Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz pierwsze 10 minut gameplayu Wiedźmina 2! Od 18 lat i uwaga na spoilery

89 postów w tym temacie

Dobra nowina, zaawansowane piruety, tryb adrenaliny, wydajniejszy blok oraz inne szmery bajery w szermierce do odblokowania na drzewku umiejętności - nagrywający nie miał nawet kontrataków odblokowanych :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 19:09, Ostrowiak napisał:

Eej, to Foltest Temerski, najfajniejszy król po tej stronie Gór Sinych :(

To ten co osobiście szturmuje zamkowe mury w królewskim wdzianku i koroną na głowie, żeby nikt nie miał wątpliwości, że to rzeczywiście on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sam. Najciemniej pod latarnią, prawda?

Geniusz strategiczny Temerii w pełnej krasie, zaraz po jasnoniebieskich kurtkach temerskich szpiegów (Feflarowi dzięki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka jest totalnie kretyńska... Nie będę tłumaczył dlaczego bo to chyba widać. Powinien być chyba jakiś aimlock. Poza tym to mega drętwa ta gra. Mam nadzieję, że CDP RED się na tym nie przejedzie... I jeszcze jedno - gra haczy(chyba, że to wina YT), a pewnie została odpalona na jakimś potworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 19:26, Ostrowiak napisał:

Ten sam. Najciemniej pod latarnią, prawda?

Geniusz strategiczny Temerii w pełnej krasie, zaraz po jasnoniebieskich kurtkach temerskich
szpiegów (Feflarowi dzięki).


Ale spoko, na szczęście łucznicy są ślepi i pewnie zbyt tępi by skojarzyć koronę z postacią króla - może to jakiś zwykły dziad lubujący się w fikuśnych czapkach ;)

A może to jest szpieg nadmorski, który stapia się z kolorem morza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Panie kapitanie, tam z tyłu jakiś król chyba z jakimś osłem w skórzanej zbroi szykują się do ataku.
- To pewnie królewskie błazny myślą, że się damy nabrać na to, że król z wiedźminem chcą atakować zamek. Strzelajcie do tych w pełnych płytowych!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 19:52, Eldavo napisał:

Nie wygląda źle....ale nudno troch....spodziewałem się lepszego początku...

Pamiętaj, że będzie kilka różnych początków, choć nie wiem w którym momencie ta różność się objawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi tam walka się podoba. Czuć ciężar miecza, a nie macha się nim jak kijkiem od szczotki. Praca kamery jest tylko trochę chaotyczna, ale ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie psuć zabawy spoilerami nie chcę wiec pytam tych co oglądali - jak to śmiga technicznie ?
Tzn widać jakieś stutteringi/lagi/czkawki frameratu/doczytywanie terenu co kilka sekund jak w gameplayach z pre-bety ?
Widać takie denne bugi z przeciwnikami blokującymi się w miejscu ?
Może ktoś by tak bez spoilerów zaserwował krótką notkę jak gra się zachowuje od strony technicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 20:49, Headbangerr napisał:

LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM,
LPM....


Mam to samo odczucie. W tak krótkim filmiku zdążyło mnie to zirytować.
I dodatkowo jakiś taki... kiepski ten Geralt w zamiataniu mieczem. A tu siekać trzeba łodygi... warzywa i inne buractwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chce juz zacząć grać w Wiedźmina 2 :/ i mnie kusi by właczyć ten filmik, ale sie próbuje jakoś powstrzymać. I moglibyście usunąć ten ostatnio kawałek tekstu co tam napisaliście? "Na filmiku widać..." spoiluje :( przynajmniej mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O boże wielkie halo skoro to pierwsze 10 min rozgrywki to jakie to zdradzanie fabuły jaki tam spoiler, a akcja i tak pewnie na dobre rozpocznie się od połowy gry, fabularnie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 20:58, Veilaine napisał:

Mam to samo odczucie. W tak krótkim filmiku zdążyło mnie to zirytować.
I dodatkowo jakiś taki... kiepski ten Geralt w zamiataniu mieczem. A tu siekać trzeba
łodygi... warzywa i inne buractwo...


Gdyby na samym początku był wyszkolony na maxa w walce mieczem, to jaki sens byłoby dalsze szkolenie w tym kierunku? Walka będzie wyglądała dużo płynniej i dużo lepiej gdy wymaxujesz ten kierunek (i nie będziesz grał tak kiepsko jak ten pan z gameplaya)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 20:49, Headbangerr napisał:

LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM, LPM... kill the Witcher!... LPM, LPM,
LPM....

Hmmm... tak się zastanawiam czego właściwie się spodziewałeś? Osobnego przycisku dla każdego możliwego ruchu mieczem i animacji składających się z setek złożonych, a oddzielnie rozpoczynanych ruchów? Przecież od początku było wiadomo, że sterowanie będzie standardowe i ograniczy się do wyboru oręża/znaku, wycelowania i zastosowania wybranej metody krzywdzenia bliźnich za pomocą LPM/PPM. Czy ktoś poważnie spodziewał się innego systemu zamiast tego, który jest prosty, intuicyjny i działa? o.O Po co to robić?

Kwestią otwartą pozostaje wprowadzenie tego w życie - czyli jakość animacji i to jak widowiskowe/realistyczne będzie to całe tańcowanie z mieczem. Tu może być problem, chociaż ja nadal uważam, że dużą winę ponosi prowadzący prezentację - widać, że niezupełnie ogarnia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka wygląda słabo bo gość, który gra jest totalnie do bani. Nie potrafi combosa normalnego wyprowadzić, lata jak kot z pęcherzem to i kamera wariuje. Film nie zdradza, żadnych wątków fabularnych więc nie ma się co wstrzymywać przed oglądaniem. Trochę słabej jakości to nagranie, no i patrząc jak ten gość gra to może człowieka krew zalać. Nie widzę tutaj niczego co miało by świadczyć o tym, że gra jest kiepska. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę pierwszą część, sądzę, że i ta poradzi sobie wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka wydaje się być dużo fajniejsza niż w 1, w której była ona imo bardzo słaba i nudna (no może na samym początku wydawała się ciekawa, ze względu na dość innowacyjne rozwiązanie, jednak dość szybko stawała się bardzo monotonna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam mieszane uczucia...
Na pewno gra wygląda nieźle, ale za to razi rozwiązaniami konsolowymi -

Spoiler

przytrzymaj przycisk do wypełnienia paska, aby napiąć balistę, trzymaj przycisk, by kręcić korbką, typowo zręcznościowy model walki

.
Szczerze mówiąc, jak zobaczyłem te sztywne ruchy Geralta, to zacząłem szukać na ekranie oznaczeń z pada Xboxowego/PS-owego ;) Najbardziej widać o co mi chodzi przy
Spoiler

opuszczaniu się z kładek

.
I taka ciekawostka - to chyba pierwsza angielska wersja, która zamiast mnie zachęcić do siebie zniechęciła. Nie ma bata, w Wieśka trzeba grać po polsku (a w 99,99% przypadków nie znoszę polskich dubbingów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować