Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Jestem w niebie :D Jako ogromny fan BioShocka jestem bardzo zadowolony, że to właśnie on został uznany za najlepsza grę dziesięciolecia :D Super!
Sprzeczałbym się jednak odnośnie zbyt wysokiej pozycji Wiedźmaka oraz CoD 4, a za niskiej pozycji pierwszej Mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 11:32, HcMaverick napisał:

> > > >
>
> A o której dekadzie mówimy ? Powrzucałeś tu mase tytułów które nie ukazały się
w pierwszej
> dekadzie 21 wieku ..... to taki "drobny" szczegół
Szczerze powiem, że w ostatnim dziesięcioleciu nie było przynajmniej dla mnie tylu tytułów
aby 50 a co dopiero 100 miejsc zapełnić, więc troszkę poszerzyłem mój ranking o lata
90,...zgadzam się to taka typowa moja "lista wszechczasów".


Sobie poszerzyłeś...dekade.... bez komentarza
To nie miał być ranking "moje ulubione gry z okresu który sobie losowo wybiorę" tylko najlepsze gry "DEKADY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale pomine jakze istotny szczegól tego rankingu

PO ZESTAWIENIU WSZYSTKICH GIER REDAKTORZY CHCIELI ZMIENIAC POZYCJE I WYMIENIAC SAME GRY, bo zestawiajac caly ranking sami doszli do wnisku ze zrobili wielki chlam.....

nie byl ale powinien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 11:12, SimplyLucas napisał:

> dodam jeszcze ze mass effect 2 wcale nie jest nominowany do najlepszej gry, dziweku,

> inowacji, najlepszego scenariusza i projektu na Game Developer''s Choice Awards
odpowiednika
> OSCAROW!!!
>
> ale nie ty twierdzisz ze mass effect ma slaba fabule, dzwiek itd ale akurat w tych
kategoriach
> jest nominowana.... czlowieku zastanow sie co piszesz!!! zarzucasz mi ze moje zdanie

> sie tylko liczy a sam to samo robbisz

Bo
a: nie ma dobrej fabuły
b: nie jest innowacyjna w najmniejszym stopniu
c: projektu ? uhm nie wypowiem się
d: dzwięk....na siłę niech ta nominacja zostanie
e: o ile w wypadku MW przemawia rekordowa sprzedaż ( chociaż też się z tą nominacją nie
zgadzam )
to w wypadku ME nie znajduje najmniejszego powodu do tej nominacji.


ME nie ma dobrej fabuły??!! A co ma lepszą Sims''y, CoD???
W dzisiejszych czasach trudno kogoś czymś zaskoczyć nie oszukujmy się to nie lata 70 ub. wieku kiedy wychodziły Gwiezdne Wojny i wszyscy byli w szoku
ale uniwersum stworzone na potrzeby ME jest naprawde dobre. Może jakbyś poczytał książki ME to może byś inaczej na to patrzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie....jak taki cwaniak to niech wymysli cos lepszego.... w dzisiejszych czasach praktycznie wszystko juz bylo wiec nie oczekuj cudow.... coraz mniej bedzie odkrywczych fabul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:25, davis87 napisał:

ale pomine jakze istotny szczegól tego rankingu

PO ZESTAWIENIU WSZYSTKICH GIER REDAKTORZY CHCIELI ZMIENIAC POZYCJE I WYMIENIAC SAME GRY,
bo zestawiajac caly ranking sami doszli do wnisku ze zrobili wielki chlam.....

nie byl ale powinien....


Racja:) Mogli go opublikować na swoich blogach lub na forum a nie na oficjalnej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:33, davis87 napisał:

zgadza sie....jak taki cwaniak to niech wymysli cos lepszego.... w dzisiejszych czasach
praktycznie wszystko juz bylo wiec nie oczekuj cudow.... coraz mniej bedzie odkrywczych
fabul

Dokładnie, mam nadzieje że ME3 pokarze koledze SimplyLucas''owi że Bio Ware potrafi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 11:47, SimplyLucas napisał:

> > > > >
> >
> > A o której dekadzie mówimy ? Powrzucałeś tu mase tytułów które nie ukazały
się
> w pierwszej
> > dekadzie 21 wieku ..... to taki "drobny" szczegół
> Szczerze powiem, że w ostatnim dziesięcioleciu nie było przynajmniej dla mnie tylu
tytułów
> aby 50 a co dopiero 100 miejsc zapełnić, więc troszkę poszerzyłem mój ranking o
lata
> 90,...zgadzam się to taka typowa moja "lista wszechczasów".

Sobie poszerzyłeś...dekade.... bez komentarza
To nie miał być ranking "moje ulubione gry z okresu który sobie losowo wybiorę" tylko
najlepsze gry "DEKADY"

Mój błąd to następnym razem się poprawie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2011 o 12:31, HcMaverick napisał:

ME nie ma dobrej fabuły??!! A co ma lepszą Sims''y, CoD???
W dzisiejszych czasach trudno kogoś czymś zaskoczyć nie oszukujmy się to nie lata 70
ub. wieku kiedy wychodziły Gwiezdne Wojny i wszyscy byli w szoku
ale uniwersum stworzone na potrzeby ME jest naprawde dobre. Może jakbyś poczytał książki
ME to może byś inaczej na to patrzył...


Po pierwsze primo. Rozmawiamy o grze Mass Effect a nie o książkach osadzonych w tym uniwersum
Po drugie primo. Porównując ME2 do chociażby scenariusza Heavy Rain ....przepaść , ME znalazło się tam chyba tylko żeby wypchać brakujące miejsce wsród nominowanych ( nie zwykłem wybierać "mniejszego zła".. większe gówno czy może trochę mniejsze... )
Po trzecie primo ( to odnośnie postu davis87 ) nie jestem twórcą i nigdzie nie stwierdziłem że potrafiłbym to zrobić lepiej, ale w dalszym ciągu scenariusz ME nie zasłużył na tą nominację więc daruj sobie osobiste przytyki.
Po czwarte primo. Po to jest gram żeby publikować tego typu zestawienia ( bez względu na to jak subiektywne ono jest )

i jeszcze ad ME3
Od samego zapowiedzenia pierwszej częsci ME byłem bardzo pozytywnie do niej nastawiony, niestety jedynka zawiodła mnie na całej linii, a dwójka mimo że już patrzyłem na nią z dystansem odrobine odbudowała wizerunek serii. Trójki nie zamierzam kupować do czasu aż kupi ją ktoś ze znajomych o podobnym guscie ( jako że recenzjami w wypadku tego tytułu nie zamierzam się kierować bo większośc recenzji odnośnie dwóch wczesniejszych częsci mnie poprostu oszukało w mniejszym lub większym stopniu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:59, Henrar napisał:

Żniwiwarze atakujący Ziemię i jeden człowiek mogący uratować ludzkość. Zaiste, bardzo
oryginalna fabuła.

Fabuła zdecydowanej większości gier (pomijając sportówki i wyścigi) to "bohater kontra wielkie zuo". Wszystko zależy od tego, jak to jest poprowadzone, czy twórcy nie przynudzają, nie rozmywają historii różnymi pierdółkami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:52, SimplyLucas napisał:


> ME nie ma dobrej fabuły??!! A co ma lepszą Sims''y, CoD???
> W dzisiejszych czasach trudno kogoś czymś zaskoczyć nie oszukujmy się to nie lata
70
> ub. wieku kiedy wychodziły Gwiezdne Wojny i wszyscy byli w szoku
> ale uniwersum stworzone na potrzeby ME jest naprawde dobre. Może jakbyś poczytał
książki
> ME to może byś inaczej na to patrzył...

Po pierwsze primo. Rozmawiamy o grze Mass Effect a nie o książkach osadzonych w tym
uniwersum
Po drugie primo. Porównując ME2 do chociażby scenariusza Heavy Rain ....przepaść , ME
znalazło się tam chyba tylko żeby wypchać brakujące miejsce wsród nominowanych ( nie
zwykłem wybierać "mniejszego zła".. większe gówno czy może trochę mniejsze... )
Po trzecie primo ( to odnośnie postu davis87 ) nie jestem twórcą i nigdzie nie
stwierdziłem że potrafiłbym to zrobić lepiej, ale w dalszym ciągu scenariusz ME nie zasłużył
na tą nominację więc daruj sobie osobiste przytyki.
Po czwarte primo. Po to jest gram żeby publikować tego typu zestawienia ( bez
względu na to jak subiektywne ono jest )

i jeszcze ad ME3
Od samego zapowiedzenia pierwszej częsci ME byłem bardzo pozytywnie do niej nastawiony,
niestety jedynka zawiodła mnie na całej linii, a dwójka mimo że już patrzyłem na nią
z dystansem odrobine odbudowała wizerunek serii. Trójki nie zamierzam kupować do czasu
aż kupi ją ktoś ze znajomych o podobnym guscie ( jako że recenzjami w wypadku tego tytułu
nie zamierzam się kierować bo większośc recenzji odnośnie dwóch wczesniejszych częsci
mnie poprostu oszukało w mniejszym lub większym stopniu )


Powiem tylko tyle dla jednego Mass Effect jest dnem, dla innego Heavy Rain (nie grałem, ale słyszałem że to gra tylko na jeden raz)....
Ja swojego zdania na temat ME nie zmienie, Ty zapewne też więc nie ma się o co kłócić....
Mnie ta seria i ogólnie całe uniwersum urzekło i nic tego na razie nie zmieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:59, Henrar napisał:

Żniwiwarze atakujący Ziemię i jeden człowiek mogący uratować ludzkość. Zaiste, bardzo
oryginalna fabuła.

Słuchaj jak masz lepszy pomysł napisz do Biware może Cie mianują "lead Scripter''em";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, wlasnie havy rain jest na raz.

zazwyczaj bedzie tak ze trzeba uratowac swiat!!

wszystko bedzie zalezalo jak studio przedstawi fabule, jak ja zaprezentuje. czy bedzie ciekawa czy nudna
i bioware to potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 12:59, Henrar napisał:

Żniwiwarze atakujący Ziemię i jeden człowiek mogący uratować ludzkość. Zaiste, bardzo
oryginalna fabuła.



ahahah jestes smieszny jesli uwazasz jesli jeden czlowiek:) to chyba widac ze nie grales ze zrozumieniem bo przeciez przez duza czesci gry zbiera sie ekipe z ktora sie podrozuje i walczy, ktorzy pomagaja!!! a Organizacja CERBERUS? ona pomagala shepardowi caly czas!
a w pierwszej czesci na koncu to

Spoiler

cala flota ratuje cytadele a nie tylko shepard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 14:17, Henrar napisał:

Tak, tak - ale bez Sheparda nic by nie zrobili. Widać jak grałeś.
BTW. Pisz po Polsku, bo ciężko Cię zrozumieć.



jak bym nie wiedzial ze gra sie shepardem ....jestes glupi i tyle w temacie.....

w jakiej grze nie masz glownego bohatera? w falloucie grales duchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 14:22, davis87 napisał:

w jakiej grze nie masz glownego bohatera? w falloucie grales duchem?


W Falloucie nikt nie próbował wciskać kitu, że jesteś ostatnią nadzieją ludzkości, która z kolei walczy ze starożytnym złem z niewiadomo jakiego miejsca. W dodatku bez Sheparda ludzkość i inne rasy galaktyki sobie nie radzą (bo gdyby tak było, to Cerberus nie próbował by go przywrócić do życia). W trójce będzie dokładnie tak samo (na to przynajmniej wskazuje trailer) - Shepard musi znowu coś ratować. A, tak, zapomniałem. Shepard nie wie na co się porywa. Czy jakoś tak.

A skoro już przywołałeś Fallouta - największą jego zaletą jest SWOBODA i wolność wyboru, coś co w ME praktycznie nie istnieje.

EOT z mojej strony. Z fanbojami się nie dogadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 14:32, Henrar napisał:

> w jakiej grze nie masz glownego bohatera? w falloucie grales duchem?

W Falloucie nikt nie próbował wciskać kitu, że jesteś ostatnią nadzieją ludzkości, która
z kolei walczy ze starożytnym złem z niewiadomo jakiego miejsca. W dodatku bez Sheparda
ludzkość i inne rasy galaktyki sobie nie radzą (bo gdyby tak było, to Cerberus nie próbował
by go przywrócić do życia). W trójce będzie dokładnie tak samo (na to przynajmniej wskazuje
trailer) - Shepard musi znowu coś ratować. A, tak, zapomniałem. Shepard nie wie na co
się porywa. Czy jakoś tak.

A skoro już przywołałeś Fallouta - największą jego zaletą jest SWOBODA i wolność wyboru,
coś co w ME praktycznie nie istnieje.

EOT z mojej strony. Z fanbojami się nie dogadam.


zgadza sie ale w wiekszosci gier tak jes a w ME nie jest to przedstawione w postaci kitu (dlaczego ruscy tepili polskich dowódców? bo byli bardzo dobrymi strategami) i taki jest shepard w ME i jego ekipa jako doskonaly oddzial .... on jest dowodca kims kto wydaje rozkazy... zawsze na wojnie musi byc taka osoba i jest...

a pozatym nie jestem fanboy1em ME tylko poporstu lubie ta gre. moja ulubiona gra jest GTA, diablo i wiedzmin, heroes, a ME moze w pierwszej 10 ale jakos wielkim fanboy1em nie jestem

no i widzisz fallout jest taki dobry (ja nie gralem) ale w rankingu go nie ma....moj brat gral i sam dalby fallouta NV do pierwszej dziesiatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować