Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

A ja chcę Home Premium 32bitów... kurcze, jesteście bardziej podejrzliwi niż ja... po tylu pytaniach, po tylu recenzjach Vista powinna być ok, a wy sami jakich używacie? Jak XP to ile pociągnie pamięci? Jak więcej od Visty to wybuchnę śmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:09, Misquamaqus napisał:

Kalejdoskopku....nie martw sie. Jezeli kupiles viste i jeszcze jej nie zarejestrowales
to chyba mozna ja sprzedac . Tu juz musza sie wypowiedziec osoby robiace wlasnie takie
myki.
Nie rejestrujac sie nie jestes "skazany" na ta wersje systemu prawda ?.
64 bit vista to jedyna rozsadna wersja tego systemu i w cale nie koniecznie "ultimate".
Wystarczy home basic.

Home premium, basic nie ma Aero i obsługuje tylko 4gb ramu(jak było pisane) Jesli nie otworzy pudełka to może spokojnie go sprzedac, po otwarciu niejako zgadzamy się na warunki umowy systemu OEM, ale dopóki nie wykorzystamy klucza wszystko przed nami. Swoją drogą aktywowanego OEM-a da się spokojnie zainstalować i aktywować na innym kompie o ile nie działają dwa na raz w sieci(Zrobiłem tak z XP-ekiem który pierw działał na starym kompie).

Kalejdoskop-> Kazdy system 32bitowy osbługuje maksyamlnie 4gb pamięci- pamięc kart graficznych czyli w najlepszym razie 3,5gb. Nie ważne czy vista czy XP. Każdy system 64bitowy obsługuje powyżej 4gb pamięci w zależności od dystrybucji. home basic tylko pełne 4gb, home premium 16gb 64bitowce mogą używac chyba maksymalnie 64gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:13, Solstheim napisał:

Home premium, basic nie ma Aero i obsługuje tylko 4gb ramu(jak było pisane) Jesli nie
otworzy pudełka to może spokojnie go sprzedac, po otwarciu niejako zgadzamy się na warunki
umowy systemu OEM, ale dopóki nie wykorzystamy klucza wszystko przed nami. Swoją drogą
aktywowanego OEM-a da się spokojnie zainstalować i aktywować na innym kompie o ile nie
działają dwa na raz w sieci(Zrobiłem tak z XP-ekiem który pierw działał na starym kompie).

Dostanę go wgrany i na płytce...

Błagam, możemy zakończyć tę dyskusję? Na serio, nie chcę dostać ataku astmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XP wyciagnie nie wiecej niz 3.5 giga co i tak duzo jest. Oczywiscie mowa o XP 32 bit.
Pokaze everesta:


Tak prawde mowiac to ilosc pamieci na karcie grafiki nie ma wplywu na zabieranie pamieci ram przez system.

20080819011646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

> Home premium, basic nie ma Aero i obsługuje tylko 4gb ramu(jak było pisane) Jesli
nie
> otworzy pudełka to może spokojnie go sprzedac, po otwarciu niejako zgadzamy się
na warunki
> umowy systemu OEM, ale dopóki nie wykorzystamy klucza wszystko przed nami. Swoją
drogą
> aktywowanego OEM-a da się spokojnie zainstalować i aktywować na innym kompie o ile
nie
> działają dwa na raz w sieci(Zrobiłem tak z XP-ekiem który pierw działał na starym
kompie).
Dostanę go wgrany i na płytce...

Błagam, możemy zakończyć tę dyskusję? Na serio, nie chcę dostać ataku astmy...

Poprostu zadzwon, nie możliwe ze już tą viste zainstalowali bo pewnie kompa nie złożyli więc ja nie widze problemu. A jak powiedzą że np. niestety ale już zainstalowali to powiedz, że za 10minut będziesz po kompa skoro już działa. Jeśli kłamią i poprostu chcieli ci wcisnąc te 32bity to sam się przekonasz po ich reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

Dostanę go wgrany i na płytce...

Ale nie aktywowany :) Tego sprzedawca za ciebie nie zrobi, gwarantuję :)
A więc możesz oddać do sklepu i odzyskać kasę. W pełni legalnie i elegancko :)

Dnia 19.08.2008 o 01:15, Kalejdoskop86 napisał:

Błagam, możemy zakończyć tę dyskusję? Na serio, nie chcę dostać ataku astmy...

Tym razem podałem ci miłą informację, więc nic ci nie grozi. Poza tym spójrz na wszystko w jasnym świetle - masz jeszcze szanse wszystko poprawić i potrwa to tak naprawdę chwilę (z jeden telefon do sprzedawcy) :) Napisz tego e-maila do Khedrona, on ci doradzi co i jak (ja do niego kilka razy pisałem, zawsze odpisywał i, co ważniejsze, podawał prawdziwe i sprawdzone informacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:17, Misquamaqus napisał:

Tak prawde mowiac to ilosc pamieci na karcie grafiki nie ma wplywu na zabieranie pamieci
ram przez system.


Ma. Ale nie tylko przez kartę graficzną, ale nawet przez dźwiękową. Znajomy ma 4 GB RAM-u, 2xGeForce 8800GT i X-Fi Gamer. A komp widzi 2,97 GB RAM-u. Troszkę mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:19, ziptofaf napisał:

Ale nie aktywowany :) Tego sprzedawca za ciebie nie zrobi, gwarantuję :)
A więc możesz oddać do sklepu i odzyskać kasę. W pełni legalnie i elegancko :)
> Błagam, możemy zakończyć tę dyskusję? Na serio, nie chcę dostać ataku astmy...
Tym razem podałem ci miłą informację, więc nic ci nie grozi. Poza tym spójrz na wszystko
w jasnym świetle - masz jeszcze szanse wszystko poprawić i potrwa to tak naprawdę chwilę
(z jeden telefon do sprzedawcy) :) Napisz tego e-maila do Khedrona, on ci doradzi co
i jak (ja do niego kilka razy pisałem, zawsze odpisywał i, co ważniejsze, podawał prawdziwe
i sprawdzone informacje).

Ja wolę tak jak jest, a oni mi nie zmienią części - nie robią tego po prostu, a sprzęt mają wszechstronny i uważam, że dobrego zakupu dokonałem.
Poza tym, Vista 64bit jest droższa, a on sam mi odradzi - no i co? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:21, Kalejdoskop86 napisał:

mają wszechstronny i uważam, że dobrego zakupu dokonałem.
Poza tym, Vista 64bit jest droższa, a on sam mi odradzi - no i co? :]

Ja pierdziele. Ceny wydań 32 i 64bit są identyczne w każdym sklepie internetowym w jakim sprawdzałem.
A co ma "ON" do tego? Ty płacisz, twój komp to ma zmienić i juz. Nie mówie już o podzespołach ale o walniętym OS''ie żebyś wykorzystał 100% mocy sprzetu a kosztuje cie to 1telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zamiaru instalowac wiecej niz 4 gb ramu to vista 32 bit bedzie spelniac swoje zadania.
Nie smuc sie bo ja tez zaczynam sie martwic :((((.

Swego czasu wyszla wersja XP 64 bit i co ?....kupka sie zrobila bo nikt tego nie wspieral.
Z vista 64 bit jest o wiele lepiej. Wiem bo mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:26, Kalejdoskop86 napisał:

Już zaczynam się wnerwiać... 4gb są, to odczyta na pewno... >:(

Odczyta 3gb, albo 3,2-3,5 po prostu odejmij pamięc karty od 4gb i otrzymasz wynik jaki wykorzysta Vista 32bit.
Ale nigdy nie uzyskasz pełnych 4gb, i co za tym idzie ich nie wykorzystasz. Każdy ci dobrze radzi byś zadzwonił i powiedział ze chcesz 64bit bo na pewno jeszcze ci kompa nie złożyli. Skoro siedzisz do tak późnej pory na necie to nie mozesz wziąc z rana telefonu w łape i zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:21, Kalejdoskop86 napisał:

Ja wolę tak jak jest, a oni mi nie zmienią części - nie robią tego po prostu, a sprzęt
mają wszechstronny i uważam, że dobrego zakupu dokonałem.

Jak to nie robią tego po prostu? Zadzwoń i zapytaj. A co do "wszechstronności" - nawet mój Duron 800 MHz + 512 MB RAM-u i Radeon 9200 uważam za wszechstronny :)

Dnia 19.08.2008 o 01:21, Kalejdoskop86 napisał:

Poza tym, Vista 64bit jest droższa, a on sam mi odradzi - no i co? :]


No i to: napisz e-maila do kilku ekspertów ze znanych pism i popytaj. A jak sprzedawca będzie coś, za przeproszeniem, pieprzył, to mu te opinie wprost podasz. Z takimi argumentami nie wygra, niezależnie od tego, jakim jest mówcą. A jak wersja 64-bit jest droższa, to daruj sobie ten sklep i kup w innym.

Ale jako, że na 90% przez forum cię nie przekonam - jestem gotów nawet zdobyć skądś kamerę internetową i pogadać przez Skype'a. Bo po prostu nie lubię oszustw.
PS Vista 32-bit w życiu nie użyje 4 GB RAM-u. Znajdziesz to nawet na stronie Microsoftu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:28, Solstheim napisał:

> Już zaczynam się wnerwiać... 4gb są, to odczyta na pewno... >:(
Odczyta 3gb, albo 3,2-3,5 po prostu odejmij pamięc karty od 4gb i otrzymasz wynik jaki
wykorzysta Vista 32bit.
Ale nigdy nie uzyskasz pełnych 4gb, i co za tym idzie ich nie wykorzystasz. Każdy ci
dobrze radzi byś zadzwonił i powiedział ze chcesz 64bit bo na pewno jeszcze ci kompa
nie złożyli. Skoro siedzisz do tak późnej pory na necie to nie mozesz wziąc z rana telefonu
w łape i zadzwonić?

Te 3.8gb nie robi zbytnio różnicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:30, Kalejdoskop86 napisał:

> > Już zaczynam się wnerwiać... 4gb są, to odczyta na pewno... >:(
> Odczyta 3gb, albo 3,2-3,5 po prostu odejmij pamięc karty od 4gb i otrzymasz wynik
jaki
> wykorzysta Vista 32bit.
> Ale nigdy nie uzyskasz pełnych 4gb, i co za tym idzie ich nie wykorzystasz. Każdy
ci
> dobrze radzi byś zadzwonił i powiedział ze chcesz 64bit bo na pewno jeszcze ci
kompa
> nie złożyli. Skoro siedzisz do tak późnej pory na necie to nie mozesz wziąc z rana
telefonu
> w łape i zadzwonić?
Te 3.8gb nie robi zbytnio różnicy..

Ja pierkurde mole chcesz powiedzieć ze karta grafiki ma 256ram? Niech zgadne czyżby "potęzny" Geforce 8600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:29, Kalejdoskop86 napisał:

Sprzęt wchestronny, że do wielu ludzi: dla graczy, dla biurowców...

Dla graczy, to ja ci podałem świetny zestaw jakiś czas temu...

Dnia 19.08.2008 o 01:29, Kalejdoskop86 napisał:

A do eksperta nie będę pisać, nie trzeba.

Czemu nie? Skoro jesteś pewien, że komp dobry, to przecież nic się nie stanie? Chcesz, to mogę nawet za ciebie napisać, podaj tylko cały konfig kompa (i cenę), a to zrobię.
Jak pisałem - przez forum cię nie przekonam. Dobrze wiem, jaką perswazją włada sprzedawca. Ale proponuję rozmowę (a nawet wideo rozmowę) przez Skype. Wtedy może i będę mieć chociaż szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 01:32, Solstheim napisał:

Ja pierkurde mole chcesz powiedzieć ze karta grafiki ma 256ram? Niech zgadne czyżby "potęzny"
Geforce 8600 ?

Tak, tyle megabajtów ma ta karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:30, Kalejdoskop86 napisał:

Te 3.8gb nie robi zbytnio różnicy..

GTX280 ma 1 GB RAM-u. Czyli tracisz nie 200 MB, a 1 GB. Warte dopłacenia 5 zł (bo pewnie taka różnica cenowa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 01:34, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, tyle megabajtów ma ta karta.

Zaraz, co ty kupujesz? Myślałem, że GTX280??? A on ma 1 GB RAM-u!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować