Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NGP (PSP 2) za mniej niż 600$?

77 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2011 o 20:53, mw89info napisał:

W przeliczeniu wg aktualnego kursu walut: ok. 1700 zł.

SCE liczy cenę w dolarach nie razy 3 lecz 4. Wystarczy spojrzeć na cenę PS3 w USA 299$, u nas 1200zł. Dla nich 1 dolar = 1 euro. Więc 600$ x 4 to 2400zł + podatek od nowości ze 100zł i uzbiera się 2,5 kafla jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej niż 600$... lol, PS3kosztowało 599$ i było to uznane za jeden z największych faili roku.

Sony nie jest chyba AŻ TAK głupie... prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle to na stówe nie dam, pewnie cena będzie na poziomie 400 $ co jest oczywiście "odpowiednią ceną dla graczy"... za handheld...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego redaktor podał, że cena będzie niższa, niż $600 - bo PS3 tyle kosztowało. W tej chwili jeżeli Sony chce w ogóle zaistnieć na rynku konsol przenośnych, to nie powinno przekraczać $300, max $350, bo różnica w stosunku do 3DS będzie zbyt przytłaczająca dla znacznej większości zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odechciewa mi się wszystkiego jak widze że umiejętność czytania ze zrozumieniem to chyba dla wszystkich którzy się wypowiedzieli do tej pory, obco brzmiące zdanie....

600$ to kwota tak jak jest wyraznie napisane, jaką trzeba było zapłacić za PS3 w dniu premiery, więc całe stwierdzenie jest czysto hipotetyczne i to do tego nie podane przez jakiegokolwiek pracownika Sony tylko spekulującego redaktora gram.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 20:53, mw89info napisał:

W przeliczeniu wg aktualnego kursu walut: ok. 1700 zł.

Chyba ich posrało. Nie dam tyle za handhelda.


Cóż to za wulgarna wypowiedź... biorąc pod uwagę twoje zdolności interpretacji i rozumienia czytanego tekstu muszę się szczerze zapytać tylko proszę się nie gniewać "Urwałeś się z epoki kamienia łupanego ty barbarzyńco?"

Nikt nie powiedział, że będzie kosztował 600$
Ale dobrze, ubiorę to w proste słowa
"nie podamy wam jeszcze ile będzie kosztować, ale na pewno znacznie poniżej 600$"

Laston Unia Europejska w handlu z państwami trzecimi używa EURO, sprzęt raczej nie wędruje do Europy przez Amerykę "bo i niby po co". Nawet jakby był w $ to nie kupujemy $ za PLN, za pln kupujemy EURO a euro sprzedajemy za $... to się chyba nazywało transfer krzyżowy... Więc przeliczenia bezpośrednie cóż, może i fajnie wyglądają... ale na wyglądzie ich użyteczność się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smartphony z prockami 1GHz kosztują na starcie ok 2000zł. Teraz będą się pojawiać dwurdzeniowce 1,2-2,5 i gdzieś tyle też będą kosztować. A NGP jest od nich wiele mocniejsze (quad-core 1,5GHz i układ graficzny), ma więcej możliwości i bajerów (analogi, OLED, touchpad, większa bateria), jest bardziej dopracowane i zapewne lepiej wykonane. Więc musi kosztować więcej niż one. Bo nie oszukujmy się NGP to taki podrasowany smartphone tyle, że przeznaczony głównie do grania bo w środku ma wszystko to samo. Ciekawe czy Sony będzie zmuszony sprzedawać to cudo poniżej kosztów ;)

/edit
@Archacus No ja to wiem ale firmy stosują taki przelicznik 1 euro = 1 dolar. Kiedyś nawet Niny mówiło o tym, że robią tak bo nie chcą tracić na kursach walut (sic!). Może upraszczam ale to dokładnie tak jest widziane przez użytkownika końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600$ dla młodego pracującego człowieka nawet zarabiającego 1200zł na rękę to nie jest tragedia. Co miesiąc odłożyć po 250PLN i na premierę pieniądze jak znalazł. Po co ten płacz. No jeśli chodz i kwestię "rodzice mi nie kupią" no to sorry, sam bym dziecku nie kupił takiej "zabawki". :) Liczcie na siebie i OSZCZĘDZAJCIE już od dziś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 21:11, Tom_pl napisał:

Mam nadzieję że do 1,000 konsolka się zmieści :)


Nie licz na to :\ Jak chcesz hanhelda o takiej cenie to kup ipoda lub 3DS - a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto ich uczył o zaporach, ale właśnie budują kolejną. Inna sprawa, że telefony o podobnych parametrach tyle kosztują, a jakoś schodzą. Tylko PSP2 to nie telefon i na pewno nie taki dla biznesmenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam 400 dolców. Niżej raczej nie będzie, bo konsolka jest naszpikowana hardkorem i epicznością, a za hardkor i epiczność trzeba słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować