Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter: Battlefield 3 bez szans w starciu z nowym Call of Duty

83 postów w tym temacie

Call of Duty lubiłem od czasów jedynki, kiedy to jeszcze nieco kanciastym amerykańskim żołdakiem po raz setny hasałem wesoło po Normandii - do tego kampania radziecka i brytyjska, grało się naprawdę fajnie. Dwójka również trzymała poziom, chociaż grałem w nią krótko. O trójce nie mam zdania, grałem tylko 2-3 godziny na PS 2.
Modern Warfare zaskoczył wszystkich i z "tego nowego CoD''a" stał się klasykiem, do którego porównywane są obecne plastikowe kupy ( czyt. chociażby Black Ops ). Dziesiątki godzin po sieci, miałem przy tym sporo zabawy.
Ale niestety, potem ktoś postanowił, żeby wszystko konsekwentnie spieprzyć - MW 2 chociaż całkiem niezły, zawiódł mnie. Podobnie najnowsza odsłona, która jest tak naprawdę grą sprzed 7 lat w nowej szacie graficznej. Black Ops zawiódł mnie na całej linii i ostatecznie przypieczętował los serii CoD, której więcej nie kupię.

Co do Battlefield''a - Bad Company 2 kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i jestem zachwycony! W porównaniu do CoD''a ta gra to niesamowity krok naprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 19:23, pawbuk napisał:

A ja mam takie pytanie: przez kogo jest tworzona ta najnowsza odsłona? Wiadomo już?

z tego co czytałem to
jest robione przez popłuczyny po infinity ward raven i sledge hammer games na tym samym silniku co mw 2 i black ops
fabularnie ma stanowić prequel modern warfare
imho sam fakt że jest robiony przez 3 studia to będzie największy gniot w całej serii


ja swoją przygodę z codem skończyłem na black ops
trzymam kciuki za chłopaków z dice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 21:21, darthork napisał:

> A ja mam takie pytanie: przez kogo jest tworzona ta najnowsza odsłona? Wiadomo już?

z tego co czytałem to
jest robione przez popłuczyny po infinity ward raven i sledge hammer games na tym samym
silniku co mw 2 i black ops
fabularnie ma stanowić prequel modern warfare
imho sam fakt że jest robiony przez 3 studia to będzie największy gniot w całej serii



ja swoją przygodę z codem skończyłem na black ops
trzymam kciuki za chłopaków z dice


Czytałem gdzieś artykuł, że jednak MW3 nie będzie prequelem więc ciężko stwierdzić czym właściwie nowy tasiemiec będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam jak niektórzy koledzy, którzy wypowiedzieli się wyżej, i moich znajomych CoD się po prostu wypala. Najlepsze części były chyba do Modern Warfare, potem kicha walili aby kasę zbić. Jednak chłopaki z Dice są oni głównie nastawieni na grywalność gry i po prostu sprawia mi wielka frajdę jak gram w BF Bad Company 2 lub choćby w zwykłe BF Heroes, które ma fajna grafikę. Trzymam kciuki za chłopaków z DICE oraz chciałbym aby wreszcie sie zawzięli porządnie za cod''a aby nie zrobili kolejnego komercyjnego shita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie mam zamiaru wywalać kasy na kolejnego odgrzewanego kotleta jakim stała się seria CoD. Pieniądze nie rosną na drzewie, a klienta trzeba zadowolić lepszym daniem. I tym daniem będzie nowy B3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj już przewidują, że nowy CoD będzie taki fatalny. Poczekajmy! Przecież sami nie wiemy, co pokażą. Wśród ekipy tworzącej nowego CoD-a nie widzę Treyarch, a to oni tak obniżyli jakjośc tych najnowszych CoD-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, jaka przepaść między CoD: BO i BC2? Mi się przyjemniej w BC2 pyka, BO jakieś takie sztuczne się wydaje. BF3 rozwali nowego CoDa doszczętnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne kto zrobi nowe CoD, nieistotne, że będzie to kolejne MW2 z inną nazwą - istotna jest marka. Marka Call of Duty jest - szczególnie na Zachodzie - rozpoznawana nawet przez graczy, którzy nie śledzą newsów z branży, nie interesują się tym kto zrobił grę, którzy kupują tylko co roku FIFĘ/Maddena i właśnie CoD. BF3 choćby był lepszy (i lepszy będzie), to sprzedaży CoD nie pobije. Pytanie tylko - co z tego? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abym tkną multi w CoD chłopaki Acti(mela) musieli by dodać:
- pojazdy
- komendanta (lub podział na plutony i drużyny)
- większe mapy
- możliwość zniszczenia więcej niż w BF3 (czego na obecną chwilę sobie nie wyobrażam, ale pożyjemy zobaczymy)
- ilość graczy na serwerze od 128-256
- ilość klas podobną do BF2
- teamplay BF2 a nie "zręcznościową" solówkę
- frakcję POLSKĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak.
CoD będzie taki sam, bez żadnych ulepszeń i nowości. Ci gracze, którzy mają świadomość w co grają, nie zagrają w nowego CoDa, bo BO był nudny po miesiącu (i poza tym, że gorszy to takis am jak poprzednie części).
Jednak CoD ma wielu swoich fanatyków (nie mylić z fanami!), 14 letnich dzieciaków z ADHD (czyli target CoDów), których swoją drogą jest sporo, którzy na pewno będą ubóstwiać nowego Call of Claustrophobia i nie będą widzieć różnicy... wróć, nie będą widzieć nieróznicy (?) między nowym a starymi CoDami.

BFa kupi reszta efpeesowiczów. Tylko pytanie jest: Ilu jest <Tudududu> 14-letnich dzieciaków z ADHD?

Z resztą, kogo to obchodzi, że CoD sprzeda się świetnie skoro jakościowo BF go zgniecie? :)
A Pachter to przecież brat/ojciec/syn Koticka... To co w tym dziwnego, ze mówi to co mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 21:55, Zdenio napisał:

/cut/


Taka prawda niestety. Nawet gwiazdy czasami CoDa wspominają w wywiadach (przynajmniej Robina Williamsa kojarzę :P). No ale my wiemy co jest lepsze i co wybrać ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierajac newsa przeczytalem tytul i sie nie wiem czemu usmialem. Ale po przeczytaniu to tak Patcher ma troche racji ale widac ze oczywiscie jak zawsze chodzi o pieniadze. Acti nie boi sie konkurencji na poziomie grywalnosc jakosc i grafika poniewaz kolos na glinianych nogach jakim jest seria CoD( wyjasniam o co mnie chodzi : ZSRR tak nazywano i wczesniejsza Rosje ale choc ogromna i z wizerunku potezna jednak sie chylila ku upadkowi lecz zawsze wracala na pozycje dominujaca) swoja renome z samej nazwy juz ma, ktora szanowne poprzedniczki jej daly dokladnie czesci 1+ dodatek, 2 i 4 i dlugo jej nie zachwieje i mozliwe ze w koncu ktores studio wniesie cos co moze przebic nadchodzace zagrozenie jakim jest dzielo DICE. Pewnie glupoty gadam ale co mi tam jest wolnosc slowa i wypowiedzi to korzystam dopoki moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 21:51, pawbuk napisał:

Wszyscy tutaj już przewidują, że nowy CoD będzie taki fatalny. Poczekajmy! Przecież sami
nie wiemy, co pokażą.


A dziwisz się, że przewidują? Kilkoma ostatnimi częściami (w zasadzie wszystkimi po MW1) pokazują non stop, że nie mają najmniejszego zamiaru czegokolwiek zmieniać, czy dodawać jakichkolwiek kreatywnych pomysłów do gry, ale sprzedawać wciąż, do oporu, odgrzewanego kotleta. Co pośrednio, po części potwierdził jeden z ludzi z Treyarch (bodajże), twierdząc, że robienie nowych silników jest "nieproduktywne".

Gracze po prostu nie mają podstaw, by wierzyć, że nowy CoD będzie czymś więcej niż wciąż tym samym, odgrzewanym i przeżutym kotletem, tylko w nieco nowej panierce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie kłócicie się o nie wiadomo co.... Narazie ani BF3 nie ma ani nowego CoD.... więc nie ma co porównywać jeszcze...

Sam chętnie kupię BF3 ale także CoD jako fan szuterów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Treyarchu akurat coś napisałem :D wg mnie całkowicie zniszczyli renomę, jaką CoD się cieszył po części 4. Ale też nie mogę zrozumieć pastwienia się nad grą, która pewnie jest jeszcze w produkcji i nikt jej nie widział. Nie twierdzę, że będzie dobra, albo nawet przeciętna. Po prostu twierdzenie, że gra będzie beznadziejna po samych tylko poprzednich częściach jest pewnym nadużyciem. Np. Sniper Ghost Warrior okazał się niezły, choć poprzednie podobne gry CI były beznadziejne :D trochę opamiętania! Bo kogoś tutaj można będzie nazwać FANATYKIEM BF-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że ilość sprzedanych kopii nie oznacza, która gra jest lepsza. Imo nowe Call of Duty sprzeda się lepiej niż Battlefield 3 (w szczególności na konsolach) a to za sprawą hype, popularnością marki i kilkaset tysiącom dzieciom i niedzielnych graczy, którzy rzucą się do sklepu.
Nie zmienia to faktu, że to jednak Battlefield okaże się tytułem i FPSem roku (nie tylko graficznie, ale i pod względem innowacji- nowy silnik wymiata). A CoD? Zakładam, że będzie nowa, pełna skryptów i wystarczająca na 3h kampania oraz takie samo multi co w poprzednich częściach, tyle że z nowymi mapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 22:20, pawbuk napisał:

O Treyarchu akurat coś napisałem :D wg mnie całkowicie zniszczyli renomę, jaką CoD się
cieszył po części 4. Ale też nie mogę zrozumieć pastwienia się nad grą, która pewnie
jest jeszcze w produkcji i nikt jej nie widział. Nie twierdzę, że będzie dobra, albo
nawet przeciętna.


To nie Treyarch zniszczyl renome tylko samo wyciskanie marki jak cytryny przez samo acti ;p
Przeciez nie robilo tego z samym CoDem. Teyarch tylko nie wyrobił z terminem danym przez Acti, a ze MUSI wyjsc, to wszylo takie. Potem kupa problemow i latanie patchami. Coz czas to pieniadz.
Teyarch dowalil tylko tymi bzdetami co nawygadywal ktos od nich z tym "swiatem idealnym" i zwalaniem winy za zastoj na graczy ;d

Co do samej gry...
Jest wlasciwie pewne, ze nie zmienia silnika. Nawet jak IW robi nowego CoDa MW3, to i tak nie jest juz to stare IW. Tak na prawde Ja juz nawet nie wiem, kto odpowiada za MW3, taki jest teraz z tym bajzel ;d
W kazdym badz razie, jeszcze w gorszym swietle odbieram ta gre.
Ciekaw jestem ilu osobowa grupa pracuje przy nowym cod w porownaniu ze starymi czesciami.
A jak bedzie ich mniej i nie podołają? To co Bobbick na nich zwali wine?
Jak to wyjdzie to beda jajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba wie,że COD przebije sprzedażą wszystko./ tak długo jak gracze są za głupi by zrozumieć,że nie narzekaniem a portfelem głosują i decydują o losie gier i branży, tak nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinię o serii CoD zrujnowało acti wydając MW2 a dobił treyarch. MW2 był praktycznie modem z najbardziej powalonymi pomysłami (nie wszystkie ale większość) które zrujnowały grę multi, support na wszystkich platformach praktycznie leżał i kwiczył (najbardziej PC). No i treyarch dokończył dzieło zniszczenia wydając zabugowaną i nie sprawdzoną grę - do dziś są problemy. Powodem dla którego BO lepiej się sprzedał była gadka że naprawią wszystko co w MW2 było do kitu - efekt taki że COD sięgnął dna i się przebił(jedyne co naprawili to walkę z cheatami i pingi na PC dając dedyki), a jak krytyka nadeszła to zwalali winę na tych co kupili - po prostu zerowe poszanowanie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować