Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

po prostu żenada i żal naprawę nie wiem jak nazwać taką listę "gier dekady"
Wy w ogóle gracie w gry ???
Jedyny trafny jest Batman i Wiedźmin bo to naprawdę świetne gry.
Ale naprawdę gdzie są Mass Effecty ???? Powinny być przynajmniej w tej setce...
I naprawdę brakuje tu wielu tytułów z wyższej półki, proszę was o nie robienie więcej tak beznadziejnej listy
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 16:50, ixi24 napisał:

proszę was o nie robienie więcej tak beznadziejnej listy


Prosze o robienie wiecej takich list. Bioshock zasluzenie na szczycie. Reszta tez w deseczke. Widze, ze gramowy gust pokrywa sie z moim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 16:01, Kadaj napisał:

Dragon Age uświadomił mi, że miejsce gier z gameplayem w stylu BG jest w historii. Dwójki
z takim systemem walki bym już nie przełknął. ^^

Jak jest zrobiona dobrze, to nie jest źle ;)
Mi osobiście brakuje aktywnej pauzy we współczesnych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 15:40, Ichibanboshi-kun napisał:

> ME2 to wybitny (...) nie znasz się pan.

Ale gorszy niż spadkobierca BG - Dragon Age.


Przestańcie już z tym "Dragon Age to duchowy spadkobierca Baldur''s Gate". Te gry jedyne co mają ze sobą wspólnego to to, że są RPG''ami, setting to heroic fantasy i akcja jest widziana z perspektywy rzutu izometrycznego (tyle, że w DA:O ta kamera działa bardzo nieudolnie). Równie dobrze Drakensang można by nazwać "duchowym spadkobiercą BG".

Tak ogólnie to DA:O to okrutny dungeon crawler, z raptem dwiema ciekawszymi postaciami (Morigan i Alister), spierdzieloną mechaniką walki i czarów, a bestiariusz w tym tytule to kompletna bida z nędzą. Nie wspominam już nawet o wątku głównym i jakże bardzo wyrazistym antagoniście: nawet nie pamiętam jak on się nazywa :/ A no tak, jeszcze był jakiś wielki smok - po prostu wypas...

Proszę Was wszystkich: nie porównywajcie BG do tego chłamu, za który zapłaciłem 140zł i bardzo żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 17:27, Killinginno napisał:

> Ale naprawdę gdzie są Mass Effecty ???? Powinny być przynajmniej w tej setce...

Jak nie ma jak są?


Nie prowokuj go bo jeszcze gotów uwierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu prawdziwa lista. :) Bioshock oczywiście zasługuje na grę dekady, jeżeli ktoś tego jeszcze nie wie, niech zagra i się o tym w końcu przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:03, Tomicha napisał:

W końcu prawdziwa lista. :) Bioshock oczywiście zasługuje na grę dekady, jeżeli ktoś
tego jeszcze nie wie, niech zagra i się o tym w końcu przekona.


N/C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 17:27, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak jest zrobiona dobrze, to nie jest źle ;)

Może, ale ja się bardzo zmęczyłem. ^^

Dnia 11.01.2011 o 17:27, Ichibanboshi-kun napisał:

Mi osobiście brakuje aktywnej pauzy we współczesnych grach.

Są gry w których aktywna pauza jest bardzo fajna, w innych zaś zupełnie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:28, Kadaj napisał:

Może, ale ja się bardzo zmęczyłem. ^^

Oczywiście do porządnie zrobionych nie zaliczyłem DA ;)więc wierzę.

Dnia 11.01.2011 o 18:28, Kadaj napisał:

Są gry w których aktywna pauza jest bardzo fajna, w innych zaś zupełnie nie pasuje.

Oczywiście, najchętniej widzę ją w RPG - dlatego lubię taktyczne, tury to rzecz stworzona dla mnie ;) - oraz chciałbym w strategiach XD pewnie, można grać w turowe, ale fajnie byłoby mieć grę taką jak Total War i móc w trakcie sobie zatrzymać, spokojnie wybrać jednostki i cele im wyznaczyć. Choć wtedy przestałyby być to RTSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 18:52, Ichibanboshi-kun napisał:

Oczywiście, najchętniej widzę ją w RPG - dlatego lubię taktyczne, tury to rzecz stworzona
dla mnie ;)

Mi się za to bardzo podoba system turowy w starych jRPG epoki PSX/PS2 (nie mam żadnej current-genowej konsoli, więc nie wiem jak to teraz wygląda). Bo mimo turowości jest płynny, dynamiczny i efektowny.

Dnia 11.01.2011 o 18:52, Ichibanboshi-kun napisał:

byłoby mieć grę taką jak Total War i móc w trakcie sobie zatrzymać, spokojnie wybrać
jednostki i cele im wyznaczyć. Choć wtedy przestałyby być to RTSy.

W sumie Total War RTSem nie jest, bo przecież w sporej części gry masz tury, zwłaszcza na początku, gdy tylko się rozwijasz i niewiele walczysz. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:00, Kadaj napisał:

Mi się za to bardzo podoba system turowy w starych jRPG epoki PSX/PS2 (nie mam żadnej
current-genowej konsoli, więc nie wiem jak to teraz wygląda). Bo mimo turowości jest
płynny, dynamiczny i efektowny.

O tak, zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych systemów. Ważne jednak żeby i on szedł z duchem czasu, co na szczęście w kilku przypadkach ma miejsce(ludzie mogą narzekać na nowe Finale, ale jak dla mnie jest to słuszna droga. Mechanika gier nie może ulegać skostnieniu. Dragon Quest również idzie w dobrą stronę, a nawet jeszcze lepszą! Gdy w DQ IX ujrzałem nie tyle co bardzo udany system walki to... W tej grze nie ma random battles! Rzecz banalna, oczywista a ile daje radośći :) ).

Dnia 11.01.2011 o 19:00, Kadaj napisał:

W sumie Total War RTSem nie jest, bo przecież w sporej części gry masz tury, zwłaszcza
na początku, gdy tylko się rozwijasz i niewiele walczysz. ^^

Hmmm... Przyznam, podałem ten tytuł, bo na YT walki wyglądają przepięknie. Do serii już długi czas się przymierzam i swoją drogą, czy w tej topce była w ogóle jakaś część z serii? Niestety nie pamiętam.
Jeśli nie, to bardzo dziwi mnie jej brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta lista jest z dupska wzięta. Brak Gothica, Morrowinda, Baldura dwójki (choć tutaj nie mam pewności, czy ukazał się już w XXIw.) A na wysokich pozycjach takie dziadostwo, jak Bioshock (poważnie, nigdy nie zrozumiem fenomenu tej nudnej strzelanki), czy takie średniaki jak GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Hmmm... Przyznam, podałem ten tytuł, bo na YT walki wyglądają przepięknie. Do serii już
długi czas się przymierzam i swoją drogą, czy w tej topce była w ogóle jakaś część z
serii? Niestety nie pamiętam.
Jeśli nie, to bardzo dziwi mnie jej brak.

Niestety nie było. Medieval Total War II i do tego jeśli ktoś jest fanem Tolkiena Third Age mod imasz zajęcie na dłuuuuuuuuuuuuuugi czas. Szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować