Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2011 o 21:09, Pitej napisał:

> No tak po co głosować na ME skoro w rankingu jest kilka gier z seri FiFa, GTA czy
CoD
> ....śmiech na sali a nie ranking...

Mam propozycję.
Napisz tutaj, w kolejnym poście ranking 100 najlepszych gier ostatniej dekady, swój,
lepszy od tego który tak bardzo Ci przeszkadza.
Skomentujemy go sobie.

Wiesz gram już od czasów ZX Spectrum więc to nie potrwa minutę tylko musiał bym dokładnie przemyśleć...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę uparty jak krowa i powiem, że w kolejnym rankingu ominięto rFactora. O!
A tak poza tym to ranking całkiem OK. Wiadomo, że nie zgadzam się z niektórymi pozycjami, ale wyłowić te 100 gier spośród tylu ile wyszło już w ciągu 10 lat to jednak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 20:41, HcMaverick napisał:

> > > Jak widać nie wszyscy lubią gry BioWare...to dopiero zaskoczenie,co nie?

> > >
> > >
> > Nie każdy lubić musi, ale trzeba przyznać że to studio ma swoich fanów i robi
naprawdę
>
> > wielkie gry, a pominięcie w tym rankingu Mass Effect 2 to dla mnie i dla wielu

> na tym
> > forum największe rozczarowanie....
> Ranking od początku do konca był subiektywny.Redaktorzy nie musieli sie przejmować
"wielkością"
> danej gry a jedynie tym czy im sie podoba lub nie.Jeśli dobrze zrozumiałem.
Może i był subiektywny tylko pomyśl że na 111 gier pominęli grę która na całym, świecie
jest uznawana za jedną z najlepszych w historii branży, nawet gdyby zajęła 111 miejsce
to bym się nie czepiał, nawet w najbardziej oczekiwanych na 2011 nie napisali nic o Mass
Effect 3....czy to nie dziwne..??


Strasznie dziwne doprawdy dziwne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 21:35, kx22 napisał:

A ja będę uparty jak krowa i powiem, że w kolejnym rankingu ominięto rFactora. O!
A tak poza tym to ranking całkiem OK. Wiadomo, że nie zgadzam się z niektórymi pozycjami,
ale wyłowić te 100 gier spośród tylu ile wyszło już w ciągu 10 lat to jednak coś.


To akurat według mnie jest zrozumiale, rFactor ze względu na swoją przekur..ą trudność dla zwykłego zjadacza chleba jest grą niszową, i nawet jeśli ktokolwiek z redakcji na niego głosował to nie zmieścił się w setce. ( osobiscie też bym go gdzieś wepchnął )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, robienie rankingów tego typu jest nieco bezsensowne - powód? każdy ma inny gust i lubi co innego. Każdy ma inną ''hierarchię'' - po prostu nigdy się wszystkim nie dogodzi - stąd zresztą pełno komentarzy ''wykrzykujących'' "gdzie moi ulubieńcy?!"

W TOP10 znaleźli się i moi ulubieńcy [ Max Payne, Uncharted 2 ], a i z pewnością niektóre tytuły wytknęłabym palcem, ale jak wyżej wspomniałam - myślę, że to kwestia czysto indywidualna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista powinna byc imho zrobiona raz jeszcze jak wyszły wam takie crapowe wyniki :D
Z wowem to jest tak jak z disco polo - każdy słuchał (grał), każdy się przy nim bawi (zarywa noce), ale nikt sie nie przyzna zeby przypadkiem nie wyszedł na bezguście (nerda/nolifa) :>
A z W3 to jest tak, że nie wpisuje się gry, której użytkowanie jest tak powszednie jak pisanie dokumentów w wordzie. Znam mnóstwo ludzi którzy nie wiedzą jakie rasy są do wyboru w w3 a w Dote grają xD. Spowszedniał nam warcrafcik.
Ogólnie lista o kant tyłka rozbić i jak pisaliście, że byli zwolennicy poprzestawiania to trzeba było ich posłuchać, bo to wstyd opublikować. Teraz jeszcze nie daj, dystrybutor napisze sobie na opakowaniu bioshocka "Gra dekady w/g Gram.pl" - ale siara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. no ok pomylilem sie bo akurat robilem ankiete i tak mi sie napisalo, myslalem ze skasowalem a tu zostalo. Wiadomo ze chodzilo o ranking (no ale sie czepiasz zeby tylko odp)

2. jesli wg ciebie ME nie ma dobrej fabuły, klimatu a nawet audio to cos z toba ie tak...

3. "Ja też nie, zwyczajnie nie mam na to czasu. A jeśli pracowałbym jako recenzent to tym bardziej nie spędzałbym całego wolnego czasu na dodatkowe granie." - tutaj pokazales brak logiki

jesli redakcja nie grala w wiekszosc tych gier to na jakiej podstawie robia taki ranking?!?! skad moga wiedziec ze gra z 50 miejsca jest lepsza od gry na 60 miejscu czy 55? jesli w wiekszosc gier nie grali to nie powinni sie brac za robienie tego rankigu! a sa portalem glownie o grach wiec recenzuja gry .... i pomijam fakt ze do rankingu daja gorzej oceniane gry a te co maja ocene powyzej 9 nie sa uwzglednane (wiec tu tez sa sprzecze rzeczy)

4. i dalej tez napisales ze do rankingu wystarcza gry o ocenie nie mnijeszej niz 9/10.... fallout: new vegas miał 9 (a podsumowanie takie :Drogi Obsidianie! Pięknie dziękuję i chcę więcej") a dla przykladu mafia 2 8,5 z podsumowanie "ech dlaczego tylko i wyłącznie jedna kampania" i oglonie bardziej rozczarowanie niz zachwyt....

5. w tym 6 punkcie nie jasno sie wyrazilem ==> jesli ocenimy gry nie patrzac na koszty. Kilka gier ma dobra grywalnosc , ale slaba ogolnie konstrukcje gry (tzn. grafika, prosty dzwiek czy słabo rozbudowany swiat czy mozliwosci) ale ze zrobil ja jeden gosc to ma wysokie oceny czesto za wyzone.... np. limbo vs. ME 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

1. no ok pomylilem sie bo akurat robilem ankiete i tak mi sie napisalo, myslalem ze skasowalem
a tu zostalo. Wiadomo ze chodzilo o ranking (no ale sie czepiasz zeby tylko odp)

2. jesli wg ciebie ME nie ma dobrej fabuły, klimatu a nawet audio to cos z toba ie tak...

3. "Ja też nie, zwyczajnie nie mam na to czasu. A jeśli pracowałbym jako recenzent to
tym bardziej nie spędzałbym całego wolnego czasu na dodatkowe granie." - tutaj pokazales
brak logiki

jesli redakcja nie grala w wiekszosc tych gier to na jakiej podstawie robia taki ranking?!?!
skad moga wiedziec ze gra z 50 miejsca jest lepsza od gry na 60 miejscu czy 55? jesli
w wiekszosc gier nie grali to nie powinni sie brac za robienie tego rankigu! a sa portalem
glownie o grach wiec recenzuja gry .... i pomijam fakt ze do rankingu daja gorzej oceniane
gry a te co maja ocene powyzej 9 nie sa uwzglednane (wiec tu tez sa sprzecze rzeczy)

4. i dalej tez napisales ze do rankingu wystarcza gry o ocenie nie mnijeszej niz 9/10....
fallout: new vegas miał 9 (a podsumowanie takie :Drogi Obsidianie! Pięknie dziękuję i
chcę więcej") a dla przykladu mafia 2 8,5 z podsumowanie "ech dlaczego tylko i wyłącznie
jedna kampania" i oglonie bardziej rozczarowanie niz zachwyt....

5. w tym 6 punkcie nie jasno sie wyrazilem ==> jesli ocenimy gry nie patrzac na koszty.
Kilka gier ma dobra grywalnosc , ale slaba ogolnie konstrukcje gry (tzn. grafika, prosty
dzwiek czy słabo rozbudowany swiat czy mozliwosci) ale ze zrobil ja jeden gosc to ma
wysokie oceny czesto za wyzone.... np. limbo vs. ME 2


Podsumuje to tak....nie wiem poraz ktory.

POCZYTAJ ZASADY GŁOSOWANIA ZANIM ZABIERZESZ SIĘ ZA KOMENTOWANIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

2. jesli wg ciebie ME nie ma dobrej fabuły, klimatu a nawet audio to cos z toba ie tak...


ME nie ma dobrej fabuły. Jedzie na schematach fabularnych wypracowanych przez BioWare, a główny wątek jest nieco absurdalny, do tego brakuje mu tajemnic, zwrotów akcji i czegoś, co by przyciągało. A dwójka jest jeszcze głupsza, tamtejszy wątek jest strasznie nudny i beznadziejny. O wiele lepiej wypadły misje poboczne, gdzie czasami mieliśmy do czynienia z całkiem niezłymi historiami (pomijając debilny wątek z

Spoiler

ojcem Jacoba

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 12:00, Demagol napisał:

> 2. jesli wg ciebie ME nie ma dobrej fabuły, klimatu a nawet audio to cos z toba
ie tak...

ME nie ma dobrej fabuły. Jedzie na schematach fabularnych wypracowanych przez BioWare,
a główny wątek jest nieco absurdalny, do tego brakuje mu tajemnic, zwrotów akcji i czegoś,
co by przyciągało. A dwójka jest jeszcze głupsza, tamtejszy wątek jest strasznie nudny
i beznadziejny. O wiele lepiej wypadły misje poboczne, gdzie czasami mieliśmy do czynienia
z całkiem niezłymi historiami (pomijając debilny wątek z

Spoiler

ojcem Jacoba

).

Jeśli ME nie ma dobrej fabuły to co ją dziś ma???? Masz jakiś przykład bo ja w gatunku gier s-f lepszej gry od serii ME nie widzę na chwilę obecną....no chyba że stare dobre Knights of the Old Republic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 12:46, HcMaverick napisał:

Jeśli ME nie ma dobrej fabuły to co ją dziś ma???? Masz jakiś przykład bo ja w gatunku
gier s-f lepszej gry od serii ME nie widzę na chwilę obecną....no chyba że stare dobre
Knights of the Old Republic:)

Czyli z braku czegoś lepszego mamy się cieszyć i zadowalać ochłapami :P? Obawiam się, że nie tak to działa. A Bioware niestety od kilku już lat nie był w stanie wymyśleć naprawdę porządnej wciągającej fabuły. Owszem ich gry mają grywalność, są na pewno tymi z wyższej półki, ale czasy świetności pod względem fabularnym mają już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem zasady "na bezrybiu i rak ryba". Poza tym mało gram w nowe gry, więc przykładów ci nie podam, ale pewnie jRPG-ów by się parę znalazło... ME to po prostu wysokobudżetowa papka. Ja bym tam jednak chciał się dowiedzieć, dlaczego niby mam fabułę ME uważać za dobrą ;). A KotOR też jeździ po schematach fabularnych - kopia motywów z Oryginalnej Trylogii + kolejna wojna + obowiązkowo jakiś zwrot akcji a la przyznanie się Vadera do ojcostwa, chociaż zaprezentowana historia była duuuużo lepsza niż ta w ME i całkiem sensowna. Star Wars zresztą nie są wbrew pozorom sci-fi, swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mass effect ma dobrą fabułę jesli chodzi o gry ksmiczne ogolnie na innych portalach fabula jest chwalona....

a jesli jestes taki madry to czemu nie ma gier obsidianu? firmy uwazana za jedna z najlepiej tworzacych fabuly? i jedna ktora robi lepsze kontynujacje od orgynialu!? podam przyklad Fallout: new vegas albo NWN 2!! i czeste opinie poszczegolnych gier takich jak: F:NV "fabuła jest bliska absolutu" czy NWN 2 "jedna z lepszych fabuł w histori"i......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

1. no ok pomylilem sie bo akurat robilem ankiete i tak mi sie napisalo, myslalem ze skasowalem
a tu zostalo. Wiadomo ze chodzilo o ranking (no ale sie czepiasz zeby tylko odp)

Na ''ankietę'' nawet nie spojrzałem. Raczej wcześniejszy człon: wg osób robiących. Skrytykowałeś właśnie ekipę za to, że miała czelność myśleć inaczej niż Ty. No ale cóż, widać tylko Twoje zdanie jest odpowiednie.

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

2. jesli wg ciebie ME nie ma dobrej fabuły, klimatu a nawet audio to cos z toba ie tak...

O tym, że ze mną jest nie tak zdaję sobie sprawę, ludzie dość często na mnie dziwnie patrzą. Ale nie wiem jaki to ma związek z tym, że ME(2, bo w to grałem) nie ma dobrej fabuły.

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

3. "Ja też nie, zwyczajnie nie mam na to czasu. A jeśli pracowałbym jako recenzent to
tym bardziej nie spędzałbym całego wolnego czasu na dodatkowe granie." - tutaj pokazales
brak logiki

Brak logiki? W tym, że jakbym pracował przy grach to nie spędzałbym przy nich wolnego czasu? :>

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

jesli redakcja nie grala w wiekszosc tych gier to na jakiej podstawie robia taki ranking?!?!

Na takiej, że oceniają te, w które grali pewnie? Uważam, że w takie śmieszne ME2 ktoś grał (bo i recka była). A że nie pojawiło się na liście?

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

a sa portalem glownie o grach wiec recenzuja gry .... i pomijam fakt ze do rankingu daja gorzej oceniane
gry a te co maja ocene powyzej 9 nie sa uwzglednane (wiec tu tez sa sprzecze rzeczy)

Recenzja a spojrzenie na grę po x czasu to mała różnica. Poza tym kiedyś nie rozsypywano tak najwyższych ocen na lewo i prawo o ile dobrze pamiętam.

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

4. i dalej tez napisales ze do rankingu wystarcza gry o ocenie nie mnijeszej niz 9/10....

<turlu turlu>
Poczytaj troszku uważniej, ok?

Dnia 12.01.2011 o 10:28, davis87 napisał:

np. limbo vs. ME 2

Tak, ale jest różnica między recenzją i ocenianiem gry, a takim rankingiem. Przynajmniej wg mnie. Zresztą nvm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Obsidian, mimo że tworzy doskonałe (IMO) fabuły i b. dobre gry, popełnia dużo błędów technicznych. I za to nie powinny dostawać zbyt wielu nagród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, prześwietny Alpha Protocol Obsydiańców miał fabułę przepięknie rozrysowaną, ale na zachodzie przypięto mu łatkę przestarzałej grafiki i żałosnej technologii.

AP2 nie powstanie.

Zgadnijcie, komu zawdzięczamy taki regres? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 16:05, Ostrowiak napisał:

No nie gadaj, prześwietny Alpha Protocol Obsydiańców miał fabułę przepięknie rozrysowaną,
ale na zachodzie przypięto mu łatkę przestarzałej grafiki i żałosnej technologii.

AP2 nie powstanie.

Zgadnijcie, komu zawdzięczamy taki regres? :>


Zgadzam się z całą stanowczosią, pomijając fakt że AP było cholernie miłą odmianą po wszystkich elfo-krasnoludzkich RPG-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:14, Vernio napisał:

CoD4 aż tak wysoko?
...

Biorąc pod uwagę że zerwało z kanonem strzelanin osadzonych w 2 wojnie światowej, a za przykładem poszły inne studia ( w 2004 roku producentom gier nagle przypomniało się że mają gotowe scenariusze do strzelanin w oparciu o czasy współczesne, i region Bliskiego Wschodu) oraz wprowadziło tworzenie własnych klas do trybu wieloosobowego, a do tego iście filmową kampanię z dobrym scenariuszem ... raczej nikogo nie powinno to dziwić.

Moim zdaniem to raczej wiedźmin powinien zostać usunięty z pierwszej 10. Ta gra raczej specjalnie przełomowa nie była. Ot, dostało się jej z racji "patriotyzmu" i co najwyżej moralnych wyborów mających konsekwencję w późniejszej rozgrywce (bo to faktycznie jest rzadkością w cRPG, nawet w tych nowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do końca miałem nadzieję, że Gothic będzie w tej nieszczęsnej setce. Ale nie ma co płakać, przecież to nie miał być obiektywny ranking, tylko zdanie grupy ludzi. A Bioshock fajny był, ale na pierwsze miejsce nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować