Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NFZ zrefunduje Kinecta?

19 postów w tym temacie

Tytuł news''a mnie rozbawił... NFZ nie refunduje nawet niektórych leków ratujących życie, a co dopiero "jakieś tam Ki coś tam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 14:43, czapol napisał:

Tytuł news''a mnie rozbawił... NFZ nie refunduje nawet niektórych leków ratujących życie,
a co dopiero "jakieś tam Ki coś tam"


Dokładnie to samo sobie pomyślałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 15:34, Laid_back napisał:

NFS refunduje

Jestem niezmiernie ciekawy, jak rozwiniesz ten skrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 15:34, Laid_back napisał:

NFS refunduje często za sprzęt do rehabilitacji, a Kinect w teorii mógłby za taki służyć

Tyle że NFZ ma tyle wspólnego z nowoczesnymi rozwiązaniami, ile Christopher Poole (ten od 4-chana) z Zuckerberg-iem (wiadomo, fejsbóg). Ogólnie żeby u nas chorować trzeba mieć albo kasę na leczenie prywatne albo końskie zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić pacjentów, nasi urzędnicy muszą się odprężyć i rozprostować kości po ciągłym siedzeniu za biurkiem i pompowaniu w siebie galonów kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie. Nie, nie zrefunduje. Będąc ciężko chory - mimo faktu, że jestem ubezpieczony - musiałem sam płacić za leczenie i leki. Oni potrafią tylko brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Postanowił wykorzystać urządzenie do monitorowania dzieci, w przypadku których postawienie diagnozy wiąże się z koniecznością nieustannej obserwacji. Kamery Kinecta zostały więc wykorzystane jako system monitoringu, dzięki czemu być może uda się zaoszczędzić nawet 100 000 dolarów."

Takie nieśmiałe pytanie: Czy do tego zadania nie nadają się zwykłe kamery? W końcu tańsze i X360 niewymagany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Watpie, ze NFZ pokryl by zakup takiego urzadzenia, gdyz -po pierwsze- Kinect nie kwalifikuje sie jako wyrob medyczny/rehabilitacyjny, a po drugie oferta refundacyjna NFZ jest juz w tej chwili mocno ograniczona wzgledem zapotrzebowania pacjentow- sa potrzebniejsze rzeczy, ktore czekaja w kolejce do szybkiego systemu refundacyjnego (zeby nie przechodzily przez tryby doplat z budzetu starostwa), w tym profesjonalny osprzet do terapii ruchowej. M$ Polska musialby porzadnie dac w lape wierchuszce z funduszu, zeby przepchnac ten temat przez ustawe i wplynac na ustalenie limitow na doplaty (zaleznych przeciez od jednostek chorobowych, a nie tanich systemow monitoringu). To gdyby z mozliwosci chcial skorzystac zwykly czlowiek. Kinect w medycynie to jedno, ale do refundacji z funduszu to daleka droga. Predzej jakis przetarg na wyposazenie szpitali/kliniki itp., ale wtedy to nieco inne procedury, NFZ ledwie wyrabia na kontrakty na wyposazanie gabinetow chirurgicznych, a co dopiero na monitoring.....;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 16:11, Laid_back napisał:

Nie Funduje Sprzętu ;)

Wybrnąłeś, trzy punkty. Przechodzisz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem wyedytowac up''a, wiec dopisze- takie systemy moga byc finansowane ze srodkow unijnych (np. w prywatnych klinikach), o co ostatnimi czasy prosciej, niz o kontrakt z NFZ. Jak obciazac fundusz, to tylko na najpotrzebniejsze wyposazenie, gdyz takie wynalazki jak Kinect potraktowane by byly jako fanaberie. Nie jestem tez pewien jak Kinect moglby uzyskac odpowiednie atesty (wazny drobiazg przy kontraktacji z funduszem). Predzej taka placowka dogada sie z wlodarzami miasta (ktorzy wpisza to w budzet i dadza sie sfotografowac do lokalnej gazety przy okazji przekazania "upominku";)), niz NFZ w ogole rozpatrzy taki wniosek, nie mowiac nawet o jego realizacji;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 17:13, Finstern napisał:

Tytuł newsa jak na gazeta.pl albo innym tabloidzie24 - autor powinien może pomyśleć o
nowej ścieżce kariery?


Geez, oprócz tytułu jest jeszcze przecież treść, nie?. Ale ok, kiedyś możemy umówić się na "Tydzień z... nudnymi i wycinanymi z szablonów tytułami newsów" ;)

Swoją drogą to taki żart tylko był, pytanie retoryczne. Serio, moim celem nie było wywołanie dyskusji czy NFZ będzie kupował Kinkiety czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować