Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III na konsole? Cały czas wszystko możliwe!

31 postów w tym temacie

Jesli Diablo3 w ogóle wyjdzie kiedykolwiek to na pewno tylko aby wyciągnąć kasę za nazwę, bo wątpię czy jakość gry będzie już wystarczająca na te lata spóźnienia. Bardzo jednak jet prawdopodobne, że ukończony produkt jakim jest Diablo3, czeka tylko na swoje wersje konsolowe z wydaniem. Szkoda tylko, że dla konsol zawsze jest pierwszeństwo, a pc-ty są wciąż tłamszone, pomimo, że to na pc-tach tworzy się wszelkie tytuły konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 04:10, luk2255 napisał:

Tak czy siak synu Activision-Bizurdas to firma która jest na pierwszym miescu pod względem
tworzenia gier i budżetu :) i długo jeszcze będzie ponieważ gry i tak będą sprzedawać
sie lepiej na PC niż na konsole z innymi tytułami też tak jest chłopcze!

Hmm... cała wypowiedź jest pozbawiona sensu. Co masz na myśli mówiąc, że Acti-Blizz jest na "pierwszym miescu pod względem tworzenia gier i budżetu"? W ostatnim roku, biorąc pod uwagę średnią ocen wypadli na 6. miejscu. Za najdroższą grę uważa się GTA4, a pewnie RDR nie jest daleko za nim - tyle, jeżeli chodzi o wielkość budżetu.
Co do sprzedaży na PC - ciężko to ocenić, bo nie ma zbyt wiele danych w tym temacie, ale na pewno nie można obligatoryjnie stwierdzić, że gry "lepiej sprzedają się na PC", bo tam, gdzie dane są dostępne, pokazana jest zupełnie inna sytuacja.
A na dokładkę sam ton wypowiedzi sprawia, że choćbyś podał dokładne dane i tak nikt nie potraktuje Cię poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 00:22, Kafar napisał:

Jak już wielu pisało tu.. chcą być firmą szanowaną?


Szanowaną przez kogo? Ciebie? Mam nie szanować Naughty Dog, bo tworzą gry tylko pod PS3? Mam nie szanować Bungie, bo ostanie części Halo nie wyszły na PC? Mam nie szanować wspomnianego przez Bambuska Rockstara, bo RDR nie pojawi się na PC? Daj spokój i nie rozśmieszaj mnie.

Dnia 11.02.2011 o 00:22, Kafar napisał:

To samo jeżeli chodzi o zarabianie.


60% zysków Acti-Blizz pochodzi z gier PCtowych (news na Poly o tym był).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:00, Galder_Grasfiord napisał:

Jesli Diablo3 w ogóle wyjdzie kiedykolwiek to na pewno tylko aby wyciągnąć kasę za nazwę,
bo wątpię czy jakość gry będzie już wystarczająca na te lata spóźnienia. Bardzo jednak
jet prawdopodobne, że ukończony produkt jakim jest Diablo3, czeka tylko na swoje wersje
konsolowe z wydaniem.

Em... jakie "lata opóźnienia"? Gra została zapowiedziana kiedy? Na BlizzConie 2009 bodajże. Jakieś 1.5 roku. Dodać z pół roku-rok wcześniej i fakt, że mówimy o Blizzie - gra może spokojnie być w produkcji 1-1.5 roku i nie było by w tym żadnego "opóźnienia". Pominę już nawet fakt, że grafika jest w tym przypadku najmniej istotna i nigdy nie miała być AAA-super-realistyczne-modele-i-Bóg-wie-co-jeszcze-bo-nic-innego-nie-mamy-do-zaoferow ania.

>Szkoda tylko, że dla konsol zawsze jest pierwszeństwo, a pc-ty są wciąż tłamszone, pomimo, że to na pc-tach tworzy się wszelkie tytuły konsolowe.
A...co ma piernik do wiatraka? Oo Aplikacje mobilne też robi się na PC i nawet się na nie nie ukazują - skandal? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:07, Henrar napisał:

60% zysków Acti-Blizz pochodzi z gier PCtowych (news na Poly o tym był).

Bądźmy fair i odliczmy od tego wpływy z abonamentu WoWa, to nie sprzedaż - wartość stanie się znacznie mniej imponująca, bo kilkanaście milionów CoDów sprzedanych na konsole zjada wszystko, co Acti wydaje na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:14, akodo_ryu napisał:

Bądźmy fair i odliczmy od tego wpływy z abonamentu WoWa, to nie sprzedaż - wartość stanie
się znacznie mniej imponująca, bo kilkanaście milionów CoDów sprzedanych na konsole zjada
wszystko, co Acti wydaje na PC.

Dobrze, ze ktos to napisal, bo juz przecieralem oczy ze zdumienia, ze Activision to bastion gier pecetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ten temat wspominałem i była dosyć fajna dyskusja z argumentami a nie głupie pisanie że kogoś na coś nie stać. Akurat tu nie o kasę chodzi ale nie każdy musi to rozumieć. Tylko wspomniałem że taka dyskusja była a widząc sposób odpowiedzi na pewno nie jesteś osobą z którą można na ten temat rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:07, Henrar napisał:

> Jak już wielu pisało tu.. chcą być firmą szanowaną?

Szanowaną przez kogo? Ciebie? Mam nie szanować Naughty Dog, bo tworzą gry tylko pod PS3?
Mam nie szanować Bungie, bo ostanie części Halo nie wyszły na PC? Mam nie szanować wspomnianego
przez Bambuska Rockstara, bo RDR nie pojawi się na PC? Daj spokój i nie rozśmieszaj mnie.


Zobaczysz że będą musieli to zmienić. Takie życie i taki świat ;). Czy przy tej grze czy innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 10:16, rhyz napisał:

> Bądźmy fair i odliczmy od tego wpływy z abonamentu WoWa, to nie sprzedaż - wartość
stanie
> się znacznie mniej imponująca, bo kilkanaście milionów CoDów sprzedanych na konsole
zjada
> wszystko, co Acti wydaje na PC.

W sumie Henrar miał na myśli zyski w sensie ogólnym a nie ze sprzedaży gier. Czyli w tym przypadku ma racje gdyż gre kupiło te prawie 5milionów ludzi uiszczając jednorazową kwotę a abonament płaci 12 milionów ludzi miesiąc w miesiąc<czy tam raz na rok> podliczając do tego każdą sprzedaną kopie podstawki WoW plus pewną część sprzedanych dodatków która pewnie przebiła 5 milionów na dany dodatek to Henrar ma racje. 60% zysków to nadal PC.
Co do sprzedaży gier to nawet WoW ze swoimi 12 milionami nie podciągnie ogólnej sprzedaży gier na PC w Acti-Blizz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, 60% (lub nawet więcej) to zyski z PCtów. To, że większość z tego to WoW to już inna sprawa.

Dnia 11.02.2011 o 10:16, rhyz napisał:

Zobaczysz że będą musieli to zmienić. Takie życie i taki świat ;). Czy przy tej grze czy innej.


Kiedy? Na razie wszystkie te firmy (poza Bungie, które już należy do Activision) wydaje tam, gdzie im się podoba. I na razie nic się w tej materii nie zmieni. Może w nastepnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głownie o to, że użycie przypadku jednej gry (drugiej takiej równocześnie z WoWem na rynku nie będzie, nie ma szans), na dodatek o niestandardowym modelu finansowym, nie powinno być użyte jako argument w dyskusji nt. sprzedaży gier na PC.
Co do samej sprzedaży: Jasne, WoW sprzedaje się bardzo dobrze. Ale tylko WoW tak dobrze się na PC sprzedaje, na co dowodem jest fakt, że Cataclysm jest grą PC najlepiej sprzedającą się w krótkim czasie po premierze (nie pamiętam ile tam było, 4 tygodnie?), czym pobił wynik Wrath of the Lich King, który z kolei wyprzedził The Burning Crusade. Czyli przez 5 lat nie było tytułu, który byłby w stanie pobić ten, stosunkowo niewielki, jak na cały rynek, wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować