Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - recenzja

187 postów w tym temacie

Bardzo ciekawa recenzja, fajnie że po prostu po kolei wyliczyłeś co się podobało, co średnio, a co w ogóle. Bez zbędnego owijania w bawełnę. Najważniejsze, że fabuła i decyzje są udane, dla mnie to także jest najważniejsze w grach tego typu. Bugi, błędy, grafikę - to można wybaczyć. A że 7.5? Totalnie mnie nie obchodzą cyferki. Szkoda tylko, że zaraz pewnie rozpęta się tu piekiełko (TYLKOOO 7.5??!) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema muszę powiedzieć że całkiem mi sie podobał zmieniony, znacznie bardziej dynamiczny system walki. Rażące co prawda jest tak drastyczne uproszczenie dialogów ale i do tego można przywyknąć. Jedynym co mnie naprawdę zaskoczyło było umiejscowienie akcji w podobnym czasie do Początku, ale moż tylko dlatego, że nie wczytywałam się w opisy fabuły gry. Signature Edition oczywiście już dawno zamówiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:48, Ostrowiak napisał:

Wiecie, co mnie zniechęca do gry?

Że recenzent był w stanie przejść ją tak szybko przed premierą i jeszcze napisać recenzję.


Podobno ta część jest znacznie krótsza, niż jedynka. Mimo wszystko tak szybkie pojawienie się recenzji może również świadczyc o tym, iż Recenzenta tak wciągnęła fabuła, że zarywał noce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:48, Ostrowiak napisał:

Wiecie, co mnie zniechęca do gry?

Że recenzent był w stanie przejść ją tak szybko przed premierą i jeszcze napisać recenzję.


46 h pierwsze przejście. Jest o tym w recce. Czasami wydawcy stają na wysokości zadania i potrafią dostarczyć kod review na dłuuuugo przed premierą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra recenzja. Dobrze podkreslone minusy i niedociągniecia. Co do samej gry to mam nadzieje ze szybko wyjda odpowiednie patche, natomiast sam jak i połowa polaków wole poczekac do premiery wieska, jego w tym roku i tak nic nie przebije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:53, Yuriko napisał:


Podobno ta część jest znacznie krótsza, niż jedynka. Mimo wszystko tak szybkie pojawienie
się recenzji może również świadczyc o tym, iż Recenzenta tak wciągnęła fabuła, że zarywał
noce :D


Najdłuższa jednorazowa sesja, to jakieś 16 h z przerwami na papu i siusiu. Za pierwszym razem całkiem wkręcająca jest, owszem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:56, Ostrowiak napisał:

Humpf, kompetentne rozesłanie materiału poglądowego przed premierą?

Bujać to my!


Owszem i to jak widać wersja PL z teksturami wysokiej jakości. Nasze EA jak chce, to naprawdę potrafi. :)

Swoją drogą nie jest wykluczone, że do sprzedaży trafi build z już poprawioną częścią błędów. W końcu prawie 2 tygodnie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tego, kiedy recenzja tego fajnego konsolowca który smarował o wszystkich zmianach w różowych okularach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. EA jest zue jak sama Buka.

Co do recenzji samej i co się w tekście przedstawia po wyeliminowaniu niedoczytania ew. ślepoty kurzej, DA2 jak i DA1 - brzydkie kaczątko z nowego miotu "nowych" RPG, z zaletami i wadami charakterystycznymi dla Późnego BioWare''u.

EA Classics, jeżeli wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z przedstawieniem i omówieniem plusów i minusów w samej recenzji. To że Fabuła będzie Silną strona DA2 wiedziałem od początku. Szkoda trochę budowy lokacji oraz błędów i Bugów ale od czego są Patche.

Brak mi tu trochę opisu gry w trybie dnia i nocy (jakaś ciekawostka/ różnice) oraz jak prezentują się duże miasta lokacje: wieje nuda i pustka czy widać jakiś ludzi wolno żyjących ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:54, Myszasty napisał:

46 h pierwsze przejście.


Pierwsze? Czyli że jest na tyle nieźle, że zamierzasz powtórzyć?

P.S.
A recenzja bardzo dobra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO patrząc na listę zalet i wad to ocena odrobinę zawyżona(ale jak ktoś już kiedyś pisał, nie ma już ocen gier poniżej 7). w RPGach fabuła odgrywa dosyć dużą role, ale czym jest fabuła bez dobrej mechaniki? Podzielenie dialogów na 3 odpowiedzi o określonych reakcjach zabija poniekąd ''ducha rpg'' (za co obwiniałem też ME).

Jeśli ktoś chce dobrą fabułę i nie zależy mu na mechanice niech przeczyta jakąś dobrą książkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko wątek główny te 46h trzaskałeś czy tez poboczne zadania, czyli walnąłeś tzw "calaka" ?
Prawie 50 godzin nie jest tak źle, wręcz ewenement na dzisiejsze czasy gdzie robią gry na 6-20 godzin w porywach xD
Pierwszego kotora chyba w 75h skończyłem za swoim pierwszym premierowym podejściem.
Moja największa obawa o strasznie krótką długość rozgrywki została lekko uspokojona.
Pomnożyć to x3 dla obczajenia wszystkich klas i kilku ścieżek rozgrywki, całkiem dobrze się zapowiada, do tego może wejdą jakieś większe dodatki lub obszerniejsze niż 2 questy na krzyż DLC [nadzieja matka głupich =)]...

A recka imho bardzo ok, bez wazeliny, dosyć rzetelnie, bez przesadnego hypeu. Ocena też widać dosyć zdroworozsądkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować