Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Producenci Dead Island bronią ukazania martwej dziewczynki w trailerze

46 postów w tym temacie

Sztucznie nadmuchany problem.
Przecież to tylko gra i na dodatek dla dorosłych, więc o co chodzi?
Ja nie widzę w tym niczego oburzającego.
Na świecie dzieje się wiele gorszych rzeczy
a ludzi zawsze oburzają się na takie głupoty.
W Afryce dzieci głodują, umierają bo pomoc humanitarna to jeden wielki przekręt.
Ludzie mordują się o łyk wody i kawałek chleba. Prowadzone są wojny by zdobyć kontrolę nad ropą.
Kataklizmy, między innymi ten trwający w Japonii. Ale nie! Ludzi oburza martwa, nierealna dziewczynka. .
"Swell.." - cytując Harrego w klasyku Sudden Impact.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by było gdyby jacyś twórcy zrobili grę o zabijaniu niewinnych dzieci, rozstrzeliwaniu ludzi (także bezbronnych),gołych kobietach, sexie no i na dodatek jakiegoś psychologicznego męczenia gracza w czasie gry(poruszającego jego sumienie(i to nawet mocno))
Przecież nikt nie miałby prawa wstrzymać takiej gry czyż nie ma wolności na świecie ?:D
przecież mogliby dać nawet kategorię wieku 21 lat O_O a i tak nic by to nie zmieniło.
Kto by usłyszał o tej grze nie chcąc w nią pograć poprostu by jej nie kupił
A ci co chcą już tak bardzo poważnej gry, to po nią sięgną.
Przecież to jest gra, nie ukazuje ona realnych rzeczy.
A to że dzieci tego nie odróżniają .... dlatego są oznaczenia wiekowe.
Pegi też nie ma tutaj nic do cenzurowania powinni tylko wystawiać jakiej kategorii wiekowej jest gra.
Istnieją filmy dużo gorsze poruszające te tematyki i nikt ich jakoś się nie czepia.
A każdemu kto się sprzeciwia wydania takiej gry powiedziałbym
"Jeżeli pan/pani nie odróżnia gry(fikcji) od rzeczywistości proszę zgłosić się do psychologa "
Ok gry może i wywołują czasami emocje ale nie zostają one na dłuższą metę, a i zabicie muchy może wywołać tutaj gorszą "psychozę" niż np poderżnięcie gardła dziecku w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie inaczej na wszytko reagują - czesto nie zwracajac na cos uwagi - dlatego czesto potrafią się dziac z pozoru absurdalne rzeczy. Kiedys byl jakis film... "swit zywych trupow"(?). Co przemieniona laska w ciazy urodzila niemowlaka zombie. Koles zabija dzieciaka z pistoletu. W momencie strzalu zmiana ujecia. W tym momencie wywiazala sie moja rozmowa z kumplem jaki jest sens zmiany ujecia i nie ukazania jego smierci przeciez to tylko film; zombie itd. Wniosek był taki, ze kogos mogloby to dotknać. Ludzie są rozni i bycie kontrowersyjnym tylko po to, aby wzmorzyć hype. Nie musi najlepszym pomyslem. Czasem lepiej zostawić tak jak jest, bo sie koncu caly czas idzie dalej, dalej i dalej, az w koncu zabraknie tej granicy dobrego smaku...

To przynajmniej moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc na film , lub sięgając po grę powinniśmy się spodziewać co tam będzie patrząc na różne ostrzeżenia na pudełku przemoc itp. no i jak ktoś jest na to wyczulony poprostu na ten film nie idze. No ale teraz i tak w większości filmów znajduje się znak przemoc (w komedi gdzie okładają się poduszkami)
Ale na taką produkcję "przekraczającą granicę dobrego smaku" też znalazłby się inny znaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Bożena. W Dead Space Lurkery to jak mnie pamięć nie myli były niemowlęta, też trzeba było je zabijać i jakoś nikt nad tym nie lamentował. Coś jest tu nie tak. Najpierw czepiają się Call of Juarez the Cartel a teraz Dead Island. O co chodzi? Techland im nie leży czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sobie przypomina czy były podobne uwagi odnośnie zabijania, bądź co bądź zmutowanych ale jednak, niemowlaków i dzieci w Dead Space 2? Czy To mutant czy zombie to i tak wirtualny potwór, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poduszki i klasyfikacje malo mnie interesuja. Interesuje mnie problematyka zabijanego dziecka.
Nawet jak gdzies w telewizji zobaczysz, ze ktos zabił doroslego faceta, a inny zabił dziecko to oba zabojstwa beda odbierane inaczej. Problem polega na tym, jak dalego zajedziemy i gdzie konczy sie ta granica, co wolno pokazac, a czego, nie. Co ma na kogo wplyw, a co nie ma. Czy w ogole dostrzegamy, czy ma to jakis wplyw na nas. Pewnie mozna by powiedzieć, ze nie ma. Ale jak dla mnie na pewno ma. Przynajmniej taki, ze przygnieceni tą przemocą stajemy się obojetni na to. Mamy to d

Spoiler

upie

co sie komu dzieje - przynajmniej ja tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wojnach giną również kobiety i dzieci. Unikanie tego tematu to jak pokazywanie wojny prowadzonej w białych rękawiczkach. Oczywiście że trzeba się liczyć z oburzeniem społeczeństwa ale tylko dlatego, że żaden (mam nadzieję) z nas nie uczestniczył w żadnej wojnie i nie widział jej okrucieństw. Jako gracze w np. strzelankach jesteśmy karmieni w większości postaciami męskimi siejącymi śmierć i destrukcję.

Osobiście jestem przeciwny pokazywaniu przemocy na dzieciach, bo ich krzywda zawsze wywołuje u mnie wielkie emocje niesprawiedliwości tego świata ale czy to znaczy że jej nie ma? Trzeba im przyznać, że odważyli się pokazać coś, czego inni unikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli co? powinni zabronic usmiercania w kazdym filmie?
dajmy na to taki Bitwa o LA gdzie ginie prawie kazdy kto moze .... i nikt nie narzeka...

trailer ten, moze i smutny, nie zachywacam sie trailerem bo gloryfikuje przemoc czy usmierca dziecko, zachwycam sie jak piekna i smutna sztuka, autor oddal cos co potrafi czlowieka ruszyc
Ludzie ktorzy atakuja to, albo nie potrafia docenic sztuki, albo sa bez serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Streścił bym to w dwóch słowach, ja pie*dole. A tak na poważnie nie wiem co w tym takiego skoro to tylko gra, a filmach jakoś za specjalnie im to nie przeszkadza, a jak rzeczywiście tak się przejmują losami dzieci to niech się zainteresują tymi prawdziwymi które maja prawdziwe problemy a nie wirtualnymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci są fajne. Ale martwe są dużo fajniejsze. A tak w ogóle to marzy mi się żeby w Dead Island było przedszkole. Wylatuje na nas cała horda zombie-przedszkolaków a my je kosimy np. piłą mechaniczną, fajczymy miotaczem ognia albo walimy z haubicy. TO BYŁOBY COŚ!! Na pewno wiele osób by coś takiego chciało, ale w świecie przesadnej poprawności wstydzą się powiedzieć :) I żeby dziewczynki zaczynały płakać przy dużym damagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 14:31, Wasyl117 napisał:

Nie rozumiem....czy na świecie jest naprawdę tyle ciot?

Ale zawsze musi być ktoś komu wszystko się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrona? Czego? Tematem gry jest śmierć. Czy dzieci nie umierają? Pokaż masakrę na plaży w Normadii a okrzykną cię geniuszem, pokaż upadek z okna jednego szkraba (w dodatku nieumarłego) a rodzą się "kontrowersje". Czysta hipokryzja.

PS Ekhm "przedstawianie w grach scen przemocy z udziałem dzieci jest przecież zakazane"? Gdzie? Od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 14:59, zadymek napisał:

PS Ekhm "przedstawianie w grach scen przemocy z udziałem dzieci jest przecież zakazane"?
Gdzie? Od kiedy?


Stary przykład... czy stanie w kolejce jest gdzies zapisane, ze stanie w niej jest obowiazkiem?
Z drugiej strony, jakby tak wszystko zapisywać co wolno czego nie wolno, bylibysmy zasypani toną biurokracji.
Chyba zadna gra, by przez to nie wyszla
Pamietaj, ze masz jeszcze cos takiego jak etyka, zwyczaje itp. Jak napisalem i ktos inny głupie zasypywanie wszystkiego przemocą wcale nie musi być dobrym pomyslem. Jak juz zadałem pytanie, jak juz łamiemy kolejne "nie pisane zasady" to gdzie skonczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować