Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Seks - temat tabu

1110 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2006 o 11:07, Vaxinar napisał:

Tak poza tym to jest pismo dla 15 - 18 latków. Ja nie mogę uwierzyć, że niektórzy to czytają
"na prawdę". Ja osobiście na obozie czytałem to od koleżanek dla beki. Jednak nieraz nie wiedziałem
czy się śmiać czy płakać.

To co wypisuje się w tych pismach to jest tragedia. Dlaczego sex traktuje się jako owoc zakazany? A jak wiadomo owoc zakazany kusi i dlatego wydawnictwa chcąc zbić trochę kasy, lansują pogląd na to, że 17-letnia dziewica to obciach i trza se znaleźć faceta. Przykro mi, gdy czytam takie gazety np. od koleżanek siostry (ona całe szczęście takich nie czyta), gdzie pisze się (nie dosłownie, ale jednak), że jedynym celem nastolatki do znaleźć se cool faceta, stracić dziewictwo i być wymalowana i ubrana na topie (najlepiej w stylu k*****im). Szkoda, że od najmłodszych lat kobiety traktuje się jak idiotki (oczywiście nie wszystkie). A nieodpowiedzialni chłopacy aby zaspokoić swoje potrzeby w jak najbardziej prymitywny sposób korzystają w swojej naiwności z naiwności dziewcząt.

Seks to cudowna sprawa, ale tylko wtedy, gdy jest się odpowiedzialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie ile trzeba mieć mniej więcej lat aby móc zacząć ?
Po za tym jak rozmawiam z ludźmi to każdy 17 - latek powie Ci dziś, że seks w tym wieku to normalna sprawa i nie ma się czego bać. A starzy to pieprzą Ci na rozum bo coś tam i tu koniec rozmowy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:19, Vaxinar napisał:

Czyli wg Ciebie ile trzeba mieć mniej więcej lat aby móc zacząć ?
Po za tym jak rozmawiam z ludźmi to każdy 17 - latek powie Ci dziś, że seks w tym wieku to
normalna sprawa i nie ma się czego bać. A starzy to pieprzą Ci na rozum bo coś tam i tu koniec
rozmowy. :/

To nie chodzi o konkretny wiek. Ja uważam, że moc osób przed 19 rokiem życia, sex traktuje jako niezobowiązującą przyjemność. Po prostu błędne myślenie. Oczywiście niektórym też wydaje się, że wiedzą jaka to odpowiedzialność i że to nie tylko "błysk-jęk-wibracja!", ale też i konsekwencje (jeżeli do tego poważnie nie podejdziesz), lecz w gruncie rzeczy mylą się. Uważam, że jeżeli ktoś rozmawia z rodzicami poważnie i jeżeli rodzice poświęcają swojemu dziecku czas i chęć do rozmowy, to nie ma takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:19, Vaxinar napisał:

Czyli wg Ciebie ile trzeba mieć mniej więcej lat aby móc zacząć ?
Po za tym jak rozmawiam z ludźmi to każdy 17 - latek powie Ci dziś, że seks w tym wieku to
normalna sprawa i nie ma się czego bać. A starzy to pieprzą Ci na rozum bo coś tam i tu koniec
rozmowy. :/



Według mnie to ile ktoś powinien mieć lat to sprawa indywidualna. Ludzie dojrzewają różnie, i nie można ich wszystkich podzielić tak by ustalić odpowiedni wiek, aczkolwiek ta granica pełnoletności sprawia że każdy powinien być za siebie odpowiedzialny. Ludzie , którzy myślą a nie kierująsiezwierzęcym pociagiem zawsze znajdą odpowiedni argument przeciwko temu by jak najszybciej stracić dziewictwo , jednak takich ludzie jest w naszych czasach coraz mniej ( własnie przez to wybrakowane wychowanie oraz propagandę czasopism , które notabene zawierają w sobie czesto reklamy środków antykoncepcyjnych i pod pozorem zawartości , która nadaje siejedynie do palenia w piecu zbija kasę na niewiedzy młodych) i dlatego nawet jeśli pod przykrywką, takie discreetne kampanie powinny mieć miejsce. Ludzi powinni uswiadamiać ludzie , a nie nauczyciele , którzy raz że kompletnie sie do tego nie nadaja , dwa , że często są to ludzie starsi , o bardzo zacietych poglądach i nie dopuszczają do mysli faktu że chłopak z dziewcyna w takim wieku mogą przeżywać stosunek bo "Bozia ich pokara".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 15/16 lat i jestem na siebie wkr***** ze jeszcze nie zapiolem:/ w te wakacje wlasnie chce to zrobic :)
nie wstydze sie tego co pisze :P w tym wieku to jest normalna rzecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:41, vip konius napisał:

ja mam 15/16 lat i jestem na siebie wkr***** ze jeszcze nie zapiolem:/ w te wakacje wlasnie
chce to zrobic :)
nie wstydze sie tego co pisze :P w tym wieku to jest normalna rzecz :D



I oto wąłśnie mamy przykłąd nieodpowiedzialnosci. Po co ta cała dyskusja skoro i tak nikt sięnie ruszy żeby z tym coś poważnie zrobić skoro taki młodzik przyjdzie i rzuci takim tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie płakać się chce jak coś takiego się czyta... :(

Wiesz co, vip konius? Masz rację! W te wakacje wreszcie "zapnij", ale wcześniej zadbaj o sterylizację siebie. Sorki, ale to naprawdę jest tragiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:53, vip konius napisał:

moze i tak wy "dorosli" tak myslicie ale kazdy nastolatek o tym marzy... kazdy moj kumpel jesli
tego jeszcze nie zrobil to bardzo chce..

I jeżeli to zrobi będzie czuł się lepszy?

Nie odbieraj nas jako ramoli i przeciwników seksu. My tu mówimy o tym, jak nieodpowiedzialna jest mlodzież uprawiająca sex. Z twojego pierwszego posta wynikało, jakobyś miał niestety szczeniackie podejście do spraw erotyki i dla Ciebie sex to tylko przyjemność bez odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:55, lurynowicz napisał:

> moze i tak wy "dorosli" tak myslicie ale kazdy nastolatek o tym marzy... kazdy moj kumpel
jesli
> tego jeszcze nie zrobil to bardzo chce..
I jeżeli to zrobi będzie czuł się lepszy?

Nie odbieraj nas jako ramoli i przeciwników seksu. My tu mówimy o tym, jak nieodpowiedzialna
jest mlodzież uprawiająca sex. Z twojego pierwszego posta wynikało, jakobyś miał niestety szczeniackie
podejście do spraw erotyki i dla Ciebie sex to tylko przyjemność bez odpowiedzialności.

Tak, jest to przyjemnosc ale wiem co sie wiaze z tym(dziecko) jest swiadom czychajacy konsekwecji
wiec zaopatrze siw w "gumke"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:59, vip konius napisał:

Tak, jest to przyjemnosc ale wiem co sie wiaze z tym(dziecko) jest swiadom czychajacy konsekwecji
wiec zaopatrze siw w "gumke"

No tak, tylko że gumka czasem pęka. Są jeszcze pigułki. A co na to twoja partnerka? Zmusisz ją? Znajdziesz sobie pierwszą-lepszą? Bo jeśli dla ciebie sex to tylko "rach-ciach przyjemnie" to wątpie żebyś miał stałą partnerkę którą kochasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak trochejak z alkoholem - w pojeciu nastolatków - a tak mi sięprzynajmniej wydaje. Do pierwszego razu wszystko jest piękne , jeśli tego nie robisz jesteś cieniasem. Ale przyjemnosć mija kiedy dowiadujesz siejuz jak to jest i że to nic specjalnego i że mogłeś poczekać i byc wytrwalszym by później mieć miłe wspomnienia. To jest dla ludzie , na wszystko przyjdzie w życiu odpowiedni czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2006 o 12:02, lurynowicz napisał:

No tak, tylko że gumka czasem pęka. Są jeszcze pigułki. A co na to twoja partnerka? Zmusisz
ją? Znajdziesz sobie pierwszą-lepszą? Bo jeśli dla ciebie sex to tylko "rach-ciach przyjemnie"
to wątpie żebyś miał stałą partnerkę którą kochasz.

napisalem ze bym chcial to zrobic a nie ze musze... gdy by moja laska nie chciala tego zrobic to ok bym nie zmuszal jej do tego... mowi sie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu... Jak dla mnie vip jestes przedstawiicielem typowej grupy nastolatkow, dla ktorych nic sie nie liczy poza sexem. Sa na to 2 sposoby - rozładuj się, albo weź prysznic, a nie pisz na forum, ze juz nie wtrzymasz i musz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 12:05, upiordliwy napisał:

To jest tak trochejak z alkoholem - w pojeciu nastolatków - a tak mi sięprzynajmniej wydaje.
Do pierwszego razu wszystko jest piękne , jeśli tego nie robisz jesteś cieniasem. Ale przyjemnosć
mija kiedy dowiadujesz siejuz jak to jest i że to nic specjalnego i że mogłeś poczekać i byc
wytrwalszym by później mieć miłe wspomnienia. To jest dla ludzie , na wszystko przyjdzie w
życiu odpowiedni czas.

To wielka prawda i wszyscy młodzi ludzie tego powinni właśnie się 3mać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi szczerze nie pasuje podejscie by "zaliczyc", to takie troche traktowanie kobiet/dziewczyn jak przedmioty...

Imo to trochę uleganie zwierzęcym instynktom, co prowadzi do utraty panowania nad sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 11:53, vip konius napisał:

moze i tak wy "dorosli" tak myslicie ale kazdy nastolatek o tym marzy... kazdy moj kumpel jesli
tego jeszcze nie zrobil to bardzo chce..

A ci, którzy zrobili przekonali się, że to wcale nie takie fajne jak to sobie wyobrażali, co? Tylko teraz mogą nie mieć odwagi się do tego przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2006 o 13:04, Treant napisał:

A ci, którzy zrobili przekonali się, że to wcale nie takie fajne jak to sobie wyobrażali, co?
Tylko teraz mogą nie mieć odwagi się do tego przyznać.

mylisz sie Ci ktorzy to juz zrobili z checiea by to powturzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować