Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

PlayStation 2 - Temat Ogólny

4957 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 12:13, alduron napisał:

Co jest lepsze na PS2:NFS underground 2 czy Midnight Club 3?

Obie gry są porównywalne jeśli chodzi o założenia (tuning, duże miasta do eksploracji, wyścigi nocą), natomiast różnice są takie:
- w MC3 masz motocykle, w NFSU2 nie
- w MC3 fury się niszczą, w NFSU2 nie

Oceny na Gamerankings.com (wersji na PS2 oczywiście):
86.45% - MC3
81.37% - NFSU2

Jak widać, gry porównywalne. W ramach ciekawostki dodam, że przejście NFSU2 na PC zajęło mi 25 godzin. Krótko trochę. ;)

Musisz sam zdecydować - obejrzyj filmiki, sprawdź opinie w sieci (kilka minutek szukania w google załatwi sprawę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupić PS2 scph-90004CB ?
Czy to już raczej przeszłość i lepiej się już nie pakować w zakup tej konsoli .
Xbox 360 i PS3 odpada bo nie mam telewizora z wyjściem HDMI .
Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:10, MadoY napisał:

Witam.

Mam pytanie. Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupić PS2 scph-90004CB ?

Jeśli jesteś w stanie wytrzymać grafikę w rozdzielczości 576i to jak najbardziej. Masz na nią setki świetnych gier, które można za grosze kupić na allegro (no ok. te najlepsze trochę niszowe za nieco więcej grosza). Żadna inna platforma nie oferuje takiej ilości i różnorodności tytułów (no dobra może PC, ale tu mowa o konsolach ;)).

Dnia 10.07.2009 o 18:10, MadoY napisał:

Czy to już raczej przeszłość i lepiej się już nie pakować w zakup tej konsoli .
Xbox 360 i PS3 odpada bo nie mam telewizora z wyjściem HDMI .
Proszę o rady.

A component wejścia nie masz w TV? Bo między componentem a HDMI nie ma prawie różnicy (no component nie obsługuje 1080p, ale z tego co się orientuje to i tak mało gierek ma taką rozdzielczość). Jeśli nie masz i zdecydujesz się na PS2 to koniecznie podłącz ją do telewizora za pomocą kabla RGB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to ? : http://www.allegro.pl/item674412541_markowy_kabel_component_ps2_ps3_katowice_gliwice.html

Mam tylko żółte i białe wejście , nie mam takich kolorów jak są na tym kablu ; /

Grafika z PS2 jest aż taka straszna ? jakieś rok temu widziałem jak kumpel się zagrywa przy tej konsolce i
grafa w takim Tekkenie 5 była niezła ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 20:00, MadoY napisał:

Chodzi ci o to ? : http://www.allegro.pl/item674412541_markowy_kabel_component_ps2_ps3_katowice_gliwice.html

Mam tylko żółte i białe wejście , nie mam takich kolorów jak są na tym kablu ; /

Hm a wejście SCART masz? Jeśli tak to sprawdź czy obsługuje RGB. Taki kabel będzie najlepszy.

Dnia 10.07.2009 o 20:00, MadoY napisał:

Grafika z PS2 jest aż taka straszna ? jakieś rok temu widziałem jak kumpel się zagrywa
przy tej konsolce i
grafa w takim Tekkenie 5 była niezła ; )

Na CRT nie jest straszna, ale na LCD ze względu na przeplot i niską rozdzielczość wygląda dość słabo.Więc jak masz telewizor CRT to będzie wyglądać całkiem ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 09:22, MadoY napisał:

Mam te duże wejście ale nie mam wejścia czerwonego , mam tylko żółty i biały.
A RGB obsługuje bo mam ten kabel podłączony na moim PSX

Ten co pokazałeś jest do Xboxa, chodzi o taki: http://www.allegro.pl/item676093506_kabel_rgb_av_nowy_mewerix.html
Chodzi o to szerokie złącze, te kolorowe są nieważne. Jeśli masz takim kablem podłączonego PSXa to pewnie zauważyłeś że są one identyczne, więc drugiego nie musisz kupować (o ile nie będziesz miał razem z konsolą) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ; )

Kupić PS2 używane czy nowe ? Osobiście wolałbym nowe bo wtedy mam pewność, że nic się raczej
szybko nie popsuje .

Wziąć najnowszy model czy może być jakiś starszy slim bez wbudowanego zasilacza.
Słyszałem też, że nowy model ma poprawiony laser dlatego szybko się nie psuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 12:07, MadoY napisał:

Dzięki ; )

Kupić PS2 używane czy nowe ? Osobiście wolałbym nowe bo wtedy mam pewność, że nic się
raczej
szybko nie popsuje .

Ja postawiłem na używane. Najczęściej psującą się częścią jest laser, ale do slima jest niedrogi i można go stosunkowo łatwo wymienić. Konsolę mam już jakiś rok, laser wymieniałem i teraz chodzi pięknie :) Ważne żebyś miał od razu z konsolą cały zestaw: dwa pady (pasują od PSXa jakby co więc nawet jak kupisz z jednym to sobie od starej konsoli podepniesz) i kartę pamięci (oryginalne są tylko 8MB SONY).

Dnia 11.07.2009 o 12:07, MadoY napisał:

Wziąć najnowszy model czy może być jakiś starszy slim bez wbudowanego zasilacza.
Słyszałem też, że nowy model ma poprawiony laser dlatego szybko się nie psuje .

Tym nowszym modelem się nie interesowałem bo kupowałem PS2 zanim się pojawił. Jeśli ma naprawdę poprawiony laser to można byłoby się nim zainteresować, ale IMO warto sprawdzić ile będzie kosztował taki laser w razie ewentualnej wymiany, zwłaszcza jeśli zamierzasz kupić używkę używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 12:07, MadoY napisał:

Dzięki ; )

Kupić PS2 używane czy nowe ? Osobiście wolałbym nowe bo wtedy mam pewność, że nic się
raczej
szybko nie popsuje .

Wziąć najnowszy model czy może być jakiś starszy slim bez wbudowanego zasilacza.
Słyszałem też, że nowy model ma poprawiony laser dlatego szybko się nie psuje .


Zależy jeśli chcesz wydać około 600-700zł na PS2 i akcesoria to prosze bardzo wszystko nowe ze sklepu, a jeśli masz mniejsze pieniądze to kup na Allegro jakiś zestawik za 300-400zł jak np. ja 360 zl z przesyłką PS2,2pady,memorka, 11 gier to tylko zależy jakie pieniądze masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 12:51, MadoY napisał:

Na wydanie mam jakieś 350 zł razem z przesyłką, znajdę coś dobrego za tą cenę ?


Hmm.. napisz do mnie na GG to pogadamy ok ?

gg:10668502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 09:22, MadoY napisał:

Chodzi o to ? http://www.allegro.pl/item674990070_kabel_scart_euro_do_konsoli_xbox_360_pozlacany.html

Mam te duże wejście ale nie mam wejścia czerwonego , mam tylko żółty i biały.
A RGB obsługuje bo mam ten kabel podłączony na moim PSX

Żółty i biały to oznacza, że masz wejście composite i jeden kanał audio (pewnie jeden głośnik w TV). Najlepiej w instrukcji sprawdź czy telewizor ma RGB na SCART bo jeśli nie to nie ma sensu kupować żadnego kabla (ten od konsoli starczy).

A jeśli chodzi o kupno to ostatnio w Empiku widziałem bundla: PS2 + 2 pady + memorka + gow2 za 599 zł. Cena w zasadzie odpowiadająca sumie cen składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo nie oplaca sie kupywac nowego ps2 (600zl sic) taki sam zestaw a nawet lepszy bo z modbo760 uzywany mozna miec za okolo 350zl.A co daje modbo760?(nie chodzi o pirackie gry)mozesz:oglodac filmy dvd,zgrywac savy czity na pendriva i wgyrwac do konsoli,robic kopie zapasowe sejvow na pendrive,i najwazniejsze odtwarzac gry z ps1 i jeszcze pare innych pierdol ktorych nie uzywam typu emulacja pegazusa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować