Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 17:31, pendejo napisał:

http://osnews.pl/bezpieczenstwo-windows-vista-osmieszone/ nie powiem interesujące zastanawia
mnie też co jest takiego w viście, że mowa tylko o niej, a o wcześniejszych windowsach
cisza


Cytat prosto ze źródła, które podało tę informację. ( http://www.neowin.net/news/main/08/08/08/vista39s-security-rendered-completely-usel ess-by-new-exploit)
"It currently isn''t known whether these exploits can be used against older Microsoft Operating Systems, such as Windows XP and Windows Server 2003, but since these techniques do not rely on any one specific vulnerability, Zovi believes that we may suddenly see many similar techniques applied to other platforms or environments."

Ten rodzaj ataku może zadziałać prawdopodobnie na Windowsie XP i 2003. A użyto w teście Visty, bo ma ponoć "niełamalne" zabezpieczenia. A tu okazuje się, że kicha...Ciekawe, czy Microsoft coś zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zapowiedzieli że zaprezentują jesli się uda. i nic po za tym. Ani nie przedstawilii luki, swoją drogą to Windows vista jest systemem ktory najdłużej broni się przed epidemiami wirusów. Nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 18:40, czaja24 napisał:

jak na razie zapowiedzieli że zaprezentują jesli się uda. i nic po za tym. Ani nie przedstawilii
luki, swoją drogą to Windows vista jest systemem ktory najdłużej broni się przed epidemiami
wirusów. Nie sądzisz?

Serio? Nie zauważyłem. W swojej długiej komputerowej karierze tylko raz przeinstalowałem system z powodu wirusa (w32.pinfi, czy jakoś tak...). To było jeszcze na Windowsie 98...Od tego czasu w żadnym systemie nie napotkałem epidemii wirusowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:17, ziptofaf napisał:

> jak na razie zapowiedzieli że zaprezentują jesli się uda. i nic po za tym. Ani nie
przedstawilii
> luki, swoją drogą to Windows vista jest systemem ktory najdłużej broni się przed
epidemiami
> wirusów. Nie sądzisz?
Serio? Nie zauważyłem. W swojej długiej komputerowej karierze tylko raz przeinstalowałem
system z powodu wirusa (w32.pinfi, czy jakoś tak...). To było jeszcze na Windowsie 98...Od
tego czasu w żadnym systemie nie napotkałem epidemii wirusowych.

np mydoom, blaster, sasser, netsky... (dla XP), czy bardzo mnożliwy wincich(98,95) i dziesiątki innych najwyraźniej twoja kariera z rodziną windows i kompami jest nieco krótsza niż moja, niech żyje MKS_VIR dla DOS;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Windows Vista Ultimate. Już wcześniej użytkowałem z tym systemem, ale niestety jego powolność w podstawowych dla systemu funkcjach oraz duże spadki w grach spowodowały, że wróciłem do XP. Jedynie wygląd ratował najnowsze dziecko Microsoftu.

Co mnie skłoniło do "przesiadki" z XP? Service Pack 1. I nie żałuję. Wielki wzrost wydajności, a w grach spadków w ogóle nie zauważyłem. Teraz mam nowe funkcje, wygląd i szybkość XP. Każdemu polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:43, czaja24 napisał:

np mydoom, blaster, sasser, netsky... (dla XP), czy bardzo mnożliwy wincich(98,95) i
dziesiątki innych najwyraźniej twoja kariera z rodziną windows i kompami jest nieco krótsza
niż moja, niech żyje MKS_VIR dla DOS;)


Pierwszego kompa miałem w 1997 roku. Windows 95. Później był Windows 98 (1999 rok bodajże), Windows 2000 (nie pamiętam kiedy) i Windows XP (2002-2003 rok chyba). Rok 2008 należy do Visty. O MyDoom-e, Blastrze, czy Sassarze słyszałem, czytałem, ale na kompa mi nie wpadł :) Może po prostu szczęście, ale epidemie zawsze mnie omijały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > np mydoom, blaster, sasser, netsky... (dla XP), czy bardzo mnożliwy wincich(98,95)
> i
> > dziesiątki innych najwyraźniej twoja kariera z rodziną windows i kompami jest nieco
> krótsza
> > niż moja, niech żyje MKS_VIR dla DOS;)
>
> Pierwszego kompa miałem w 1997 roku. Windows 95. Później był Windows 98 (1999 rok bodajże),
> Windows 2000 (nie pamiętam kiedy) i Windows XP (2002-2003 rok chyba). Rok 2008 należy
> do Visty. O MyDoom-e, Blastrze, czy Sassarze słyszałem, czytałem, ale na kompa mi nie
> wpadł :) Może po prostu szczęście, ale epidemie zawsze mnie omijały :)

a ja pierwszego kompa miałem w 89r :P rodzinę windows znam od czasów 3.1, później worstation, NT4, 95, 98, ME, 2000, XP do tego Server 2003 i obecnie Vista oraz Server. Większość systemów używałem na licencjach akademickich a część na komercyjnych w tym XP i Vista, mogę tylko powiedzieć że przy każdym systemie i jego premierze pojawiały się te same głosy... a to że gry nie chodzą.. a to "dużo ramu potrzebuje", a to że nie jest kompatybilny... że się wiesza itd...... i moim osobistym zdaniem nie ma w tym nic dziwnego bo każdy windows został przygotowany z myślą o sprzęcie na miarę jego czasów i nie tłumaczcie proszę że XP jest szybszy i lepszy. Nie do konca jest to prawda bo powoli zaczyna odchodzić choćby przez to że nie potrafi w pełni wykorzystać sprzętu ktory pojawia się obecnie. Tak więc jeśli chce ktoś instalować Vista na kompie sprzed 3 lat ktory w tym czasie był komputerem klasy średniej-niskiej niech tego nie robi bo się do Vista zrazi, jeśli ktoś 3 lata temu kupił kompa klasy hi-end to z vista problemu nie powinien mieć. Natomiast jeśli ktoś teraz kupuje kompa warunkiem do w pełni komfortowego działania systemu jest 2 GB ram i nawet komputer biurowy z taką ilością pamieci będzie działał sprawnie i przyjemnie właśnie z Vista, mój taki zestawik a wlaściwie propozycja zestawu
do domu jako media center:
dwurdzeniowy procesoor nawet najtańszy ok 150zł
2GB RAM nie muszą to być pamięci dla entuzjastów 100zł
płyta główna najlepiej na AMD 780G(to moja prywatna opinia) ok 200zł
dysk twardy 500GB - 200zł
Napęd 80zł
Obudowa i zasilacz 170zł (obudowa bylejaka a zasilacz chieftec 400W)

Za 900zł mamy kompa ktory bardzo dobrze poradzi sobie z Vista a praca, przeglądanie netu czy multimedia będą na nim działać naprawdę komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 21:17, czaja24 napisał:

a nie mówiłem....


w sumie brudne zagranie, takie nie powiem w czyim stylu, ktoś mógłby powiedzieć nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka czy jak to tam szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pytanie juz padło... ale chcę kupić Vistę w wersji Home 64 bit. Która opcja jest lepsza Basic czy Premium?

Edit
Nie potrzebuje jakiś zaawansowanych opcji i chcę wydać małą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:45, Kawosz napisał:

Nie wiem, czy to pytanie juz padło... ale chcę kupić Vistę w wersji Home 64 bit. Która
opcja jest lepsza Basic czy Premium?

Premium. Obsługuje 16 GB RAM-u w wersji 64-bitowej, a Basic tylko 4. No i ma Aero, a Basic nie.

Dnia 16.08.2008 o 14:45, Kawosz napisał:

Edit
Nie potrzebuje jakiś zaawansowanych opcji i chcę wydać małą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:47, ziptofaf napisał:

> Nie wiem, czy to pytanie juz padło... ale chcę kupić Vistę w wersji Home 64 bit.
Która
> opcja jest lepsza Basic czy Premium?
Premium. Obsługuje 16 GB RAM-u w wersji 64-bitowej, a Basic tylko 4. No i ma Aero, a
Basic nie.
> Edit
> Nie potrzebuje jakiś zaawansowanych opcji i chcę wydać małą kasę.


Dobra, a jak chcę Viste z licencją na 2 komputery?? Trzeba dzwonić do MS, czy zapłacić im na konto dodatkową kasę i przyślą nalepkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:51, Kawosz napisał:

Dobra, a jak chcę Viste z licencją na 2 komputery?? Trzeba dzwonić do MS, czy zapłacić
im na konto dodatkową kasę i przyślą nalepkę?


Zapytaj w sklepie, bo ja nie wiem, czy są wersje z licencją na 2 komputery. Słyszałem o wersji na 3 PC-ty, ale na 2 jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:51, Kawosz napisał:

Dobra, a jak chcę Viste z licencją na 2 komputery?? Trzeba dzwonić do MS, czy zapłacić
im na konto dodatkową kasę i przyślą nalepkę?

Wydaje mi się, że nie da się nabyć systemu na dwa lub więcej komputerów dla użytku domowego. W sklepach sprzedawane są wersje BOX i OEM, ale one mogę być jednocześnie tylko na 1 PC. Natomiast licencje wielostanowiskowe kierowane są przede wszystkim do firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:51, Kawosz napisał:

Dobra, a jak chcę Viste z licencją na 2 komputery?? Trzeba dzwonić do MS, czy zapłacić
im na konto dodatkową kasę i przyślą nalepkę?


musisz zapytać się w sklepie bo jest możliwość zakupu nośnika bez licencji, nośnika z licencją lub samych licencji bez nośnika. Pytaj w sklepach komputerowych ale przypuszczam że nie sprzedadzą ci samej licencji bez sprzętu komputerowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 23:59, Kalejdoskop86 napisał:

Jak przebiega robienie formatu dysku C:// na Windows Vista?

Masz na myśli zainstalowanie systemu? Uruchamiasz kompa z płyty i klikasz cały czas na "dalej". Nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 00:34, ziptofaf napisał:

Masz na myśli zainstalowanie systemu? Uruchamiasz kompa z płyty i klikasz cały czas na
"dalej". Nic trudnego.

Formatowanie dysku c mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować