - trzecia, czwarta i "zerowa") i taka stara już gierka (z okresu jakoś tuż po premierze PS2) - Dropship. Ale nie ręcze za nie, jako iż w nie nie grałem, po za tym z pewnością są to mocno arkadowe strzelanki (ale bez przesady) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:38, SlimPole napisał:

BTW: Może ktoś pamięta czy w Snake Eaterze da się jakoś strzelać wychylając się zza osłony?
W ogóle sterowanie w tej grze ciężko rozkminić (zwłaszcza CQC) :/


Kiedy Snake jest "przyklejony" do ściany czy innego czegoś naciśnij kwadrat, a COC po czasie da się rozchminić.

\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. W co warto jest zainwestować. W nowego kompa czy playstation 2?? Bo nie wiem. W sumie teraz mniej już gram w gry. A na kompa trzeba więcej wydać. Więc poradzicie mi? Jakie są + posiadania PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 11:00, mlynar911 napisał:

Mam takie pytanko. W co warto jest zainwestować. W nowego kompa czy playstation 2?? Bo
nie wiem. W sumie teraz mniej już gram w gry. A na kompa trzeba więcej wydać. Więc poradzicie
mi? Jakie są + posiadania PS2?


Też stałem przed takim dylematem i kupiłem PS2 ;p I nie żałuję ani trochę. Po pierwsze: na konsoli naprawdę gra się wygodniej. Siedzenie z padem w wielkim fotelu przed telewizorem (nawet niewielkim mój ma bodaj 22 cale) jest nieporównywalnie przyjemniejsze od ślęczenia na krześle przed monitorem.
Po secundo: gry. Gry rdzennie konsolowe nieco różnią się od tych z pieca, do niektórych trzeba przywyknąć (np. jRPG, wspaniałe gry, ale mogą wydawać się trochę pokręcone dla graczy przyzwyczajonych do tytułów takich jak Gothic czy Morrowind).
Na koniec oczywista oczywistość: kupujesz konsolę za grosze (w porównaniu do ceny nowego peceta) i kasę wydajesz przez parę lat tylko na gry, które są teraz bardzo tanie, zwłaszcza na Allegro.
Co do wartych polecenia gier: sam mam aktualnie dwa tytuły The Getaway (nazwałbym to odpowiednikiem Mafii na PS2 w scenerii Londynu) oraz Metal Gear Solid 3 (absolutne mistrzostwo gier video, ciężko streścić to w kilku wyrazach, najlepiej o grze poczytać). Warto zagrać jeszcze w Shadow of the Colossus, Okami, Final fantasy X i XII, God of Wary, Devil May Cry, i masę innych świetnych gier.
Acha, co do minusów: grafika w niektórych grach może straszyć, aczkolwiek MGS 3 czy GoW 2 wyglądają świetnie nawet dziś.
PS: ale wypracowanie walnąłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem PS2. Tylko czy niektóre gry, tak jak w x-boxie 360 nie wymagają w TV jakichś ilości Hz (herców), bodajże 60? Pytam się, ponieważ mój telewizor, jakby to powiedzieć, "posiada" 50. Oczywiście gniazda czerwone, żółte i białe są ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 14:29, maciek999 napisał:

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem PS2. Tylko czy niektóre gry, tak jak w x-boxie 360
nie wymagają w TV jakichś ilości Hz (herców), bodajże 60? Pytam się, ponieważ mój telewizor,
jakby to powiedzieć, "posiada" 50. Oczywiście gniazda czerwone, żółte i białe są ; p

Nie czegoś takiego nie potrzeba mam też 50 Hz i w salonie 100 Hz jakość grafiki taka sama i wszystkie gry chodzą na 50 Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh tak więc po 2 latach szukania,decydowania się itp,jestem dumnym właścicielem PS2 :] Z dwoma padami firmy Speed Link(imho lepsze niż te od sony) ośmioma oryginalnymi grami i memory cardem 8 mb.Tak więc już se pykam w Tekkena 5 i Ultimate Spider-Man.Całkiem niezłe giery trza przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc skoro sprawa odnośnie telewizora załatwiona, to polecacie kpno konsoli z drugiej ręki? Różnica w cenie jest dosyć duża, ale waham się, jeżeli chodzi o działanie. Wiecie, nigdy nie kupowałem na allegro ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Być może już dzisiaj stanę się szczęśliwym posiadaczem konsoli PS2 (pisałem o tym, że mam zamiar ją kupić jakiś czas temu i wreszcie moje marzenie się spełni ^^) Teraz moje pytanie ;P. Czy podłączenie do Internetu oprócz możliwości gry online coś daje? (np. przegladanie stron internetowych ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 14:44, maciek999 napisał:

A więc skoro sprawa odnośnie telewizora załatwiona, to polecacie kpno konsoli z drugiej
ręki? Różnica w cenie jest dosyć duża, ale waham się, jeżeli chodzi o działanie. Wiecie,
nigdy nie kupowałem na allegro ; p

Ja swoją kupiłem na Allegro za trzy stówy i jest w porządku. Model jeden z nowszych więc nie jest jakoś specjalnie stara, trochę pewnie mi jeszcze posłuży. Jeżeli sprzedający ma kilkaset pozytywów i zero (ewentualnie kilka sensownie usprawiedliwionych) negatywów to można śmiało kupować (jak opis przedmiotu jest w porządku a na fotkach nie widać jakichś defektów). W starych konsolach łatwo siadał laser, ale podobno w slimach zostało to naprawione, więc raczej nie ma przeciwwskazań i można brać używaną.

@garrick
Nie wiem jakie to daje możliwości ale jeśli chodzi o granie przez sieć to pewnie ciężko będzie znaleźć grę z ciągle aktywnymi serwerami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy jest znaczna różnica w jakości obrazu jeśli zamiast na chinche podłączy się PS2 przez component ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:32, Taikun napisał:

Nie wiecie czy jest znaczna różnica w jakości obrazu jeśli zamiast na chinche podłączy
się PS2 przez component ?


Różnica między zwykłym podłączeniem przez Euro / SCART / AV jest spora.
Component bowiem obsługuje nawet rozdzielczość Full HD 1080p. W przypadku tego pierwszego typu podłączenia, nie ma obsługi 1080p. Przez zwykłe kable uzyskamy tylko 576p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:43, master matrox napisał:

> Nie wiecie czy jest znaczna różnica w jakości obrazu jeśli zamiast na chinche podłączy

> się PS2 przez component ?

Różnica między zwykłym podłączeniem przez Euro / SCART / AV jest spora.
Component bowiem obsługuje nawet rozdzielczość Full HD 1080p. W przypadku tego pierwszego
typu podłączenia, nie ma obsługi 1080p. Przez zwykłe kable uzyskamy tylko 576p.

Ekhem, a co to ma do rzeczy skoro PS2 używa maksymalnie rozdzielczości 576p? Co nie zmienia faktu że obraz jest ponoć czystszy i ostrzejszy na componencie. Piszę "ponoć" bo sam jeszcze nie miałem okazji testować, ale to się powinno wkrótce zmienić.
Czytałem też opinie że lepiej od componenta sprawuje się zwykłe Euro SCART w połączeniu z różnymi ulepszaczami obrazu oferowanymi przez bardziej zaawansowane TV, ale to jak mówię sprawdzę za jakiś czas jak nowy telewizorek sobie sprawię :]

Poza tym dużo lepiej niż przez composite AV (2 chinche-nie mylić z component) lepiej podłączyć przez Euro SCART.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się mam PS2. I powiem szczerze fajna konsola ;). Z tym, że brak karty pamięci oraz stary tv daje sie we znaki ;(. No cóż pozostaje kupić sobie NBA 2k8 i pykać aż mi się znudzi ;P. Więcej opiszę na moim GS jak już będę miał NBA 2k8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:05, garrick napisał:

No i stało się mam PS2. I powiem szczerze fajna konsola ;). Z tym, że brak karty pamięci
oraz stary tv daje sie we znaki ;(. No cóż pozostaje kupić sobie NBA 2k8 i pykać aż mi
się znudzi ;P. Więcej opiszę na moim GS jak już będę miał NBA 2k8...

Bez karty? Nie wyobrażam sobie jak można się bez memorki obyć. Sam PS2 też nie posiadam zbyt długo ale racja, super konsola. Co do gier to ja za sportówkami zbytnio nie przepadam, wolę RPG i od czasu do czasu jakąś nawalankę w stylu God of War :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ;P. PS2 jest jednym z prezentów urodzinowych... Poproszę jeszcze kilka osób w rodzinie o kilka rzeczy no i padzik i karta pamięci no i nba 2k8 być może będzie w moim zasięgu... Btw orientujecie się może w jakich cenach taką kartę pamięci można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować