Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Zauważyliście ile ważnych tytułów zostało najzwyczajniej w świecie pominiętych? Kompletną kompromitacją ze strony redakcji jest pominięcie Mass Effecta. To była naprawdę dobra produkcja. Gdzie się podział Gothic II z Nocą Kruka? Czy tak ciężko było go upchnąć na 60-70 miejsce? Co z Falloutem 3 (nie przemawia ta gra do mnie, ale w tak obszernym zestawieniu pojawić się powinien). Znalazło się miejsce dla gier logicznych – jest Braid, Plants Vs Zombies, a co z fenomenalnym Puzzle Quest i niesamowicie klimatycznym Machinarium? Gdzie jest SYBERIA??? Czy Final Fantasy X zgubiło się gdzieś po drodze? Jak bardzo denny musi być ten ranking, skoro nie ma World of Warcraft? Przecież codziennie grają w to miliony ludzi! Jade Empire, Neverwinter Nights, Morrowind, Penumbra… Czy tak ciężko było wybrać JEDNO najlepsze GTA i tylko je wrzucić do rankingu dając tym samym szanse innym tutułom? Redakcja musi być naprawdę ukierunkowana na konkretne tytuły, skoro 4 części Grand Theft Auto są lepsze od masy innych, godnych polecenia. Cóż…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:07, EndlessRain napisał:

Jak bardzo denny musi być ten ranking, skoro nie ma World of Warcraft?
Przecież codziennie grają w to miliony ludzi!

Znasz to przysłowie o muchach? ;)

A tak poza tym: to ich zdanie, ich SUBIEKTYWNE zdanie, nie podoba się, trudno, masz inne gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:07, EndlessRain napisał:

Czy tak
ciężko było wybrać JEDNO najlepsze GTA i tylko je wrzucić do rankingu dając tym samym
szanse innym tutułom? Redakcja musi być naprawdę ukierunkowana na konkretne tytuły, skoro
4 części Grand Theft Auto są lepsze od masy innych, godnych polecenia. Cóż…


A które GTA jest NAJLEPSZE?
Obczaj posty innych użytkowników - cała masa z nich burzy się ,że jest "kiepskie" i "niczego nie wnoszące" do tego "nudne" GTA IV/III/Vice City a nie ma tego "najlepszego" San Andreas, lub że GTA III/IV/Vice City jest tak daleko, a to &^@%$# słabe GTA III/Vice City/IV tak wysoko. A Ty jak gdyby nigdy nic wychwalasz swój pomysł umieszczenia jednego jedynego najlepszego. Zastanów się co by się wtedy działo i na ile twój pomysł jest niby dobry.

Do wszystkich:

Jak widać kupa osób jeździ po redakcji, pisząc tonem tym jednym, jedynym słusznym, mając absolutną rację i wytykając błędy oczywiste. Co lepsze - te wszystkie opinie radykalnie się od siebie różnią. Jeździcie (tak będę używał tego słowa) po redakcji, ale co w tym wszystkim jest dla mnie najciekawsze - jeździcie przy okazji sobie nawzajem.
Tylko z tego co obserwuję mało kto to widzi, bo we wszystkich tych postach osobą na którą lecą wszystkie baty jest biedna redakcja.

Poza tym jak widać ten "obszerny" ranking 100 gier to i tak zdecydowanie za mało żeby upchać te najlepsze i najciekawsze. Zwłaszcza, że obecne są w nim gry na wszystkie platformy, a nie tylko PC.


Ja już komuś tutaj zaproponowałem żeby podzielił się z nami swoim prywatnym rankingiem 100 gier tej dekady i z nadzieją oczekiwałem że rękawiczka zostanie podniesiona. Oj mielibyśmy co wytykać i komentować brak tej czy innej gry "której to oczywiście nie mogło zabraknąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:27, Pitej napisał:

> Czy tak
> ciężko było wybrać JEDNO najlepsze GTA i tylko je wrzucić do rankingu dając tym
samym
> szanse innym tutułom? Redakcja musi być naprawdę ukierunkowana na konkretne tytuły,
skoro
> 4 części Grand Theft Auto są lepsze od masy innych, godnych polecenia. Cóż…


A które GTA jest NAJLEPSZE?
Obczaj posty innych użytkowników - cała masa z nich burzy się ,że jest "kiepskie" i "niczego
nie wnoszące" do tego "nudne" GTA IV/III/Vice City a nie ma tego "najlepszego" San Andreas,
lub że GTA III/IV/Vice City jest tak daleko, a to &^@%$# słabe GTA III/Vice City/IV tak
wysoko. A Ty jak gdyby nigdy nic wychwalasz swój pomysł umieszczenia jednego jedynego
najlepszego. Zastanów się co by się wtedy działo i na ile twój pomysł jest niby dobry.


Do wszystkich:

Jak widać kupa osób jeździ po redakcji, pisząc tonem tym jednym, jedynym słusznym, mając
absolutną rację i wytykając błędy oczywiste. Co lepsze - te wszystkie opinie radykalnie
się od siebie różnią. Jeździcie (tak będę używał tego słowa) po redakcji, ale co w tym
wszystkim jest dla mnie najciekawsze - jeździcie przy okazji sobie nawzajem.
Tylko z tego co obserwuję mało kto to widzi, bo we wszystkich tych postach osobą na którą
lecą wszystkie baty jest biedna redakcja.

Poza tym jak widać ten "obszerny" ranking 100 gier to i tak zdecydowanie za mało żeby
upchać te najlepsze i najciekawsze. Zwłaszcza, że obecne są w nim gry na wszystkie platformy,
a nie tylko PC.


Ja już komuś tutaj zaproponowałem żeby podzielił się z nami swoim prywatnym rankingiem
100 gier tej dekady i z nadzieją oczekiwałem że rękawiczka zostanie podniesiona. Oj mielibyśmy
co wytykać i komentować brak tej czy innej gry "której to oczywiście nie mogło zabraknąć".

Dokładnie rękawicę podniosę tylko tak jak mówiłem trzeba się poważnie zastanowić i na pewno 100 gier nie wynajdę ale ok 50 się znajdzie i z góry zaznaczam że konsoli nie posiadam i tylko produkcje na PC ujmę:)
50.Seria: Mortal Kombat.
49.Age Of Empires 2.
48.Resident Evil.
47.Seria: Ultima.
46.Civilization 2.
45.Silent Hill 2.
44.The Neverhood.
43.Star Wars: Tie Fighter.
42.Fallout 2.
41.Fallout.
40.Gothic 2.
39.Secret of Monkey Island.
38.Lemmings.
37.Doom.
36.Quake.
35.Unreal.
34.Seria: Deus Ex.
33.Seria: Homeworld.
32.Crysis.
31.Planescape Torment.
30.Diablo.
29.Call Of Duty: Morden Warfere.
28.GTA: Vice City.
27.Ufo 2: Terror From The Deep.
26.Seria F.E.A.R.
25.Bad Company 2.
24.Star Wars: Rebellion.
23.Seria: Dark Forces i Jedi Knight.
22.X-Wing Alliance.
21.Seria: Max Payne.
20.Seria: Privater.
19.Fallout 3 i Las Vegas.
18.Star Wars: The Force Unleashed.
17.Potral.
16.Mafia.
15.Seria: Bioshock.
14.Seria: Might & Magic.
13.Dark Messiah Of Might & Magic.
12.Jade Empire.
11.Seria: Wing Commander.
10.Ufo:Enemy Unknown.
9.Half-Life+Blue Shift+Opposing Force.
8.Diablo 2.
7.Seria Heroes Of Might & Magic.
6.Neverwinter Nights.
5. Seria: Starcraft.
4. Dragon Age + Początek
3.Newerwinter Nights 2 + Maska Zdrajcy.
2. Half Life 2 + Epizody.
1. Seria Mass Effect.
To mój taki prywatny i pełni subiektywny ranking 50 gier które uwielbiam. Na niektórych miejscach
jest słowo "seria" dlatego że cała seria tych gier mi się "równo" podoba.
I zaznaczam że nie jestem redaktorem żadnej gazety i serwisu tak poczytnego jak "gram.pl"
:)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:24, Dared00 napisał:

> GIGANTYCZNY CYTAT obożejakiduży
Gry DEKADY, kolego... ;)

Dalej tak łatwo? :)

Wiesz to są moje prywatne gry "dekady";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym to nie jest 50 gier, tylko coś około 70 albo i więcej...nie ma czegoś takiego jak gra "mass effect seria" jest albo mass effect albo mass effect 2 - to są odzielne tytuły i trzeba je umieszczać w osobnych pozycjach - to samo dotyczy dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:34, Kreek napisał:

poza tym to nie jest 50 gier, tylko coś około 70 albo i więcej...nie ma czegoś takiego
jak gra "mass effect seria" jest albo mass effect albo mass effect 2 - to są odzielne
tytuły i trzeba je umieszczać w osobnych pozycjach - to samo dotyczy dodatków.

Wpisałem "seria" bo gry z danej serii są dla mnie równorzędne. tak jak powiedziałem to tylko mój prywatny ranking;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:40, HcMaverick napisał:

Wpisałem "seria" bo gry z danej serii są dla mnie równorzędne. tak jak powiedziałem to
tylko mój prywatny ranking;)


No wszystko fajnie, ale widzisz. Jakąkolwiek uwagę szybko ucinasz, a twój ranking kompletnie nie odpowiada standardom rankingu gramu, dyskwalifikacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:45, Pitej napisał:

> Wpisałem "seria" bo gry z danej serii są dla mnie równorzędne. tak jak powiedziałem
to
> tylko mój prywatny ranking;)

No wszystko fajnie, ale widzisz. Jakąkolwiek uwagę szybko ucinasz, a twój ranking kompletnie
nie odpowiada standardom rankingu gramu, dyskwalifikacja :)

W sumie to masz rację, każdy ma swój gust i go nie zmieni;)
Każdy z nas może sobie swoją "listę dekady" napisać i nigdy nie znajdzie się druga osoba która się z tobą w 100% zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:52, HcMaverick napisał:

W sumie to masz rację, każdy ma swój gust i go nie zmieni;)
Każdy z nas może sobie swoją "listę dekady" napisać i nigdy nie znajdzie się druga osoba
która się z tobą w 100% zgodzi.


"listę dekady" nazwałeś swoją listę wszech czasów + serie zamiast pojedynczych tytułów.
Dlatego ludzie mają zastrzeżenia i ciebie dyskwalifikują.
Tu nie chodzi o gusta, że któreś tam gry im nie odpowiadają.
===
P.S.: Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. no tak skrytykowalem redakcje za ranking ( w sumie jak gro osob tutaj) wiec nic tworczego nie odkryles. i nie, niezgodze sie z tym ze tylko moje zdanie jest najwazniejsze....jesli by tak bylo to okolo 50gier bylo by do wywalenia wg mojego rankingu. a ja tylko upominam sie o kilka standardowych hitow ktore powinny tu byc.

2. z ta logika to o co innego mi chodzilo.... ze jesli pracuja przy grach to raczej grali w wiekszosc tytułow a z rankingu wynika jak by w wiekszosc wlasnie nie grali.

3. jesli uwazasz ze ME 2 jest smieszne to pewnie ty jestes bardziej smieszny i dlatego ludzi sie patrza na ciebie dziwnie i sie smieja... aha i wiekszosc tych gier jest smieszna w rankingu... czytajac wszelkie reenzje jakosc nikt nie pisal ze gra jest smieszna (ME 2)

4. aha czyli mam rozumiec ze jak dam grze ocene 5 to po 5 latach stwierdze ze jest lepsza o powiedzmy 4 oceny w zwyz i umiescze ja na liscie.... nie wierze w takie cuda

5. RANKING robiony przez portale zajmujace sie grami powinien byc bardziej obiektywny.... a redakcja zdyskriminowala:) np. gry crpg w rankingu sa tylko 2... i to jeszcze dali wiedzmina (jak najbardziej zasłuzenie) ale pewnie dlatego ze wspolpracuja CDP i Polska gra....
a wystarczylo dac kilka hitow i ludzie by nie burzyli bo głownie rozchodzi sie o kilka gier: WOW, NWN, ME, GOTHIC, TES, STALKER, DRAGON AGE takie tytuly głownie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze mass effect 2 wcale nie jest nominowany do najlepszej gry, dziweku, inowacji, najlepszego scenariusza i projektu na Game Developer''s Choice Awards odpowiednika OSCAROW!!!

ale nie ty twierdzisz ze mass effect ma slaba fabule, dzwiek itd ale akurat w tych kategoriach jest nominowana.... czlowieku zastanow sie co piszesz!!! zarzucasz mi ze moje zdanie sie tylko liczy a sam to samo robbisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:52, HcMaverick napisał:

Każdy z nas może sobie swoją "listę dekady" napisać i nigdy nie znajdzie się druga osoba
która się z tobą w 100% zgodzi.

Każdy może napisać swoją subiektywną listę, ale jeśli ktoś z dekady robi coś około 20 lat, to jest to totalna bzdura. Dekada to nie jest termin podlegający jakimkolwiek gustom, lecz ściśle określony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2011 o 09:40, davis87 napisał:



nie wiem poraz który to piszę ad całego rankingu.....
ZANIM ZACZNIESZ SWOJE WYWODY PRZECZYTAJ OPIS I ZASADY JAKIE ZOSTAŁY ZASTOSOWANE W GŁOSOWANIU !!!!

ten ranking NIE MIAŁ być i nie jest obiektywny , nikt nie "układał" tytułów na miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 22:18, HcMaverick napisał:

> >


A o której dekadzie mówimy ? Powrzucałeś tu mase tytułów które nie ukazały się w pierwszej dekadzie 21 wieku ..... to taki "drobny" szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 10:03, davis87 napisał:

dodam jeszcze ze mass effect 2 wcale nie jest nominowany do najlepszej gry, dziweku,
inowacji, najlepszego scenariusza i projektu na Game Developer''s Choice Awards odpowiednika
OSCAROW!!!

ale nie ty twierdzisz ze mass effect ma slaba fabule, dzwiek itd ale akurat w tych kategoriach
jest nominowana.... czlowieku zastanow sie co piszesz!!! zarzucasz mi ze moje zdanie
sie tylko liczy a sam to samo robbisz


Bo
a: nie ma dobrej fabuły
b: nie jest innowacyjna w najmniejszym stopniu
c: projektu ? uhm nie wypowiem się
d: dzwięk....na siłę niech ta nominacja zostanie
e: o ile w wypadku MW przemawia rekordowa sprzedaż ( chociaż też się z tą nominacją nie zgadzam )
to w wypadku ME nie znajduje najmniejszego powodu do tej nominacji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 11:04, SimplyLucas napisał:

> > >

A o której dekadzie mówimy ? Powrzucałeś tu mase tytułów które nie ukazały się w pierwszej
dekadzie 21 wieku ..... to taki "drobny" szczegół

Szczerze powiem, że w ostatnim dziesięcioleciu nie było przynajmniej dla mnie tylu tytułów aby 50 a co dopiero 100 miejsc zapełnić, więc troszkę poszerzyłem mój ranking o lata 90,...zgadzam się to taka typowa moja "lista wszechczasów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.01.2011 o 09:13, Cygi napisał:

Dlatego ludzie mają zastrzeżenia i ciebie dyskwalifikują.
Tu nie chodzi o gusta, że któreś tam gry im nie odpowiadają.
===

Tylko że lista dekady serwisu "gram.pl" pokazuje tylko i wyłącznie gusta redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 11:35, HcMaverick napisał:

>
> Dlatego ludzie mają zastrzeżenia i ciebie dyskwalifikują.
> Tu nie chodzi o gusta, że któreś tam gry im nie odpowiadają.
> ===
Tylko że lista dekady serwisu "gram.pl" pokazuje tylko i wyłącznie gusta redaktorów.


I tak miało być , a nie inaczej , jest to dokładnie powiedziane w opisie ( ale najwidoczniej masie ludzi z Tobą na czele ) nie chce się czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować