Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Karta Praw Gracza zostanie zaktualizowana?

39 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2011 o 14:18, Mercuror napisał:

No sorry, ale to Ty zasugerowałeś, że istnieją inne opcje, a teraz ja mam ich sobie szukać?
No way, albo podajesz te opcje, albo zamilknij z takimi bezpodstawnymi stwierdzeniami.

Znajdź sobie inne FPSy, inne gatunki do ogrania, inne hobby, wybór jest spory. Chcesz konkretnego? Proszę bardzo - zacznij uprawiać ogródek. W realu nie chcesz? Proszę bardzo, jest przecież FarmVille.
Ale skoro lubisz się tak bardzo ograniczać, Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najchętniej widział w tej karcie punkt taki, że jeśli gra wychodzi w danym kraju na daną platformę, to wszelkie dodatki i DLC także muszą być w tym kraju dla tej platformy dostępne.
A tak natchnęły mnie Dead Money i LotSB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 13:56, gienek1 napisał:

Zgred66

>No chyba Sam w to nie wierzysz,że wydawcy gier sami sobie zrobią takie "kuku";)

Wydawcy? ;p Nieeee. Gracze! Kazdy nowy "wydymany" gracz z crapem w lapach, który głosuje swoim portfelem, ma znacznie więcej do powiedzienia jak taki wydawczyk o czym ostatnio przekonał się JoWood ^^
Ziarnko do ziarnka a uzbiera sie miarka. To nie jest akcja dla wydawcy, to jest dla gracza. Jezeli wydawca na ciebie leje cieplym moczem. Wiesz juz jak go traktować i nie dawać mu kasy. Idziesz za to do innego, ktory traktuje cie jak gracza, a nie dojarke. przyklad Bobick "moj wrog" i nie kupuje tego co mi proponuje. Tyle. Jezeli te pare millionow się w koncu odwroci za jego polityke, to w koncu go usuna. Wszystko w koncu się nudzi... nawet call of duty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zaraz, ja chcę grać w CoDa, a nie zmieniać hobby. Niby dlaczego mam uprawiać ogródek zamiast grać? Niby dlaczego mam grać w strategie albo nawet inne FPSy, skoro chcę grać akurat w CoDa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:44, Mercuror napisał:

Hej, zaraz, ja chcę grać w CoDa, a nie zmieniać hobby. Niby dlaczego mam uprawiać ogródek
zamiast grać? Niby dlaczego mam grać w strategie albo nawet inne FPSy, skoro chcę grać
akurat w CoDa?


Inaczej, grasz dla przyjemnosci. Skaszaniony tutuł ci jej nie daje. Wiec zakrawa to o uzaleznienie :p
Swoja drogą masz jeszcze starsze czesci CoD ^^ jakos specjalnie raczej sie nie roznia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiamy tutaj o jakości samej gry, tylko o stosunku producenta do nabywcy - DRMy, odgórne traktowanie itd. itp. A CoD to tylko przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:44, Mercuror napisał:

Hej, zaraz, ja chcę grać w CoDa, a nie zmieniać hobby. Niby dlaczego mam uprawiać ogródek zamiast grać? Niby dlaczego mam grać w strategie albo nawet inne FPSy, skoro chcę grać akurat w CoDa?

Chciałeś alternatywę dla CODa to ja masz, MOH ani BC2 Ci się nie podoba, inne zajęcia również. Może czas się zastanowić nad samym sobą? Ty nie chcesz alternatywy, bo alternatywy są ale Tobie nie chce się ich dostrzec.
>Nie rozmawiamy tutaj o jakości samej gry, tylko o stosunku producenta do nabywcy - DRMy, odgórne traktowanie itd. itp. A CoD to tylko przykład.
Nie podoba się rynek? Głosuj portfelem i/lub zmienień zainteresowania. Gadasz tak samo jak producenci/wydawcy gier. Wielkie narzekanie na to, na tamto, a przecież nikt ich nie trzyma na siłę w tej branży, jest tyle gałęzi przemysłu, rozrywki i usług, że powinni znaleźć coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:42, Zgreed66 napisał:

> Zgred66
>No chyba Sam w to nie wierzysz,że wydawcy gier sami sobie zrobią takie "kuku";)

Wydawcy? ;p Nieeee. Gracze!


Dlatego napisałem "wydawcy",bo ta Karta Praw jest pomysłem wydawcy/developera,czyli Stardocka. A żeby miała jakiś skutek dla graczy,to muszą ją zaakceptowac wszyscy inni wydawcy gier. To ze my-gracze, zgadzamy sie i chcemy przestrzegania tych punktów w Karcie Praw-nic nie znaczy. Muszą się jeszcze na nia zgodzic wydawcy-a to jest moim zdaniem niemozliwe z wiadomych wzgledów;)

Masz jednak racje,że mozemy "swietnie głosowac portfelem"-i głosujemy! Dlatego gry są coraz krótsze, głupsze i zrobione na odpier...sie. Tak własnie głosujemy portfelem...:(

Ps.A jak Jajoowood ogłosił upadłośc,to była piękna chwila. Za to co te skur...y zrobiły z Gothiciem-powinna byc kara smierci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wszystko ładnie pięknie - Stardock może sobie przygotować taką Kartę dopisywać do niej klejne punkty.
Tylko że to będzie martwy przepis :P, wydawcy zrobią po swojemu - nikt ich nie zmusi do przestrzegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:36, Phobos_s napisał:

Ja bym najchętniej widział w tej karcie punkt taki, że jeśli gra wychodzi w danym kraju
na daną platformę, to wszelkie dodatki i DLC także muszą być w tym kraju dla tej platformy
dostępne.
A tak natchnęły mnie Dead Money i LotSB...


Powinno byc ze dodatek do gry może wyjść najwcześniej 1-2 miesiące po wydaniu gry a nie tak jak nie którzy w dniu premiery.
Jeszcze powinno byc ze do danej gry najwiecej 5-6 dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 23:16, karolekx23x napisał:

Powinno byc ze dodatek do gry może wyjść najwcześniej 1-2 miesiące po wydaniu gry a nie
tak jak nie którzy w dniu premiery.
Jeszcze powinno byc ze do danej gry najwiecej 5-6 dodatków.


Ale dlaczego? Mnie np. podobały się dlc''ki, które wyszły w dniu premiery ME2. Ilość też mi nie przeszkadzała.
Skąd te liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dodatek wychodzi w dniu premiery lub kilka dni to wiadomo ze wyciete zostało z gry, wiec cos takiego by chroniło gracza i pewnosć ze z gry nic nie zostało wyciete.
A jak by wyszedł dodatek np. po 2 miesiącach to wtedy mozna pomyslec ze pracowali nad dodatkiem po skończeniu wersji podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 11:38, karolekx23x napisał:

/ciach/


Bzdura. Już kiedyś było wałkowane, że gry mają pewien cykl produkcyjny i tuż przed premierą część ekipy jest w sumie "bezrobotna" więc może zająć się robieniem jakichś drobnych dodatków.
Więc to, że dodatek pojawia się w dniu premiery wcale o niczym nie świadczy.
A poza tym, takie "premierowe" dlc w 99% przypadków są darmowe, więc co za różnica czy to wycięte czy nie skoro nie każą Ci za to dodatkowo płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 11:47, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Bzdura. Już kiedyś było wałkowane, że gry mają pewien cykl produkcyjny i tuż przed premierą
część ekipy jest w sumie "bezrobotna" więc może zająć się robieniem jakichś drobnych
dodatków.
Więc to, że dodatek pojawia się w dniu premiery wcale o niczym nie świadczy.
A poza tym, takie "premierowe" dlc w 99% przypadków są darmowe, więc co za różnica czy
to wycięte czy nie skoro nie każą Ci za to dodatkowo płacić?


Gre kupujesz w pudełku a dodatek musisz pobrać. Płacisz kase a jeszcze musisz odpalać neta zeby cos pobrać.
Raczej sie kojarzy ze jak wychodzi dodatek po kilku dniach płatny to oczywiscie wyciete z gry, darmowy to jest inna sprawa.
Płatny dodatkowy wyzysk gracza. EA przewodniczy w wypuszczeniu najwiecej dodatków.

A ta cześćc ekipy bezrobotnej bardziej mogła by sie przyłozyc do gry którą wypuszcza, było by mniej niedociągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 11:52, karolekx23x napisał:

Gre kupujesz w pudełku a dodatek musisz pobrać. Płacisz kase a jeszcze musisz odpalać
neta zeby cos pobrać.


Jej, patche też musisz pobrać i jakoś z tego powodu nie płaczesz.

Dnia 25.02.2011 o 11:52, karolekx23x napisał:

Raczej sie kojarzy ze jak wychodzi dodatek po kilku dniach płatny to oczywiscie wyciete
z gry, darmowy to jest inna sprawa.


Nie, nie kojarzy się. To jest tylko własna interpretacja gracza. Bo o ile nie ma ku temu jawnych dowodów (vide AC2) to nigdy nie możesz mieć takiej pewności, że akurat dany dlc to coś tam wycięte z gry.

Dnia 25.02.2011 o 11:52, karolekx23x napisał:

Płatny dodatkowy wyzysk gracza. EA przewodniczy w wypuszczeniu najwiecej dodatków.


Przewodniczy się jakiejś grupie a nie "w czymś". :)

Dnia 25.02.2011 o 11:52, karolekx23x napisał:

A ta cześćc ekipy bezrobotnej bardziej mogła by sie przyłozyc do gry którą wypuszcza,
było by mniej niedociągnięć.


Tak. Ale tylko na etapie kiedy mają coś do powiedzenia. Potem mogą się spokojnie zająć robieniem dodatków bo już raczej nic nie wniosą. To tak jakbyś kazał architektowi zmieniać plany w momencie gdy na domu już robią dach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykład dodatek Powrót do Karkand, i to nie jest wycięcie z gry, gra nie powstała a juz zapowiedzieli. Za darmo tylko wtedy jak sie złoży zamówienie przedpremierowe, a co nie można zamieścić w pudełku już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 13:47, karolekx23x napisał:

Przykład dodatek Powrót do Karkand, i to nie jest wycięcie z gry, gra nie powstała a
juz zapowiedzieli. Za darmo tylko wtedy jak sie złoży zamówienie przedpremierowe, a co
nie można zamieścić w pudełku już ?


Widać nie można bo jest to forma promocji i nagrodzenia tych graczy, którzy zrobią pre-oder. Proste.
Po drugie, są to mapy przeniesione Battlefield 2, raczej nie jest to coś wycięte z z BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować