Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Układasz dietę z odpowiednią ilością kalorii. I biegasz tyle, na ile Ci wytrzymałość pozwala. Od 15 do 45 min, bo dopiero po około 15 min. spalany jest tłuszcz. Jak będziesz miał już dobrą wytrzymałość, to biegaj tyle samo czasu, ale szybciej. No i gdzieś przeczytałem, że nie powinno się zwiększać szybkości i czasu na jednym treningu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka ma nadwage, jak duza to moze sobie stawy porozwalac. Trzeba tez pamietac o dobrym obuwiu - miekkie jesli po twardym terenie (asfalt, miasto), twarde jak miekkim (las, park), no i nie wiem czy na poczatek majac kilkanascie kg nadwagi bedzie mial taka wytrzymalosc, zeby chocby pol godziny biec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pisałem same ogólniki. Napisał, że biegał wcześniej, więc wychodzę z założenia, że obuwie ma i jakąś tam wytrzymałość też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jedzenie pestek ze słonecznika może coś pomóc/zaszkodzić w zrzucaniu kilogramów?
Btw. ostatnio znalazłem ciekawy artykuł o odchudzaniu. http://www.wykop.pl/link/1065489/na-100-schudniesz-praktyka-potwierdzila-zadne-wciskanie-diety-cud/?utm_source=link_1065489&utm_medium=newsletter_2012-03-06&utm_campaign=Newsletter_Wykop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chaotyczny ten artykuł. Autorowi chodzi o dietę tłuszczowo-białkową tzw dieta Kwaśniewskiego czy jakiegoś tam. Jest ona skuteczna pod warunkiem wyeliminowania z jadłospisu praktycznie wszystkich węglowodanów w tym tych pochodzących z owoców i warzyw.
Nie można jej jednak stosować całe życie, a chyba nawet w ciągutygodnia robi się 2 dni odstępstw od niej gdyż duża ilość tłuszczu powoduje problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. Od zawodnika mma słyszałem, że gdy jest dłużej na takiej diecie to powoli zaczyna tracić pamięć:)
Wg mnie najlepiej odchodzać się na zbilansowanej diecie.
Słonecznik nie zawiera dobrych tłuszczy, jeśli chcesz coś takiego żreć to kup sobie orzechy włoskie lub laskowe (ziemne też ujdą) albo pestki dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie tutaj: http://fitness.sport.pl/fitness/1,107701,11334100,Najwieksze_brednie_o_treningu_silowym__Prawda_czy.html
Konkretnie na Mit 8: "Praca wytrzymałościowa (bieganie, pływanie, jazda na rowerze) nie dość, że nie rozwija mięśni - to przyczynia się do spadku ilości najważniejszych włókien siłowych oraz zmniejszenia obwodu uda! Bez treningu ud w strefie beztlenowej (przysiady, wykroki, martwy ciąg itd.) nigdy nie zwiększysz ich siły i masy".

O co biega?! Bieganie nie rozwija mięśni? To jak ja to teraz wytłumaczę swojemu tyłkowi i nogom, których mięśnie wyraźnie mi się po bieganiu poprawiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 21:18, HumanGhost napisał:

O co biega?! Bieganie nie rozwija mięśni? To jak ja to teraz wytłumaczę swojemu tyłkowi
i nogom, których mięśnie wyraźnie mi się po bieganiu poprawiły?


Nie wiem, to twoje nogi.
Na chłopski rozum: im więcej biegasz, tym więcej spalasz. Ale im więcej biegasz - tym organizm chce mniej dźwigać, dlatego zrzuca też mięśnie.
Popatrz na maratończyków - chudzi jak patyczki, bo biegają po xx kilometrów, a dodatkowy ''mięśniowy'' balast jest im niepotrzebny.
A sprinterzy? Góry mięsa, które dzięki potężnym mięśniom (tak!) trzeba jak najszybciej wprawić w ruch. Im wytrzymałość nie jest potrzebna, liczą się mięśnie. Nie wiem, jak wygląda ich trening ale założę się, że na bieżni spędzają o wiele mniej czasu niż przy stojaku do przysiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie
Piłkarze raczej nie robią przysiadów a mają kopyta jak konie. Podobnie kolarze.
Mój znajomy jeździł dużo na rowerze, pracował na działce, żarł kreatynę i w życiu nie był na siłowni i nie miał diety. Ma dużą łapę i wręcz zajebistą nogę bo czworogłowy aż odstaje. Przypuszczam, że ma 62-65 w obwodzie uda. Dla przykładu ja trenuję nogi od ponad 2lat na wszelkie możliwe sposoby i za nic nie moge ich zrobić. Na mono jeszcze jakoś wyglądały a tak poza tym to te 57cm marnie wygląda.
genetyka kolego robi wiele więc nie czytaj pseudonaukowych artykułów bo są gówno warte- ile stron www tyle teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mozna obliczyc spozywane w ciagu dnia kalorie ? nie mam pojecia ile teraz pochlaniam kalorii i tez nie bede wiedzial ile bede ich dostarczac organizmowi po ulozeniu sobie diety, przez co nie wiem jak sie za to zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:54, Malevyn napisał:

jak mozna obliczyc spozywane w ciagu dnia kalorie ? nie mam pojecia ile teraz pochlaniam
kalorii i tez nie bede wiedzial ile bede ich dostarczac organizmowi po ulozeniu sobie
diety, przez co nie wiem jak sie za to zabrac.


Google---> liczenie kalorii, temat rzeka nawet specjalne programy masz do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 23:56, Budo napisał:


No, ale to jest dość logiczne, że aeroby kłócą się z robieniem masy.


Nie zawsze i niekoniecznie . Kłócą się jeżeli chcesz wyglądać ja burneika.:P Z rzeźbą jest już trochę inaczej . Istnieją też odżywki które spowalniają (a nawet co u niektórych zatrzymują proces wypalania) Zależy też jakie areaoby (ergowiosła to moim skromnym zdaniem nawet pakują:P) . Wielu tak jak ja łączy areoby z ćwiczeniami siłowymi w celu zachowania balansu co u mnie akurat (genetyka) nie powstrzymało wzrostu masy mięśniowej (aczkolwiek zapewne ją spowolniło na moje szczęście).
Co do biegania długodystansowe w oczywisty sposób wypala , Interwały również niekoniecznie ( przynajmniej w takim zakresie).
Chyba że źle podszedłem do zwrotu kłócą :P ( bo jak dla mnie jedno z drugim się uzupełnia) i chodziło o robienie masy w stylu Roberta;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2012 o 19:17, Witcher1990 napisał:

genetyka kolego robi wiele więc nie czytaj pseudonaukowych artykułów bo są gówno warte-
ile stron www tyle teorii.


To wynika akurat z tego że każdy z nas jest inny:):P I na każdego co innego działa (stąd popularność treningów personalnych). Ale czysta teoria naukowa z książek min zła nie jest bo anatomia wszędzie podobna:P (ale nie ta sama)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2012 o 23:54, Malevyn napisał:

jak mozna obliczyc spozywane w ciagu dnia kalorie ? nie mam pojecia ile teraz pochlaniam
kalorii i tez nie bede wiedzial ile bede ich dostarczac organizmowi po ulozeniu sobie
diety, przez co nie wiem jak sie za to zabrac.



Uzupełniając wypowiedź buda bo po kalkulator spożycia sięgnij jak najbardziej. Masz też tabele w necie ile co ma kcal (aczkolwiek te też się różnią więc im nie ufam) , A najprościej czytaj na opakowaniach tego co kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2012 o 22:11, Daelor napisał:

A sprinterzy? Góry mięsa, które dzięki potężnym mięśniom (tak!) trzeba jak najszybciej
wprawić w ruch. Im wytrzymałość nie jest potrzebna, liczą się mięśnie. Nie wiem, jak
wygląda ich trening ale założę się, że na bieżni spędzają o wiele mniej czasu niż przy
stojaku do przysiadów.



WW wspomniane interwały. Mogą biegać czasowo tyle samo co maratończycy ale ich trening różni się ( między innymi zmianami tępa [co przekłada się na tętno] dietą itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 11:39, Ponury666 napisał:

> A
najprościej czytaj na opakowaniach tego co kupujesz.


raczej nie przeczytam ile kcal btw ma piers z kurczaka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 12:10, Malevyn napisał:

> > A
> najprościej czytaj na opakowaniach tego co kupujesz.

raczej nie przeczytam ile kcal btw ma piers z kurczaka :p


Podstawa diety imo:P Zależy jaka gotowana mniej niż kalorie na gram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować