Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Seks - temat tabu

1110 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 22:38, DonZ napisał:

eee... owszem dlatego trzeba mieć wprawe :P a środki antykoncepcyjne też nie zawsze są skuteczne
może sie zdażyć mała dziurka może sie zdarzyć że kobieta zapomni zarzyć tabletki antykoncepcyjnej
(to ostatnie średnio był polecane ze względu na późniejsze problemy po skończeniu terapii ,
nie wiem jak jest teraz :P ) i WPADKA :P


Mieć wprawe? Przecież to znaczy, że się robiło to już wiele razy, a wraz z pierwszymi razami, wprawy na pewno nie było. I co wtedy? Nie trzeba uważać, gdy jest się kochającym, młodym małżeństwem i środki antykoncepcyjne nie są dla tych ludzi. Wpadka oznacza niechcianą ciążę, a to wyklucza przykład podany przeze mnie wyżej. Idąc tą drogą, wygląda na to, jakbyś popierał seks wśród młodych ludzi.

Oczywiście może zdarzyć się "wpadka"u osób dorosłych i dojrzałych, posiadających już dzieci, jednak nie jestem pewien, czy tą opcje brałeś pod uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z seksu zeszło na wpadki i wychowywanie dzieci :D.
Z jednej strony temat tabu z drugiej jednak nie. W porównaniu z latami wcześniejszymi zmieniło się dużo, reklamy, programy telewizyjne, prasa itp. Teraz w każdej gazecie dla kobiet(dostępnej dla każdego) jest przynajmniej jeden dział poświęcony na seks. Z drugiej strony nasze społeczeństwo jest stare, większość rodziców i dziadków nie jest przyzwyczajona do rozmów na takie tematy.
A co do wpadek, "tabletki antykoncepcyjne" kosztują około 30zł i wystarczają na miesiąc. Zamiast brać becikowe, można zainwestować w bezpieczeństwo(5 paczek fajek, alkohol, 2 pizze, jeden wypad do McD''sa, jedna gra :D). Powiedzmy sobie szczerze 15 czy 16lat to za wcześnie, ale w tym wieku ludziom wydaje się, że są panami świata i że wszystko już wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:46, pitah napisał:

> eee... owszem dlatego trzeba mieć wprawe :P a środki antykoncepcyjne też nie zawsze są
skuteczne
> może sie zdażyć mała dziurka może sie zdarzyć że kobieta zapomni zarzyć tabletki antykoncepcyjnej

> (to ostatnie średnio był polecane ze względu na późniejsze problemy po skończeniu terapii
,
> nie wiem jak jest teraz :P ) i WPADKA :P

Mieć wprawe? Przecież to znaczy, że się robiło to już wiele razy, a wraz z pierwszymi razami,
wprawy na pewno nie było. I co wtedy? Nie trzeba uważać, gdy jest się kochającym, młodym małżeństwem
i środki antykoncepcyjne nie są dla tych ludzi. Wpadka oznacza niechcianą ciążę, a to wyklucza
przykład podany przeze mnie wyżej. Idąc tą drogą, wygląda na to, jakbyś popierał seks wśród
młodych ludzi.

Oczywiście może zdarzyć się "wpadka"u osób dorosłych i dojrzałych, posiadających już dzieci,
jednak nie jestem pewien, czy tą opcje brałeś pod uwagę...


eee może :P niemniej jednak nie jestem zwolennikiem Seksu wśród ludzi młodych (dla mnie to minimum 20 lat i tyle :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ jak ci sie nie uda to ekhem gratuluje jest pan ojcem :D

Zaskoczę Cię, ale to nie takie łatwe. My z żoną staraliśmy się 4 miesiące zanim poczęliśmy dzidziusia, a oboje jesteśmy zdrowi i nie ma żadnych przeciwskazań do tego żebyśmy byli rodzicami. Prawda jest taka, że to jest jedna wielka loteria z niechcianym poczęciem. Sto razy może się udać a za sto pierwszym wpada...
Z drugiej strony słyszy się, że jakaś para poznała sie na imprezce, kilka drinków, czyłe tańce, wspólna noc (jedna!) i trzeba się hajtać. Ale szczerze mówiąc uważam takich ludzi za strasznych pechowców, bo zazwyczaj z takich małżeństw nic dobrego nie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:48, Half-Devil napisał:

Z seksu zeszło na wpadki i wychowywanie dzieci :D.

jak by nie bylo - tematy sie wiaza :)

>Z drugiej strony nasze społeczeństwo

Dnia 06.04.2006 o 22:48, Half-Devil napisał:

jest stare, większość rodziców i dziadków nie jest przyzwyczajona do rozmów na takie tematy.

Raczej konserwatywne i jeszcze troche potrwa zanim sie zmieni

Dnia 06.04.2006 o 22:48, Half-Devil napisał:

A co do wpadek, "tabletki antykoncepcyjne" kosztują około 30zł i wystarczają na miesiąc.

30 to te najtansze, najbardziej niezdrowe, no i trzeba myslec o efektach ubocznych (zmiana wagi, nastroje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:58, gmx napisał:

30 to te najtansze, najbardziej niezdrowe, no i trzeba myslec o efektach ubocznych (zmiana
wagi, nastroje)


Są i po 6-9 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:56, Abi Dalzim napisał:

>/.../ jak ci sie nie uda to ekhem gratuluje jest pan ojcem :D

Zaskoczę Cię, ale to nie takie łatwe. My z żoną staraliśmy się 4 miesiące zanim poczęliśmy
dzidziusia, a oboje jesteśmy zdrowi i nie ma żadnych przeciwskazań do tego żebyśmy byli rodzicami.
Prawda jest taka, że to jest jedna wielka loteria z niechcianym poczęciem. Sto razy może się
udać a za sto pierwszym wpada...
Z drugiej strony słyszy się, że jakaś para poznała sie na imprezce, kilka drinków, czyłe tańce,
wspólna noc (jedna!) i trzeba się hajtać. Ale szczerze mówiąc uważam takich ludzi za strasznych
pechowców, bo zazwyczaj z takich małżeństw nic dobrego nie wychodzi...

życie to jedna wielka loteria, wiesz jest taka opcja że mogło być za mało nasienia :P i wszystko mogło poginąc po drodze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:59, Abi Dalzim napisał:

> 30 to te najtansze, najbardziej niezdrowe, no i trzeba myslec o efektach ubocznych (zmiana

> wagi, nastroje)

Są i po 6-9 zł...


taa zapewne te są najlepsze a potem nierególarne krwawienia miesiączkowe etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:59, Abi Dalzim napisał:

Są i po 6-9 zł...


ale refundowane - przypisywane jako lek a ie jako srodek antykoncepcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 23:24, Olamagato napisał:

Ostatnio widziałem koszulkę, na której z przodu było napisane "Jestem po wazektomii". I z tyłu
"A ja się nie obejrzę". :)


:) oj, rozumiem ze facet tez powinien sie czasami poswiecic ale to juz za daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gmx jeśli nie znasz się na temacie to się nie wypowiadaj. Za 30zł można kupić dobre i polecane(przez ginekologów) tabletki. Moja dziewczyna jest dla mnie skarbem i nie pozwoliłbym jej jeść jakiegoś świństwa, wolałbym odpuścić sobie całą sprawe niż ja narażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:41, olki77 napisał:

Sex to zdrowie


No, temu sie nie da zaprzeczyć. Powie Ci to kazdy normalny lekarz seksuolog. To jak ćwiczenia. Regularne wpływają bardzo dobrze na zdrowie.
Dla mężczyzn mam tez bardzo dobrą nowinę, jakby ktoś nie wiedział: częste stosunki wielokrotnie zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia raka prostaty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:32, Half-Devil napisał:

gmx jeśli nie znasz się na temacie to się nie wypowiadaj. Za 30zł można kupić dobre i polecane(przez
ginekologów) tabletki.

no wlasnie sie znam, najpierw brala za 30zl, potem wlasnie ginekolog odradzil, i przeszlismy na jakies za 50. pamietaj ze karzdy przypadek jest indywidualny - nie kazda dziewczyna moze brac kazde.

>Moja dziewczyna jest dla mnie skarbem i nie pozwoliłbym jej jeść jakiegoś

Dnia 07.04.2006 o 13:32, Half-Devil napisał:

świństwa, wolałbym odpuścić sobie całą sprawe niż ja narażać.

wlasnie z tego powodu juz nie bierze tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 13:53, gmx napisał:

wlasnie z tego powodu juz nie bierze tabletek

Faszerowanie się hormonami nigdy nie wychodzi na dobre więc nie można z tym przesadzać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować