Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna runda walki Blizzard vs farmerzy złota w World of WarCraft

57 postów w tym temacie

Tak jest, tępić to! Nie widzę najmniejszego powodu, aby ktoś brał pieniądze za cudzą pracę, którą niewątpliwie jest zawartość, sprzedawana przez farmerów złota(jak to ładnie brzmi:P). I w żaden sposób nie przemawia do mnie tłumaczenie, że jest to sprzedaż czasu poświęconego na zdobycie złota, miecza, czy innego jeszcze dziadostwa, a słyszałem już takie tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 19:49, Czaroxxx napisał:

Nie rozumiem blizzarda w tej chwili. Co przez to tracą?


Nie chodzi o to co tracą, ale co zyskują. Dzięki takim akcjom gra przyciąga więcej uczciwych graczy.
Druga rzecz to kwestia kradzieży kont WoWa. Wiele z tych sprzedawców golda to nie tylko farmerzy, ale także złodzieje kont. Kradną konta battle.netowe, zgarniają cały gold z postaci swoich ofiar, a następnie wykorzystują dane konto do reklamowania swoich usług. Dzięki temu nie muszą ciągle kupować WoWa celem reklamowania swoich usług - wykorzystują w tym celu kradzione konta. Konto ofiary zostaje z tego powodu zbanowane (chociaż gdy właściciel zgłosi kradzież Blizzowi, z reguły jest w stanie odbanować i odzyskać konto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czaroxxx

Tracą na tym:
-oni, gdyż ''''chińczyki'''' sprzedają golda z gry, którą stworzyli. Co za tym idzie bogacą się na ich grze, a oni nie mają ani żadnych profitów ani nic z tego ,

-gracze, gdyż spamerzy są wszędzie i zawsze w grze i szlag człowieka trafia. Ignore nic nie da, bo delikwent robi postac byle jaka, spami 30 razy botem, kasuje postac i od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:10, Vergil_234 napisał:

Jedno pytanie: Kim są farmerzy złota i na czym to polega?



Farmerzy to ludzie zbierający złoto w różnych grach. Często godzi to w dobrego ducha gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 19:49, Czaroxxx napisał:

Nie rozumiem blizzarda w tej chwili. Co przez to tracą?


To że inni gracze zarabiają poprzez grę w którą grają.

Dnia 29.01.2011 o 19:49, Czaroxxx napisał:

Jedno pytanie: Kim są farmerzy złota i na czym to polega?


Oczywiście sprzedają to złoto później innym graczom, za pieniądze w świecie "realnym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banować, łapać i zamykać :D I kasować konta na paypalu. Chcą real cash economy w grach ? to proszę, są takie gry, można w nich legalnie kupować walutę gry za realne pieniądze i żadnych farmerów do tego nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 19:49, Czaroxxx napisał:

Nie rozumiem blizzarda w tej chwili. Co przez to tracą?


nie chodzi co traci blizzard. chodzi o to co tracą gracze.
Po pierwsze gold spammerzy kompletnie rujnują ekonomię serwera. Zwykli gracze mają trudności z zarobieniem golda na czymkolwiek, bo spammerzy zaniżają ceny do poziomu prawie nieopłacalnego.
Po drugie - większość golda który oni sprzedają pochodzi z kradzieży - od innych graczy, którym konto shackowali.
Po trzecie - gold farmerzy korzystają z exploitów, botów itd. łamią więc regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:22, Kadaj napisał:

Nie rozumiem Blizzarda, mogliby przekonać farmerów do podziału zysków zamiast ich nękać.
;p


Wtedy to by było, największe przegięcie pały w dziejach Blizzarda xD. Aczkolwiek, bardzo ciekawe .. co by z tego wyszło. Nigdy nie myślałem o tym, jako o goldfarmie która przynosi zyski i firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:24, Casprov napisał:

Wtedy to by było, największe przegięcie pały w dziejach Blizzarda xD.

Czy ja wiem, spójrz na to w ten sposób:
- są ludzie, którzy chcą farmić a więc przynoszą firmie zyski z abonamentu
- są ludzie, którzy chcą to złoto kupować (bo przecież bez nich farmerzy w ogóle by nie mieli racji bytu)
- usankcjonowanie procederu zmniejszyłoby ilości spamu

Dnia 29.01.2011 o 20:24, Casprov napisał:

Nigdy nie myślałem o tym, jako o goldfarmie która przynosi zyski i firmie.

I ludziom. Legalna praca w MMO. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem problem - ktoś hacknał mi konto i okazało się, że gold farmerzy (odzyskałem prawie wszystko na szczęscie) więc ciesze się, że Blizz z tym walczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PayPal nie jest jedynym system płatniczym na świecie, jeśli nawet im się to uda to tylko nieznacznie zaszkodzi farmerom w ich wirtualnym zoo. Coś mi się jednak wydaje, że szybko znajdą rozwiązanie - w końcu jakby nie było tego typu biznes jest dochodowy, a Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę, że wojny nie wygra - może tylko liczyć na mały sukces w jakieś skromnej bitwie.

Swoją drogą, Blizzard pewnie kalkuluje, że skoro ktoś kupi złoto to mniej czasu spędzi w grze - to co mu potrzebne zdobędzie szybciej i nie daj boże - skończy opłacać abonament jak mu się znudzi. Toż to karygodne i tak nie może być. Reasumując, na pohybel skur... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:30, Kadaj napisał:

> Wtedy to by było, największe przegięcie pały w dziejach Blizzarda xD.
Czy ja wiem, spójrz na to w ten sposób:
- są ludzie, którzy chcą farmić a więc przynoszą firmie zyski z abonamentu
- są ludzie, którzy chcą to złoto kupować (bo przecież bez nich farmerzy w ogóle by nie
mieli racji bytu)
- usankcjonowanie procederu zmniejszyłoby ilości spamu

> Nigdy nie myślałem o tym, jako o goldfarmie która przynosi zyski i firmie.
I ludziom. Legalna praca w MMO. xD


większość golda nie pochodzi z farmy. To tylko niewielki procent. Większość pochodzi z kradzieży kont innych graczy, hacków, exploitów. Używają botów itd. łamią regulamin gry na milion różnych sposobów by golda zdobyć, następnie sprzedać co dodatkowo rujnuje ekonomię.
Poza tym Blizzard ma politykę by nie można kupić nic co daje przewagę graczom za realne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:22, Kadaj napisał:

Nie rozumiem Blizzarda, mogliby przekonać farmerów do podziału zysków zamiast ich nękać.
;p

Coś gdzieś czytałem (pewnie w The Lawbringer na WoWinsider), że Blizzard nie może sprzedawać golda, ani uczestniczyć tego typu procederach od strony prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:57, akodo_ryu napisał:

Coś gdzieś czytałem (pewnie w The Lawbringer na WoWinsider), że Blizzard nie może sprzedawać
golda

To dziwne, jeśli tak jest w rzeczywistości, bo czym taki gold różni się od peta czy mounta? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 20:57, akodo_ryu napisał:

Coś gdzieś czytałem (pewnie w The Lawbringer na WoWinsider), że Blizzard nie może sprzedawać
golda, ani uczestniczyć tego typu procederach od strony prawnej.


Jestem przekonany, że gdyby Blizzard miał taką możliwość, nie pozostałby obojętny. Ciekawi mnie na jakiej zasadzie firma która jest odpowiedzialna za grę, nie może czerpać korzyści finansowych z waluty która przecież w realnym świecie jest warta tyle co kurz - lub w tym przypadku tyle ile ktoś zechce za nią zapłacić.

Mimo wszystko intrygujący temat. Bo pewnie zyski są niemałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować