Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 10:20, Witcher1990 napisał:

Jesli to były 3 tabliczki a nie 3 całe czekolady to nic Ci nie będzie. Czasem lepiej
jest to zjeść niż chodzić smutnym cały tydzień:) Raz w tyg małe odstępstwo od diety nie
zaszkodzi ale optowałbym tu za większym posiłkiem, niekoniecznie całkiem dietetycznym,
nakręci to metabolizm.
Z czekoladą uważaj- małe wymówki z czasem mogą doprowadzić do coraz większych:)

No ale tabliczka to właśnie cała czekolada ;) Więc Ponury...no nie umrzesz od tego, ale to ponad 1500 kalorii, niezła bomba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat, 182 cm wzrostu i 61 kg wagi, chciałbym zacząc jakieś treningi na brzuch i jakąś dietę. Jakie ćwiczenia są najlepsze na początek czy od razu na siłownie iść ? Jak zwiększyć masę i jaką dostosować dietę ? Proszę o pomoc osób, które coś wiedzą na ten temat :) Pozdrawiam ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 00:20, sliski_wojtas napisał:

Witam. Mam 17 lat, 182 cm wzrostu i 61 kg wagi, chciałbym zacząc jakieś treningi na brzuch
i jakąś dietę. Jakie ćwiczenia są najlepsze na początek czy od razu na siłownie iść ?
Jak zwiększyć masę i jaką dostosować dietę ? Proszę o pomoc osób, które coś wiedzą na
ten temat :) Pozdrawiam ;d


Wpier**l całą kostkę masła na raz;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 00:20, sliski_wojtas napisał:

Witam. Mam 17 lat, 182 cm wzrostu i 61 kg wagi, chciałbym zacząc jakieś treningi na brzuch
i jakąś dietę. Jakie ćwiczenia są najlepsze na początek czy od razu na siłownie iść ?
Jak zwiększyć masę i jaką dostosować dietę ? Proszę o pomoc osób, które coś wiedzą na
ten temat :) Pozdrawiam ;d


Jeśli nigdy nie robiłeś żadnych ćwiczeń na brzuch to zacznij od A6W lub ABS II. Robiłem to dwa i przyznam że nawet brzuch jakoś wygląda. A dieta to już sprawa indywidualna najlepiej zajrzyj na forum KFD.PL lub SFD.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem troche inaczej.
Ze po ok. 35-40 roku nie ma enzymow ulatwiajacych trawienie mleka.

Ale musialby to jeszcze ktos potwierdzic.

Ja zawsze pilem duzo mleka, na sniadanie dodatkowo b. czesto jem platki/muesli/owsianke z mlekiem i od ok.1.5 roku troche mniej juz tego jem, bo mialem czasem problemy z trawieniem (ale jadlem i pilem tego dosc duzo, ok. litra dziennie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:31, Witcher1990 napisał:

Skoro go nie trawisz to nie przyswoisz wszystkich składników. Związane jest to z upływem
lat- traci się hormon podpuszczę czy jakoś tak, nie pamiętam. Dla dzieci jak najbardziej
dorośli ludzie nie bo tylko ok 10% je trawi


Nie hormon, tylko enzym i nie podpuszczka, tylko laktaza. Chodzi o trawienie laktozy, cukru mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc dzisiaj mija tydzień od kiedy zacząłem walkę z moją nadwagą. Oto co przez ubiegły tydzień starałem się robić.
- Zero słodyczy, codziennie przynajmniej jedno jabłko lub banan.
- Zero słodkich napojów. Tylko woda mineralna, herbata niesłodzona lub frugo ze 2 razy. Raz koktajl bananowy.
- Unikam sera żółtego wcześniej jadłem go bardzo dużo. Częściej jem teraz topiony ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
- Na śniadania i kolacje często jadłem serek wiejski lub jogurt naturalny z płatkami musli.
- Z ćwiczeń to na razie robię tylko brzuszki i macham sobie hantelkami tak żeby nabrać trochę siły do robienia pompek.
- Jem śniadanie, obiad, kolację. Staram się nie dojadać między posiłkami. Między obiadem a kolacją zjem co najwyżej jedną kanapkę, trochę serka wiejskiego lub chwycę parówkę :)
Na razie to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jabłka niby są wzkazane na redukcji ale trzeba na nie uważać tak samo jak banany które mają dużo cukru i wcale nie są takie dietetyczne.

Dnia 29.01.2012 o 16:40, kaczek93 napisał:

- Unikam sera żółtego wcześniej jadłem go bardzo dużo. Częściej jem teraz topiony ale
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Topiony jest jeszcze bardziej przetworzony a tluszczu ma pewnie tyle samo.

Dnia 29.01.2012 o 16:40, kaczek93 napisał:

- Na śniadania i kolacje często jadłem serek wiejski lub jogurt naturalny z płatkami
musli.

Serek wiejski ok ale lekki a najlepiej zamiast tego na diecie wrzucić twaróg chudy lub półtłusty. Jogurt natruralny ok ale raczej nie przed snem, musli ma za dużo cukru. Wywal i wrzuć owsiankę a jak Ci nie smakuje to dodaj rodzynek i migdałów/orzechów i będzie dobre. To są węglowodany, unikaj ich wieczorem. Zamiast tego dodaj 10-20g oliwy z extra virgin z pierwszego tłoczenia.

Dnia 29.01.2012 o 16:40, kaczek93 napisał:

- Z ćwiczeń to na razie robię tylko brzuszki i macham sobie hantelkami tak żeby nabrać
trochę siły do robienia pompek.

Skoro odchudzanie to gdzie aeroby?

Dnia 29.01.2012 o 16:40, kaczek93 napisał:

- Jem śniadanie, obiad, kolację. Staram się nie dojadać między posiłkami. Między obiadem
a kolacją zjem co najwyżej jedną kanapkę, trochę serka wiejskiego lub chwycę parówkę
:)

Jedz częściej, co 3godziny jakiś posiłek.

Dnia 29.01.2012 o 16:40, kaczek93 napisał:

Na razie to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, potrzebował bym przykładowego programu na siłę w wyciskaniu leżąc. Moje maksimum to 105 kg x 1 powtórzenie. Mógłbym robić 2 treningi tygodniowo, ale mój tryb pracy może zakłócić wypoczynek i regenerację.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 00:58, kuba9876543210 napisał:

Jakie mozecie polecic cwiczenia na wzmocnienie kosci/stawow kolan?


Samych ćwiczeń nie znam, ale zainteresuj się tą książką
http://www.dobreksiazki.pl/b17811-super-stawy.htm
Autor jest sprawdzony, pewny i ma dosyć niespotykane podejście do ćwiczeń, co postrzegam jako zaletę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie odnośnie odżywiania/diety. Mam sobie tą pierś z kurczaka i... brakuje mi pomysłów na jakieś zróżnicowane przyrządzenie jej, żeby mi się nie znudziło za bardzo ;). Jakie są Wasze pomysły na przyrządzenie obiadu przy diecie na mase? Ja jak dotąd robiłem duszonego fileta - kładę pierś na folii aluminiowej, daje z wierzchu troszkę przypraw, trochę przecieru do smaku, oraz świeża papryka i/lub cebula. Folię potem zaciskam, kładę na patelnię i się robi, w międzyczasie dochodzi ryż/kasza. Jakieś lepsze pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja jak dotąd robiłem duszonego fileta
Ja przeważnie też "przyrządzam" go tak jak ty lub po prosu gotuje razem z ryzem, a potem jem z warzywami, ale ostatni znalazłem na sfd temat z w miarę prostymi i tanimi "przepisami". Znalazłem tam, np.
Pierś kurczaka z jabłkami
Składniki: 1 pierś kurczaka, 1,5 - 2 jabłka, 1 płaska łyżeczka cynamonu, 1 średnia cebula sól, pieprz, cukier.

Podsmażamy drobno pokrojoną cebulkę ze szczyptą cukru. Pierś kurczaka kroimy w kostkę, dodajemy do cebulki i razem podsmażamy. Jabłka obieramy ze skórki, kroimy w drobną kostkę lub słupki i wrzucamy na patelnię. Dodajemy cynamon, pieprz i sól do smaku. Smażymy, często mieszając, ok. 10 min. do momentu zmiękczenia jabłek. Podajemy na gorąco z ryżem.

Muszę przyznać, że było całkiem dobre (osobiście nie lubię cebuli, ale tu dodałem półówkę takiej większej i nawet jej nie poczułem :) )

A tu link do wyżej wymienionego tematu :) Może znajdziesz coś dla siebie
http://www.sfd.pl/Przepisy_kulinarne-t52358.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 21:01, Witcher1990 napisał:

Ej a dajesz wtedy jakiś tłuszcz na patelnie?

na mdtc dają wiele przepisów. Radek to duży gość z ogromną wiedzą i dobrymi pomysłami na obiad. Warto dać suba
http://www.youtube.com/watch?v=AkXJzt0wHU8&feature=plcp&context=C3a7ee6dUDOEgsToPDskIBe5KTfkgEJc75iWizx5_Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 21:01, Witcher1990 napisał:

Ej a dajesz wtedy jakiś tłuszcz na patelnie?

Tak, nie chcę żeby się patelnia, albo folia skopciła :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować