Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kinect powodem fałszywego zawiadomienia policji

14 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2011 o 14:07, Komenty napisał:

To w Danii maja SWAT? Myslalem ze to amerykanskie jednostki.

To pewnie skrót myślowy, autorowi chodziło pewnie po prostu o jednostki specjalne policji, a SWAT to praktycznie synonim dla tego typu jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 14:07, Komenty napisał:

To w Danii maja SWAT? Myslalem ze to amerykanskie jednostki.

Cytat z wiki
A S.W.A.T (Special Weapons and Tactics) team is an elite paramilitary tactical unit in American law enforcement departments as well as some foreign police departments
Początkowo to była jednostka z LA, a potem nazwa się przyjęła do opisu paramilitarnych jednostek policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu wiedziałem że to szwed, w Szwecji jest tak że nie zasłania się okien bo gdy zasłonisz oznacza to że masz coś do ukrycia. Wiem głupie, ale tam tak jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 15:44, rammi napisał:

W Polsce gdyby w czyimś mieszkaniu faktycznie popełniano przestępstwo to by nikt nie
przyjechał ;)


Bo u nas w kraju ludzie wolą patrzeć niż dzaiałać a potem obwinia się policję bo nic nie zrobiła. Policja nie mieszka na każdy osiedlu a sąsiedzi tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

się czepiacie.. a jakby jednak faktycznie była bójka? U nas jak ktoś dostaje kosę pod żebra w biały dzień na środku ruchliwej ulicy to i tak wszyscy udają że nie widzą i jak najszybciej uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja musiała to sprawdzić, bo ma taki obowiązek. Ostatnio zresztą była sprawa pewnego fałszywego alarmu bombowego na uczelni. Wykładowca został zwolniony, bo razem ze swoimi studentami go olał i powtarzali dalej materiał.

Swoją drogą, jeżeli ten rysunek obok komentarza to portret Bambuska, to muszę przyznać, że przypomina Tourette''s Guya xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezła akcja ;)

Wie ktoś czy może teraz facet, który wezwał policję może otrzymać karę za niepotrzebne wzywanie policji? Mi się wydaje, że nie, no bo w końcu był prawie pewien, że tam coś się dzieje, jednak wiemy, że wzywanie odziału Counter-Terroristów jest trochę kosztowne, niebezpieczne itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 16:24, Demagol napisał:

Swoją drogą, jeżeli ten rysunek obok komentarza to portret Bambuska, to muszę przyznać,
że przypomina Tourette''s Guya xD.


Tiaa, to faktycznie ja, ale kilka lat temu ;)

Dnia 22.02.2011 o 16:24, Demagol napisał:

Policja musiała to sprawdzić, bo ma taki obowiązek.


Oczywiście, że musieli. Pytanie tylko czy u nas by już tego nie podciągnęli o fałszywe zaalarmowanie policji i jeszcze problemów z tego nie było.

Dnia 22.02.2011 o 16:24, Demagol napisał:

się czepiacie.. a jakby jednak faktycznie była bójka? U nas jak ktoś dostaje kosę pod
żebra w biały dzień na środku ruchliwej ulicy to i tak wszyscy udają że nie widzą i jak
najszybciej uciekają.


To niestety smutna prawda co piszesz.

A gdyby była bójka to by chyba było coś słychać, a tutaj przechodzień wezwał policję na podstawie cienia samego. Inna sprawa to kto myślący by kogoś bił na śmierć stojąc przy oknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 18:18, wojcio102 napisał:

Wie ktoś czy może teraz facet, który wezwał policję może otrzymać karę za niepotrzebne
wzywanie policji?


Ten ze Szwecji pewnie faktycznie nie odpowiadał za to, bo niby miał podstawy do zgłoszenia. To w Danii nie wiem jak się dalej potoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować