Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Witam.

Moje pytanie dotyczy energy drinków i generalnie co o nich sądzicie?
Jeżdżę na rowerze regularnie, czasem po parę godzin dziennie, piłem to parę razy jak ktoś poczęstował - dla smaku. Czy to generalnie pomaga przy uprawianiu sportu, a jeśli tak to który korzystny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 17:07, Vaksinar napisał:

Moje pytanie dotyczy energy drinków i generalnie co o nich sądzicie?


Woda z cukrem. Ewentualnie jakieś witaminki dla reklamy "szczególnych właściwości". Szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 17:50, HumanGhost napisał:

Woda z cukrem. Ewentualnie jakieś witaminki dla reklamy "szczególnych właściwości". Szkoda kasy.


Wiesz, w smaku niektóre są dobre (wiadomo - rzecz gustu). Jako napój niczym Cola czy 7up. Tylko teraz poczytałem, że niektóre są wręcz szkodliwe - pełno chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:25, Vaksinar napisał:

Tylko teraz poczytałem, że niektóre są wręcz szkodliwe - pełno chemii.


A Cola to niby same naturalne składniki? Wiesz, że to z czego robią brązowy napój jest substancją żrącą?
Zawsze każdemu odradzam wszelkie dziwne, kolorowe napoje. Najlepiej sama woda. Pewnie, że można się od czasu do czasu napić czegoś niezdrowego, ale w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 07:33, HumanGhost napisał:

No i pięknie - uszkodzenie ścięgna achillesa. Wczoraj urazówka i skierowanie na fizjoterapię.
Sierpień mam z głowy jeśli chodzi o bieganie. :-/
Na początku września kontrolna wizyta i się okaże czy wrzesień też sobie mogę odpuścić.
Pięknie...

Jak się nabawiłeś tego i jakie miałeś objawy jeśli można wiedzieć tak z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:43, kaczek93 napisał:

Jak się nabawiłeś tego i jakie miałeś objawy jeśli można wiedzieć tak z ciekawości :)


Lekarz stwierdził, że przeciążenie. Miał rację - cały tydzień skakałem całymi dniami po naszych polskich górach. ;]
Objawy - obrzęk ścięgna + zaczerwienienie, ból przy dotyku i po założeniu buta, skrzypienie przy ruszaniu stopą (jakbyś po śniegu świeżym chodził, śmieszne dosyć).
Wolałem nie bagatelizować sprawy po tym co wyczytałem na necie, jak ludzie długo takie coś leczą. Na urazówce miałem farta, bo trafiłem na ortopedę, który od razu się poznał co i jak. Jutro idę do przychodni ze skierowaniem na fizjoterapię i zobaczę co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem bieżni. Na dworze jakoś nie mam motywacji aby się ubierać i rano biegać czy wieczorem, a w domu to jednak co innego. Można biegać cały rok bez względu na warunki pogodowe, i w między czasie chociażby oglądać ulubiony serial. :P

Wg Was warto wydać jakieś 1400zł na taki wynalazek? Chciałbym zrzucić z siebie zbędne kg a tradycyjne ćwiczenia (hantle, brzuszki itp) aż tak bardzo nie pomagają...
Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/bieznia-elektryczna-hrs-t-200-udzwig-120-kg-raty-i2487985862.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 19:55, JackXPPL napisał:

Zastanawiam się nad kupnem bieżni. Na dworze jakoś nie mam motywacji aby się ubierać
i rano biegać czy wieczorem, a w domu to jednak co innego. Można biegać cały rok bez
względu na warunki pogodowe, i w między czasie chociażby oglądać ulubiony serial. :P


Ja odradzam wszelkie tego typu wynalazki. Tak jak bieżnia nie zastąpi Ci "normalnego beigania" tak rower taki treningowy normalnego roweru i tak dalej. Takie moje zdanie.
Wdychanie świeżego powietrza a nie takiego z zapoconego pokoju też bardzo wpływa na zdrowie.
Skoro nie chce CI się ubrać i wyjść biegać, zadaj sobie pytanie czy w ogóle chce Ci się ćwiczyć zanim wydasz niemałe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: znacie może jakieś fajne domowe ćwiczenia na mięśnie piersiowe (klatę)? Coś w stylu wariacji pompek, drążka? Głównie chodzi mi o zwiększenie "cyca" bez zbytniego poszerzania barków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 10:29, kindziukxxx napisał:

jakie ćwiczenia byście polecali aby schudnąć w okolicach ud/bioder? :)


Bieganie, rower, pływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drążek nie ma nic współnego z ćwiczeniem klatki
Pompki na poręczach z domowych sposobów ale bez diety zapomnij że będą efekty, a nawet z nią ćwicząc jedną grupę będzie słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 21:56, Witcher1990 napisał:

Zimą by się przydała ale żeby kupić przynajmniej przyzwoitą bieżnię trzeba wydać 2x tyle


Tzn.? Możesz jakoś to rozwinąć? Jakie rzeczy ma bieżnia za ~2600zł czego nie ma ta za 1400? Wiem, że prędkość tej którą podałem to maks 12km/h ale jeżeli bym tak biegał przez godzinę to i tak byłyby efekty chyba. Lepiej wolniej a dłużej niż się zmęczyć przez 15 minut.

Prosiłbym o porady bo się nie znam zupełnie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:22, Witcher1990 napisał:

nie da się schudnąć w jednym miejscu

to oczywiste, ale ćwiczenia po których się schudnie z wyszczególnieniem danych miejsc, bo różne ćwiczenia na różne części ciała działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem teraz cały czas grypę, okropny ból głowy i temp 38,6. teraz już jest lepiej bo biorę antybiotyk głowa mnie już nie boli, nie czuję się osłabiony, ale moja temp wynosi 36.0... ;/ boję się, dlaczego mi tak spadła? czy to groźne? Jak mam ustabilizować do 36.6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 15:00, Witcher1990 napisał:

A jak długo masz taką temperaturę i w jakich porach? Anty dalej bierzesz?



Od dzisiaj. wczoraj jeszcze miałem temp 37.5, anty dalej biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby tylko rano to przy antybiotyku można by to zrozumieć jednak nawet wtedy spadek o 6 kresek to dużo pomimo osłabienia organizmu. Poczekaj jeszcze dzień lub dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować