Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna runda walki Blizzard vs farmerzy złota w World of WarCraft

57 postów w tym temacie

Na spam od sprzedawców golda wystarczy ściągnąć addona BadBoy. On automatycznie blokuje i zgłasza do blizzarda spamerów. Odkąd go używam nie dostałem ani jednej propozycji sprzedaży golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 09:19, dark_master napisał:


> Ci którzy handlują goldem łamią regulamin WoW, więc ten pozew nic im by nie dał.

regulamin wow =/= prawo bankowe ktoremu podlega paypal. Tak jak mowilem, rownie dobrze
mogliby wprowadzic przepis ze zabiora ci wszystkie pieniądze jak kupisz produkt firmy
B zamiast firmy A, bo to taka sama zasada.

1. Czy gold nie jest własnością blizza?
2. A czy gold farmerzy odprowadzają podatki ze swojej działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 11:10, Hydro2 napisał:

1. Czy gold nie jest własnością blizza?
2. A czy gold farmerzy odprowadzają podatki ze swojej działalności?


1. Nie
2. Nie
Złoto nie własność Blizzarda. Abonament jest forma zapłaty za konto. Kiedy je opłacimy staje się ono NASZE łącznie z itemkami, złotem itd. Może i to wszystko jest z logicznego punktu widzenia g**** warte ( kilka pikseli na krzyż), ale kto nam zabroni kupować coś bez wartościowego ? Co prawda grę kupujemy jednorazowo, ale za konto musimy płacić regularnie. Jednak ten szczegół nie robi dużej różnicy. Kupiliśmy od Blizza możliwość gry, tym samym podpisując umowę w której jest ściśle zawarte co nam wolno a czego nie.
Sama inicjatywa Blizza jest sensowna, i skazana na zwycięstwo ( o ile FAKTYCZNIE PayPal wyciągnie takie sankcje o jakich mówił ). Dlaczego ? Dzięki w/w regulaminowi. Wszyscy którym PayPal usunie pieniądze mogą się sądzić, ale nie wygrają ponieważ podpisali umowy zarówno z PayPal''em jak i z Blizzem w których proceder jest najwyraźniej surowo zakazany ( nie wiem tylko pod groźbą jakich sankcji, nie czytałem ich regulaminu ).

Nie mam tylko pojęcia jak Blizzard mógłby być od strony prawnej niezdolny do sprzedawania złota. Mogłoby to być uzasadnione jedynie odpowiednią klauzulą w umowie, ale producenci zwykle nie dodają do nich niczego na swoją "niekorzyść"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w sprzedawaniu itemów i golda za realne pieniądze. Nawet Bliizard może wprowadzić mikrotransakcje za itemki i golda co ułatwi leniwym graczom życie i zmniejsza ryzyko oszustwa. Więc się pytam: jaki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 13:25, czapol napisał:

Złoto nie własność Blizzarda.


Mylisz się. Wszystko co jest związane z grą, czyli postaci, itemki, historie wymyślone w grze oparte o uniwersum Warcrafta - JEST własnością Blizza. Sugeruję dobrze jeszcze raz przeczytać terms of use WoWa. Ty kupując grę i płacąc abonament kupujesz jedynie dostęp do usługi, ale nie bierzesz jej na własność. Jedyne co należy do ciebie jako gracza to pudełko i zestaw płytek z grą, oraz ewentualnie to co fizycznie znajdowało się w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc skoro gold farmerzy nie odprowadzają podatków od swej działalności raczej wątpię czy by byli na tyle głupi by się procesować o pay pal. Jeszcze skarbówka by co poniektórym zwaliła się na głowę. Już nie wspominając, że gold to własność blizza jak tu widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 15:18, Hydro2 napisał:

A więc skoro gold farmerzy nie odprowadzają podatków od swej działalności raczej wątpię
czy by byli na tyle głupi by się procesować o pay pal. Jeszcze skarbówka by co poniektórym
zwaliła się na głowę. Już nie wspominając, że gold to własność blizza jak tu widać

Wprost przeciwnie, amerykańskie prawo daje bardzo wielkie możliwości dociekania sprawiedliwości przez obie strony. W Polsce i Europie już mniej, ale nie ma złudzeń, tu chodzi przede wszystkim o klientów z USA. A ci mogą pozwać Pay Pal za udostępnianie konta, które podlega prawu bankowemu, innemu podmiotowi, który nie ma prawa korzystać z Twoich pieniędzy choćby nie wiem z czego pochodziły. Jedyną opcją dla Blizzu jest bezpośredni pozew na delikwenta i wywalczenie odszkodowania. Blokowanie czyjegoś konta PP jest obrzydliwą kradzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam, że PP bardzo często zachowuje się jak złodziej. Mam kilku znajomych, którzy zostali przez nich pozbawieni nie małych kwot i w helpdesku nic sobie z tego nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2011 o 15:30, hans_olo napisał:

Wprost przeciwnie, amerykańskie prawo daje bardzo wielkie możliwości dociekania sprawiedliwości
przez obie strony. W Polsce i Europie już mniej, ale nie ma złudzeń, tu chodzi przede
wszystkim o klientów z USA. A ci mogą pozwać Pay Pal za udostępnianie konta, które podlega
prawu bankowemu, innemu podmiotowi, który nie ma prawa korzystać z Twoich pieniędzy choćby
nie wiem z czego pochodziły. Jedyną opcją dla Blizzu jest bezpośredni pozew na delikwenta
i wywalczenie odszkodowania. Blokowanie czyjegoś konta PP jest obrzydliwą kradzieżą.

A czy sprzedaż cudzej własności nie jest kradzieżą? Zresztą ciekaw jestem co dopiszą w pozwie "PP zablkowało mi konto z pieniędzmi" . I ciekaw jestem czy dopiszą również, że odprowadzali podatki od dochodu z tej działalności (oczywiście są firmy zarejestrowane na tego typu działalność, ale to mniejszość). Ala Capone uwalono nie za działalność mafijną, ale za niepłacenie podatków. Nawet jeśli delikwent wygra to potem pojawią się pytania skąd i czy z tego zysku coś odprowadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to umowy nie podpisujesz, bo przecież w e-podpisy jeszcze nikt się nie bawi. Po prostu zgadzasz się na pewien regulamin i masz przestrzegać jego zasady lub grzecznie zrezygnować z dalszej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 15:47, Hydro2 napisał:

A czy sprzedaż cudzej własności nie jest kradzieżą?

A w jaki sposób sprzedaż może być kradzieżą? Miałeś chyba na myśli "naruszeniem umowy licencyjnej". Poza tym to są dwie osobne sprawy. Nie można uzależniać wyroku w jednej sprawie, od wyroku w drugiej sprawie.

Dnia 30.01.2011 o 15:47, Hydro2 napisał:

Zresztą ciekaw jestem co dopiszą
w pozwie "PP zablkowało mi konto z pieniędzmi" . I ciekaw jestem czy dopiszą również,
że odprowadzali podatki od dochodu z tej działalności (oczywiście są firmy zarejestrowane
na tego typu działalność, ale to mniejszość).

Za podatki zapłacą parę groszy plus odsetki, tak samo z odszkodowaniem dla Blizzu. Natomiast znając możliwości prawne w USA, od PP mogą wywalczyć miliony, za naruszenie dosłownie elementarnych praw poprzez samowolne wymierzanie kary pieniężnej bez powiadomienia organów ścigania/wymiaru sprawiedliwości.

Dnia 30.01.2011 o 15:47, Hydro2 napisał:

Ala Capone uwalono nie za działalność mafijną,
ale za niepłacenie podatków.

Których w USA nie ma obowiązku płacić, co jest zagwarantowane konstytucyjnie, Capone tak jak miliony Amerykanów zwyczajnie o tym nie wiedział.

Dnia 30.01.2011 o 15:47, Hydro2 napisał:

Nawet jeśli delikwent wygra to potem pojawią się pytania
skąd i czy z tego zysku coś odprowadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 11:10, Hydro2 napisał:

1. Czy gold nie jest własnością blizza?

ciężko stwierdzić, ponieważ fizycznie nie istnieje, a poza tym nie ma jego określonej ilości ponieważ spawni sie z mobów do usranej śmierci. Przynajmniej tak na prawną logikę. Blizz więc może wlepić bana bo to jego gra, ale przywłaszczanie przez paypal pieniędzy bo dogadał się z inną firmą to już coś nie halo.

Dnia 30.01.2011 o 11:10, Hydro2 napisał:

2. A czy gold farmerzy odprowadzają podatki ze swojej działalności?

odprowadzają, prowizja od przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile samą akcję Blizzarda popieram, jako że goldfarmerzy nie tylko w WoW-ie są zmorą to już widzę te pozwy przeciwko PayPalowi jeśli faktycznie zamkneli by konta nie zwracając włascicielowi środków które się na nim znajdowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 20:14, dark_master napisał:

odprowadzają, prowizja od przelewu.


Prowizja od przelewy to nie podatek od dochodów. To podatek za wykonanie przelewu który ściągany jest niezależnie czy to przyniesie komuś zysk czy nie, a tu rozchodzi się o podatek od działalności handlowej, przychodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2011 o 13:32, czapol napisał:

Prowizja od przelewy to nie podatek od dochodów. To podatek za wykonanie przelewu który
ściągany jest niezależnie czy to przyniesie komuś zysk czy nie, a tu rozchodzi się o
podatek od działalności handlowej, przychodów.


płacisz podatek od rzeczy sprzedanych na allegro? Dochód jest dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować