Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Battlefield 3 - jakie będą?

56 postów w tym temacie

Gdybanie to głupia sprawa, ale te "wygdybane" w artykule brzmią całkiem sensownie. Chociaż 4 GB RAMu to chyba ciut za dużo.

Przed "niż" nie ma przecinka, nauczcie się w końcu! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minimum 4gb ram? malo prawdopodobne, ze az tak duzo, szczegolnie jak sie patrzy na tekstury, poza wymogiem dx10 to wymagania minimalne powinny byc takie same jak w bc2 bo gra wychodzi tez na konsole, przynajmniej jesli chodzi o single bo w multi beda wieksze mapy to ciezko powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 17:16, mronoth napisał:

minimum 4gb ram? malo prawdopodobne


Jeżeli gra będzie wymagała 64 bitowego systemu (a to nie jest przesądzone - 32bitowa Vista i 7 mogą być obsługiwane) to będzie to wymuszone właśnie tym, że gra wymaga min. 4 GB. Jednak wątpię, by trzeba było aż tyle pamięci - IMO będzie potrzebne 2-3GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania sprzętowe, to w moim przypadku jest PS3 z netem hehe, który takowy posiadam :) nie ma sensu władowywać cokolwiek w mojego 4 letniego kompa i tracić przy tym pieniądze, patrząc jak o te kilka klatek więcej, chodzi jakaś gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają te Wasze przypuszczenia i mam nadzieję, że się sprawdzą. Osobiście mam nadzieję, że gra będzie dobrze zoptymalizowana, bo przecież w multi to jest niezbędne.

Jaj estem pewien mojego kompa i jedyne czego się obawiam to to, żeby 2 rdzenie w zupełności wystarczyły do płynnej gry. Oby te 2 rdzenie były wykorzystywane w grze w takim stopniu, aby do płynnej gry nie był potrzebne 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przygotowanie gry na silniku obługiwanym przez minimum DirectX 10 juz eliminuje na starcie winde XP. Po co tu gadać o 64 bitowym systemie? Wymaganie od graczy z nowymi wersjami systemów 32 bitowych, żeby kupili wersję 64 bitową to marketingowy strzał w stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra będzie hitem to się dopiero okaże. Było dotychczas wiele świetnie się zapowiadających gier z kampanią reklamową na szeroką skalę, które potem okazały się gniotami. Ważna jest optymalizacja i możliwie jak najmniej bugów. 4GB pamięci RAM w wymaganiach minimalnych na pewno nie będzie, co najwyżej w zalecanych. W końcu nawet konsole posiadają zaledwie 512MB i jakoś sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 18:47, Tom_pl napisał:

a czy to znaczy że na W7 32 bity nie pogram??

pograsz, gram zaliczylo faila bo zapomnieli, ze winxp nie bedzie wspierany dlatego, ze gra bedzie na minimum dx10, ktorego nie ma w win xp, wiec te rozwazania o 64bitach nie maja zadnego sensu

tak, ze minimum 64 bitowy sytem to totalna glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powoli przechodzić na stronę konsol bo nie będę kupował nowych kompów co 2 lata przy takich grach i z takimi wymaganiami to na pewno będzie trzeba kupić konsole ;/ adiu komputerze :( będę tęsknił ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 17:55, BUNIX napisał:

Minimalne wymagania sprzętowe, to w moim przypadku jest PS3 z netem hehe, który takowy
posiadam :) nie ma sensu władowywać cokolwiek w mojego 4 letniego kompa i tracić przy
tym pieniądze, patrząc jak o te kilka klatek więcej, chodzi jakaś gra.


Nie parę klatek więcej, ale też większe mapy i 64 graczy na serwerze. Konsolarze będąsię kisić na malutkich mapkach z 24 graczami. Mało?

@Mathias_PL

Dnia 20.04.2011 o 17:55, BUNIX napisał:

Po co tu gadać o 64 bitowym systemie? Wymaganie od graczy z nowymi wersjami systemów 32 bitowych,
żeby kupili wersję 64 bitową to marketingowy strzał w stopę.


Posiadaczy 32bitowych Vist i 7 nie ma aż tak wiele. 64 bitowy system będzie wymagany, jeżeli gra będzie wymagać więcej niż 4GB RAMu, bo takiej ilości nie obsługują 32 bitowe OSy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować