Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Najciekawsze Easter Eggi w grach

73 postów w tym temacie

Dodam jeszcze że było jajko w Gothic 2. Chodzi o tabliczkę i nie pamiętam co na niej pisało. Ta za orkową palisadą. A jak przejdziemy się dalej możemy dojść do przejścia między ziemią które prowadzi do jaskini w której są przechowywane truchła postaci które hmmm... nie są potrzebne i zostały zastąpione nowymi. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć ;D Hmm... wracając do Serious Sam był taki jeden "jajek" na początku gry. Trzeba było zniszczyć schowaną wyrzutnią rakiet ścianę na dolnej części świątyni hatrzepsut czy jakoś tak fonetycznie to brzmi. Po zniszczeniu wejścia wybiegli twórcy gry no i... podbiegali do gracza i mówili "hey, hello, hi + swoje imię". Próbuję coś znaleźć w Crysis 2 oraz Disciples III Wskrzeszenie ale ciężko. A może to nie jajko ale znalazłem napis w grze Mafia 2. Gdy wrzucają chyba pierwszy raz nas do karceru to na ścianie o którą się opieramy są jakieś tam bazgroły powypisywane. I z tego co pamiętam (żałuje że nie strzeliłem printa) było tam imię chyba czy coś takiego w naszym języki. Coś w stylu Krzychu tu był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grając w pierwszego Max Payne''a postanowiłem trochę poczitować. Użyłem chyba kodu na wszystkie bronie(coś takiego), przechodziłem bodajże drugi etap.
Ciekawie zrobiło się, kiedy natknąłem się na pierwszych przeciwników... a w zasadzie na, jak mi się wydawało błąd. Strzały szły znikąd. Tak myślałem, bo po jakichś 20 sekundach obrywania i zażywania środków przeciwbólowych spojrzałem się na podłogę... a tam... szczury... ze spluwami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szkoda, że nie można było zastrzelić tego psa w Duck Hunt. Próbowałem!

PS, z jakiegoś powodu nie mogłem dodać tego postu bezpośrednio spod atrykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w Batmanie Arkham City, znalazłam ciekawego Easter Egga. Mianowicie, kiedy poszłam do pokoiku Jokera i Harley w hucie zauważyłam obok jej stroju test ciążowy. Był na plusie. Następnie uznałam, że przejdę sobie jeszcze raz dodatek Harley Quinn Revenge i zobaczyłam w tym pokoju kołyskę, obok której było mnóstwo porozrzucanych testów na minusie. Za pierwszym razem, gdy jeszcze nie znalazłam tego testu, a przeszłam Revenge to nic takiego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie autorze, a gdzie jest Wiedźmin, ja się pytam? Obie gry wprost kipiały od easter eggów i to w większości zrozumiałych właśnie dla polskich graczy, z których większość była znacznie ciekawsza aniżeli zaprezentowane tutaj cusie... Poza tym, czemu przy opisywaniu przejścia na krowi poziom w D2 używa Pan angielskich odpowiedników, kiedy gra została całkowicie spolonizowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prince of Persia Piaski Czasu na samym starcie po wklepaniu odpowiedniego kodu przechodzimy do krótkiej gry 2D, na której końcu czeka pomieszczenie z twarzami twórców. W Battlefieldzie 3 natomiast na mapie metro można znaleźć torbę Faith (Z Mirror''s Edge) za kratkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie, nauczcie się! Bynajmniej to nie przynajmniej!
> Sorry za offtop, ale jak widzę setny raz to użycie, to nie wytrzymuję...

"Bynajmniej w wersji na PC tego nie ma"

Gramatycznie to zdanie akurat jest całkiem poprawne, ale mi też wydaje się, że autor tego postu chciał napisać "przynajmniej", tylko cośmu nie wyszło :D

Ludzie - "Bynajmniej" to synonim do "wcale", "ani trochę". Tylko teraz co to "synonim", nie? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować