Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hollywood zakochane w Nintendo 3DS

18 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2011 o 17:00, Kafar napisał:

Oni chyba nie wiedzą co to jest 3D skoro tak się tym podniecają. 3DS to pic na wodę.


Co rozumiesz przez 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 17:15, spartan21 napisał:

> Oni chyba nie wiedzą co to jest 3D skoro tak się tym podniecają. 3DS to pic na wodę.

Uwielbiam jak ludzie krytykują rzecz której na oczy nie widzieli :D


Sorki za tamten błąd :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale posłużę się opisami bo mi się po prostu nie chce pisać. Info z telewizory3d.info

Technologia 3D z wykorzystaniem okularów:
Jest to połączenie dwóch obrazów na jednym zdjęciu lub filmie, gdzie jeden obraz jest koloru czerwonego, a drugi niebieskiego (ew. zielonego). Po założeniu okularów ze specjalnymi filtrami, do każdego oka dociera inny obraz dzięki czemu uzyskuje się złudzenie trójwymiarowości.

I masz technologię wykorzystaną bez:
Przyszłość technologii 3D. Specjalne filtry nazwane “Parallax barrier” umożliwiają wyświetlanie dwóch obrazów na ekranie w taki sposób, że każde oko w zależności od kąta pod jakim skierowane jest na ekran. będzie widziało inne piksele. W tej technologii nie potrzebne już są specjalne okulary, które dla wielu osób nie są zbyt wygodne.


Ode mnie:
Natomiast to nie jest taki sam efekt jak z wykorzystaniem okularów. Na dodatek aby wykorzystać to np. w konsoli gracz musi siedzieć w jednej pozycji i po drugie określonej pozycji. Więc sorki jest trochę podchodzi to pod te obrazki na które się patrzysz i po chwili masz złudzenie 3d. Oczywiście trochę może zły przykład ale z tego przykładu prawdziwe jest to, zwróć uwagę na takim obrazku jak musisz mieć głowę aby mieć efekt i sprawdź czy taki sam efekt jest gdy patrzysz z boku. Do tego ile możesz wytrzymać patrzyć na taki obrazek?. Dlatego ta technologia polegająca na wykorzystaniu całkowicie ludzkiego oka i mózgu by go oszukać jest do kitu. Mózg aż tak głupi nie jest i oczy też więc dadzą się we znaki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 17:15, spartan21 napisał:

> Oni chyba nie wiedzą co to jest 3D skoro tak się tym podniecają. 3DS to pic na wodę.


Nie masz pojęcia co widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3D to najmniej interesująca mnie opcja w 3DSie. ;d Mogłoby jej nie być a jak już będę miał konsolę to pewnie cały czas będę miał ten efekt wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 17:40, Krzycho napisał:

3D to najmniej interesująca mnie opcja w 3DSie. ;d Mogłoby jej nie być a jak już będę
miał konsolę to pewnie cały czas będę miał ten efekt wyłączony.


O to żeś mnie zaskoczył :D... pewnie połowa kwoty za którą przyjdzie nam zapłacić to będzie za 3D. To już nie lepiej normalnego DS kupić? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3D to dodanie "głębi" do obrazu a technologii w jakiej to się robi jest z 4 minimum - w tym jedną opisałeś(2 kolory obrazu) Okulary do każdej z tych technologii też są inne i wystarczy 5min z TV Sony/Samsung aby dostrzec różnice o Panasonicu nie wspomnę.

Wyświetlanie grafiki 3d BEZ okularów wymaga jeszcze innego podejścia. Pamiętaj,że 3D nie musi WYŁAZIĆ do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 18:21, crash807 napisał:

O to żeś mnie zaskoczył :D... pewnie połowa kwoty za którą przyjdzie nam zapłacić to
będzie za 3D. To już nie lepiej normalnego DS kupić? ;p

Normalnego mam. ;)
Sęk w tym że przecież gry z 3DSa nie zadziałają na zwykłym a w nie też chcę zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele technologii...

Anaglifowa, migawkowa, polaryzacyjna, dwa obrazy pod różnym kontem (aka 3ds), system podświetlania odpowiedniego matrycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie :P to 3D znaczy three dimensions :D czyli trzy wymiary. Czyli tak naprawdę skoro wszystkie ekrany są płaskie ( dwa wymiary ) to całe to "3D" można o kant rozbić. I tyle w temacie.

Pewnie zaraz jakiś fan 3D zacznie mi tłumaczyć ale fakt to fakt. Ekran ma wymiary dwa i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 19:37, Lailonn napisał:

3D to dodanie "głębi" do obrazu a technologii w jakiej to się robi jest z 4 minimum -
w tym jedną opisałeś(2 kolory obrazu) Okulary do każdej z tych technologii też są inne
i wystarczy 5min z TV Sony/Samsung aby dostrzec różnice o Panasonicu nie wspomnę.

Wyświetlanie grafiki 3d BEZ okularów wymaga jeszcze innego podejścia. Pamiętaj,że 3D
nie musi WYŁAZIĆ do ciebie.


Zgadzam się, natomiast ja tylko mówię że po 1 to co daje nintendo to żadna rewolucja, po drugie nie jest to takie dobre jak reklamują. (może kiedyś będzie tego nie wiem ale miałem kontakt z takimi wyświetlaczami i powtarzam rewelacji nie ma, tylko można się rozczarować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 00:07, cHICEK napisał:

Tak w sumie :P to 3D znaczy three dimensions :D czyli trzy wymiary. Czyli tak naprawdę
skoro wszystkie ekrany są płaskie ( dwa wymiary ) to całe to "3D" można o kant rozbić.
I tyle w temacie.

Pewnie zaraz jakiś fan 3D zacznie mi tłumaczyć ale fakt to fakt. Ekran ma wymiary dwa
i basta.


Ot to właśnie mi chodzi ;). Tak na chłopski rozum ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to rewolucja, bo nie ma żadnej konsoli w tej technologii na rynku. Monitorów czy telewizorów też w sumie nie ma - poza prototypami. A czy jest tak dobre jak reklamują to wiedzieć NIE możesz, bo jeszcze nie było premiery...Ci, co widzieli na targach etc. chwalą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować