Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Valve wyjaśnia, jak będzie wyglądać współpraca platformy Steam z PlayStation 3

30 postów w tym temacie

Oczywiscie oczekiwanie ze gry z jednej platformy beda dzialaly na innej byly naiwne. To inna technologia, inna optymalizacja itp. itd. Nawet sam Portal 2 przygotowywany z mysla o wprowadzeniu Steama na PS3 bedzie mial 2 rozne wersje - jedna do pogrania na PS3 a druga do pogrania na PC. Mozliwosc grania w gry pecetowe na PS3 nie jest mozliwa takze z powodow finansowych (poza technicznymi). Otoz na Steamie sa obledne promocje i nowe gry mozna czesto kupic za ulamek ich ceny nawet 5-6 miesiecy po premierze. Sprzedaz gier na PS3 znacznie by spadla, gdyby umozliwili takie granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 03:43, KsOrAn3 napisał:

Mam od cholery gier na Steam kupionych PRZEZ Steam za 200zl sztuka średnio. Czemu? bo
nie lubię bawić się z pudełkami więc tak byverter ciesze sie ponieważ i na konsoli jak
i na pc kupuje i TRZYMAM gry :P


Zaraz......Kupujesz gry na steamie za 200zł NA PC, bo nie lubisz pudełek???? To, że nie lubisz pudełek jeszcze rozumiem, ale klucze steam można na allegro kupić za 50zł i to gry, która miała premierę dzień czy dwa dni temu, a Ty płacisz 4 razy więcej za to samo. Gratuluję ;p . Np. obecnie key na TDU2 można kupić za 35zł na allegro, więc skoro tak są sprzedawane keye do steam to znaczy, że na steamie PS3 też tak będzie i rozumiem dlaczego ludzie się cieszą :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 09:00, Jeffero napisał:

Zaraz......Kupujesz gry na steamie za 200zł NA PC, bo nie lubisz pudełek???? To, że nie
lubisz pudełek jeszcze rozumiem, ale klucze steam można na allegro kupić za 50zł i to
gry, która miała premierę dzień czy dwa dni temu, a Ty płacisz 4 razy więcej za to samo.
Gratuluję ;p . Np. obecnie key na TDU2 można kupić za 35zł na allegro, więc skoro tak
są sprzedawane keye do steam to znaczy, że na steamie PS3 też tak będzie i rozumiem dlaczego
ludzie się cieszą :) .


Po pierwsze - te klucze sa ciezko kupione przy wykorzystaniu kradzionych kart kredytowych i ryzykujesz blokade takiej gry (jak i calego konta) przez Steam. Po drugie, na PS3 nie zagrasz w gry ktore masz na Steamie, Portal 2 to specyficzna sytuacja, w ktorej dostajesz niejako 2 wersje gry - jedna na PS3 a druga na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 09:18, Komenty napisał:

Po pierwsze - te klucze sa ciezko kupione przy wykorzystaniu kradzionych kart kredytowych
i ryzykujesz blokade takiej gry (jak i calego konta) przez Steam. Po drugie, na PS3 nie
zagrasz w gry ktore masz na Steamie, Portal 2 to specyficzna sytuacja, w ktorej dostajesz
niejako 2 wersje gry - jedna na PS3 a druga na PC.


No coś nie wierze, że tyle kluczy steam i EAdm jest kardzionych...To nie możliwe, a że gry PC na steam nie będą działa na PS3 wiem, chodziło mi raczej, że dzięki steamowi na PS3 pojawią się też klucze na tą konsolę i jak klucze na PC są po 50zł tu będą np po 80zł. Tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole schodzą na pysk i sie upodlają tak jak kiedyś PC czyli przypisywanie kopii gry do konta staje się rzeczywistością, tym samym gry na konsole stracą swoją największą zaletę - możliwość odsprzedania i wymiany.

Teraz jestem już pewny, że następnej generacji konsol nie kupię, bo na cholerę jak będę miał to samo w PC w lepszej graficznie jakości?

Rynek konsolowy począwszy od online pass się zsyfił takie moje zdanie człowieka który oprócz amigi i PSX grywał głównie na PC , a od 2 lat gra teraz głównie na konsolach właśnie dzięki wygodzie wkładam płytę i gram i kody walę.

Dobrze, że ta generacja ma już 5 lat i zdążyło wyjść na tyle dużo dobrych i niezasyfionych passami gier, że nie trzeba żałować, ze ma się w domu obie konsole (kloc i ps3), ale teraz nowej konsoli by na bank nie kupił, przyszłość to "sranie na głowę" wydawców gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 10:28, Jeffero napisał:

No coś nie wierze, że tyle kluczy steam i EAdm jest kardzionych...


A jak myslisz, jak to mozliwe ze te gry sa tak tanie na Allegro? Jest kilka mozliwosci - albo kradzione sa karty kredytowe, albo same gry, albo ktos dobral sie do jakiegos generatora kluczy albo tez sa to klucze z wersji sprzedawanych np. w Rosji (tam gry sa wyraznie tansze). W kazdym z ww. przypadkow jest ryzyko zablokowania konta przez Steam (nie wspominajac juz o watpliwej moralnie dzialalnosci). Jesli ktos zaklada osobne konto do kazdej z tych gier to moze za wiele nie ryzykuje, ale ja podejrzewam przekret i nie chce w tym uczestniczyc.

Dnia 14.04.2011 o 10:28, Jeffero napisał:

To nie możliwe, a że
gry PC na steam nie będą działa na PS3 wiem, chodziło mi raczej, że dzięki steamowi na
PS3 pojawią się też klucze na tą konsolę i jak klucze na PC są po 50zł tu będą np po
80zł. Tak myślę.


To nie bedzie tak, ze na PS3 teraz bedzie sie sciagac gry przez Steama. Steam na PS3 bedzie poki co dotyczyl tylko jednej gry - Portal 2, oraz funkcji spolecznosciowych. Jesli chcesz kupowac gry na PS3 przez internet to oni jakas tam usluge maja na Playstation Network.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 08:05, kodi24 napisał:

O rly? Nie zapominaj kto co komu opchnął i kiedy ;]


Pół roku, maks rok po premierze Portal 2 i zobaczysz, że w wojnach platform pojawią się argumenty "konsole som lepsze bo już nawet Valve ze steamem na nie uciekł, PC straciło taką świetną rzecz" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 10:28, Jeffero napisał:

No coś nie wierze, że tyle kluczy steam i EAdm jest kardzionych...To nie możliwe, a że
gry PC na steam nie będą działa na PS3 wiem, chodziło mi raczej, że dzięki steamowi na
PS3 pojawią się też klucze na tą konsolę i jak klucze na PC są po 50zł tu będą np po
80zł. Tak myślę.

Jakie "klucze na ps3"? Potrzebujesz płytę. Kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku po premierze Portal 2 właściciele peesek będą jarać się kolejną częścią Uncharted, nikogo to nie będzie obchodziło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz świadomość, że wszystkie sprawy typu online pass i przypisywanie gry do konta to głównie sprawka EA? ;-)
Reszta, jak na razie, trzyma się z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować