Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 PL - znowu problemy z DLC

59 postów w tym temacie

Zupełnie tego nie rozumiem. Nasze ulubione firmy, z EA i Acti na czele, przecież istnieją tylko po to by służyć graczom, nie zaś zarabiać grubą forsę.
Ogólnie sama idea tych DLC jest dla mnie śmieszna. Pamiętam dyskusję sprzed lat, gdy gracze biadolili, że Bethesda żąda kasy za dodatek z kropierzami dla koni w Oblivionie.
Widzicie? To było jedynie preludium do tego co mamy teraz. Gdybym miał kupić DLC do ME2 (mam w wersji ang. bez żadnych "super extra musisz to mieć dodatków"), a zostałbym potraktowany w taki sposób, po prostu pokazałbym panom z EA mój cyfrowy środkowy palec.
Zrozumcie ludzie, że to wy macie ostateczne prawo decyzji co do tego jakie gry ujrzycie. Wystarczy, że nie będziecie wspierać gniotów lub "fajerwerków" w stylu tego DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 22:44, karolekx23x napisał:

Jest taka zasada nie podoba sie , nie kupuj.
Przecież nikt nie zmusza do kupna, chociaż takie kroki irytują i nie dziwie sie nerwów.


Tu nie chodzi o to czy się podoba czy nie. Gracze posiadający polską wersję gry nie mogą nawet dodatku zainstalować. Na PC problem ten da się obejść, ale na Xboxie nic nie poradzisz.
Oczywiście nie jest to DLC niezbędne do gry i można je sobie darować, ale fak pozostaje faktem, że jeśli już zdecydujesz się na kupno to zostajesz zmuszony do kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że jestem aż taki dobry, że linkuje się moje posty do newsa. Oczywiście autorowi artykułu dziękuję za taką "reklamę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Cierpik182

Od gry wydawanej w Polsce jednak powinno się wymagać lokalizacji kinowej, bo wyobraź sobie, że nie każdy chce się męczyć z wersją obcojęzyczną. "O dziwo" nie każdy zna angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2011 o 00:25, Os0 napisał:

Od gry wydawanej w Polsce jednak powinno się wymagać lokalizacji kinowej, bo wyobraź
sobie, że nie każdy chce się męczyć z wersją obcojęzyczną. "O dziwo" nie każdy zna angielski.


Nie zgodzę się. Gracz powinien mieć prawo wyboru jak chce grać. Jak ktoś nie zna angielskiego to niech gra z tłumaczeniem kinowym czy dubbingiem jak lubi ale są też ludzie którzy czują wstręt do polonizacji (i nie bez powodu) i powinni mieć możliwość nie instalowania plików polonizacyjnych.

Niestety dla polskich wydawnictw załączenie polonizacji jako opcji jest jednak ogromnym problemem przez co później wynikają takie śmieszne problemy jak niemożność normalnej instalacji DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz się cieszę, że nie kupuję już gier lokalizowanych na nasz język. Mam angielskiego Dragon Age''a i Mass Effect 2 na xboxa i nie mam problemów. Co prawda akurat ten dodatek mnie nie interesuje, ale brak możliwości zagrania w LotSB (który notabane akurat przechodzę) bym nie przetrzymał psychicznie ;) Podobnie ostatnie dodatki do pl wersji DA, z tego co wiem nie chodzą..
Swoją drogą zdziwiony jestem, że do ME2 jeszcze jakieś dodatki wychodzą. Cały czas myślałem,że LotSB to jest ostatni dodatek do tej (świetnej) gry. Widać, że przed premierą ME3 trzeba ten tytuł jeszcze wydoić do końca.

Wracając jeszcze do lokalizacji, czy wyszła już (przypominam, że mamy już luty) polska wersja Gothica 4? Nie jestem teraz na bieżąco, ale jej premiera była planowała na jakieś pół roku temu. Normalnie śmiech na sali (a moze powinien być płacz?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 02:08, lszk napisał:

Podobnie ostatnie dodatki do pl wersji DA, z tego
co wiem nie chodzą..


Chodzą, po angielsku, ale chodzą (sprawdziłem na PS3 i PC). A dzięki inicjatywie TTTr96, i pracy innych zaangażowanych w projekt osób, gracze PC-towi mieli możliwość zagrać z polskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żałosne, że jak ktoś nie chce się dawać orżnąć to zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek (cierpik mnie załamał) który wyśmieje. Kupujesz masz prawo wymagać. Jak kupuję w Polsce OFICJALNĄ wersję to można chociaż wymagać że będzie można zagrać w rodzimym języku. Napisy to chyba nie aż tak dużo (co do DeadSpace), a niektóre firmy przerasta nawet zrobienie stabilnej gry (całe jaja z gothic''iem 3). Wiemy już komu pasuje taki obraz rynku. I jakoś nie chcę poznać następnej ;] Ale zgadzanie się na to jest żałosne i nie podlega to dyskusji.
Nie widzisz, że jak dasz palec to ci pochłoną rękę zanim zauważysz?? ''nic nie zmienimy'' i większość daje się za free kopać w tyłek. I nawet nie za free tylko za własną kasę. Bo Ci jak widać (w niektórych syt) jeszcze nie rozumieją oburzenia innych... A wydawcy mając większość mogą mieć w dupie klientów, bo zyski i tak są...

Byli też komuniści broniący zaciekle Stalina, a kończyli w najlepszym wypadku, w więzieniu. Stalinowskim. Nie wiem, czy tylko ja widzę analogię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym całym zamieszaniu nie rozumiem tylko jak niby 3 stroje nie zgraja się z Polska wersja... przecież tam jest tylko opis po polsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 23:36, Angmir napisał:

Sorry wiesz za co są odpowiedzialne te pliki ??


Nie wiem, ale to mało istotne.
Najistotniejsze jest to, że jest plik DLC_21_POL.tlk, który odpowiada za teksty.

Dnia 09.02.2011 o 23:36, Angmir napisał:

z drugiej strony lol że Miranda w plikach nazywa się Vixen :)


Taka z niej lisica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

no to od początku:
- wskaż mi miejsce, gdzie się z kogokolwiek nabijałem. Wyraziłem tylko moją opinię, że akurat tamten tekst vegosta był... nie najlepszy.
- dlaczego uważam, że nic to nie zmieni? Bo trwa to od dobrych 3-4 lat (przynajmniej) i zmiany nie widać. Można walczyć (z wiatrakami) lub przesiąść się na wersję angielską- a jak nie umiesz angielskiego to na inną, zależy co umiesz. Tylko Tobie to wyjdzie na korzyść, bo lepszy taki kontakt z językiem, niż często żaden.
- powiedz mi, czy dystrybutor w danym kraju ma obowiązek tłumaczenia gry? On ją zwyczajnie rozprowadza w kraju, to czy zrobi lokalizację to jego indywidualna decyzja. Kiedyś gry były wydawane po angielsku i nikt nie narzekał.
- i nie napisałem, że pasuje mi dany obraz rynku (co zaznaczyłem), tylko przyczepiłem się do wypowiedzi vegosta.
- nie wiem czy daję się kopać w tyłek za własne pieniądze, najczęściej czekam na wydanie danej gry w edycji GOTY już ze wszystkimi DLC. Sam z siebie nie czuję potrzeby kupowania DLC za 30 zł, którego przejście zajmie mi z 1,5h...
- analogia marna. Bo nie bronię zaciekle EA i nie jestem od nich uzależniony. Jeśli wyda jakąś dobrą grę, a to im się zdarza, to ją kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydała 4 dodatki w pudełku a o piątym zapomniała i dała go do wersji GOTY. Faktycznie, dobrzy są. To już wolę EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 09:40, Henrar napisał:

Tak, wydała 4 dodatki w pudełku a o piątym zapomniała i dała go do wersji GOTY. Faktycznie,
dobrzy są. To już wolę EA.


A ty znowu o tym samy... >.< Litości facet, oszczędź sobie i mnie cyrku.W Shadow Brokera x-box-owcy nie pograją wo gole ,jak i we WSZYSTKIE dodatki DLC.Blokada jest .NUL.DLC podobno są niekompatybilne z nasza wersja.Wolisz EA???!!! Wolisz wo gole nie zagrać???!!!Ja mogę poczekać nawet i 10 lat na Shadow Brokera z pol dub.(byle by tego znowu nie skopali...)W DLC do Fallouta 3 masz dostęp tak czy siak do wszystkich rozszerzeń.A .ze tylko jeden DLC jest w wersji całościowej to wina wydawcy nie moja.Nie bronie Cenegi ale wole pograć we wszystko z trudami i na poziomie(czytaj jako polskie napisy dla ludzi nieznających języka.)niż nie zagrać w cale lub cackać się z ebay-em czy innym allegro.

Pewnie wspomnisz jeszcze o braku Windows Live.Jestem fanem zdobywania ''''achików''''(zwłaszcza w grach single),ale jego brak wo gole mi nie wadził.Tak jak nie wadził mi wielu innych grach.Wielu olewa osiągnięcia w LIVE i bawią się równie dobrze jak ja.
Nie kontynuuje już rozmowy na ten temat.Wszystko co miałem do powiedzenia powiedziałem.Basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku EA mam pewność, że mając angielską wersję zagram w te DLC (na Xie można to zrobić mając konto zarejestrowane na bardziej cywylizowany kraj). W przypadku Cenegi - już nie zawsze.

Dnia 10.02.2011 o 11:40, Bardock693 napisał:

Pewnie wspomnisz jeszcze o braku Windows Live.


Owszem, wspomnę, bo do tej pory mi to przeszkadza.
Granie w F3 z dodatkami było niemożliwe. I mówię tu o angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 11:55, L33T napisał:

Ehm mam xboxa, mam ME 2 i we wszystkie dlc grałem


Bo nie masz zarejestrowanego LIVE-a na Polskę.I powiedz jeszcze jaką wersje językową posiadasz.Angielskojęzyczną...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 13:18, Henrar napisał:

DLC do ME2 pojawiły się niedawno na polskim Live (z wyjątkiem LotS - ale AAP2 już jest).


Ciekawe nie wiedziałem o tym.A powiem więcej.Czytałem na jakiejś stronie o grach news-a,ze takowych DLC nie ma w naszym rodzimym LIVE oraz ,ze nie pojawia się wo gole.Bardzo mnie to zbulwersowało wiec wątpliwe abym coś źle przeczytał.W takim razie tutaj zwracam honor Ea polska.Ale i tak maja już dla mnie za dużo omyłek na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować