Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PSV - PlayStation Vita - temat ogólny o następcy PSP [M]

251 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2012 o 18:23, wojcio102 napisał:

Co polecacie na następny zakup, po tym jak nagram się WipEoutem i Raymanem? :)

Unit 13, Lumines - obie gry zjadają sporo mojego czasu.

Unikaj Uncharteda, bo tą grę kupią wszyscy i za kilka miesięcy będzie do wyrwania za grosze na aukcjach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zdaje sobie sprawę, że być może było już takie pytanie, ale chciałbym bardziej szczegółowo i od kogoś kto testował.

Czy ktoś, kto posiada Vitę i przynajmniej troszkę jest obyty w konsolach mógłby mi powiedzieć co lepiej kupic? Miałem kiedyś PSP, potem się zepsuło i nie naprawiałem, bo nie miałem za bardzo kiedy (jakoś zapominałem).
PSV czy 3DS? Co mnie interesuje? Możliwości zabawy i grafika GŁÓWNIE. Ale inne aspekty również. Co prawda wiem, że na PSV jest MJ Experience a to bardzo fajna gra, na 3DS CHYBA nie ma.
Ale gdyby ktoś był w stanie napisać dobre porównanie byłbym wdzięczny bardzo.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 21:24, Shadow1994 napisał:

PSV czy 3DS? Co mnie interesuje? Możliwości zabawy i grafika GŁÓWNIE. Ale inne aspekty
również.

Jeśli zależy Ci na grafice bierz PSV, 3DS to jednak o polkę niżej stoi. Nie jest źle, ale do poziomu konsolki sony troszkę brakuje.

Dnia 17.03.2012 o 21:24, Shadow1994 napisał:

Co prawda wiem, że na PSV jest MJ Experience a to bardzo fajna gra, na 3DS CHYBA
nie ma.

Ta gra co mi wiadomo to wyszła na wszystkie możliwe platformy, pomijając fakt rzeczywistej "fajności" tejże gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 21:24, Shadow1994 napisał:

Witam wszystkich. Zdaje sobie sprawę, że być może było już takie pytanie, ale chciałbym
bardziej szczegółowo i od kogoś kto testował.

Czy ktoś, kto posiada Vitę i przynajmniej troszkę jest obyty w konsolach mógłby mi powiedzieć
co lepiej kupic? Miałem kiedyś PSP, potem się zepsuło i nie naprawiałem, bo nie miałem
za bardzo kiedy (jakoś zapominałem).
PSV czy 3DS? Co mnie interesuje? Możliwości zabawy i grafika GŁÓWNIE. Ale inne aspekty
również. Co prawda wiem, że na PSV jest MJ Experience a to bardzo fajna gra, na 3DS CHYBA
nie ma.
Ale gdyby ktoś był w stanie napisać dobre porównanie byłbym wdzięczny bardzo.
Pozdrawiam

Zdecydowanie PSV. W mojej ocenie to nie tylko lepsza konsola, ale rozsądniejszy zakup w długofalowej perspektywie - niektóre gry na PSV są lokalizowane, poza tym można je też taniej kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyc powaznie zainteresowany kupnem vity na tej aukcji :
http://allegro.pl/ps-vita-idealna-karta-4gb-gra-fifa-etui-madcatz-i2351015052.html

tylko pytań parę. jest to konsola z francji, mam nadzieje, ze vita nie ma zadnych blokad regionalnych? dodatkowo jak wygląda sprawa z ewentualna gwarancja, gdy nie posiadam paragonu?

edit; zapomnialem, z tego co slyszalem to gta vcs jest tylko na uk psn store, czy to oznacza, ze nie ma innej mozliwosci nabycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 12:32, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Zdecydowanie PSV. W mojej ocenie to nie tylko lepsza konsola, ale rozsądniejszy zakup
w długofalowej perspektywie - niektóre gry na PSV są lokalizowane, poza tym można je
też taniej kupić :)


Krzyśku,a nie zastanawiałeś się nad tym,że cena to nie wszystko,ale też ilość i jakość? Teraz,Vita nie ma praktycznie żadnych interesujących gier,które NIE byłyby na żadnej innej platformie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Gravity Daze,i nic wiecej. Ja osobiście bym wybrał albo 3DSa albo leciwe PSP,bo nadal jest świetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 17:57, bobobo napisał:

> Zdecydowanie PSV. W mojej ocenie to nie tylko lepsza konsola, ale rozsądniejszy
zakup
> w długofalowej perspektywie - niektóre gry na PSV są lokalizowane, poza tym można
je
> też taniej kupić :)

Krzyśku,a nie zastanawiałeś się nad tym,że cena to nie wszystko,ale też ilość i jakość?
Teraz,Vita nie ma praktycznie żadnych interesujących gier,które NIE byłyby na żadnej
innej platformie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Gravity Daze,i nic wiecej. Ja osobiście
bym wybrał albo 3DSa albo leciwe PSP,bo nadal jest świetne

A Uncharted, WipEout, Unit 13? To normalne, że gier teraz jest mało, w końcu to najmłodsza konsola, ale Sony ciągle zapowiada nowe. Myślę, że do końca roku biblioteka tytułów rozbuduje się na tyle, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Produkty Nintendo trudno zarekomendować mi natomiast komukolwiek, biorąc pod uwagę jak słabo ta firma stoi w Polsce i jak czasem trzeba się natrudzić, by w ogóle kupić upragnioną grę na Wii albo DS-a. W dobre Internetu ten problem jest stosunkowo niewielki, ale i tak naklikać się czasem trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam kilka pytań co do tej konsoli.
1) Jak wygląda gra w gry z PS3? Czy wszystkie gry są dostępne do zdalnej gry? Jak wygląda sterowanie, jako że PSV nie ma jednej pary triggerów?
2) Czy karta pamięci to niezbędny element, czy może da się bez niej obejść?
3) Czy konsola ta jest bardzo awaryjna? Można kupować używaną?
4) Gry zapisują się w chmurze, czy w innym miejscu?
5) Jakie gry (oprócz Uncharted i nadchodzącego Assassin''s Creed III: Liberation) są godne rozważenia?
6) Czym się różnią poszczególne wersje konsoli?
7) Ile średnio trzyma bateria i ile zajmuje jej naładowanie?
8) Ile jest ona według was warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Z tego co wiem to jedynymi grami pozwalającymi na CrossPlay to Little Big Planet i WipeOut
2) Karta pamięci jest niezbędna do większości gier nawet jeśli kupujesz je w pudełkach
3) Ja mam swoją od dnia premiery ale jestem osobą która szanuje sprzęt - ani razu się nie zawiesiła
4) Gry zapisują się na karcie pamięci. Niedługo (chyba Listopad) ma wyjść PS+ dla Vity (gdy zdecydujesz się na abonament PS+ to wtedy otrzymasz 1GB miejsca w chmurze na zapisy)
5) LBP, WipeOut, Rayman: Origins, FIFA Football, Unit13, Mortal Kombat, Gravity Rush, Need for Speed: Most Wanted itd.
6) Jeśli zakupisz konsolę w Rumunii a grę w Japonii to zadziała bo nie ma blokad regionalnych
7) Bateria podczas maksymalnego obciążenia trzyma 4-5 godzin
8) Tyle na ile wycenił producent, wg mnie jest to cena rozsądna. Osobną sprawą są ceny gier - zbyt drogie jak dla mnie choć udało mi się kupić LBP nówkę za 136 zł z wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

1) Z tego co wiem to jedynymi grami pozwalającymi na CrossPlay to Little Big Planet i
WipeOut

Czyli ma się tak tylko z tytułami, których mniejsze wersje są jako takie dostępne na PSV?

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

2) Karta pamięci jest niezbędna do większości gier nawet jeśli kupujesz je w pudełkach

Na czym polega ich niezbędność?

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

3) Ja mam swoją od dnia premiery ale jestem osobą która szanuje sprzęt - ani razu się
nie zawiesiła

O, dobrze wiedzieć.

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

4) Gry zapisują się na karcie pamięci. Niedługo (chyba Listopad) ma wyjść PS+ dla Vity
(gdy zdecydujesz się na abonament PS+ to wtedy otrzymasz 1GB miejsca w chmurze na zapisy)

Mhm. Dowolna karta pamięci zgodna z wejściem zadziała?

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

5) LBP, WipeOut, Rayman: Origins, FIFA Football, Unit13, Mortal Kombat, Gravity Rush,
Need for Speed: Most Wanted itd.

Rayman, MK, NFS brzmią dobrze :)

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

6) Jeśli zakupisz konsolę w Rumunii a grę w Japonii to zadziała bo nie ma blokad regionalnych

Chodzi mi o te 2 dostępne u nas, jedna jest chyba 3G, a druga Wi-Fi.

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

7) Bateria podczas maksymalnego obciążenia trzyma 4-5 godzin

Nawet niezły wynik.

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

8) Tyle na ile wycenił producent, wg mnie jest to cena rozsądna.

Czyli według Ciebie za 750-850 można brać, czy lepiej poczekać na przecenę?

Dnia 20.10.2012 o 14:51, mw89info napisał:

choć udało mi się kupić LBP nówkę za 136 zł z wysyłką.

Jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Na tą chwilę - tak
2) Gra zakupiona w pudełku wrzuca na kartę pamięci ok 30-50 MB danych potrzebnych do uruchomienia gry. Dodatkowo musisz mieć miejsce na zapisy. Vita nie ma pamięci dla użytkownika.
4) Tylko specjalna karta pamięci dla PSV od Sony. Inne nie zadziałają. Ja mam 4GB (69 PLN) i mi wystarcza. Są jeszcze 8. 16, 32 GB.
5) Rayman, LBP, Uncharted są genialne. Need for Speed, Assassin zapowiadają się super - konsola zaczyna się rozkręcać po nieco ślimaczym starcie.
6) Aaa :) Ja mam WiFi. Jeśli potrzebuję 3G to udostępniam sobie dane pakietowe z mojego Smartfona. Wg mnie wersja 3G jest nic nie warta bo w gry sieciowe nie pograsz ze względu na ping itd. Nie warto tracić kasy na droższą wersję.
8) Warto kupić bo gier jest co raz więcej a Sony nie kwapi się do przeceny jak to miało miejsce z Nintendo i jego 3DS
9) Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

2) Gra zakupiona w pudełku wrzuca na kartę pamięci ok 30-50 MB danych potrzebnych do
uruchomienia gry. Dodatkowo musisz mieć miejsce na zapisy. Vita nie ma pamięci dla użytkownika.

A czy w Vicie jest coś a la uśpienie w PSP, które pozwalało na grę bez obecności karty pamięci?

Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

4) Tylko specjalna karta pamięci dla PSV od Sony. Inne nie zadziałają. Ja mam 4GB (69
PLN) i mi wystarcza. Są jeszcze 8. 16, 32 GB.

Mhm, to dobrze, że zapytałem :)
Będzie trzeba się zaopatrzyć.

Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

5) Rayman, LBP, Uncharted są genialne. Need for Speed, Assassin zapowiadają się super
- konsola zaczyna się rozkręcać po nieco ślimaczym starcie.

LBP mi nie przypadło zbytnio do gustu (sprawdziłem demo na PS3). Asasyn i Uncharted to dla mnie zakupy obowiązkowe.

Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

6) Aaa :) Ja mam WiFi. Jeśli potrzebuję 3G to udostępniam sobie dane pakietowe z mojego
Smartfona. Wg mnie wersja 3G jest nic nie warta bo w gry sieciowe nie pograsz ze względu
na ping itd. Nie warto tracić kasy na droższą wersję.

Ok, czyli wezmę Wi-Fi, dzięki.

Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

8) Warto kupić bo gier jest co raz więcej a Sony nie kwapi się do przeceny jak to miało
miejsce z Nintendo i jego 3DS

Mhm, dzięki.

Dnia 20.10.2012 o 15:07, mw89info napisał:

9) Allegro

A jak z tymi używkami? Czy konsola przypisuje się do konta użytkownika, a więc uniemożliwia założenie nowego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 15:45, Harrolfo napisał:

A czy w Vicie jest coś a la uśpienie w PSP, które pozwalało na grę bez obecności karty
pamięci?


Konsolę można uśpić podczas gry ale czy to pozwala na grę bez karty pamięci? Raczej nie. Nawet na pudełkach z grami masz oznaczenie, że karta pamięci jest wymagana do uruchomienia i grania w zakupiony tytuł.

Dnia 20.10.2012 o 15:45, Harrolfo napisał:

A jak z tymi używkami? Czy konsola przypisuje się do konta użytkownika, a więc uniemożliwia
założenie nowego konta?


Konto z grami z PSN + trofea przypisują się do karty pamięci. Jak widać owa karta to bardzo ważny element zestawu więc warto przemyśleć zakup większej. Ja kupiłem 4GB gdyż nie przepadam za dystrybucją cyfrową a trofea mam gdzieś. Jeśli zakupiłeś używaną grę to uruchomisz ją bez problemu. Gorzej, jeśli tytuł posiada multiplayer i poprzednik wykorzystał już klucz - wtedy kupujesz na PSN tzw. online pass za 36 PLN który nadaje Ci nowy klucz do gry w sieci. W singla grasz bez żadnych przeszkód na używce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z rozciągnięciem playstation plus na PS Vita zacząłem rozważać kupno tej konsolki. Mam pytanko do forumowiczów. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki/ adaptery na micro sd do kart pamięci Vity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 08:23, BluesBoy napisał:

W związku z rozciągnięciem playstation plus na PS Vita zacząłem rozważać kupno tej konsolki.
Mam pytanko do forumowiczów. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki/ adaptery na micro
sd do kart pamięci Vity?


Z tego co mi wiadomo to adaptery nie istnieją. Podobno istnieją już jakieś chińskie podróbki kart ale jest ryzyko utracenia danych. Niestety sony wymyśliło swój własny standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 08:23, BluesBoy napisał:

W związku z rozciągnięciem playstation plus na PS Vita zacząłem rozważać kupno tej konsolki.
Mam pytanko do forumowiczów. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki/ adaptery na micro
sd do kart pamięci Vity?

Niestety obecnie nie są one dostępne. A karty standardu PSV są za małe na adapter z SD. Więc niestety z konsolą musisz kupić kartę pamięci(chyba w wydaniu 3g dodają 4gb). Ale już kupno 8 gb(zmieścisz 3-4 gry) w pełni starczy o ile nie masz zamiaru chomikować gier na konsolce. No a pudełkowe są na kartach i tylko potrzebujesz miejsca na save lub ewentualnie dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 12:38, Tomoya-kun napisał:

> W związku z rozciągnięciem playstation plus na PS Vita zacząłem rozważać kupno tej
konsolki.
> Mam pytanko do forumowiczów. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki/ adaptery na
micro
> sd do kart pamięci Vity?
Niestety obecnie nie są one dostępne. A karty standardu PSV są za małe na adapter z SD.
Więc niestety z konsolą musisz kupić kartę pamięci(chyba w wydaniu 3g dodają 4gb). Ale
już kupno 8 gb(zmieścisz 3-4 gry) w pełni starczy o ile nie masz zamiaru chomikować
gier na konsolce. No a pudełkowe są na kartach i tylko potrzebujesz miejsca na save lub
ewentualnie dlc.


No tak, ale jak bym chciał z PS Plus zasysać gry, to pewno na taką 8 GB to wejdą góra 3-4 gry albo i nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 14:54, BluesBoy napisał:

> > W związku z rozciągnięciem playstation plus na PS Vita zacząłem rozważać kupno
tej
> konsolki.
> > Mam pytanko do forumowiczów. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki/ adaptery
na
> micro
> > sd do kart pamięci Vity?
> Niestety obecnie nie są one dostępne. A karty standardu PSV są za małe na adapter
z SD.
> Więc niestety z konsolą musisz kupić kartę pamięci(chyba w wydaniu 3g dodają 4gb).
Ale
> już kupno 8 gb(zmieścisz 3-4 gry) w pełni starczy o ile nie masz zamiaru chomikować

> gier na konsolce. No a pudełkowe są na kartach i tylko potrzebujesz miejsca na save
lub
> ewentualnie dlc.

No tak, ale jak bym chciał z PS Plus zasysać gry, to pewno na taką 8 GB to wejdą góra
3-4 gry albo i nie...

Dokładnie - ja mam 16 GB i karta wydaje mi się szalenie mała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować