Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2011 o 21:12, Witcher1990 napisał:

Czy masz do dyspozycji tylko tą ławeczkę czy możesz z niej zrobić skos dolny lub górny
lub wysokie stojaki do przysiadów? Jakieś hantle, drążek, wyciąg posiadasz?


Mogę zrobić skos górny ( 2 poziomy). Hantle także posiadam. Niestety, domy w UK są tak budowane, że nie ma możliwości zamocowania w framugach drążka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie.
Ja tam jeszcze rosnę, mam 16 lat i nie wpłynęło źle na mnie.
A podczas cyklu zdarzało się pić ponad 2 litry dziennie ;-)

\Edit:
A jak umrę, czy coś to dam znać ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to myślę, że jakiś standard trzeba zrobić: klata+bic, Nogi, barki+tric, Plecy. Przerwy pomiędzy seriami ok 2min. Czasem można mniej, czasem więcej zmieniaj intensywność i kolejność ćwiczeń co 2-3treningi np zamiast wyciskać sztangą zmień na hantle lub najpierw rób skos a potem prostą lub prostą i po niej rozpiętki na prostej a później skos i rozpiętki skos. To samo tyczy się innych grup mięśniowych
KLATA
1. Wyciskanie na prostej 5s 12-6
2. Wyciskanie na skosie 3s 12-8
3. Rozpiętki na prostej 2-3s 15-10
4. Rozpiętki na skosie 3s 15-10
BAJCEPS
1. Uginanie ramion ze sztangą 4s 12-6
2. uginanie ramion siedząc na ławeczce 3s 12-6
3. Uginanie ramion w oparciu o kolano 2s na dobicie lub 3s uginanie młotkowe

NOGI
1. Przysiady ze sztangą 6s 15-10
2. wykroki z hantlami 4-5s 12-8
3. Jeśli Ci się chce to Martwy ciąg na prostych nogach 3-4s
4. Wspięcia na palce 5-6s 25-20 repsów lub 15-10 zależy jak na Ciebie lepiej działa

BARKI + TRIC
BARY
1. Wyciskanie sztangi zza głowy 5s 12-8
2. Wyciskanie sztangi z klaty 3s12-8
3. Unoszenie hantli bokiem 4s 12-8
4. Unoszenie hantli w opadzie tułowia 4s 15-10
5. Szrugsy 4-5s nawet 20-10repsów
TRIC
1. Wyciskanie francuskie leżąc 5s 12-8
2. Francuskie jednorącz 3s 12-8
3. Francuskie wyciskanie hantlem zza głowy oburącz 2-3s na dobicie jeśli Ci się chce bo 2 taki ćwiczenia też będą ok na początek to samo tyczy się bicka

PLECY
1. Martwy ciąg 5-6s 12-6
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem 4s 15-10 (chyba, że masz łamaną to podchwytem)
3. Wiosłowanie hantlem w oparciu o ławeczkę 3s 12-8
Bez wyciągu i drążka do pleców i suwnicy i innych maszyn na nogi więcej się nie wymyśli. Tak jak mówię zmieniaj sobie co jakiś czas ćwiczenia lub kolejność, nie trzymaj się tak sztywno planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 20:29, Daelor napisał:

Zalety/wady takiego dość dziwnego rozbicia treningów poszczególnych partii (klata+bic,
barki+tric)?


To standardowa opcja, łączysz duże partii mięśni z małymi- lepsze rozplanowanie treningów, równomierne obciążenie, lepsza regeneracja, lepsze wyniki. Z obwodówki nigdy tyle nie wyciśniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym sobie kupić duży ciężki worek bokserski treningowy i do tego rękawice do mma. Bo lubię ten sport i czasem się ponawalać z kolegami. Bym sobie mógł trenować i pokopać trochę w ten worek. Bo to i klata by urosła od czegoś takiego i siła i wgl. Może ktoś z tąd trenuje? I by doradził czy się opłaca kupywać taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży worek do tego rękawice bokserskie nie mma. Beda wieksze, ciezsze co podczas walki na gole pięsci przelozy sie na szybkość, taką dynamike ;} np. 14 kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ściśle o połączenie - zwykle łączy się klatę z tricepsem, plecy z bicepsem a nogi z barkami. Sam tak ćwiczę (ostatnio 3kg masy w miesiąc WOWOWO), zastanawiam się jakie są zalety opcji podanej przez Witchera (klata+bic, wcześniej też jeszcze plecy+tric).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:18, Daelor napisał:

Chodziło mi ściśle o połączenie - zwykle łączy się klatę z tricepsem, plecy z bicepsem
a nogi z barkami. Sam tak ćwiczę (ostatnio 3kg masy w miesiąc WOWOWO), zastanawiam się

Łączenie partii zależy od osoby ćwiczącej... Na jednego zadziała takie połączenie dobrze,a dla innych lepiej połączenie "przeciwnych" partii. (Mam nadzieje, ze rozumiecie.^^)
3 kg masy w miech tak? A ile z tego to same mięcho? Bo 3kg czystego mięcha to problem jest uzyskać z suplami :)

Pozdrawiam, ide spac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:58, DesMonD__PL napisał:

3 kg masy w miech tak? A ile z tego to same mięcho? Bo 3kg czystego mięcha to problem


100% bejbe, jestem ektomorfem, porządna dieta i prawdziwe ciśnięcie potrafi zdziałać cuda :> (choć teraz masowanie zwolniło tempo i nie będzie już tak łatwo, realnie oceniam szanse na 1kg/miesiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:11, RobertKubicaF1 napisał:

Witam,
Chciałbym sobie kupić duży ciężki worek bokserski treningowy i do tego rękawice do mma.
Bo lubię ten sport i czasem się ponawalać z kolegami. Bym sobie mógł trenować i pokopać
trochę w ten worek. Bo to i klata by urosła od czegoś takiego i siła i wgl. Może ktoś
z tąd trenuje? I by doradził czy się opłaca kupywać taki zestaw?

A umiesz w ogóle poprawnie uderzać? Bo jeśli nie trenowałeś nigdy sportów walk (napieprzanie się z kolegami się nie liczy)i, to nie umiesz. I na takim worku tylko wyrobisz sobie złe nawyki, a nawet krzywdę

Zgadzam się z Desmondem co do rękawic - choć dwunastki powinny spokojnie wystarczyć.

No i nie licz na przyrost masy mięśniowej itp, worek to trening wytrzymałościowy, prędzej schudniesz od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:18, Daelor napisał:

Chodziło mi ściśle o połączenie - zwykle łączy się klatę z tricepsem, plecy z bicepsem
a nogi z barkami. Sam tak ćwiczę (ostatnio 3kg masy w miesiąc WOWOWO), zastanawiam się
jakie są zalety opcji podanej przez Witchera (klata+bic, wcześniej też jeszcze plecy+tric).

To jest standardowy rozkład ćwiczeń na 4 dni, optimum w treningach siła/masa
Jeśli zależy nam na każdej partii to właśnie tak to powinno wyglądać można zmieniać klata+tric, klata+bic żeby się mięśnie nie przyzwyczajały.
Co do wag podziału na 3dni- zawsze ucierpi na tym jakaś partia
Nogi to najtrudniejszy trening, gdy zrobi się je bardzo mocno, czyli tak jak się powinno :), to nikt normalny nie jest w stanie robić jeszcze drugiej partii. Częste połączenie to właśnie nogi i barki (również spora grupa) co będzie ok na początku ale mi już nie wystarcza bo trening jest zbyt długi i zbyt mało intensywny gdy np po plecach gdzie robię martwy muszę jeszcze zrobić kilka serii wyciskania na barki i innych ćwiczeń. Jesteś wykończony i nie masz siły robić jeszcze innej partii. Dlatego bardzo hardcorowe koksy robią np sesję poranną np klata i po południu bic żeby mieć do niego jak najwięcej siły.
Poza tym kolejną, może najbardziej istotną sprawą jest kierunek pompowania krwi- najpierw idzie ona do nóg, a następnie do barków więc bezsensu, jak tu transportować składniki? Gdyby to nie było tak ważne to superserie (czyli łączenie dwóch przeciwstawnych grup mięśniowych np bic+tric, klata+plecy) nie dawałoby tak dobrych efektów.
Tak więc owszem trening na 3 dni jest ok ale do pewnego momentu, później trzeba się przykładać bardzo dobrze do wszystkich partii żeby były efekty, a że kolega któremu pisałem plan ma czas na 4treningi to nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 22:26, Graszcz napisał:

> Witam,
> Chciałbym sobie kupić duży ciężki worek bokserski treningowy i do tego rękawice
do mma.
> Bo lubię ten sport i czasem się ponawalać z kolegami. Bym sobie mógł trenować i
pokopać
> trochę w ten worek. Bo to i klata by urosła od czegoś takiego i siła i wgl. Może
ktoś
> z tąd trenuje? I by doradził czy się opłaca kupywać taki zestaw?
A umiesz w ogóle poprawnie uderzać? Bo jeśli nie trenowałeś nigdy sportów walk (napieprzanie
się z kolegami się nie liczy)i, to nie umiesz. I na takim worku tylko wyrobisz sobie
złe nawyki, a nawet krzywdę

Zgadzam się z Desmondem co do rękawic - choć dwunastki powinny spokojnie wystarczyć.

No i nie licz na przyrost masy mięśniowej itp, worek to trening wytrzymałościowy, prędzej
schudniesz od tego


Nie wiem jak uderzać, nigdy nie trenowałem, ale oglądam mma i boks w tv ;D nie chce zostać słynnym pięściarzem tylko wyżyć się na tym worku i poćwiczyć wytrzymałość i uderzenie :) a rękawice do mma się przydadzą do mma na podwórku ;p a na dwie pary do boksu i mma mnie nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie chyba pytałeś o przysiady na jednej nodze? Widzisz pamiętałem i zapytałem tego kolegę który to robi i tak jak ja mówi, że robi do pełnego zgięcia nogi w kolanie, nie dotykasz tyłkiem ziemi bo to nic nie da a tylko przez to nie wstaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że ćwiczenie mięśni przedramion - nadgarstka powoduje nagły wzrost objętości ręki od łokcia w dół, tak że w porównaniu do pozostałej części ręki wygląda nienaturalnie? Czy to kolejny z mitów z siłowni?

Aha, i jakie jest wasze zdanie na temat rozciągania po ćwiczeniach? Od niektórych można usłyszeć, że jest to korzystne a od niektórych, że wręcz przeciwnie.

Pozdro koksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 22:13, Witcher1990 napisał:

Ty mnie chyba pytałeś o przysiady na jednej nodze? Widzisz pamiętałem i zapytałem tego
kolegę który to robi i tak jak ja mówi, że robi do pełnego zgięcia nogi w kolanie, nie
dotykasz tyłkiem ziemi bo to nic nie da a tylko przez to nie wstaniesz


Hmm. Ok, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 22:50, woko27 napisał:

To prawda, że ćwiczenie mięśni przedramion - nadgarstka powoduje nagły wzrost objętości
ręki od łokcia w dół, tak że w porównaniu do pozostałej części ręki wygląda nienaturalnie?
Czy to kolejny z mitów z siłowni?


Nagły - nie. Trzeba się naćwiczyć, żeby przedramiona rosły. No i przedramiona właśnie często są pomijane przy ćwiczeniach (bo niby przy robieniu bicepsa one też pracują), przez co to właśnie wygląda to nienaturalnie, ale w drugą stronę - tj. przedramiona są małe przy reszcie ciała. Czytałem o koksie, który ma w przedramieniu ponad 40cm, ale ćwiczył jakimś specjalnym ćwiczeniem przez ponad 2 lata bez ani dnia przerwy. W takiej sytuacji może nie wyglądało to nienaturalnie, zależy od tego, czy resztę ciała też miał napakowaną.

Dnia 09.05.2011 o 22:50, woko27 napisał:

Aha, i jakie jest wasze zdanie na temat rozciągania po ćwiczeniach? Od niektórych można
usłyszeć, że jest to korzystne a od niektórych, że wręcz przeciwnie.


IMO korzystne - mięśnie i stawy bardziej stopniowo "chłoną" po treningu. Było więcej argumentów, ale już nie pamiętam jakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 13:10, DesMonD__PL napisał:

Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie.
Ja tam jeszcze rosnę, mam 16 lat i nie wpłynęło źle na mnie.
A podczas cyklu zdarzało się pić ponad 2 litry dziennie ;-)

\Edit:
A jak umrę, czy coś to dam znać ;)

Pozdrawiam


Wyślij mi pocztówkę jak coś z Podziemia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować